Aktivní zájem o přírodu


O všem, co vás napadne!

Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek úte 22. úno 2011 7:43:25

Aktivní zájem o přírodu

Čau, rád bych se ostatních zeptal jak dlouho se zajímáte o jakékoli druhy turistiky, pobytu v přírodě, bushcraftu ...
Já osobně o turistiku od dětství, co se týče pobytu v přírodě a bushcraftu tak to bude přes 2 roky.

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek úte 22. úno 2011 9:46:23

Re: Aktivní zájem o přírodu

O bushcraftu jako takovém jsem se dozvěděl cca před rokem, když jsem procházel nějaké video recenze nožů na youtube. Uvědomil jsem si kolik ze svých původních schopností a hlavně znalostí člověk ztratil od doby co žijeme v "moderní" společnosti. Historie ukázala, že jak křehká tahle společnost je a stačí aby přišla válka, větší nezaměstnanost v důsledku ekonomické krize apod. a to co dnes bereme jako samozřejmost najednou samozřejmostí nemusí být. Tohle byla pro mě motivace proč se bushcraftem začít zabývat..motivace, která později přerostla v zálibu.
Co se týče zájmu o přírodu tak ten mám odmalička. Chodil jsem hodně ven, výlety (hodně mě ovlivnili kamarádi ze skautu, do kterého jsem nikdy nechodil, ale účastnil jsem se různých akcí), prolézat jeskyně apod. a byl jsem takové to zvídavé dítko, které naštěstí skončilo se všema deseti prstama na rukou po všelijakých experimentech s dýmovnicema, výbušninama apod. Mimo to mě vždycky zajímala reálná sebeobrana a přes wu-shu, taekwon-do a další jsem se nakonec dostal k ultimátním zápasům a boji s nožem. Bushcraft už pak jen zapadl do mého okruhu zájmů. :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22

Bydliště: Olomouc

Příspěvek úte 22. bře 2011 11:22:08

Re: Aktivní zájem o přírodu

to radek: Uplně stejně jsem se k bushcraftu dostal i já :) Začalo to videi nožů na youtube, pak jsem se dostal k pdf knize SAS - Příručka jak přežít od John Wisemana(což je podlě mě nejucelenější kniha na toto téma) od této knihy to šlo k videím Raye Mearse a už jsem v tom byl až po uši.Zajimavé je že relativně dávno jsem se díval na Ultimate survival s Bearem Gryllsem a nějak mě to nechytalo.Asi to bylo tím, že je to fakt Extrém a nouze nejvyšší, což v člověku nevyvolá moc zájmu(lhlavně jeho jídelníček a přílišně riskování...můj názor).Od malička lítam po různých tůrách a vejletech.Poslední dobou je to lék na duši a hlavně na nervy z městského života.

Příspěvky: 1

Registrován: sob 02. dub 2011 20:05:11

Příspěvek sob 02. dub 2011 20:08:54

Re: Aktivní zájem o přírodu

Ahoj - zdravím všechny survival a bushcraft příznivce - jezdím skoro každý měsíc do přírody na tremp a horolezení(často sám), chci se zeptat jestli tady někdo nepořádá nějaký čundr nebo tremp na zajímavé místo a hledají někoho do počtu, ale né žádnou prasárnu(brouky jíst nehodlám) a ani nic zvlášť organizovaného - rád si přírodu vychutnávám v klidu.Případné odpovědi na můj email scene@centrum.cz - při zájmu dám samozřejmně nějaké info i o mě předem děkuji.

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek ned 03. dub 2011 21:36:40

Re: Aktivní zájem o přírodu

scene píše:Ahoj - zdravím všechny survival a bushcraft příznivce - jezdím skoro každý měsíc do přírody na tremp a horolezení(často sám), chci se zeptat jestli tady někdo nepořádá nějaký čundr nebo tremp na zajímavé místo a hledají někoho do počtu, ale né žádnou prasárnu(brouky jíst nehodlám) a ani nic zvlášť organizovaného - rád si přírodu vychutnávám v klidu.Případné odpovědi na můj email scene@centrum.cz - při zájmu dám samozřejmně nějaké info i o mě předem děkuji.


Nepořádám chodím sám a bohužel ani nikoho s obdobným zájmem neznám, ale když bude příležitost rád se taky přidám..

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 28. kvě 2011 18:45:48

Re: Aktivní zájem o přírodu

Paranoia. Bohuzel jsem u sebe spozoroval vec,ktere ostatni rikaji paranoia. :) Projevuje se,ze mam strach z vypadku elektriny(jako v USA),ktery bude trvat i par dni a zpusoby chaos a vykup potravin a tak na chudsi lidi se nedostane a zacnou krast a zabijet(pri kradezi).Taky mam strach z kradeze identity a tak se behem chvilky clovek dostane do takovych dluhu,ze je nebude moc nikdy splatit. Nesmim zapomenout na zvysovani cen jidla a jinych veci,ktere zpusobi,ze clovek bude muset pracovat 7 dni v tydnu,aby se uzivil pokud bude mit praci. Mam pocit,ze pojidani jidla s Eckami a polotovaru mne skodi.Diky tomu,ze budu pripraven na nektere veci,tak budu klidneji spat a mozna az nastane nejaka situace,tak si zachovam klidnou hlavu.

Jako maly kluk jsem snil,ze budu zit na nejakem ostrove dal od civilizace a tam si budu uzivat. Pak jsem sel na stredni a vysokou,tak jsem na to zapomnel. Pred 2 lety jsem si zacal uvedomovat,ze bych chtel zit na tom ostruvku a nemit zadne starosti. Po zjisteni nekolika informaci jsem se rozhodl zustat v CR a venovat se zahradce,ktera mela simulovat sobestacnost od okolniho sveta. Zas po zkoumani jak byt co nejvic sobestacni jsem zjistil,ze zahradka mne neuzivi a musim jit do prirody a brat z ni zdroje. Tak jsem zacal si pujcovat knizky o prirode a hledat na netu,abych mohl prezit delsi dobu v prirode.Bude to trvat dlouho,ale jednou ... .:))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek sob 28. kvě 2011 19:18:42

Re: Aktivní zájem o přírodu

sahaw píše:Paranoia. Bohuzel jsem u sebe spozoroval vec,ktere ostatni rikaji paranoia. :) Projevuje se,ze mam strach z vypadku elektriny(jako v USA),ktery bude trvat i par dni a zpusoby chaos a vykup potravin a tak na chudsi lidi se nedostane a zacnou krast a zabijet(pri kradezi).Taky mam strach z kradeze identity a tak se behem chvilky clovek dostane do takovych dluhu,ze je nebude moc nikdy splatit. Nesmim zapomenout na zvysovani cen jidla a jinych veci,ktere zpusobi,ze clovek bude muset pracovat 7 dni v tydnu,aby se uzivil pokud bude mit praci. Mam pocit,ze pojidani jidla s Eckami a polotovaru mne skodi.Diky tomu,ze budu pripraven na nektere veci,tak budu klidneji spat a mozna az nastane nejaka situace,tak si zachovam klidnou hlavu.

Jako maly kluk jsem snil,ze budu zit na nejakem ostrove dal od civilizace a tam si budu uzivat. Pak jsem sel na stredni a vysokou,tak jsem na to zapomnel. Pred 2 lety jsem si zacal uvedomovat,ze bych chtel zit na tom ostruvku a nemit zadne starosti. Po zjisteni nekolika informaci jsem se rozhodl zustat v CR a venovat se zahradce,ktera mela simulovat sobestacnost od okolniho sveta. Zas po zkoumani jak byt co nejvic sobestacni jsem zjistil,ze zahradka mne neuzivi a musim jit do prirody a brat z ni zdroje. Tak jsem zacal si pujcovat knizky o prirode a hledat na netu,abych mohl prezit delsi dobu v prirode.Bude to trvat dlouho,ale jednou ... .:))


Pokud pojedeš na srázek bushcraftu (17-19. 6) tam můžem pohovořit, protože můj sen je velmi podobný tomu tvému, až na to, že já jej začínám řešit reálně a zatím to je na dobré cestě.

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek sob 28. kvě 2011 19:42:38

Re: Aktivní zájem o přírodu

sahaw píše:Paranoia. Bohuzel jsem u sebe spozoroval vec,ktere ostatni rikaji paranoia. :) Projevuje se,ze mam strach z vypadku elektriny(jako v USA),ktery bude trvat i par dni a zpusoby chaos a vykup potravin a tak na chudsi lidi se nedostane a zacnou krast a zabijet(pri kradezi).Taky mam strach z kradeze identity a tak se behem chvilky clovek dostane do takovych dluhu,ze je nebude moc nikdy splatit. Nesmim zapomenout na zvysovani cen jidla a jinych veci,ktere zpusobi,ze clovek bude muset pracovat 7 dni v tydnu,aby se uzivil pokud bude mit praci. Mam pocit,ze pojidani jidla s Eckami a polotovaru mne skodi.Diky tomu,ze budu pripraven na nektere veci,tak budu klidneji spat a mozna az nastane nejaka situace,tak si zachovam klidnou hlavu.

Jako maly kluk jsem snil,ze budu zit na nejakem ostrove dal od civilizace a tam si budu uzivat. Pak jsem sel na stredni a vysokou,tak jsem na to zapomnel. Pred 2 lety jsem si zacal uvedomovat,ze bych chtel zit na tom ostruvku a nemit zadne starosti. Po zjisteni nekolika informaci jsem se rozhodl zustat v CR a venovat se zahradce,ktera mela simulovat sobestacnost od okolniho sveta. Zas po zkoumani jak byt co nejvic sobestacni jsem zjistil,ze zahradka mne neuzivi a musim jit do prirody a brat z ni zdroje. Tak jsem zacal si pujcovat knizky o prirode a hledat na netu,abych mohl prezit delsi dobu v prirode.Bude to trvat dlouho,ale jednou ... .:))

U mě to je podobný (i když nejde ani tak o paranoiu jako spíš těšení se na VP), ale pořád zůstávám součástí systému ze strachu z toho že nebudu mít co jíst a pít, že nemám dostatek znalostí abych přežil, chyběla by mi lékařská péče apod. Nesnáším tuhle společnost, každodenní pracovní stres, zvyšování výkonu a produktivity, všechno se točí kolem peněz,... tak nějak doufám, že tohle všechno jednoho dne zkolabuje a do té doby se chci naučit co nejvíc, abych na tomhle systému pokud možno nijak nezávisel. Sám se z tohohle kolotoče nikdy nevymaním a čím je člověk starší, tím víc na systému závisí, má zodpovědnost za děti, doufá, že se o něj ve stáří společnost postará atd.
Od mala nám do hlavy vštěpují co si máme myslet co je normální a co ne, jíme co je v supermarketu, pracujeme abysme splatili hypotéky bez kterých bysme neměli ani kde bydlet a večer si posedáme k televizi, u zpráv zanadáváme na zku*venej svět a s kamarádama si napíšem přes Facebook. Není čemu se divit, že představa srubu někde v horách láká daleko víc. Na druhou stranu člověk poměrně rychle vystřízliví při představě jak v zimě mrznu, nemám co jíst, řeším zlomenou ruku, bolavý zuby nebo třeba zánět slepýho střeva, depresi ze samoty apod. Přidejte k tomu ještě starosti o rodinu a začnete přemýšlet o tom jak vlastně lidi mohli dřív přežít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek sob 28. kvě 2011 19:53:42

Re: Aktivní zájem o přírodu

radek píše:U mě to je podobný (i když nejde ani tak o paranoiu jako spíš těšení se na VP), ale pořád zůstávám součástí systému ze strachu z toho že nebudu mít co jíst a pít, že nemám dostatek znalostí abych přežil, chyběla by mi lékařská péče apod. Nesnáším tuhle společnost, každodenní pracovní stres, zvyšování výkonu a produktivity, všechno se točí kolem peněz,... tak nějak doufám, že tohle všechno jednoho dne zkolabuje a do té doby se chci naučit co nejvíc, abych na tomhle systému pokud možno nijak nezávisel. Sám se z tohohle kolotoče nikdy nevymaním a čím je člověk starší, tím víc na systému závisí, má zodpovědnost za děti, doufá, že se o něj ve stáří společnost postará atd.
Od mala nám do hlavy vštěpují co si máme myslet co je normální a co ne, jíme co je v supermarketu, pracujeme abysme splatili hypotéky bez kterých bysme neměli ani kde bydlet a večer si posedáme k televizi, u zpráv zanadáváme na zku*venej svět a s kamarádama si napíšem přes Facebook. Není čemu se divit, že představa srubu někde v horách láká daleko víc. Na druhou stranu člověk poměrně rychle vystřízliví při představě jak v zimě mrznu, nemám co jíst, řeším zlomenou ruku, bolavý zuby nebo třeba zánět slepýho střeva, depresi ze samoty apod. Přidejte k tomu ještě starosti o rodinu a začnete přemýšlet o tom jak vlastně lidi mohli dřív přežít.


Přesně jak si napsal, ale dneštní doba ti to ještě více méně umožňuje žít ve srubu někde v Kanadě, výhodou je to, že si to člověk může zkusit a pokud se mu to nebude líbit může se vrátit i když to nemusí být nejjednodušší řešení ..

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 28. kvě 2011 20:56:58

Re: Aktivní zájem o přírodu

Lukáš Ž. píše:
sahaw píše:Paranoia. Bohuzel jsem u sebe spozoroval vec,ktere ostatni rikaji paranoia. :) Projevuje se,ze mam strach z vypadku elektriny(jako v USA),ktery bude trvat i par dni a zpusoby chaos a vykup potravin a tak na chudsi lidi se nedostane a zacnou krast a zabijet(pri kradezi).Taky mam strach z kradeze identity a tak se behem chvilky clovek dostane do takovych dluhu,ze je nebude moc nikdy splatit. Nesmim zapomenout na zvysovani cen jidla a jinych veci,ktere zpusobi,ze clovek bude muset pracovat 7 dni v tydnu,aby se uzivil pokud bude mit praci. Mam pocit,ze pojidani jidla s Eckami a polotovaru mne skodi.Diky tomu,ze budu pripraven na nektere veci,tak budu klidneji spat a mozna az nastane nejaka situace,tak si zachovam klidnou hlavu.

Jako maly kluk jsem snil,ze budu zit na nejakem ostrove dal od civilizace a tam si budu uzivat. Pak jsem sel na stredni a vysokou,tak jsem na to zapomnel. Pred 2 lety jsem si zacal uvedomovat,ze bych chtel zit na tom ostruvku a nemit zadne starosti. Po zjisteni nekolika informaci jsem se rozhodl zustat v CR a venovat se zahradce,ktera mela simulovat sobestacnost od okolniho sveta. Zas po zkoumani jak byt co nejvic sobestacni jsem zjistil,ze zahradka mne neuzivi a musim jit do prirody a brat z ni zdroje. Tak jsem zacal si pujcovat knizky o prirode a hledat na netu,abych mohl prezit delsi dobu v prirode.Bude to trvat dlouho,ale jednou ... .:))


Pokud pojedeš na srázek bushcraftu (17-19. 6) tam můžem pohovořit, protože můj sen je velmi podobný tomu tvému, až na to, že já jej začínám řešit reálně a zatím to je na dobré cestě.



Na srazik nepojedu.
Pocitam,ze se v budoucnu potkame,a protoze jsem skutecny zacatecnik,tak se tu budu ptat a tak mi poradis v cem jsi uz zbehli. Zacal jsem jist listky krenu u kterych mam pocti,ze chutnaji jako rekvicky. Taky nesmim zapomenout na Medunku,ktera voni jako citron. A pristi tyden jdu si otestovat jeden drh javoru.:) I kdyz clovek musi denne snist minimalne cca 500g,tak i kdyz je to par listecku,tak muzu odecist z tech 500g alepson 1g.:)) Je skoda,ze clovek nemuze zit v lese a prezivat.Tedy pokud si ten les nekoupim. K tomu tu mame mensi stizeni,ze je pul roku zima.

radek: Radsi nedoufej,ze jednou tento system zkolabuje,protoze par miliard lidi bude mit hlad a zabrany prestanu existovat.I kdyz jsem ovlivnen filmami,kde se vytvareji smecky a rabuji a zabijeji kvuli jidlu,tak az tak moc nerealne neni. Ziji v Usti nad Labem,tak vim,ze pokud neutecu do lesa,tak to mam spocitane.:( Chtelo by to nejaky ostruvek Recku a tam se schovavat.
Zit sam a na jednom miste je fakt na hlavu a clovek si poklada otazku proc existuji. Ma smysl,abych zil,kdyz se nemuzu podelit s nikym o svuj zivot? Jaky smysl ma jen prezivat? Pochopil jsem duchodce a lidi,ktery na Vas zacnou mluvit aniz byste neco naznacil. Rodina cloveku dava smysl dal existovat a i pretrpy problemy,kdyz vi,ze ho jednou ceka pekny zivot.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek sob 28. kvě 2011 21:09:06

Re: Aktivní zájem o přírodu

Pokud bys chtěl přežívat tady v čr tak to může být problém, ale nemám podrobné informace. Co se týče pobytu v zahraničí, tak to jde, ovšem né všude, ale třeba taková Kanada, Aljaška, nebo tichomoří tak to vím, že to jde i když to musíš mít schválené. O něco podobného se taky snažím.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 28. kvě 2011 21:31:47

Re: Aktivní zájem o přírodu

Lukáš Ž. píše:Pokud bys chtěl přežívat tady v čr tak to může být problém, ale nemám podrobné informace. Co se týče pobytu v zahraničí, tak to jde, ovšem né všude, ale třeba taková Kanada, Aljaška, nebo tichomoří tak to vím, že to jde i když to musíš mít schválené. O něco podobného se taky snažím.


Pry na Aljasce clovek dostane zaplaceno,ze tam zije. Je to tam kruty a pry nektere dny je porad den,i kdyz ma byt noc.
Tahlo mne to do toho tichomori,kde clovek se nemusi starat moc o jidlo,kdyz ma kolem sebe more.:) Moje vymluva, proc jsem to zdal byla,ze je tam silene vlhko a i horko. Nejak bych to prezil,ale mam obavy z bakteriich,protoze se v horku a vlhku dari. Jsem si myslel,ze se necham naockovat,ale po dlouhem premysleni jsem si uvedomil,ze pokud nebudu mit poradny imunitni system a hlavne streva,tak to bude pro mne peklo. Mam stale pocit,ze bych to jako rozmazly na mirny pas nezvladl.:(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek ned 29. kvě 2011 6:28:15

Re: Aktivní zájem o přírodu

sahaw píše:
Lukáš Ž. píše:Pokud bys chtěl přežívat tady v čr tak to může být problém, ale nemám podrobné informace. Co se týče pobytu v zahraničí, tak to jde, ovšem né všude, ale třeba taková Kanada, Aljaška, nebo tichomoří tak to vím, že to jde i když to musíš mít schválené. O něco podobného se taky snažím.


Pry na Aljasce clovek dostane zaplaceno,ze tam zije. Je to tam kruty a pry nektere dny je porad den,i kdyz ma byt noc.
Tahlo mne to do toho tichomori,kde clovek se nemusi starat moc o jidlo,kdyz ma kolem sebe more.:) Moje vymluva, proc jsem to zdal byla,ze je tam silene vlhko a i horko. Nejak bych to prezil,ale mam obavy z bakteriich,protoze se v horku a vlhku dari. Jsem si myslel,ze se necham naockovat,ale po dlouhem premysleni jsem si uvedomil,ze pokud nebudu mit poradny imunitni system a hlavne streva,tak to bude pro mne peklo. Mam stale pocit,ze bych to jako rozmazly na mirny pas nezvladl.:(


Pokud to nevyzkoušíš tak můžeš jenom polemizovat jaké to má nevýhody. Pokud si sportovně založený tak si tělo zvykne, to není problém. Jediný problém je se odhodlat a jít to vyzkoušet, přece jenom si myslim, že má člověk větší šanci na přežití někde na ostrově, než-li na Aljašce.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek ned 29. kvě 2011 7:04:51

Re: Aktivní zájem o přírodu

Lukáš Ž. píše:
sahaw píše:
Lukáš Ž. píše:Pokud bys chtěl přežívat tady v čr tak to může být problém, ale nemám podrobné informace. Co se týče pobytu v zahraničí, tak to jde, ovšem né všude, ale třeba taková Kanada, Aljaška, nebo tichomoří tak to vím, že to jde i když to musíš mít schválené. O něco podobného se taky snažím.


Pry na Aljasce clovek dostane zaplaceno,ze tam zije. Je to tam kruty a pry nektere dny je porad den,i kdyz ma byt noc.
Tahlo mne to do toho tichomori,kde clovek se nemusi starat moc o jidlo,kdyz ma kolem sebe more.:) Moje vymluva, proc jsem to zdal byla,ze je tam silene vlhko a i horko. Nejak bych to prezil,ale mam obavy z bakteriich,protoze se v horku a vlhku dari. Jsem si myslel,ze se necham naockovat,ale po dlouhem premysleni jsem si uvedomil,ze pokud nebudu mit poradny imunitni system a hlavne streva,tak to bude pro mne peklo. Mam stale pocit,ze bych to jako rozmazly na mirny pas nezvladl.:(


Pokud to nevyzkoušíš tak můžeš jenom polemizovat jaké to má nevýhody. Pokud si sportovně založený tak si tělo zvykne, to není problém. Jediný problém je se odhodlat a jít to vyzkoušet, přece jenom si myslim, že má člověk větší šanci na přežití někde na ostrově, než-li na Aljašce.


Svou prilezitost jsem promarnil po maturite. Cim je clovek starsi(je mi 28),tak se u nej projevuji nemoci. Kdyz vynecham,ze mam v haji streva(proto zmena jidelnicku),jatra a moje fyzicka (uz jen cca 8kilo nadvahy)neni idelni,tak trpym bolesti na svetlo a tak bez slunecnych bryly se neobejdu.Urcite bych si zvyknul a upravil svuj zivot tak,abych mohl fungovat na tom ostrove,proto si rikam,ze je to jen vymluva a moje lenost. Ironie je,ze jsem vubec nechodil k doktorovi (krome vysetreni kvuli ridicaku) az pred 2 lety jsem zacal a hned jsem zjistil,ze mam x problemu.Tvrzeni,ze kdyz clovek jednou zajde k doktorovi,tak tam i zustane je skutecne pravdive.:))

Svuj zivot vydim na zahradce v zahradkarske kolonii. Budu cca 3 dny v tydnu pracovat,abych mel zdravotni,elektrinu atd. Protoze neplanuji mit deti,tak casem se moje pritelkyne rozejde,tak bude lehci se presidlit na tu zahradku.A tam zacnu po preziti zime jestli bych zvladnul zit v te Kanade. Vic mne zatim laka zivot na zahrade,kde v mistnosti cca 4x6metru bych zil a vetsina potravy by byla ze zahradky a z okolniho lesa. Vim,ze to neni boj o preziti,ale mne by to bavilo a trsim se na to.

Do jake oblasti planujes se prestehovat? ? Kanada,Tichomori a nebo Aljaska?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek ned 29. kvě 2011 7:23:46

Re: Aktivní zájem o přírodu

Tak nemyslím si, že si svoji šanci už promarnil, ještě máš dost času něco změnit.
To já jsem na tom opačně, přesně jak si řekl nepromarnit příležitost hned po maturitě s tím i já počítám. Můj projekt, na kterém již nějakou dobu pracuji se zaměřuje na dlouhodobé přežití v přírodě, moc neuznávám to se někde plahočit po zdejším okolí a tak nějak si hrát, pokud do toho chci jít tak naplno. Právě řeším administrativní záležitosti, které se týkají mého projektu s tamní ambasádou v tichomoří, která mi zatím vychází vstříc. Jen škoda, že nepojedeš na sraz, tak beru podklady a budu o tom diskutovat i s ostatními.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek ned 29. kvě 2011 7:29:07

Re: Aktivní zájem o přírodu

Lukáš Ž. píše:Tak nemyslím si, že si svoji šanci už promarnil, ještě máš dost času něco změnit.
To já jsem na tom opačně, přesně jak si řekl nepromarnit příležitost hned po maturitě s tím i já počítám. Můj projekt, na kterém již nějakou dobu pracuji se zaměřuje na dlouhodobé přežití v přírodě, moc neuznávám to se někde plahočit po zdejším okolí a tak nějak si hrát, pokud do toho chci jít tak naplno. Právě řeším administrativní záležitosti, které se týkají mého projektu s tamní ambasádou v tichomoří, která mi zatím vychází vstříc. Jen škoda, že nepojedeš na sraz, tak beru podklady a budu o tom diskutovat i s ostatními.


Neodrazuji te od toho rodice,kteri ti rikaji,abys pokracoval ve studiu,protoze bez diplomu to budes mit tezke? Dalsi vec,ktere mne zdrzela byli penize,protoze letenka a lodka nejsou zas tak levne. Ostatni se de vyresit v pohode.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek ned 29. kvě 2011 7:41:52

Re: Aktivní zájem o přírodu

sahaw píše:
Lukáš Ž. píše:Tak nemyslím si, že si svoji šanci už promarnil, ještě máš dost času něco změnit.
To já jsem na tom opačně, přesně jak si řekl nepromarnit příležitost hned po maturitě s tím i já počítám. Můj projekt, na kterém již nějakou dobu pracuji se zaměřuje na dlouhodobé přežití v přírodě, moc neuznávám to se někde plahočit po zdejším okolí a tak nějak si hrát, pokud do toho chci jít tak naplno. Právě řeším administrativní záležitosti, které se týkají mého projektu s tamní ambasádou v tichomoří, která mi zatím vychází vstříc. Jen škoda, že nepojedeš na sraz, tak beru podklady a budu o tom diskutovat i s ostatními.


Neodrazuji te od toho rodice,kteri ti rikaji,abys pokracoval ve studiu,protoze bez diplomu to budes mit tezke? Dalsi vec,ktere mne zdrzela byli penize,protoze letenka a lodka nejsou zas tak levne. Ostatni se de vyresit v pohode.


Tak rodičům se to samozřejmně nelíbí, ale to je můj boj ..
Po maturitě je nejlepší termín, kdy podniknout něco podobného, co se týče diplomu tak s tím může být problém, ale můj zájem o životní práci se ubírá do kategorie, kde není potřeba vzdělání. Jinak peníze, to je dobrá otázka, máme v plánu (společně s týmem) po matuře našetřit dostatek peněz (dělat nějakou práci třeba ve fabrice) to počítám, že bude trvat půl roku až rok + bude určitě nějaký sponzoring od druhé strany.
Jediné o co můžu přijít pokud projekt selže je o pár desítek tisíc + třeba 2 roky v normálním životě ..

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek ned 29. kvě 2011 9:12:02

Re: Aktivní zájem o přírodu

Lukáš Ž. píše:
sahaw píše:
Lukáš Ž. píše:Tak nemyslím si, že si svoji šanci už promarnil, ještě máš dost času něco změnit.
To já jsem na tom opačně, přesně jak si řekl nepromarnit příležitost hned po maturitě s tím i já počítám. Můj projekt, na kterém již nějakou dobu pracuji se zaměřuje na dlouhodobé přežití v přírodě, moc neuznávám to se někde plahočit po zdejším okolí a tak nějak si hrát, pokud do toho chci jít tak naplno. Právě řeším administrativní záležitosti, které se týkají mého projektu s tamní ambasádou v tichomoří, která mi zatím vychází vstříc. Jen škoda, že nepojedeš na sraz, tak beru podklady a budu o tom diskutovat i s ostatními.


Neodrazuji te od toho rodice,kteri ti rikaji,abys pokracoval ve studiu,protoze bez diplomu to budes mit tezke? Dalsi vec,ktere mne zdrzela byli penize,protoze letenka a lodka nejsou zas tak levne. Ostatni se de vyresit v pohode.


Tak rodičům se to samozřejmně nelíbí, ale to je můj boj ..
Po maturitě je nejlepší termín, kdy podniknout něco podobného, co se týče diplomu tak s tím může být problém, ale můj zájem o životní práci se ubírá do kategorie, kde není potřeba vzdělání. Jinak peníze, to je dobrá otázka, máme v plánu (společně s týmem) po matuře našetřit dostatek peněz (dělat nějakou práci třeba ve fabrice) to počítám, že bude trvat půl roku až rok + bude určitě nějaký sponzoring od druhé strany.
Jediné o co můžu přijít pokud projekt selže je o pár desítek tisíc + třeba 2 roky v normálním životě ..


To je jine,kdyz mas tym. Dalsi negativni vec jsem videl,ze bych zil sam a krome deprese jsem mel strach z toho,ze pri banalnim problemu zemru a nebo mne nekdo zabije(to je spis v oblasti Indonesie,kde lidi mizi),protoze uvidi jednoduchou korist. Taky predstava,ze bych sam musel umet byt zahradnik,doktor,lovec,sberac atd. V tymu bude urcite legrace.

Dobre si to pamatuji.Zacal jsem rozprodavat veci na aukru,ktere jsem nepotreboval. Pak jsem zacal pracovat jako student,protoze krome toho,ze dostane clovek zpet dane,tak nemusi platit zdravotni a jako student bere vic nez,kdyz je evidovan na pracaku(vydelat si muze maximalne 4000 hrubeho). Doporucuji vyuzit kazdou minutu k priprave,protoze az zacnes pracovat(12hodin),tak budes rad,ze zvladnes domu trefit a lehnout si.:))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek ned 29. kvě 2011 11:36:33

Re: Aktivní zájem o přírodu

Tam náš tým tvoří stabilní partu lidí, každého baví něco jiného a každý umí něco jiného co se týká bushcraftu celkově. Nicméně já jsem zastánce teorie: učit se za pochodu, ať se děje co se děje. Já neřeším každou maličkost, prostě uvidím a nějak to dopadne. Co se týče týmu, tak je to sice obrovské +, ale když spolu žijí na jednom placu, třeba 2,3 lidi tak časem to začne lést na mozek, ale zase vzájemná výpomoc se hodí vždycky a na nějaké city se v přežití nehraje.

Příspěvky: 13

Registrován: čtv 23. čer 2011 12:56:34

Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek pát 01. črc 2011 11:34:44

Re: Aktivní zájem o přírodu

Mě zajímá příroda od mala.K zájmu o bushcraft a survival mě přived děda když mi ukazoval různé rostliny která na co funguje,výrabění nastrojů z přírodnin apod.Zájem o přírodu vydržel a teď studuju Ekologii a životní prostředí :)

Příspěvky: 19

Registrován: pon 22. srp 2011 23:22:12

Příspěvek úte 23. srp 2011 10:38:00

Re: Aktivní zájem o přírodu

Ahoj já jsem se k bushcraftu a přežití dostal náhodou jak jsem v knihkupectví náhodou narazil na knihu příručka jak přežít od JOhna Wisemna. Ale příroda mě zajímá od malička.No a hlavně jsem propadl Bearu Gryllsovi hned jak jsem se zacal zajimat o preziti. No a preziti jako u hodne lidi,kteri mu propadli se u mne stalo zivotnim stylem a jeden velky plan cilem.

Příspěvky: 2

Registrován: čtv 22. zář 2011 16:59:16

Příspěvek čtv 22. zář 2011 17:36:18

Re: Aktivní zájem o přírodu

radek píše:
sahaw píše:Paranoia. Bohuzel jsem u sebe spozoroval vec,ktere ostatni rikaji paranoia. :) Projevuje se,ze mam strach z vypadku elektriny(jako v USA),ktery bude trvat i par dni a zpusoby chaos a vykup potravin a tak na chudsi lidi se nedostane a zacnou krast a zabijet(pri kradezi).Taky mam strach z kradeze identity a tak se behem chvilky clovek dostane do takovych dluhu,ze je nebude moc nikdy splatit. Nesmim zapomenout na zvysovani cen jidla a jinych veci,ktere zpusobi,ze clovek bude muset pracovat 7 dni v tydnu,aby se uzivil pokud bude mit praci. Mam pocit,ze pojidani jidla s Eckami a polotovaru mne skodi.Diky tomu,ze budu pripraven na nektere veci,tak budu klidneji spat a mozna az nastane nejaka situace,tak si zachovam klidnou hlavu.

Jako maly kluk jsem snil,ze budu zit na nejakem ostrove dal od civilizace a tam si budu uzivat. Pak jsem sel na stredni a vysokou,tak jsem na to zapomnel. Pred 2 lety jsem si zacal uvedomovat,ze bych chtel zit na tom ostruvku a nemit zadne starosti. Po zjisteni nekolika informaci jsem se rozhodl zustat v CR a venovat se zahradce,ktera mela simulovat sobestacnost od okolniho sveta. Zas po zkoumani jak byt co nejvic sobestacni jsem zjistil,ze zahradka mne neuzivi a musim jit do prirody a brat z ni zdroje. Tak jsem zacal si pujcovat knizky o prirode a hledat na netu,abych mohl prezit delsi dobu v prirode.Bude to trvat dlouho,ale jednou ... .:))

U mě to je podobný (i když nejde ani tak o paranoiu jako spíš těšení se na VP), ale pořád zůstávám součástí systému ze strachu z toho že nebudu mít co jíst a pít, že nemám dostatek znalostí abych přežil, chyběla by mi lékařská péče apod. Nesnáším tuhle společnost, každodenní pracovní stres, zvyšování výkonu a produktivity, všechno se točí kolem peněz,... tak nějak doufám, že tohle všechno jednoho dne zkolabuje a do té doby se chci naučit co nejvíc, abych na tomhle systému pokud možno nijak nezávisel. Sám se z tohohle kolotoče nikdy nevymaním a čím je člověk starší, tím víc na systému závisí, má zodpovědnost za děti, doufá, že se o něj ve stáří společnost postará atd.
Od mala nám do hlavy vštěpují co si máme myslet co je normální a co ne, jíme co je v supermarketu, pracujeme abysme splatili hypotéky bez kterých bysme neměli ani kde bydlet a večer si posedáme k televizi, u zpráv zanadáváme na zku*venej svět a s kamarádama si napíšem přes Facebook. Není čemu se divit, že představa srubu někde v horách láká daleko víc. Na druhou stranu člověk poměrně rychle vystřízliví při představě jak v zimě mrznu, nemám co jíst, řeším zlomenou ruku, bolavý zuby nebo třeba zánět slepýho střeva, depresi ze samoty apod. Přidejte k tomu ještě starosti o rodinu a začnete přemýšlet o tom jak vlastně lidi mohli dřív přežít.

DASATO JASOM MAL TEN ISTY PROBLEM.ALE CLOVEKA TO Z OCELY KED TO BUDE SKUSAT CI V PLUS 30 ALEBO V MINUS 20.IDE OTRVALE PREZITIA AKO NA TYZDEN.JA OSOBNE SOM PRESIEL CELU VELKU FATRU ZA VYSE TYZDNA,A PRED PAR DNAMY SOM ZDOLAL VYSE 90KM PESI SKORO ZADVA DNI.TREBA SA ZACAT SPOLIEHAT SAM NA SEBA,NA SVOJE NOHY A PREDOVSETKYM POCUVAT VLASTNE TELO BOLEST JE HLAS KTORIM VAM VASE TELO HOVORY.HORAM SA VENUJEM OD MALYCKA,A SURVIVALU US ASI 15 ROKOV.VIEM JE LACHKE SITU PRECITAT URCITE RECEPTY CO A AKO A POTOM VYBEHNUT DO BLYSKEHO LESIKA...ALE SKUSTE SI ZOBRAT ZO SEBOV NEJAKY TEN ZAKLAD VYDAT SA DALEKO DO DIVOCINY,A VTEDY CLOVEK POCHOPY ZEAKO NA VAS TLACI CAS...UVARIT SI JEST POPRIPADE ULOVIT POSTAVIT PRISTRESOK ZALOZIT OHEN ZDROJ PYTNEJ VODY....MNOHY ZNAS TO POZNAME...NEBERTE TO AKO NEJAKE MUDROVANIE...ALE SKUSTE SA POSTAVIT NA KRAJ POHORIA,A POVEDZTE SI TERAS TA PREJDEM Z JEDNEHO KONCA NA DRUHY...NEBERTE TO TAK.ZABUDNITE NA TEPLO DOMOVA.ALE PRIPRAVTE SA NA POHOSTENIE PRIRODY LEBO KED JU NEPRIMETE AKO SVOJHO HOSTA VAS POTOM ZDEPTA.SURVIVAL JEVYZVA....

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek pon 20. úno 2012 23:15:57

Re: Aktivní zájem o přírodu

O přírodu se zajímám asi od začátku 5. třídy, když jsme se odstěhovali od hlučné a prašné cesty , která vede do Čadce. Přestěhovali, jsme se na Milíkov, mnohem blíže k horám a lesům. Do lesa to mám od domu asi 100 metrů přes louku. Tehdy jsem se začal zajímat o přírodu, protože jsem neměl co dělat s kamarády, když tam žádní nebyli. Občas někdo přijel, jinak nic. K bushcraftu jsem se dostal někdy v říjnu 2011, možná dřív, když jsem si četl nějaké články. Říkal jsem si tehdy, že je škoda, že se nemůžu zaregistrovat na tenhle web. Ale až o mnoho později jsem zjistil, že je tady i diskuzní fórum. Jsem rád, že je tenhle web takový jaký je, po tom co jsem se díval na jiná fóra, kde byl text napsán různými barvami a pozadí bylo taky poměrně výrazné. A k tomu všemu tam panoval (aspoň mně se to tak zdá) zmatek. Jsem rád, že je tenhle web takový jaký je ;).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11

Registrován: stř 04. črc 2012 18:00:34

Příspěvek stř 04. črc 2012 20:58:54

Re: Aktivní zájem o přírodu

Od 8 jsem skautka, jinak kladný vztah k přírodě jsem měla snad od plenek - všechno jsem si musela osahat, očichat, ožužlat, pochovat, takže ze mě byli naši vždycky na větvi. Proto teď taky studuju biologii ;) Akorát kdybych se nemusela učit úplně všechny detaily, to by bylo fajn.
Díky skautingu jsem si nadělala kamarády mezi samýma "magorama", takže k vandrům a přežívání v přírodě mám pořád blízko. Navíc to vyhovuje mým sklonům se distancovat od jakékoliv větší masy lidí, ještě lépe řečeno, mainstreamu :)) Ráda se spoléham na sebe, popř. nejbližší. Btw na střední jsem byla za lehce vyšinutou, poslední romantičku a lesní divoženku, a to bylo ještě předtím, než jsem vůbec o nějakém bushcraftu slyšela.
Nejlepší krok v životě jsem udělala, když jsem přesvědčila rodiče, že nám na venkově bude líp a dokopala nás k přesunu za město. Les co bych doflusla, velká zahrada, k rybníku pět minut chůze, do města 20 minut busem. Předtím jsme bydleli úplně v centru (ulici za náměstím v ČB) naproti nočnímu klubu. Už bych se tam nevrátila ani za nic.
Jinak se zálesáctvím (a vůbec se vším, co jenom trochu zavání dobrodružstvím) máte vy pánové jednu velkou výhodu - rodiče vám do toho nemůžou moc kecat. Dokud bydlím s našima pod jednou střechou, mám s půlkou věcí utrum. Že bych vyrazila někam do zahraničí (i s bandou holek) na túru po horách, nebo nedejbože si chtěla pořídit zbroják (to byl oheň na střeše, když jsem to zmínila) - nepřichází v úvahu.
Ve zkratce, příroda je pro mě momentálně nejdůležtější aspekt, ale přijde mi, že čím víc to dávám svému okolí najevo, tím míň mě někdo chápe a staví se mezi náma barikáda. Jsem opravdu ráda, že jsem narazila na tyhle (a jiné podobné) stránky, pomůže mi to dát dohromady všechno, co vím a nevím :)

Příspěvky: 36

Registrován: stř 23. kvě 2012 16:13:47

Bydliště: Mosty u Jablunkova

Příspěvek čtv 05. črc 2012 15:21:26

Re: Aktivní zájem o přírodu

tak turistika vlastně už od dětství s tátou jsme chodili do lesa na houby a na bushcraft jsem narazil cca před 2 roky když jsem narazil na video rozdělání ohně(hand drill)
Další

Zpět na VOLNÝ POKEC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO