Bivakování v zimě


Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Příspěvky: 13

Registrován: čtv 23. čer 2011 12:56:34

Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek úte 05. črc 2011 23:40:30

Bivakování v zimě

Ahoj.Chci se zeptat.Co používaté při bivakování v zimě?přistřešky,oblečení,spacák apod.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek úte 05. črc 2011 23:55:18

Re: Bivakování v zimě

smrk,dole do cca 1m osekám větve udělám nĚco jako týpí do 2 metrů zaházím sněhem na spod větve ze smrku a topím lihem 3 panáky v petce od piva vydrží několik hodin a když je jo zima tak spacák Husky do -25°C extrém na druhou stranu v přístřešku je cca 10°C což je na zimu luxus i bez spacáku

Příspěvky: 1

Registrován: čtv 22. led 2015 12:38:02

Příspěvek čtv 22. led 2015 12:41:33

Re: Bivakování v zimě

Snizil bych kriteria. Mohl by tu jen odpoved kladne clovek,ktery nemá rodinu,pratele a proste nikoho,kdo by o nej mel starost.
Pak mi je strasne lito toho cloveka. 350-001

Příspěvky: 1

Registrován: čtv 22. led 2015 22:21:27

Příspěvek čtv 22. led 2015 22:30:53

Re: Bivakování v zimě

Anglickej spacák za 600, pod sebe nastlat větve přez ně celtu a je hotovo. Do spacáku v jegrovkách a tričku. Hodně pomůže čepice a dvoje fusekle. Jelikož spacák není topení ale izolace, je potřeba do spacáku zalízt co nejvíce rozhicovanej, třeba pár dřepů, kliků nebo tak. V případě, že máš večer oheň je vinikající ohřát si lahev s vodou a šoupnout do spacáku, to je potom spaní jak v peřince. Ono se dá přespat i s minimem, ale záleží na tom, jesli se chceš v klidu vyspat a nebo se budit ob hodinu. Základem je teplo ve spacáku a izolace od země.

Příspěvky: 31

Registrován: stř 01. říj 2014 16:35:54

Příspěvek pon 09. lis 2015 13:56:51

Re: Bivakování v zimě

muzes si pucit s krmelce seno uz tam byva a dat ho do ponca...na ponco karimatku a spacak a nad sebe celtu..... a pohoda.......a jeste sem zapomel....dobry kamarady a naladu.....protoze kdyz ses spokojenej a sdobrou partiou tak ti ani zima nebude......je to o psychice cloveka.....caooooo

Příspěvky: 3

Registrován: pon 26. říj 2015 20:03:40

Příspěvek stř 04. led 2017 18:37:28

Re: Bivakování v zimě

Pro mne je důležitý příběh pobytu, námět, tzn. zda se jedná o partizánský zimní přechod, pobyt v přírodě bez syntetických látek a lá 30. léta, vysokohorská turistika, přežití, indiánské táboření ... podle toho si uzpůsobuji vybavení, třeba v prvním případě místo ponožek onuce atd., anebo v druhém případě kožešinu, kterou mám pod sebe na noc a dá se navléknout i na sebe, ve třetím případě nepočítám s táborákem... . Kdo si hraje nezlobí :-)

Ale v zásadě se mi nejvíce osvědčila kombinace: karimatka (používám EVu) se slušným spacákem (slušný = odzkoušený; teď mám nějaký starý peřový ze sekoše za 80 Kč, výborný!) vložená do vnějšího obalu spacáku AČR vz. 67 (deku a hygienickou vložku z něj nepoužívám; měl jsem obal s kovovým zipem, ale ten mi někdy zamrznul, osvědčil se mi více plastový zip). To je základ, poskytuje mi to komfort (dovnitř do vnějšího obalu schovám všechny věci, nesklouznu ze spacáku do sněhu, ochrana proti vlhkosti, větru, sněhu; v armyshopech se dal pořídit za 100 Kč). S tím si už vystačím kdekoli, tzn. na zimní puťák, noční příchod na neznámé zimní tábořiště ve volné přírodě, rychlé uložení k spánku aj. (v našich podmínkách plně vyhovující). Používám někdy k tomu starou krosnu, takže věci jsou uchyceny na konstrukci řemínky, takže rozbalení je otázka několika vteřin.

Jen problémem jsou jiskry. To už ale řeším někdy dodatečně celtou, dekou, tedy věcmi, které mají víceúčelové využití (záleží opět na námětu, příběhu).

Jezdíte do hor také podle příběhů?

Zpět na Vše ostatní o bushcraftu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO