Fire piston


Jak a kde najit troud, jaké křesadlo použit a mnoho dalšího o rozdělání ohně.

Příspěvky: 57

Registrován: sob 16. dub 2011 23:35:14

Příspěvek pon 02. kvě 2011 20:40:28

Fire piston

Příspěvky: 56

Registrován: úte 22. bře 2011 21:12:55

Příspěvek pon 02. kvě 2011 23:54:53

Re: Fire piston

Presne jak jsem psal!!! Co to je za drevo ,mate tam kuru z cajoveho stromu a jak delame capek ze stromu? A je pochybuji ze staci na treni klacku jen nepatrny pohyb a tak tohle je pro mne nepouzitelne, nebot ani zde nejsou materialy a ja o tom vubec nic nevim a proto se jenom drzim co mam nacvicene a drevo je lehce dosazitelne a jak jsem psal pro mne je jenom luk a ocilka ,vsechny ty pisty a pily beru jako zabavnou youTube bez nejakych informaci .....

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek úte 03. kvě 2011 12:51:55

Re: Fire piston

Tak jak tak čtu, tak co tvůj přízpěvek, tak to perla. Připadá mi čím dál víc, že o tom všem nic nevíš. Jen umíš zapálit oheň lukem, ale musíš to vše mít připravené z domova. Například u toho firepistonu nejde vůbec o tření dřev. Tam je princip ve vytvoření tlaku jako například u naftového motoru v traktoru.

Příspěvky: 40

Registrován: pát 08. dub 2011 11:54:45

Příspěvek úte 12. črc 2011 15:19:43

Re: Fire piston

alibaba píše:Presne tak fire piston jsem nevidel ani v modernim provedeni ...


Ahoj,
to, že nebylo tebou spatřeno, neznamená, že to neexistuje: např. http://www.youtube.com/watch?v=LuMDPMgqzwY

Ale jinak uznávám, že zapalovač je pro rozdělání ohně lepší a jednodušší nástroj.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek úte 12. črc 2011 15:25:08

Re: Fire piston

to alibaba
predem se omlouvam adminovi za tento prispevek....
alibaba a 10 poloblbíků tvého tipu zde a přstalo by mě to tu bavit....zvracíš neskutečné kraviny a přijde mi,že tvůj věk odpovídá kapacitě tvého mozku 10-15
katastrofa...pokud to jde rád bych tvé příspěvky zde naprosto selektroval,ale to bohužel není možné....škoda

Příspěvky: 9

Registrován: sob 13. srp 2011 17:54:19

Příspěvek pon 15. srp 2011 8:21:05

Re: Fire piston

viděl sem jak ten FP někdo dělá třeba s baterky maglite..já sem to zkoušel udělat z kmene černýho bezu,protože se dala dobře proštouchnout ta dužina,pak sem to dole ucpal ale nedosáh sem takovýho tlaku k zažehnutí ale určitě by to šlo!!asi sem měl krátkej kus nebo mi ten tlak někde utíkal..

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pon 15. srp 2011 20:45:48

Re: Fire piston

no to mi ho vyndej....uplně nádherný asi zahodím zipák tohle je opravdu krutý

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek ned 01. led 2012 1:31:35

Re: Fire piston

Je jedno, z jakého dřeva to bude? Díky

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek ned 01. led 2012 12:23:09

Re: Fire piston

Na tomhle videu je dobře vidět, jak se to vznítí: http://www.youtube.com/watch?v=mfKxW6Mz ... re=related

Příspěvky: 57

Registrován: sob 16. dub 2011 23:35:14

Příspěvek pon 02. led 2012 0:02:25

Re: Fire piston

Jedno to neni.Chce to tvrde drevo.Z nasich drev jsou to dub,buk,habr,akat.Muzes pouzit i exoticka dreva anebo pokud mas nejakeho znameho soustruznika tak si to nechat vytocit z mosazi,duralu oceli.Ja mam ted jeden firepiston objednany od jednoho znameho z knife.cz a delal to z exotickeho dreva.:)

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek pon 02. led 2012 15:00:11

Re: Fire piston

Dneska jsem to udělal z buku podle toho návodu a nefunguje mi to, tak jsem do toho nalil olej, aby to líp těsnilo a furt nic. Tak to ještě zkusím až to vyschne. Díky za radu

Příspěvky: 57

Registrován: sob 16. dub 2011 23:35:14

Příspěvek pon 02. led 2012 22:23:03

Re: Fire piston

Chci se zeptat jestli sis na ten pist nasadil O krouzek aby to tesnilo?Ten je tam dulezity, je to stejne jako pistni krouzky v motoru.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek pon 02. led 2012 22:54:47

Re: Fire piston

Jj, tohle funguje jako diesel, kompresí vzduchu se zažehne materiál, musí to těsnit aby tam ten vzduch zůstal.

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek úte 03. led 2012 8:54:25

Re: Fire piston

punta9 píše:Chci se zeptat jestli sis na ten pist nasadil O krouzek aby to tesnilo?Ten je tam dulezity, je to stejne jako pistni krouzky v motoru.

Omotal jsem to provázkem, který jsem namočil.

Příspěvky: 57

Registrován: sob 16. dub 2011 23:35:14

Příspěvek pon 09. led 2012 12:21:50

Re: Fire piston

Tak jsem dostal dneska zpravu o jednoho manika z knife.cz co dela firepistony,ze by mi mel tenhle nebo pristi tyden jeden poslat co jsem si u nej objednaval.Az prijde udelam nejake fotky.:))

Příspěvky: 59

Registrován: čtv 24. lis 2011 10:24:42

Příspěvek ned 15. led 2012 11:24:09

Re: Fire piston

Neverím, že to funguje na fyzikálnych zákonoch, možno tak na chemických...
4ervený fosfor sa vznieti na vzduchu, alkalicke kovy vo vode, hypermangan pri kontakte s glicerolom.... teda si myslím, že je dôležité čo sa dnu vloží ako podpal.

Pre istotu som su doma jeden sústružený vyrobil a skúšal vééééééľa rôznych tesnení a ani náznak funkčnosti.

Ak to niekto máte doma funkčné, tak môžete spraviť recenziu. Pôsobí to na mňa ako zápalky v stredoveku, čo by znamenalo svätú inkvizíciuu. Fakt som zvedavý čo sa tu dozviem... Lebo pokiaľ to niekomu doma reálne funguje, tak to chcem vidieť.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek ned 15. led 2012 12:12:10

Re: Fire piston

[quote="MAREK_PD"]Neverím, že to funguje na fyzikálnych zákonoch, možno tak na chemických...
4ervený fosfor sa vznieti na vzduchu, alkalicke kovy vo vode, hypermangan pri kontakte s glicerolom.... teda si myslím, že je dôležité čo sa dnu vloží ako podpal.

Pre istotu som su doma jeden sústružený vyrobil a skúšal vééééééľa rôznych tesnení a ani náznak funkčnosti.

Ak to niekto máte doma funkčné, tak môžete spraviť recenziu. Pôsobí to na mňa ako zápalky v stredoveku, čo by znamenalo svätú inkvizíciuu. Fakt som zvedavý čo sa tu dozviem... Lebo pokiaľ to niekomu doma reálne funguje, tak to chcem vidieť.[/quote


věr třeba na chlupatý sluníčko ale tohle je prostě jasný fyzikální princip na stejném způsobu jede i Diesl motor
http://www.youtube.com/user/KraKric?fea ... bNqjHV6c3c

Příspěvky: 59

Registrován: čtv 24. lis 2011 10:24:42

Příspěvek ned 15. led 2012 15:09:29

Re: Fire piston

Ukáž mi to lebo neverím... piesty motora sú oceľové, ich sila sa udáva v konských silách, čo je pre človeka nemožné, chcel by som vidieť toho ramba čo by tatko založil oheň.
Stačí si pozrieť tabulku so zápalnými teplotami jednotlivých látok.
Keby fyzika fungovala tak ako si myslíte, že funguje, tak by nebola reálna hydraulická fyzika, ani pneumatická.... Príklad- každé jedno auto by začalo horieť pri dofukovaní pneumatík !!!!

Kto neverí nech si otvorí učebnicu základnej školy.

Tento spôsob založenia ohňa nemože fungovať na princípoch typu trením vzniká teplo, ani tlakom vzniká teplo.
Môže fungovať len pre určité látky, ako napríklad, že vysoký tlak rozpustí ľad na vodu, možno sa konkrétna látka okysličí a preto horí... Takto fungujú zápalky...
Ak mi dokážete, že to funguje na princípe ako piesty dieselového motora, tak klobúk dolu, spíšte si teóriu a požiadajte o nobelovú cenu. Pretože to by nikto nepotreboval jadrové reaktory, stačilo by stacionárny bicykel opatriť hriadeľou prenášajúcu krúživý pohyb na priamy, pár piestov, pol hodinky bicyklovať a mať celý týždeň doma teplo... To by som bol medzi prvými čo by to doma zmontovali.

Teda ešte raz, ukážte mi ako to funguje, reálne niekto doma, s akými látkami.
Pre tých čo si myslia že ide len o ten piest, preopakujte si fyziku a princím zavrhnite, alebo je tu druhá možnosť, že nemáte zvádnutú základnú školu a s hlupákmi mi radila, aby som sa nevyprával.
Nenúťte ma pomocou rovníc a údajov z tabuliek dokázať že to nefunguje, potom by ste tu ostali všetci za idiotov, troška sa zamyslite...

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek ned 15. led 2012 18:17:25

Re: Fire piston

MAREK_PD píše:Ukáž mi to lebo neverím... piesty motora sú oceľové, ich sila sa udáva v konských silách, čo je pre človeka nemožné, chcel by som vidieť toho ramba čo by tatko založil oheň.
Stačí si pozrieť tabulku so zápalnými teplotami jednotlivých látok.
Keby fyzika fungovala tak ako si myslíte, že funguje, tak by nebola reálna hydraulická fyzika, ani pneumatická.... Príklad- každé jedno auto by začalo horieť pri dofukovaní pneumatík !!!!

Kto neverí nech si otvorí učebnicu základnej školy.

Tento spôsob založenia ohňa nemože fungovať na princípoch typu trením vzniká teplo, ani tlakom vzniká teplo.
Môže fungovať len pre určité látky, ako napríklad, že vysoký tlak rozpustí ľad na vodu, možno sa konkrétna látka okysličí a preto horí... Takto fungujú zápalky...
Ak mi dokážete, že to funguje na princípe ako piesty dieselového motora, tak klobúk dolu, spíšte si teóriu a požiadajte o nobelovú cenu. Pretože to by nikto nepotreboval jadrové reaktory, stačilo by stacionárny bicykel opatriť hriadeľou prenášajúcu krúživý pohyb na priamy, pár piestov, pol hodinky bicyklovať a mať celý týždeň doma teplo... To by som bol medzi prvými čo by to doma zmontovali.

Teda ešte raz, ukážte mi ako to funguje, reálne niekto doma, s akými látkami.
Pre tých čo si myslia že ide len o ten piest, preopakujte si fyziku a princím zavrhnite, alebo je tu druhá možnosť, že nemáte zvádnutú základnú školu a s hlupákmi mi radila, aby som sa nevyprával.
Nenúťte ma pomocou rovníc a údajov z tabuliek dokázať že to nefunguje, potom by ste tu ostali všetci za idiotov, troška sa zamyslite...



možná poruším pravidlo ale omluv mé vyjadřování shrnu to jsi ma**r a já koncim debatu s clovekem ktery mele jednu kravinu za druhou....vysiluje to

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek ned 15. led 2012 21:13:14

Re: Fire piston

A já chci rovnice a výpočty a chlupatý sluníčko :-D Promiň ale souhlasím se Stujim, a divím se že jsi dal tolik energie do psaní tak dlouhého příspěvku,plného nesmyslů, během něhož urážíš náš intelekt a na jehož konci jsme označeni za idioty a mě takovéto chování nepřipadá vhodné debaty mezi rozumnými lidmi,kteří mají navíc podobné zájmy, to se na mne opravdu nezlob.
Tady jen pro formu znáš makemagazine? Docela borci. Jeden z jejich víkendových úkolů, a pozor ať nespadneš ze židle až uvidíš že je to vyrobeno z plastových trubiček :-)
http://www.youtube.com/watch?v=Win_t0xtcQs

Příspěvky: 59

Registrován: čtv 24. lis 2011 10:24:42

Příspěvek ned 15. led 2012 23:33:43

Re: Fire piston

Napíš mi čo vkladajú dnu, tú látku ktorá sa vznieti a ja si dám tú prácu s rovnicou. Toto je asi jediný spôsob ako dokázať kde sa skrýva pravda...

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek ned 15. led 2012 23:36:15

Re: Fire piston

Taky jsem na straně Stujiho a Tommyho-K i přesto, že můj firepiston nefunguje (řekl bych, že má špatné těsnění nebo mám špatný materiál na podpal). Nějaký firepiston si asi objednám přes internet :) Na podpal používám vatu (nefunguje mi), ale viděl jsem video s papírovým kapesníkem a fungovalo to, počítej!

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek ned 15. led 2012 23:41:35

Re: Fire piston

MAREK_PD píše:Napíš mi čo vkladajú dnu, tú látku ktorá sa vznieti a ja si dám tú prácu s rovnicou. Toto je asi jediný spôsob ako dokázať kde sa skrýva pravda...


pravda je jednoducha a všichni co tvé příspěvky čtou jí znají :D :D :D

mimochodem nejsi náhodou alibaba? :D :D :D :D

každopádně musím se lehce nad tebe povýšit protože debata s člověkem, který plácá nesmysli mi nepřijde relevantní a urážky od člověka,který vlastně neví o čem mluví mne nijak nemohou rozhodit.....

btw omluvuji se za tvé přirovnání a označení m*g*r protože se nebudu zařazovat na tvou nízkou úroveň používáním nesprávných označeních

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek pon 16. led 2012 2:00:21

Re: Fire piston

Stuji klídek to nemá asi hodnotu se vůbec vzrušovat :-) Evidentně jde o to,že nevěří že to dosáhne takové teploty aby se mohl vznítit troud který použiješ. Dává to údajně cca 260° vláknům bavlny z troudu stačí 235°a podobných materiálů je pár dalších ještě. Vzhledem k tomu že to opravdu funguje tak prostě nechápu o co Markovy jde. Stačí kouknout třeba na angl. wiki tam je to pěkně vysvětlené, mě to nebaví se v tom plácat pro nic. Radši bych viděl příspěvky typu komu se ho povedlo vyrobit funkční doma na koleně. Oni ti "divoši" kteří ho používali dříve neměli ani ta gumová těsnění a taky jim to fungovalo a to ani nevěděli nic o adiabatických dějích :-D
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pon 16. led 2012 11:38:32

Re: Fire piston

MAREK_PD: Tvrdit něco stylem: „To nemůže fungovat, protože to fungovat prostě nebude“ je docela scestné. Navíc pokud se takto argumentuje na fóru o přežití.
Na youtube leží hromada videí, která ukazují, že tento způsob funguje. Montáž? Co takhle se raději podívat sem:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fire_piston

Cituji:

"Easily combustible materials such as char cloth or amadou work well as tinder in the fire piston. The tinders that work best in the fire piston combust at a very low temperature. Cotton fibres for example combust at 235 °C (455 °F) and will light in fire pistons."

Další dotazy?

P.S. PRO VŠECHNY DISKUTÉRY: Poprosím o větší klid a trochu úcty k oponentovi, snažte se prosím umlátit soupeře fakty, ne urážkami. A pokud vaše příspěvky budou nejdříve psány ve Wordu a pak přeneseny sem, vůbec se nebudu zlobit. Občas se to skutečně nedá číst.
Další

Zpět na Oheň

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO