Co sebou na cesty?


Nemáte čas na stavbu iglu? Zatéká vám do bambusové chýše? Sežeňte si pořádný stan!

Příspěvky: 31

Registrován: ned 01. led 2012 16:57:18

Bydliště: Chomutov

Příspěvek pon 23. led 2012 14:38:26

Re: Co sebou na cesty?

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek pon 23. led 2012 14:42:38

Re: Co sebou na cesty?

Tak jestli to chceš hlavně jako přístřešek tak si pořiď rovnou britskou bashu, ta má rozměr 260 x 210 cm a použitý originál vyjde kolem 890Kč. Z ní už je luxusně velký přístřešek :-)
Přílohy
originalni-britska-armada-dpm-camo-basha.jpg
originalni-britska-armada-dpm-camo-basha.jpg (55.48 KiB) Zobrazeno 26363 krát

Příspěvky: 31

Registrován: ned 01. led 2012 16:57:18

Bydliště: Chomutov

Příspěvek pon 23. led 2012 14:44:06

Re: Co sebou na cesty?

jo dekuju..to vypada dobre presne to jsem chtel :)

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek pon 23. led 2012 14:45:40

Re: Co sebou na cesty?

Určitě ji na nějakém shopu najdeš, váží teda skoro kilo,ale zase je dost veliká. Koukni na youtube na nějaká videa ať vidíš ty přístřešky postavené,vypadá to pěkně :-)

Příspěvky: 31

Registrován: ned 01. led 2012 16:57:18

Bydliště: Chomutov

Příspěvek pon 23. led 2012 14:54:09

Re: Co sebou na cesty?

už koukám..dík ..važí kolem kila ale to normalní celta taky a par gramů na ukor konfortu snesu :D

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek pon 23. led 2012 15:48:50

Re: Co sebou na cesty?

jám už mám několik let tuhle:
http://www.armed.cz/viceucelova-plachta ... c/d-75080/
ano je dražší, ale je opravdu velká, docela i skladná, zkusil jsem z ní vytvořit plovák (naplněný senem uprostřed batoh oblečení a další výbava) a uspěla na výbornou,
nic nebylo mokrého kromě mě samotného :)

Příspěvky: 31

Registrován: ned 01. led 2012 16:57:18

Bydliště: Chomutov

Příspěvek pon 23. led 2012 17:19:47

nemáte nekdo zkušenost s vakem na mrtvoly? četl jsem o tom ale nevím nevím ---:D

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek pon 23. led 2012 17:51:41

Re: Co sebou na cesty?

Jako kdyby tě příroda semlela, tak aby tě bylo do čeho dát? Seženeš ho asi za litr, rozměry 85x230, materiál pogumovaný nylon. Píšou: Vhodné především jako obal pro spací pytel, s možným využitím i jako transportní vak na nejrůznější výstroj, je nepropustný, voděodolný. Ale co bys s tím dělal prosímtě ?
Přílohy
vak-na-mrtve-US-630238-velka.jpg
vak-na-mrtve-US-630238-velka.jpg (14.71 KiB) Zobrazeno 26347 krát

Příspěvky: 31

Registrován: ned 01. led 2012 16:57:18

Bydliště: Chomutov

Příspěvek pon 23. led 2012 19:13:44

Re: Co sebou na cesty?

:D ne jen me zajímá jestli to nekdo používá .četl jsem že se využívá místo ždaraku nebo hamaky :D

Příspěvky: 31

Registrován: ned 01. led 2012 16:57:18

Bydliště: Chomutov

Příspěvek pon 23. led 2012 19:16:23

Re: Co sebou na cesty?

ikdyž na to koukám tak hamaka by byla tak asi pro 160cm prcka :D

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek pon 23. led 2012 21:14:20

Re: Co sebou na cesty?

Používat místo žďáráku vak na mrtvoly mi přijde docela blbost,alespoň když to není v nouzi, také jsem o tom použití četl.A podle mne hlavně z důvodu, že to vůbec není propustné, nejspíš by ses probudil s hodně mokrým oblečením a to není zvlášť v chladu OK. Za ne o moc větší peníze pořídíš gore-tex žďárák na který jsem viděl několik videí a vždy s kladným hodnocením na konci. A na co to používat jako hamaku,když si opravdovou síť koupíš levněji a bývá skladnější :-) No má to 230cm, hamaka když nepočítáš závěsná lanka mívá i méně, takže proti gustu žádný dišputát samozřejmě :-)

Příspěvky: 31

Registrován: ned 01. led 2012 16:57:18

Bydliště: Chomutov

Příspěvek pon 23. led 2012 21:32:43

Re: Co sebou na cesty?

prešně tak....taky jsem videl recenzi na goretex myslím že us army za necelý 2000.taky bych si nekoupil ten van na mrtvoly ..udelalo by to víc škody než užitku..ne nedarmo se to jmenuje vak na ostatky :D to bych si rovnou mohl lehnout do pytle na odpadky

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek pon 23. led 2012 22:29:59

Re: Co sebou na cesty?

Vidím že smýšlíš správně, já si myslím,že v nouzi máme použít vše co nám přijde pod ruku abysme se udrželi v suchu, teple, prostě naživu. Ale když plánuji koupi kusu výbavy, nemá smysl vymýšlet nějaké pitomosti, a nakoupit lépe, samozřejmě dle svých finančních možností. Já také v plánu mám spoustu věcí a často to píšu v tématech, to a ono chci a to a to si také koupím, ale najednou to bohužel nejde takže si šetřím bokem peníze které jsou navíc a pomalu postupně si svá přání plním a o to větší mám pak radost :-)

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pon 23. led 2012 22:47:01

Re: Co sebou na cesty?

kup si modrou plachtu na auto v Lidlu jí mají občas na akcích v drogerce zelený 0.5Kg sprej nastříkej modrou plachtu a máš celtu 3x2,5 metru....

vyjde tě to celé na 500 max

Příspěvky: 31

Registrován: ned 01. led 2012 16:57:18

Bydliště: Chomutov

Příspěvek pon 23. led 2012 23:15:10

Re: Co sebou na cesty?

tak me nak nejde o peníze ale o funkčnost no.dřív jsem chodil s normalní celtou a nebyo to pravy ořechový no :) ( u nas tu plachtu maj už ve vzoru woodline v baumaxu) no radeji si koupím něco dražšího pak. ještě se porozhlídnu :) nj to je furt co by člověk chtěl a pak za půl roku zjistí že to stejně nepoužívá nebo se mu to nelíbí a je to furt do kola :D

Příspěvky: 59

Registrován: čtv 24. lis 2011 10:24:42

Příspěvek pon 23. led 2012 23:49:58

Re: Co sebou na cesty?

skús toto
http://www.extol.sk/vysledky-hledani
majú ich v každom železiarstve. Ak nemajú, tak objednajú a so značkou extol mám skúsenosť, že dodajú do týždňa. Plachy sú z jednej strany modré, druhej zelené. Iné značky majú modré z oboch strán, zelené z oboch strán, alebo som videl aj woodland, ale tá sa mi strašne nepáčila, vzor bol na formáte A3 a opakoval sa, moc umelé, z diaľky ju bolo dosť vidieť a zelená takmer úplne splynula ( asi z 50 metrov, z blízka ešte horšie )
Majú dve hrúbky, 80 g/ m2 a 150 g/ m2
Osobne kupujem 80 g/ m2, každý rok novú, tá z predošlého roka ide zospodu proti vlhkosti, alebo ako strieška k ohňu, druhá len na vrch proti dažďu aby som nezmokol.
Používal som veľkosť 3x4 metre, ale tento rok som prešiel na 2x3, vykašľal som sa na kamarátov, nech si každý kúpi a nosí, len som zbytočne platil a nosil...
Cena 2x3 cca do 2 eura a 3x4 do 4 eura pri gramáži 80 g/ m2
Ak v železiarstve nemajú extol, isto majú to isté ( všetko made in china) od iného dodávateľa.
Moja skúsenosť je, že nemajú 2x3 metre ale okolo 180 cm x 280 cm.... troška podvod, buď sa s tým uspokojíš, alebo budeš reklamovať, prípadne v obchode premeriavať a sťažovať sa kým nezískaš svoje. Dneska to takto funguje často ak chceš niečo mať.
Nevíhoda v porovnaní s hore uvedenými plachtami- ak chceš staviať prístrešok v tvare A tak plachtu ukotvíš na lano len cez dve očká, čo neni najlepšie vo vetre. Ja natiahnem lano, uviažem plachtu, a šikmo ju spustím k zemi, zakolíkujem a som spokojný.

Příspěvky: 18

Registrován: sob 02. dub 2011 20:54:40

Příspěvek ned 01. dub 2012 14:32:07

Re: Co sebou na cesty?

Přemýšlím o koupi hamaky. Nemáte někdo zkušenost, jakou si vzít?

Příspěvky: 3

Registrován: pon 06. úno 2012 17:12:45

Bydliště: Doupov

Příspěvek čtv 05. dub 2012 11:08:23

Re: Co sebou na cesty?

SUPER je jeté britské/holadnské pončo (kolem 300,-) - - navíc je více-účelové (primárně jako pláštěnka, pak jako dostatečně velký přístřešek (i na zimu), plovák, podložka, nosítka, batoh, kamufláž ...... )

Příspěvky: 59

Registrován: úte 05. čer 2012 10:44:56

Příspěvek stř 06. čer 2012 18:04:25

Re: Co sebou na cesty?

Porubak píše:Místo stanu preferuji nepromokavou plachtu

Stan je tezsi (o malo, ale rozpinaci "udice" nechavam doma a budu ho uvazovat o okolite stromy), ale jedu na jih, a - stiri - hadi - zustanou venku. Tez komari a jina havet. Nemam zadnou fobii, ale nerad bych dostal pichanec do krku od stira v noci jen proto, ze jsem se otocil ve spanku. Takze beru stan.

Příspěvky: 59

Registrován: úte 05. čer 2012 10:44:56

Příspěvek sob 09. čer 2012 9:00:41

Re: Co sebou na cesty?

Pak ale, jestlize ma byt vybava co nejuniverzálnější, a selkBag se nevyrabi (musucBag u nas nekoupite), proc si nevzit na leto misto spacaku overall? Nemusite z nej vylejzat, kdyz se jdete v noci vych..., vyč..., vymo... :-)
Staci jej mirne upravit, nebo si dat ty hadrikove slapky. Vysmejte me.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4

Registrován: sob 09. čer 2012 17:36:52

Příspěvek sob 09. čer 2012 18:37:27

Re: Co sebou na cesty?

Nosím 2 plachty 2x2 metry, s oky v rozích a zatím si nemůžu stěžovat... Ale nejlepší je debris přístřešek, člověk nic sebou tahat nemusí a během 2 hodin má střechu nad hlavou.. když má u sebe ještě tu jednu plachtu, je to ok..

Příspěvky: 59

Registrován: úte 05. čer 2012 10:44:56

Příspěvek úte 12. čer 2012 14:21:03

Re: Co sebou na cesty?

min obvykle veci:
...dva muži a chlapec byli zachráněni z bažiny díky laserovému ukazovátku, které bylo spatřeno záchranáři. Li-on baterie.
- bivyBag, jako jedna z moznosti pristresku, obvykle z Gore-tex, propousti paru ven, nevpusti dest dovnitr. + spray na gore-tex. Nekdy se pise jako bivvyBag.
- nebo ocka, na spravovani plachet.
- nejvetsi pytle na odpadky, proti vode. Nebo nekolik izolacnich tasek proti vedru vlozenych do sebe, udrzi chlazene potraviny dele. + muze byt chladici spray (na plaz treba)
- silné hliníkové fólie - na vytvarování čehokoliv (delaji se z nich jednorazove podnosy). Pak neni potreba esus, lupa, da se vytvorit destilacni pristroj, slunecna pec, chrani proti slunci, utesni diru pred destem, udelas signalizacni kriz, tepelna izolace, a pod. + Vhodna lepici teplovzdorna paska? - výbava pro odchyt dešťové vody / zařízení pro odsolování mořské vody. Viz 2 radky nad.
- rybarska (nebo maskovaci) sit, skladaci crabTrap a pod.
- solné tablety, Sůl obsahující chlorid draselný, prodávaná běžně jako sodná sůl, může být použit k prevenci dehydratace průjmem a můžete ušetřit cholera smrt. Viz Orální rehydratační terapie.
- stanovy kolik plechovy s prolisem, jako nahrada noze ColdSteelBushman, ostri na kopi a pod. Nebo nekolik hrebiku, podle zamysleneho ucelu. Nejvetsi - jako stupacky treba, jako harpunu... Nemusite riskovat zlomeni draheho noze. + doma se daji naklepat do vhodnejsiho tvaru i nastudeno, bez autogenu. http://www.vojenskyprodej.cz/files/prod ... k_stan.jpg
- velmi silny, nebo ostnaty drat, na "obejmuti" stromu a splhani. Kdo nechce hrebiky.
- Solární (rucni pakova, krokova) nabíječka (bohuzel, momentalne casove nedostupna, stejne, jako vakcinace proti klistatum)
- moskytiera, nebo klobouk s moskytierou
- fireBag a minilopatku, nebo neco, jako macheteSpecnaz ci podobny tvar. Nebo nejaka osove podelne soumerna maceta.
- NiveaStove, nebo jina velikost (se zapalovacim gelem a podobne uvnitr, delaji se i original z fabriky), na rychle ohrati, napr. po padu do vody - jde o to, aby to horelo i po namoceni do vody a oklepani vody.
- vodotesny benzinovy zapalovac peanutLighter, nebo podobny, se sroubovacim pouzdrem a gumenym tesnenim.
- plachtu na vlacuhy, nebo malinke kolecko s oskou (hrebikem), pripevnitelne dratem. (napr. z brusle, nebo kladkove kolecko s drazkou na lano) zbavene oleje a necistot.
- peprovy sprej proti psum
- rucni vrtak - nebozez. Na stromove stavy.
- infuzka na sani vody (akvaristika).
- teplomer (pro decka)
- kopie smluv a dokladu (strc do b.o.b. zatavene)
- vlhky wc papir bez parfemu (ubrouskovy - drogerie DM, a pod.) - vyborne osvezeni tech mist tam. Lactofeel, Lactcyd, Baby Wipes, Uni Extra, Gynastan... a pod. I pro chlapy, nebo treba ubrousek a Alpu.
- aquaPac - aquaPack na mobil, pas... Delaji se i motorkarske na zapesti.
- stealth penezenku, alarm penezenku, moneyBelt a pod. Nejlepsi jsou asi slipy s vnitrni predni kapsou.
- dratena mriz, nebo napichovaci jehly na grilovani (pro rodinku s deckama, nebo vetsi skupinu)
- rukavice proti porezani (hlavne pro decka), napr. prodava Victorinox, mozna i Mountfield.
- nafukovaci polstare pro deti, vyuzitelne k pozdejsimu blbnuti ve vode, nafukovaci miniclun na brody i jako postylka...
- pevnejsi muskarsky navijak (vahu ma do 150g) a snuru reflexni barvy - na veskere hazeni nozem, harpunovani, nebo - muskareni :-)
- lepsi blitzky, ne smejdy - opravy, lamani vetvi, splhani, chytani horkych veci, dratovani, a jestli si udelate nastavce, tak i misto mensi sekyrky treba, na klovani hrebiku do karoserie :-)
- sroubovaci http://www.verkon.cz/lahve-a-nadoby-lahve-sirokohrdle/ ,
http://www.obal-centrum.cz/sudy/sudy_siroke_hrdlo.php i do batohu, potravinarsky atest. Do kufru auta spis bandaska-kanystr cerne barvy, ohreje vodu na sprchu.
- chůdy :-)
- cliff cabana :-)
- exoskeleton :-)

Příspěvky: 59

Registrován: úte 05. čer 2012 10:44:56

Příspěvek čtv 30. srp 2012 12:39:33

Re: Co sebou na cesty?

mene obvyklou deku: fire resistant blanket (Chorvatsko, a pod.)

Příspěvky: 58

Registrován: sob 29. pro 2012 12:51:25

Bydliště: cheb

Příspěvek sob 29. pro 2012 13:35:40

Re: Co sebou na cesty?

Nedávno jsem si pořídil U.S. BIVAK- žďárák(gore-tex bivakovací vak)...vlezu do něj s karimatkou,batohem i botama a ještě je tam furt trochu místa...A HLAVNĚ TEPLO A SUCHO ZA KAŽDÉHO POČASÍ...pončo s sebou nosím také,ale hlavně kvůli dešti a za horšího počasí si zněj dělám přístřešek k ohni... A PRO UPOZORNĚNÍ-STANOVÁNÍ(VČ.POSTAVENÍ PLACHTY) JE V ČR ZAKÁZÁNO MIMO MÍSTA K TOMU URČENÁ...KDEŽTO BIVAK A NEBO POD ŠIRÁK JE 24 HOD TOLEROVÁNO !!!
Jen dotaz-jaký spacák+ karimatku používáte...mám U.S.karimatku-je silná,pohodlná,velká,ale při sbalení se mi zdá až moc velká... a spacák také U.S.je velký,teplý,ale nepřiměřeně těžký(přes 3 kg)...chtěl bych opět velký,ale už ne tak těžký.

Příspěvky: 59

Registrován: úte 05. čer 2012 10:44:56

Příspěvek sob 29. pro 2012 21:53:45

Re: Co sebou na cesty?

kusna píše:Nedávno jsem si pořídil U.S. BIVAK- žďárák(gore-tex bivakovací vak)...vlezu do něj s karimatkou,batohem i botama a ještě je tam furt trochu místa...A HLAVNĚ TEPLO A SUCHO ZA KAŽDÉHO POČASÍ...


Prosim vas, jaky je to presne typ a vyrobce?
Kde a za kolik koupeny?
Diky moc.
PředchozíDalší

Zpět na Stany a přístřešky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO