Drobné úpravy na nožích


Survival návody, pořady Discovery, dokumentární a dobrodružné filmy... Pohyblivé obrázky o bushcraftu patří sem.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek stř 02. lis 2011 13:48:31

Drobné úpravy na nožích

jukněte na moje první Full HD video ;)
http://www.youtube.com/user/MsStuji?fea ... VkkTs76LnY

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek stř 02. lis 2011 15:31:50

Re: Drobné úpravy na nožích

Pěkné, Osobně tyhle věci kolem nosím zvlášť, ne přímo na noži,ale takhle z toho máš pohromadě takový samostatný survival kit :-) Ta karabina je doufám "opravdová" a ne jen taková ta na klíče, nebo já ji používám na věšení věcí na batůžek třeba kvůli uschnutí,na to stačí ale bylo by nebezpečné zkoušet se s ní jistit. Ještě bych možná dodal u té duše,že to je další věc která ti v nouzi může pomoci s rozděláním ohně, dobře chytá a hlavně hoří i mokrá. To mám vyzkoušeno, stačí když kousek chytí a pak už nezhasne, takže by ti měla stihnout vysušit a zapálit třeba vlhké klacíky při rozdělávání ohně po dešti.Tuším že sem to viděl i u Raye Mearse v jednom díle. Jak sem psal myslím to v nouzi, jistě žádné srdce nezaplesá nad hořícím kusem butylu ve voňavém lese :-)

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek stř 02. lis 2011 16:05:17

Re: Drobné úpravy na nožích

máš pravdu duše je výborná věc pro rozdělávání ohně a Ray jí sebou nosí spolu s naštípanými polínky borovice a zapalovačem....mluví o tom jako o nouzevé fire sadě..... je to jeden z možností jak si být jistý když nejsou techniky zažity....

poslední dobou mě hodně zajímá jak si na nože a jiné příslušenství navázat co možná nejzákladnější suroviny a pak to v praxi testuji jak moc je to a není potřebné......
jinak ta karabina je opravdová určená na slaňování.....není sice jištěná závitem,ale dá se navázat opačně tak že není možné aby provaz vyklouzl....
pochopitelně se hodí k uvázání postroje na strom a nebo jako kolíček na prádlo jak jsi zmínil.....

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek stř 02. lis 2011 16:29:15

Re: Drobné úpravy na nožích

Rozhodně mít pohromadě nůž a zdroj ohně je dobré. Pro mě je to asi ten největší základ, který sem si u sebe zvykl nosit neustále. Samozřejmě do města nenosím u pasu takovýhle palaš,ale sehnal jsem si v armyshopu pouzdro na kapesní nůž a do něj se uplně přesně vešel švýcarák a vedle něj zapalovač,na kterém je ještě diodové světélko.Mám to u sebe neustále,jde dát jak na pásek tak alicí klipem připnout kamkoliv se dá, a využil jsem to nesčetněkrát :-)
Tak jen pilně testuj ať se zas brzo mohu podívat na nějaké další video :-)

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek stř 02. lis 2011 16:57:14

Re: Drobné úpravy na nožích

Tommy-K píše:Rozhodně mít pohromadě nůž a zdroj ohně je dobré. Pro mě je to asi ten největší základ, který sem si u sebe zvykl nosit neustále. Samozřejmě do města nenosím u pasu takovýhle palaš,ale sehnal jsem si v armyshopu pouzdro na kapesní nůž a do něj se uplně přesně vešel švýcarák a vedle něj zapalovač,na kterém je ještě diodové světélko.Mám to u sebe neustále,jde dát jak na pásek tak alicí klipem připnout kamkoliv se dá, a využil jsem to nesčetněkrát :-)
Tak jen pilně testuj ať se zas brzo mohu podívat na nějaké další video :-)


podívej se na můj kanál tam něco málo na inspiraci najdeš

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek stř 02. lis 2011 17:06:53

Re: Drobné úpravy na nožích

To se neboj,že ho nemám projitý, ty jsi tu asi o dva měsíce déle než já, a za tu dobu sem shlédl už všechno :-) Odebírám ho krom jiných,tu na fóru má pár uživatelů moc pěkná videa, já mám na youtube jiný nick akorát...

Zpět na Video materiály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO