Dneska jsem...


Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek stř 28. pro 2011 21:40:48

Re: Dneska jsem...

SW chyba, pokud máš kabel tak zkus přeflashovat nebo hard-reset do továrního nastavení, mělo by to jít při startu nějakou kombinací kláves.

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek stř 28. pro 2011 22:52:44

Re: Dneska jsem...

Artifex píše:SW chyba, pokud máš kabel tak zkus přeflashovat nebo hard-reset do továrního nastavení, mělo by to jít při startu nějakou kombinací kláves.

Zkusil jsem všecko, na žádné kódy to nereaguje, asi to budu muset zas dát do opravny. I tak díky za radu.

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek pát 30. pro 2011 20:44:35

Re: Dneska jsem...

Dneska jsem dal mobil do opravny... Další tři stovky :) ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek pát 30. pro 2011 22:33:15

Re: Dneska jsem...

Obrázek

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek sob 31. pro 2011 0:19:22

Re: Dneska jsem...

To Artifex: Česká pošta? Dnes podáte, zítra reklamujete :-D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek sob 31. pro 2011 3:20:34

Re: Dneska jsem...

Obrázek

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek úte 10. led 2012 19:05:39

Re: Dneska jsem...

Dneska jsem zkoušel jak půjde vařit voda v nerez hrněčku s pokličkou s mím hexa vařičem za ideálních podmínek uvnitř v dílně. použil jsem jednu kostku hexaminu, po cca 10 a půl minutách se objeví bublinky jdoucí ode dna,ale víc se mi nepodařilo, změřil jsem tedy teplotu vody a měla něco přes 90°C to tedy na zalití něčeho instantního stačí bohatě. Ještě jsem nezkoušel na jakou teplotu se dostane voda venku kde nejsou ideální podmínky a bezvětří. No a při té příležitosti jsem si vzpomněl, že už od doby kdy jsem ten hrneček koupil od Stujiho plánuji výrobu nového držátka pokličky,které bylo vyrobené z nějakého součku,který ale bohužel praskl a tak nedržel na šroubku. Vhodný souček se mi právě po kotelně neválel,ale nedávno jsem v práci nalezl mosazné kolečko,které původně přecházelo v tyčku s vyříznutým závitem, který ale byl ulomený a zbýval z ní jen kousíček bez závitu. Už tenkrát mě napadlo,že bych z něj mohl zkusit udělat nové držátko. Průměr tyčky byl 6mm což se báječně hodilo do otvoru v pokličce, tedy po vyřezání závitu M6, pak už zbývala jen zvenku podložka, dovnitř matička a důlčíkem to kapánek zaseknout aby se nepovolovala. Je mi jasné,že kov se bude o něco víc hřát než dřevo,(ještě musím vyzkoušet,zda s ní půjde manipulovat rukou), ale vzhledem k tvaru se na pomoc lehce může použít např. rozštíplá větvička,a navíc neohoří jako to ze suku :-)
Přílohy
poklička.JPG
poklička.JPG (41.77 KiB) Zobrazeno 18143 krát

Příspěvky: 8

Registrován: úte 10. led 2012 18:15:32

Bydliště: Bohumín

Příspěvek úte 10. led 2012 21:08:01

Re: Dneska jsem...

Marcela píše:...si stáhla SAS příručku pro přežití, abych se taky zkulturnila tím, co skoro všichni čtete.


Výborná je i kniha s názvem Bojové umění SAS v této knize je uplně všechno vřele doporučuji

Příspěvky: 8

Registrován: úte 10. led 2012 18:15:32

Bydliště: Bohumín

Příspěvek úte 10. led 2012 21:18:18

Re: Dneska jsem...

Dneska jsem se na této stánce či portálu zaregeistroval jelikož tato stránka či portál je úplně úžasný. A to soudim protože se tu dá najít opravdu hodně o tom jak přežít, když příjdou něaké problémy či neštěstí. Já osobně jse se kdysi věnoval skautingu, s postupem věku zalesáctví a mé nej koníčky jsou rybolov příroda a turistika, jako náctiletý jsem se věnoval myslivosti jako takové že chodil s myslivci do lesa stopovat krmit a sčítat zvěř ale i honidby, skončil jsem u airsoftu, který už také nedělám z důvodu rodiny a to mé přítelkině a dítěte. Ale je tu jedno potěšení a to je náše hnědá fena labradorského retrívra kterou připravuji na letošní toulky beskydami. Přeji zde všem příjemný nový rok a krásné zážitky na toulkách přírodou.

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek úte 10. led 2012 21:41:03

Re: Dneska jsem...

Vítej tu mezi námi :-D Máš ty správné koníčky a zájmy :-) Jinak pokud tě zajímá i co a jak když se stane nějaké to neštěstí či katastrofa, doporučuji náš sesterský web www.postapo.cz ,kde se dá najít spousta užitečných informací.

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek úte 10. led 2012 23:09:11

Re: Dneska jsem...

Dneska jsem se byl podívat v Nýdku, kde se před 140 lety těžila železná ruda a hlavně díky Nýdku byly založeny Třinecké železárny.

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek stř 11. led 2012 23:22:11

Re: Dneska jsem...

Dnes jsem tedy vyrobil první prototyp lampy na vosk. Cylindr jsem si půjčil z petrolejky, zítra koupím ještě jeden. Zkoušel jsem ji zatím jenom jestli svítí (knot jsem jenom zakapal voskem, nelil jsem ho do nádrže). Svítila minimálně stejně silně jako klasická Meva 865. Trochu jsem upravil plány, aby byla výroba jednodušší. Dal jsem dvě nádrže po obou stranách cylindru a spojil jsem je doprostřed ke knotu. Nad cylindr jsem dal stínítko, které zároveň cylindr jistí před spadnutím. Jako úchyt cylindru jsem nakonec zvolil seříznutou plechovku od coca coly , protože má stejný vnitřní průměr, jako je vnější průměr cylindru.
Když jsem se snažil zapájet mezery kolem trubky na spojení nádob s knotem, zapnul jsem páječku do elektřiny a trafo sssssssssssssssssssss. Vypnul jsem ji a zapnul znova. Zas tsssssssssssssssssss. Naštěstí jsem si pak vzpomněl, že jsem od sestry dostal na Vánoce malou letlampu (je to velké asi jak zapalovač, ale plameny mají teplotu až 700 °C a má to větší, oválnou nádrž na plyn) tak se mi to nakonec povedlo připájet s ní. Lampu asi pojmenuju Kozubová 100 :) (Kozubová je hora u nás), bude svítit v garáži.

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek čtv 12. led 2012 20:08:16

Re: Dneska jsem...

Tak to dotvoř a hoď nějaké to foto :-)

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek sob 14. led 2012 18:03:13

Re: Dneska jsem...

Včera jsem ji dotvořil a dal do ní vosk. Nedostatečně se tavil, tak mě to naštvalo a udělal jsem z ní klasickou petrolejku (původně jsem ji chtěl udělat na kuchyňský olej, ale ten málo hoří a špatně svítí). Dostal jsem ale lepší nápad a vzal jsem trubičku, zespoda jsem ji připájel k plechovce, dal do ní knot, který jsem dole ohnul asi cm nahoru a na trubičku jsem nasadil prázdnou nábojnici. Hořelo a svítilo to dobře, akorát trochu kapal vosk, pak se plamen zvětšil a chytl i ten vosk co kapal. Vzpomněl jsem si že se olej nemá hasit vodou, dal jsem ji sice do umyvadla, ale hledal jsem něco čím oheň udusit. Nakonec jsem ji omylem převrátil, takže mezi cylindrem a zbytkem lampy vznikla dostatečně velká mezera, abych to mohl zfouknout (ze zkušenosti se lampy snažím dělat tak, aby je nesfoukl vítr, protože když někam potmě jdu a zhasne mi lampa, tak už nemám šanci ji v tom větru zapálit). Takže s lampami na vosk jsem přestal, protože se vosk škvaří v nádobě a pak může chytnout. Zbývá mi vyzkoušet olej (vyrobit pro něj nějakou speciální lampu, nebo zkusit zvýšit jeho hořlavost), líh (pro něho taky vyrobit speciální lampu, protože když jsem ho nalil do klasické petrolejky, tak kromě knotu hořely i výpary, které unikaly z nádrže) nebo pryskyřici (není nad pochdeň :) (akorát se s ní nesmí do budov), spíš bych na pryskyřici vymyslel taky nějakou speciální lampu). Jestli se ptáte, proč pořád vymýšlím a nevezmu si petrolejku, tak odpověď je, že se snažím vymyslet lampu na palivo rostlinného (případně živočišného) původu.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 14. led 2012 18:31:49

Re: Dneska jsem...

Tommy-K píše:Dneska jsem zkoušel jak půjde vařit voda v nerez hrněčku s pokličkou s mím hexa vařičem za ideálních podmínek uvnitř v dílně. použil jsem jednu kostku hexaminu, po cca 10 a půl minutách se objeví bublinky jdoucí ode dna,ale víc se mi nepodařilo, změřil jsem tedy teplotu vody a měla něco přes 90°C to tedy na zalití něčeho instantního stačí bohatě. Ještě jsem nezkoušel na jakou teplotu se dostane voda venku kde nejsou ideální podmínky a bezvětří. No a při té příležitosti jsem si vzpomněl, že už od doby kdy jsem ten hrneček koupil od Stujiho plánuji výrobu nového držátka pokličky,které bylo vyrobené z nějakého součku,který ale bohužel praskl a tak nedržel na šroubku. Vhodný souček se mi právě po kotelně neválel,ale nedávno jsem v práci nalezl mosazné kolečko,které původně přecházelo v tyčku s vyříznutým závitem, který ale byl ulomený a zbýval z ní jen kousíček bez závitu. Už tenkrát mě napadlo,že bych z něj mohl zkusit udělat nové držátko. Průměr tyčky byl 6mm což se báječně hodilo do otvoru v pokličce, tedy po vyřezání závitu M6, pak už zbývala jen zvenku podložka, dovnitř matička a důlčíkem to kapánek zaseknout aby se nepovolovala. Je mi jasné,že kov se bude o něco víc hřát než dřevo,(ještě musím vyzkoušet,zda s ní půjde manipulovat rukou), ale vzhledem k tvaru se na pomoc lehce může použít např. rozštíplá větvička,a navíc neohoří jako to ze suku :-)


ten hrnek je mi povědomej :D
ale pěkné jsi mu udělal ouško ;) je fajn,že se má dobře

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 14. led 2012 18:33:03

Re: Dneska jsem...

zalesak05 píše:Včera jsem ji dotvořil a dal do ní vosk. Nedostatečně se tavil, tak mě to naštvalo a udělal jsem z ní klasickou petrolejku (původně jsem ji chtěl udělat na kuchyňský olej, ale ten málo hoří a špatně svítí). Dostal jsem ale lepší nápad a vzal jsem trubičku, zespoda jsem ji připájel k plechovce, dal do ní knot, který jsem dole ohnul asi cm nahoru a na trubičku jsem nasadil prázdnou nábojnici. Hořelo a svítilo to dobře, akorát trochu kapal vosk, pak se plamen zvětšil a chytl i ten vosk co kapal. Vzpomněl jsem si že se olej nemá hasit vodou, dal jsem ji sice do umyvadla, ale hledal jsem něco čím oheň udusit. Nakonec jsem ji omylem převrátil, takže mezi cylindrem a zbytkem lampy vznikla dostatečně velká mezera, abych to mohl zfouknout (ze zkušenosti se lampy snažím dělat tak, aby je nesfoukl vítr, protože když někam potmě jdu a zhasne mi lampa, tak už nemám šanci ji v tom větru zapálit). Takže s lampami na vosk jsem přestal, protože se vosk škvaří v nádobě a pak může chytnout. Zbývá mi vyzkoušet olej (vyrobit pro něj nějakou speciální lampu, nebo zkusit zvýšit jeho hořlavost), líh (pro něho taky vyrobit speciální lampu, protože když jsem ho nalil do klasické petrolejky, tak kromě knotu hořely i výpary, které unikaly z nádrže) nebo pryskyřici (není nad pochdeň :) (akorát se s ní nesmí do budov), spíš bych na pryskyřici vymyslel taky nějakou speciální lampu). Jestli se ptáte, proč pořád vymýšlím a nevezmu si petrolejku, tak odpověď je, že se snažím vymyslet lampu na palivo rostlinného (případně živočišného) původu.



tak takovou lampu už vymysleli....říká se jí pochodeň a je stará jak pyramida

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek sob 14. led 2012 18:53:25

Re: Dneska jsem...

*Stuji* píše:
zalesak05 píše:Včera jsem ji dotvořil a dal do ní vosk. Nedostatečně se tavil, tak mě to naštvalo a udělal jsem z ní klasickou petrolejku (původně jsem ji chtěl udělat na kuchyňský olej, ale ten málo hoří a špatně svítí). Dostal jsem ale lepší nápad a vzal jsem trubičku, zespoda jsem ji připájel k plechovce, dal do ní knot, který jsem dole ohnul asi cm nahoru a na trubičku jsem nasadil prázdnou nábojnici. Hořelo a svítilo to dobře, akorát trochu kapal vosk, pak se plamen zvětšil a chytl i ten vosk co kapal. Vzpomněl jsem si že se olej nemá hasit vodou, dal jsem ji sice do umyvadla, ale hledal jsem něco čím oheň udusit. Nakonec jsem ji omylem převrátil, takže mezi cylindrem a zbytkem lampy vznikla dostatečně velká mezera, abych to mohl zfouknout (ze zkušenosti se lampy snažím dělat tak, aby je nesfoukl vítr, protože když někam potmě jdu a zhasne mi lampa, tak už nemám šanci ji v tom větru zapálit). Takže s lampami na vosk jsem přestal, protože se vosk škvaří v nádobě a pak může chytnout. Zbývá mi vyzkoušet olej (vyrobit pro něj nějakou speciální lampu, nebo zkusit zvýšit jeho hořlavost), líh (pro něho taky vyrobit speciální lampu, protože když jsem ho nalil do klasické petrolejky, tak kromě knotu hořely i výpary, které unikaly z nádrže) nebo pryskyřici (není nad pochdeň :) (akorát se s ní nesmí do budov), spíš bych na pryskyřici vymyslel taky nějakou speciální lampu). Jestli se ptáte, proč pořád vymýšlím a nevezmu si petrolejku, tak odpověď je, že se snažím vymyslet lampu na palivo rostlinného (případně živočišného) původu.



tak takovou lampu už vymysleli....říká se jí pochodeň a je stará jak pyramida


Vždyť jsem tam psal, že není nad pochodeň, akorát, že se s ní nesmí do budov. :)

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek sob 14. led 2012 19:48:35

Re: Dneska jsem...

*Stuji* píše:ten hrnek je mi povědomej :D
ale pěkné jsi mu udělal ouško ;) je fajn,že se má dobře


No jasně je to tvůj hrneček :-D na lepší s pokličkou jsem ještě nenarazil a myslím,že ani nepotřebuji žádný jiný, je bezvadný i tu omotávku jsem tam nechal,když ho dám správně na hexavařič tak nemá tendenci chytat,navíc ji vždycky trochu namočím pro jistotu. No chtěl sem také spíš opět použít dřevo, ale když sem našel tohle a bylo to zlomené a na vyhození :-) Původně to drželo světelnou fotobuňku na obrovské hlubotiskové rotačce :-)

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 14. led 2012 22:46:12

Re: Dneska jsem...

Tommy-K píše:
*Stuji* píše:ten hrnek je mi povědomej :D
ale pěkné jsi mu udělal ouško ;) je fajn,že se má dobře


No jasně je to tvůj hrneček :-D na lepší s pokličkou jsem ještě nenarazil a myslím,že ani nepotřebuji žádný jiný, je bezvadný i tu omotávku jsem tam nechal,když ho dám správně na hexavařič tak nemá tendenci chytat,navíc ji vždycky trochu namočím pro jistotu. No chtěl sem také spíš opět použít dřevo, ale když sem našel tohle a bylo to zlomené a na vyhození :-) Původně to drželo světelnou fotobuňku na obrovské hlubotiskové rotačce :-)


udělal jsi to drsně...ta puklička je krutá akorát pod ní hoď kus kůže ať tě nepálí prsty.... ta omotávka je taky účelná no nepálí prsty také jsem ji vždy polil vodou pro jistotu....používal jsem ho dva roky tak jsem zjedavý jak dlouho bude sloužit tobě.....

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek ned 15. led 2012 10:26:04

Re: Dneska jsem...

No to je jednoduché, materiál je nesmrtelný, takže do té doby než si na něj někde šlápnu, což se snad nestane :-)
Předchozí

Zpět na Vše ostatní o bushcraftu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO