EDC aneb "vše co nosím"


Vše ostatní, co se pořádného vybavení týče!

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek čtv 17. lis 2011 0:19:01

EDC aneb "vše co nosím"

chtěl bych rozpoutat diskuzi co je vaším EDC když jdete do lesa,na čundr a nebo prostě jen tábořit.....
chtěl bych znát v čem to nosíte a co všechno a proč máte..... a pokud možno každý napište svůj názor nezajímá mě zádná knížka SAS

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek čtv 17. lis 2011 0:21:29

Re: EDC aneb "vše co nosím"

mojí EDC asi jistě každý zná je na videu v mém kanálu....
uznávám teorii malé lehké věcné a účelné.....žádné EDC jako krosnu nepotřebuji

mám to v BW sumce lehce "potuňený" aby se to dalo dát za opasek a je v tom KPZ, emergenci folie,pončo pláštěnka,čelovka a ESBIT vařič s HEXA tabletama

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek pát 13. led 2012 22:11:16

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Dneska všechno nosím v ledvince, dřív jsem to měl po kapsách.

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek pát 13. led 2012 22:15:04

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Díval jsem se na wikipedii, tam mi napsalo, že EDC je nůž (nějak se mi zdálo, že se mluví o batohu). Nosím s sebou lovecký nůž na opasku (nebo opasku ledvinky), který má v horní straně čepele výřez na otvírání lahví (nevím jestli s sebou budu do lesa tahat vodu ve skle, ale hlavně mi jde o nůž :) )

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek pát 13. led 2012 22:16:34

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Asi opravdu netuším o čem se mluví :D :D :D ale to je jedno, kdyžtak napište o čem :)

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pát 13. led 2012 22:46:55

Re: EDC aneb "vše co nosím"

EDC neboli z angličtiny every day carry

česky řekněme co vždy sebou nebo co nosím sebou EDC nuž je nůž který sebou vždy nosím nějaký nejlépe univerzální malý kompaktí a praktický proto i EDC batohy a kapsy malé skladné prakticky na to nejnutnější
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek sob 14. led 2012 2:11:03

Re: EDC aneb "vše co nosím"

EDC mám plnou tašku na notebook a po kapsách:

U sebe mám vždy pistoli a záložní pistoli (19 nábojů v hlavní, 18 náhradní zásobník, 9 v záložní), na sobě neprůstřelnou vestu IIIa (Hodonský Diplomat vyrobenou pro vojenskou policii), v tašce v boční kapse jednorázovou pláštěnku a gasmasku s filtrem, baterku, nůž s pevnou čepelí (+v kapse victorinox(malé ostří nabroušené na skalpelovou ostrost) a na klíčích ještě rybičku, v kapse 2 mobily), dvoje jednorázové sterilní rukavice, lihovou dezinfekci, šití na rány (sterilní jehla s atraumaticky připevněnou nití 3-0), dvě inzulinky injekce, ampulku s mezokainem, (chemie pravidelně obnovována dle data spotřeby) esmarchovo škrtidlo a obvaz vz.80, peán, zubní kartáček, propisky, malé hotelové mýdlo, ponožky a trenýrky, křesadlo a nářaďový nůž (vše poskládané v boční kapse, v hlavní nosím malý notebook, trafo na něj, ext.HDD, myš, a dokumenty které potřebuju ten den)
Přílohy
Obraz009.jpg
Taška vypadá i přes plné naložení nenápadně
Obraz009.jpg (163.28 KiB) Zobrazeno 33408 krát

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 14. led 2012 2:16:07

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Artifex píše:EDC mám plnou tašku na notebook a po kapsách:

U sebe mám vždy pistoli a záložní pistoli (19 nábojů v hlavní, 18 náhradní zásobník, 9 v záložní), na sobě neprůstřelnou vestu IIIa (Hodonský Diplomat vyrobenou pro vojenskou policii), v tašce v boční kapse jednorázovou pláštěnku a gasmasku s filtrem, baterku, nůž s pevnou čepelí (+v kapse victorinox(malé ostří nabroušené na skalpelovou ostrost) a na klíčích ještě rybičku, v kapse 2 mobily), dvoje jednorázové sterilní rukavice, lihovou dezinfekci, šití na rány (sterilní jehla s atraumaticky připevněnou nití 3-0), dvě inzulinky injekce, ampulku s mezokainem, (chemie pravidelně obnovována dle data spotřeby) esmarchovo škrtidlo a obvaz vz.80, peán, zubní kartáček, propisky, malé hotelové mýdlo, ponožky a trenýrky, křesadlo a nářaďový nůž (vše poskládané v boční kapse, v hlavní nosím malý notebook, trafo na něj, ext.HDD, myš, a dokumenty které potřebuju ten den)


tohle máš od BONDA 007 ? :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek sob 14. led 2012 2:26:04

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Nene, zde jsou fotky:
Přílohy
Obraz010.jpg
PC je zrovna na stole včetně disku a myši, v přední malé kapse jsou dokumenty, knížka v hlavní kapse a filtr
Obraz010.jpg (130.23 KiB) Zobrazeno 33405 krát
Obraz011.jpg
Přední kapsa je nenápadná
Obraz011.jpg (147.31 KiB) Zobrazeno 33405 krát
Obraz012.jpg
Ale po otevření skýtá překvapení, po oddělání masky uspořádané
Obraz012.jpg (141.79 KiB) Zobrazeno 33405 krát
Obraz013.jpg
... a včetně gasmasky
Obraz013.jpg (134.81 KiB) Zobrazeno 33405 krát
Naposledy upravil Artifex dne sob 14. led 2012 2:31:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek sob 14. led 2012 2:28:44

Re: EDC aneb "vše co nosím"

No, a bouhcačky snad nemusím fotit, je to Astra A100
Obrázek

a CZ45 jako záložní
Obrázek

ale střídám jich víc, mám docela výběr :D
Za kvalitu fotek se omlouvám, vááážně se mi takhle navečer nechtěla vytahovat zrcadlovka, mobilní pro představu poslouží.
Jsem převážně v městském prostředí takže přežití spočívá v tom přes veškeré nástrahy se prostřílet domů a pak teprve do přírody, tam mám EDC o jiném složení.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 14. led 2012 2:41:28

Re: EDC aneb "vše co nosím"

jsi blázen :D
povolení na nošení zbraně mám také dokonce i zbrojní průkaz na ochranu osoby a majetku rovněž....
ale abych sebou nosil každý den svojí osuma čtyřicítku ?mám takový dojem že jsis si asi spletl WEB tohle není škola pro atentátníky ani nájemné vrahy ale veb o přežití v přírodě.....

možná jsem to pochopil špatně jen já....ale nezapoň,že nás sledují i děti.....

a vidět maníka co sebou nosí od plinové masky po dvě pistole je docela zralý na blázinec :D :D :D :D
pokud nejsi z "Brůklinu" tak nechápu ani v nejmenším k čemu to všechno taháš..... pistole se dá nosit i skrytě třeba pod mikinou ale plynová maska? omg velký úlet kámo

a na houby jezdíš tankem a do práce jak? vzducholodí nebo ponorkou?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek sob 14. led 2012 2:43:38

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Na houby autobusem a do práce šalinou :D

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 14. led 2012 2:45:55

Re: EDC aneb "vše co nosím"

nechci rejpat a ani pracovat.....ale není náhodou podmínou při legálním povolení na nošení zbraní nutost dvojtě jištěného pouzdra předepsaný ministerstvem obrany?takové pouzdro musí splňovat podmínky aby nedošlo k civilnímu ohrožení osoby a na majetku....
pokud to taháš v brašně od notebooku tak při strátě máš jistech tak 2-3 roky oprav mne pokud se pletu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek sob 14. led 2012 2:48:35

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Ne, to musí jen policie. Jinak pochopitelně bouchačky v tašce nenosím ale při sobě, v tašce by mi byly k prdu. Jinak při ztrátě nemáš 2-3 roky ale pokutu do 50K
(jinak v zákoně není o obalu nic kromě toho že musí být uzavřený a při nošení nesmí být vidět žádná část takže zákonu vyhovuje i papírový pytlík)
No a ještě ministerstvo obrany má na starost jen vojáky. O zbraně mezi civily se stará vnitro, pokud držíš a nosíš bouchačku tak by sis měl zopakovat zákon, tohle je hrubá neznalost, je to i v testových otázkách ;)
Proč gasmasku? Protože už jsem se 2x potkal s tím že jsem při cestě domů jelikož se často pohybuji a donedávna jsem i bydlel v centru města přičemž jsem se potkal při rozhánění shromáždění se slzákem a i jednou masku použil a fungovala výtečně, pánové policisté měli záchvat smíchu když se z oblaku vynořil kravaťák v gasmasce. Stále Ti připadám jako terorista nebo jako občan který nechce schytat dávku lásky od státu?
Jinak EDC opravdu znamená every day carry takže nemůžeš psát "to co nosíte do lesa" ale to co každý den fyzicky nosíš, tedy to co shrnul admin zde: http://postapo.cz/nutne-k-preziti/vse-o ... tne-vejde/

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek sob 14. led 2012 10:57:09

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Tak zkus shrnout ještě co nosíš do té přírody, vím že tohle je opravdu tvé EDC z vedlejšího fóra, ale je to spíš takové to co nosíš do práce:-) Ještě že ses nezmínil o neprůstřelné vestě :-D Jen sem se obával, že v tom kufříku bude taky kosa,ale to už by fakt bylo moc na EDC,někde v busu z tý aktovky vyndavat sváču a tam vz.58 :-D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek sob 14. led 2012 12:17:47

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Ne, do přírody kosu definitivně nenosím, bouchačku jen jednu, zvěř není tak zákeřná jako lidé.
Pořádnou obuv, batoh se sekyrkou, mačetou, přiměřené množství, lékárničku o podobném složení jako v EDC, škrtadlo a pár odličovacích tamponů na rozdělání ohně, opět náhradní prádlo/oblečení když bych promokl, pláštěnku, 2 PETky s vodou, krabičku pantocidů a fedlflašku kdybych musel brát vodu z neprověřeného zdroje, klasický hliníkový ešus na vaření, nože stejné jako v EDC, spacák, nějaký ručník a stan.
Když vypustím bouchačku a sekyrku tak jsem v tomhle složení obchodil celý sever německa před dvěma léty od Anklamu do Lübecku.
(je možné že jsem na něco zapomněl,když si vzpomenu tak doplním, vybevní do přírody kompletuji až dle aktuálních potřeb, toto je takové nejčastější)

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 14. led 2012 12:59:57

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Artifex píše:Ne, do přírody kosu definitivně nenosím, bouchačku jen jednu, zvěř není tak zákeřná jako lidé.
Pořádnou obuv, batoh se sekyrkou, mačetou, přiměřené množství, lékárničku o podobném složení jako v EDC, škrtadlo a pár odličovacích tamponů na rozdělání ohně, opět náhradní prádlo/oblečení když bych promokl, pláštěnku, 2 PETky s vodou, krabičku pantocidů a fedlflašku kdybych musel brát vodu z neprověřeného zdroje, klasický hliníkový ešus na vaření, nože stejné jako v EDC, spacák, nějaký ručník a stan.
Když vypustím bouchačku a sekyrku tak jsem v tomhle složení obchodil celý sever německa před dvěma léty od Anklamu do Lübecku.
(je možné že jsem na něco zapomněl,když si vzpomenu tak doplním, vybevní do přírody kompletuji až dle aktuálních potřeb, toto je takové nejčastější)


hoď odkaz na tu fedl flašku docela mne zajímá jakou máš
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek sob 14. led 2012 13:51:54

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Obyč českou hliníkovou ve vlněném obalu s řemením, 0,75l, přesně na jednu tabletku pantocidu, protřepat a nechat 5 minut ustát. Malá stačí protože v blízké době tady nehrozí sucho a v podstatě každých pár kilometrů je nějaký zdroj vody takže u nás myslím nemá cenu nosit nějaké velké zásoby.
Obrázek

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 14. led 2012 14:23:12

Re: EDC aneb "vše co nosím"

ten pantocid je nějak chutný? když s ním upravuješ třeba vodu z potoka tak není z toho pak cítit chlor,chemie a pod?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek sob 14. led 2012 17:08:23

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Chlor trošku ale stačí nechat flašku otevřenou nějakou chvilku a pachuť vyprchá... No, ona stejně voda z potoka není zrovna nějaká chuťovka takže bych to řekl asi tak že pantocid chuťově nepomůže ani neuškodí. U čistých pramínků nebo tam kde není voda nějak znečištěná ho nepoužívám jelikož můj trakt je natolik odolný že jsem z toho nikdá neměl problém, když prostě je něco tekoucí a vyvěrá uprostřed lesa tak to nemá cenu moc řešit, navíc u spousty takovýchto zdrojů v současnosti už visí i chemické a bakteriologické rozbory zalaminované někde poblíž takže stačí trošku rozumět co tam je napsáno, většinou je to OK. Hlavně tu feldflašku právě tahám proto, že současně slouží jako odměrka na jednu tabletku a dá se to v ní i pěkně nosit. Ještě uvažuju že bych vzal polskou feldflašku, objem stejný akorát má širší hrdlo takže by se z prýštících zdrojů lépe nabíralo.
Obrázek
Edit: Tak jsem dostal info od okolí že chuť po pantocidu je strašná, nevím, mně tak nepřijde :D

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 14. led 2012 18:35:23

Re: EDC aneb "vše co nosím"

právě proto se ptám.....raději vypiji koze chcaní než tu tabletu

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek sob 14. led 2012 19:56:17

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Jeje tu starou čutoru mám taky,ale sebou nosím tu US s pitítkem. Schválně ty tablety musím také vyzkoušet, jistě se chuť zlepší když se nechá odstát,ale také jsem snad všude četl, že je to docela hnusné. Stačí na přeražení té chuti nějaká šuměnka,nebo něco podobného? To se většinou u mě v batohu najde
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek sob 14. led 2012 20:36:02

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Helej, zítra máme sraz s Adminem tak mu schválně dám ochutnat a napíše sám jak tu chuť vidí, prozatím sečkejte, já mám sice dosti vybíravý jazýček ale jen tak mne něco nerozhodí takže mi ty tablety strašné nepřijdou

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 14. led 2012 22:48:50

Re: EDC aneb "vše co nosím"

já nosím rozpustné tapblety s vitamínem C hodí se mi ty tuby co mi tu tenkrát někdo poradil....a když filtruju vodu z potoka nebo převařuju vodu tak tam jednu kousek hrknu jednak mi to dodá vypocené minerály a za druhé to trochu zlepší chuť.....

každopádně pokud jde do extrému tak se ta chuť dá přežít.....lepší než voda z potoka,které vás prožene úplavicí......
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pon 14. kvě 2012 0:11:35

Re: EDC aneb "vše co nosím"

Svoje vybavení jsem shrnul v tomto článku: http://bushcraft.cz/vybaveni/ostatni-vy ... pripraven/
Další

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO