Život bez lidí - jaké to je?


Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek stř 06. čer 2012 1:44:51

Život bez lidí - jaké to je?

Na základě tohoto pokusu (http://bushcraft.cz/video/video-reporta ... -divocine/) bych se rád zeptal i vás: Jak dlouho jste byli nejdéle o samotě? Úplně bez lidí, bez kontaktů s nimi, bez internetu a mobilu?

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek stř 06. čer 2012 7:56:30

Re: Život bez lidí - jaké to je?

myslíš tedy úplně sám nebo se nepočítají kamrádi se kterými člověk vyrazí?

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek stř 06. čer 2012 8:56:06

Re: Život bez lidí - jaké to je?

Snizil bych kriteria. Mohl by tu jen odpoved kladne clovek,ktery nemá rodinu,pratele a proste nikoho,kdo by o nej mel starost.
Pak mi je strasne lito toho cloveka.

Odejit do pustiny a nedat pravidelne vedet svym blizkym,ze je v poradku je nerealne. Porusil by jedno ze zakladnich pravidel sebezachovy.

Příspěvky: 40

Registrován: pát 08. dub 2011 11:54:45

Příspěvek stř 06. čer 2012 9:31:03

Re: Život bez lidí - jaké to je?

Vladius píše:Na základě tohoto pokusu (http://bushcraft.cz/video/video-reporta ... -divocine/) bych se rád zeptal i vás: Jak dlouho jste byli nejdéle o samotě? Úplně bez lidí, bez kontaktů s nimi, bez internetu a mobilu?


Tohle vím naprosto přesně. Úplně bez lidí a sám jsem byl maximálně jako 10-ti letý kluk na skautském táboře (tehdá to byl turistický oddíl), kdy jsem plnil tři orlí péra (1. den nemluvit, 2. den nejíst, 3. den nikoho nepotkat = být sám v lese). Tehdy nebyly mobily, internet atd. S vedoucím tábora jsem se večer dohodl, který směrem půjdu. Sbalil jsem si věci na přespání, jídlo + pár věcí a vyšel před snídaní. Druhý den po snídani dorazil zpět. Dnes by si to asi žádný táborový vedoucí nevzal na triko.

Jinak obvykle chodím s někým a když už sám, tak po trasách, kde často někoho potkám. Každopádně mobil mám vždy u sebe.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek stř 06. čer 2012 10:05:41

Re: Život bez lidí - jaké to je?

dawe píše:myslíš tedy úplně sám nebo se nepočítají kamrádi se kterými člověk vyrazí?



Samozřejmě úplně sám.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11

Registrován: stř 04. črc 2012 18:00:34

Příspěvek čtv 05. črc 2012 22:01:14

Re: Život bez lidí - jaké to je?

Hele, s těma 3 orlíma perama, ty jsou dneska naprosto běžný :D Dokonce si myslím, že se hledají nějaký alternativy/aktivity, který by byly víc vzrůšo (např. výsadky - vedoucí nás jednou s kamarádkou málem vysadily za hranicema :D). 3 orlí jsou pro 13-14-15ti-letý, a vedoucí si to na triko berou celkem normálně. Akorát ten mobil musíme mít sebou, pro případ nouze.
Sama jsem je skládala ve 14ti, supr zážitek. Člověk si to srovná v hlavě a na chvíli vypadne z táborový rutiny. Pro mě to byla asi nejlehčí zkouška. Hlad jsem trochu protrpěla :D a mlčení jsem dodržela horkotěžko.
Jinak k tomu životu bez lidí - nedokážu si představit. Mám sice ráda (a aktivně vyhledávám) samotu, ale občas sama se sebou nevycházím, tak potřebuju někoho kolem sebe :D A vůbec, myslím si, že člověk není stavěn na absolutní samotu (pokud ovšem nechce zešílet). Homo je prostě společenský druh ;)

Příspěvky: 36

Registrován: stř 23. kvě 2012 16:13:47

Bydliště: Mosty u Jablunkova

Příspěvek pon 09. črc 2012 21:21:38

Re: Život bez lidí - jaké to je?

Od malička jsem byl spíše samotář a vyhledával jsme si koutky kde jsem byl sám a měl čas na přemýšlení,nesnáším společnost a nesnesu když jsem mezi lidma,a tenhle systém(peníze,daně,účty,politika atd atd)mi už začíná lést hodně krkem.Taky mi vadí jak jsou lidi na sebe zlí a závistivý.A o čem je vlastně lidský život??Čtvrtinu života se člověk vzdělává a pak musí chodit do práce až do té doby dokud nezestárne a to je celá náplň.Ale já mám v plánu si tenhle život užít a proto mám v plánu že odjedu na jedno místo a tam budu strávit zbytek života.

Příspěvky: 36

Registrován: stř 23. kvě 2012 16:13:47

Bydliště: Mosty u Jablunkova

Příspěvek pon 09. črc 2012 21:28:54

Re: Život bez lidí - jaké to je?

Luscinia píše:Hele, s těma 3 orlíma perama, ty jsou dneska naprosto běžný :D Dokonce si myslím, že se hledají nějaký alternativy/aktivity, který by byly víc vzrůšo (např. výsadky - vedoucí nás jednou s kamarádkou málem vysadily za hranicema :D). 3 orlí jsou pro 13-14-15ti-letý, a vedoucí si to na triko berou celkem normálně. Akorát ten mobil musíme mít sebou, pro případ nouze.
Sama jsem je skládala ve 14ti, supr zážitek. Člověk si to srovná v hlavě a na chvíli vypadne z táborový rutiny. Pro mě to byla asi nejlehčí zkouška. Hlad jsem trochu protrpěla :D a mlčení jsem dodržela horkotěžko.
Jinak k tomu životu bez lidí - nedokážu si představit. Mám sice ráda (a aktivně vyhledávám) samotu, ale občas sama se sebou nevycházím, tak potřebuju někoho kolem sebe :D A vůbec, myslím si, že člověk není stavěn na absolutní samotu (pokud ovšem nechce zešílet). Homo je prostě společenský druh ;)



no nesouhlasím s tebou že lidé nejsou založení na samotu protože jsou lidé kteří se snaží být opravdu o samotě myslím že se tomu říká život na psí knížku (počítám do toho i sebe) a ti to zvládnou jenže pro spoustu lidí je to nepochopitelné protože jsou závislí na společnosti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11

Registrován: stř 04. črc 2012 18:00:34

Příspěvek čtv 12. črc 2012 11:54:29

Re: Život bez lidí - jaké to je?

no nesouhlasím s tebou že lidé nejsou založení na samotu protože jsou lidé kteří se snaží být opravdu o samotě myslím že se tomu říká život na psí knížku (počítám do toho i sebe) a ti to zvládnou jenže pro spoustu lidí je to nepochopitelné protože jsou závislí na společnosti.


Na psí knížku je to, když spolu žije nesezdaný pár... Dneska běžná věc.

Zpět na Vše ostatní o bushcraftu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO