Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?


Vše co vám vadí nebo schází na našem portálu

Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek stř 06. dub 2011 22:58:40

Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Hodně nad tím přemýšlím a rád bych se zeptal i vás, komunity, která se pomalu tvoří kolem webu. Teď je stav takový, že měsíčně návštěvnost roste o 100%. Je jasné, že někdy tomu bude konec, ale rád bych Bushcraft.cz vypiplal k dokonalosti. Co vám chybí, vadí, překáží? Co můžeme a co třeba i musíme zlepšit, upravit, přidat či odstranit? Prostě zkuste popsat svoji vizi a spolu vytvoříme nejlepší portál o přežití!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek čtv 07. dub 2011 6:28:55

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Tak vytvoření stabilního redakčního týmu se už nejspíš povedlo. Dále držet se nějakého stálého tempa a aktualizovat pravidelně obsah na hlavní straně. Pochopitelně pravidelné srazy, již se o tom diskutuje. Časem pak třeba vybudovat, pokud by se to uchytilo, nějaké sdružení s tímto způsobem postupovat dál.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22

Bydliště: Olomouc

Příspěvek čtv 07. dub 2011 8:29:44

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Já bych ocenil, kdyby byly návody a recenze(foto/video) tříděny podle tématu.Př.Sekce jídlo, přístřeší, voda, oheň, nástroje.Bylo by to přehlednější a usnadnilo by to hledání.Líbilo by se mi kdyby byly tyto kategorie umístěny třeba v levém sloupci na main page.Moc se mi líbí,že je hodně návodů a recencí na videu.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek čtv 07. dub 2011 8:52:58

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Gray píše:Já bych ocenil, kdyby byly návody a recenze(foto/video) tříděny podle tématu.Př.Sekce jídlo, přístřeší, voda, oheň, nástroje.Bylo by to přehlednější a usnadnilo by to hledání.Líbilo by se mi kdyby byly tyto kategorie umístěny třeba v levém sloupci na main page.Moc se mi líbí,že je hodně návodů a recencí na videu.


Grayi, dekuji za pripominku. V soucasne dobe je to tak, ze video prispevek se radi jak do kategorie Video navody, tak i do kategorie dle tematu. Tak ze ten samy klip o rozdelani ohne najdes i v sekci ohen i v sekci Video navody. Ale popremyslim, jak to jeste vic zviditelnit.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek čtv 07. dub 2011 9:03:56

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Trochu jsem upravil vzhled, ztlumil pozadi z sedeho, na tmavsi. Co vy na to? Lepsi?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22

Bydliště: Olomouc

Příspěvek čtv 07. dub 2011 9:26:30

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

admin píše:
Gray píše:Já bych ocenil, kdyby byly návody a recenze(foto/video) tříděny podle tématu.Př.Sekce jídlo, přístřeší, voda, oheň, nástroje.Bylo by to přehlednější a usnadnilo by to hledání.Líbilo by se mi kdyby byly tyto kategorie umístěny třeba v levém sloupci na main page.Moc se mi líbí,že je hodně návodů a recencí na videu.


Grayi, dekuji za pripominku. V soucasne dobe je to tak, ze video prispevek se radi jak do kategorie Video navody, tak i do kategorie dle tematu. Tak ze ten samy klip o rozdelani ohne najdes i v sekci ohen i v sekci Video navody. Ale popremyslim, jak to jeste vic zviditelnit.


To je vlastně pravda, že je to rozdělené do sekcí.Omlouvám se,jsem slepejš :)Ale nebál bych se jednotlivé sekce "vytáhnout" rovnou na main page do levého sloupce.Mám ještě pár nápadů.Možná bych zvážil přejměnovat sekci :"Obecně o přežití" tento popis působí na první pohled nezajímavě a přitom jsou tam ty nejdůležitější věci, co by měl každý znát.I náhodnému surferovi by hned blesklo do očí :Nutné k přežití, nebo základy přežití....a probudilo to v něm zájem pokračovat do podsekcí.Odkazy :Obecně o přežití, vybavení ,medicína, tipy a triky a zbytek bych zvýraznil a přidal vedle nich diskusní fórum.Líbilo by se mi, kdyby měla šablona webu "přírodnější" barvy (odstíny zelené, hnědé apod.)Rovněž by se mi líbilo, kdyby logo BUSHCRAFT.CZ vše o životě v přírodě(které je umístěno na každé stránce v horní části) mělo v pozadí obrázek z nějaké krajiny.K obsahu webu nemám žádných připomínek.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22

Bydliště: Olomouc

Příspěvek čtv 07. dub 2011 9:31:47

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

admin píše:Trochu jsem upravil vzhled, ztlumil pozadi z sedeho, na tmavsi. Co vy na to? Lepsi?


pokud se to týká fóra, tak pro mě horší :)
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek čtv 07. dub 2011 9:36:27

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Prejmenoval jsem Obecne o preziti na Nutne k preziti a do praveho panelu pridal vypis rubrik. Pokud bude prekazet, pisnete a odstranime. Ohledne prebarveni do zeleneho popremyslim s programatorem a treba neco zkusime. :)
Dekuji za pripominky, hlavne neprestavejte, cim vic toho nam reknete ted, tim min starosti budeme mit za rok, az tu budou desitky tisic lidi.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek čtv 07. dub 2011 9:37:12

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Gray píše:pokud se to týká fóra, tak pro mě horší :)

Na forum jsem ani nesahl! Jen na hlavni stranku! :-D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22

Bydliště: Olomouc

Příspěvek čtv 07. dub 2011 9:40:56

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

admin píše:
Gray píše:pokud se to týká fóra, tak pro mě horší :)

Na forum jsem ani nesahl! Jen na hlavni stranku! :-D



:D aha
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22

Bydliště: Olomouc

Příspěvek čtv 07. dub 2011 9:48:21

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Ten nově vytvořený seznam rubrik je dobrý nápad.Možná bych ho udělal malinko tučnějším a s větším písmem a prohodil bych ho s "přidejte si nás na facebook" aby byl hned nahoře.Nebo ho dal na levou stranu nahoru. To by bylo super.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek čtv 07. dub 2011 9:57:15

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Gray píše:Ten nově vytvořený seznam rubrik je dobrý nápad.Možná bych ho udělal malinko tučnějším a s větším písmem a prohodil bych ho s "přidejte si nás na facebook" aby byl hned nahoře.Nebo ho dal na levou stranu nahoru. To by bylo super.


Kdyz to prohodim s FB, tak to vypada blbe. Necham ho dole, prece jen to ma slouzit jen jako pomoc pri prvni navsteve.

Příspěvky: 6

Registrován: stř 23. bře 2011 19:18:53

Příspěvek čtv 07. dub 2011 15:27:02

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Osobně s touto stránkou nemám vůbec žádné problémy, a řekl bych že je dokonalá! Navětěvuji tuto stránku denně a nic negativného jsem nenašel. Avšak když už něco dal by se zlepšit design… na tom mi nějak nězáleží, ten mi neva, jen by to třeba zlepšilo vzhled ale co bych rád odstranil je všude ta bílá kolem. strašně to svítí a člověka z toho potom můžou bolet oči. nemusíte se s tim nějak piplat ale bylo by dobrý ten jas sníži. toť vše, jinak perfekt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5

Registrován: čtv 07. dub 2011 18:21:16

Příspěvek čtv 07. dub 2011 18:36:34

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Osobně jsem s tímto webem velmi spokojen a jsem rád že jsem mohu také přispět. Jak už tu bylo řečeno, chce to tmavší pozadí. Nejlepší by byla hnědá, zelená např. s motivem lesa, divočiny. Časem by nebylo špatné pořádat nějaké akce, srazy.... Jinak super.

Příspěvky: 40

Registrován: pát 08. dub 2011 11:54:45

Příspěvek pát 08. dub 2011 11:56:26

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Na základě požadavku admina, hážu příspěvek sem a může být smazán jako komentář pod článkem.

- místo bílé, dát do pozadí zelenou (bushcraft je v lese, proč ne)
- u videa zapracovat více na mluveném projevu, ať to neshazuje kvalitu předávaných informací (obsah je dobrý až na vyjímky jako třeba recenze na nože – Hultafors GK, mrkněte na jiné videa, jak se testují nože a co se sděluje za info)
- osobně bych dal u videa do rohu jen logo stránek a už více bych nezmiňoval na konci, kdo konkrétní video natáčel apod. (tohle bych zmínil jako textovou poznámku u videa)
- možná více odkazů na weby s podobným tématem, odbornou literaturu pro jednotlivá témata apod.

jedná se spíše o kosmetické nepodstatné věci, které nijak neovlivňují můj zájem o to, se tu podívat na něco nového
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek pát 08. dub 2011 14:21:45

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Porubak píše:Na základě požadavku admina, hážu příspěvek sem a může být smazán jako komentář pod článkem.

- místo bílé, dát do pozadí zelenou (bushcraft je v lese, proč ne)
- u videa zapracovat více na mluveném projevu, ať to neshazuje kvalitu předávaných informací (obsah je dobrý až na vyjímky jako třeba recenze na nože – Hultafors GK, mrkněte na jiné videa, jak se testují nože a co se sděluje za info)
- osobně bych dal u videa do rohu jen logo stránek a už více bych nezmiňoval na konci, kdo konkrétní video natáčel apod. (tohle bych zmínil jako textovou poznámku u videa)
- možná více odkazů na weby s podobným tématem, odbornou literaturu pro jednotlivá témata apod.

jedná se spíše o kosmetické nepodstatné věci, které nijak neovlivňují můj zájem o to, se tu podívat na něco nového


Divej, co se týče mluveného projevu a kvalitu informací, tak musím upozornit, že to zřejmě líp nepůjde, protože já nejsem odborníkem na nože(jelikož něco takového jsem dělal poprvé), byly mi pouze zapůjčeny a já jsem o nich řekl co jsem věděl, tady tyto recenze, nebo testování nějakých věcí nemám moc v oblibě, protože se zajímám o úplně jiné téma. Nicméně, jestli je zde odborník na nože, tak by bylo vhodnější kdyby testování bylo přenecháno jemu.

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek sob 09. dub 2011 11:01:43

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Ta změna pozadí na modrou se mi nelíbí, příjde mi že původní design byl nejlepší. Nevidím důvod proč to měnit.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek sob 09. dub 2011 11:10:54

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

radek píše:Ta změna pozadí na modrou se mi nelíbí, příjde mi že původní design byl nejlepší. Nevidím důvod proč to měnit.


Na hlavni strane jsem pridal hlasovani o pozadi. Na zaklade toho pak upravim vzhled.

Příspěvky: 40

Registrován: pát 08. dub 2011 11:54:45

Příspěvek pon 11. dub 2011 11:39:10

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Divej, co se týče mluveného projevu a kvalitu informací, tak musím upozornit, že to zřejmě líp nepůjde, protože já nejsem odborníkem na nože(jelikož něco takového jsem dělal poprvé), byly mi pouze zapůjčeny a já jsem o nich řekl co jsem věděl, tady tyto recenze, nebo testování nějakých věcí nemám moc v oblibě, protože se zajímám o úplně jiné téma. Nicméně, jestli je zde odborník na nože, tak by bylo vhodnější kdyby testování bylo přenecháno jemu.

Ahoj,
neber to osobně. Jen na dotaz, co by se dalo rozvíjet, jsem řekl svůj názor. Já nejsem nožíř,ale třeba konkrétně k Hultafors GK jsem našel recenzi zde - http://smf.pspace.cz/index.php/topic,1102.0.html (autora recenze jsem se neptal a tak doufám, že nevadí, že jsem použil jeho link pro tuto diskuzi). Jinak na stránkách knife . cz jsou velmi krásné ukázky na recenze a testování nožů aniž by došlo vyloženě k jejich likvidaci jako je tomu vidět na některých videích z youtube. Proto bych se se svým požadavkem na více profesní recenzi obrátil tam na zdejší nožíře a zapálené odborníky na nože.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pon 11. dub 2011 11:49:52

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Porubak píše: Jen na dotaz, co by se dalo rozvíjet, jsem řekl svůj názor. Já nejsem nožíř,ale třeba konkrétně k Hultafors GK jsem našel recenzi zde - http://smf.pspace.cz/index.php/topic,1102.0.html (autora recenze jsem se neptal a tak doufám, že nevadí, že jsem použil jeho link pro tuto diskuzi). Jinak na stránkách knife . cz jsou velmi krásné ukázky na recenze a testování nožů aniž by došlo vyloženě k jejich likvidaci jako je tomu vidět na některých videích z youtube. Proto bych se se svým požadavkem na více profesní recenzi obrátil tam na zdejší nožíře a zapálené odborníky na nože.


Strasne rad cituji sam sebe a ted je k tomu idealni prilezitost:

Kazdy to dela, jak umi. A kazdy pokus o recenzi uvitam!
Tyto noze nabizim vsem zajemcum, nekdo dalsi napise foto recenzi a bude z noze nadsen. Treti clovek pak napise dve vety ve stylu: Nuz je nanic! Lituji, ze jsem ho testoval. A take bude mit pravdu.
Napriklad ja osobne se o noze zajimam cca 10 let, kdysi jsem byl jednim z nejaktivnejsich clenu knifu, vystavoval jsem na vystavach, tykam si s vetsinou soucasnych noziru - vystavovatelu, ale na recenze nozu nejak nemam chut. Neni to snadne, je to velka odpovednost.
Proto jsem rad, ze ji ma nekdo jiny. Ze se nekdo rozhodl zvednout zadek a neco otestovat. Verim, ze za rok, 125. lukasova recenze bude uplne jina a shledne ji X tisic lidi. Je to jen otazka casu. Vsichni se nejak ucime. Az Lukas bude testovat A1 od Fallkniven, tak si uvedomi, ze tohle je ten skutecne ostry nuz a ze Cold Steel Bushman byl kus cerneho zeleza.
Ale pak za dva roky, v ramci redaktorskeho teamu Bushcraft.cz, pojede na IWA do Nemecka a poprve dostane do rukou nuz z japonskych rychloreznych oceli, cenou od 15.000 Eur. A ten bude strouhat lidsky vlas. Bude v tu chvili A1 spatny, tupy nuz? Jasne ze ne.
Proto take ten nuz „obstal na jednicku“ ackoli tam byla hromada much. Stejne tak na Cukotce se pouzivaji noze z roznytovanych nuzek a taky „obstavaji na jednicku“, plni vsechno, co jejich majitel od nich ocekava.
Vsechno je relativni a cim vic nazoru na techto strankach bude, tim lepe! At tu je 10 recenzi na jeden nuz a at se od sebe lisi! Pripadny zajemce o koupi si pak udela obrazek sam. Lidi z najfu o Bushcraft.cz vedi jiz delsi dobu, vcera jsem se o tom sam presvedcil. Bohuzel zatim nikdo z nich se neodhodlal k vlastni recenzi, treba se to zmeni casem.
Pokud nekdo dalsi ma zajem o testovani nozu, vybirejte ze seznamu: http://bushcraft.cz/vybaveni/noze-a-nas ... testovani/
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pon 11. dub 2011 12:03:25

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Stejne tak to bylo i s natocenim vyroby provazoveho zebriku, kdy kluci zabili svuj volny den, vyrobili video a doufali, ze to nekomu pomuze. A misto podekovani dostali pres drzku za to, ze pouzili jiny nazev uzlu, nez je stanoveny normou.

Borec na svuj web umistil odkaz na Bushcraft.cz, aby jeho navstevnici se mohli pobavit.

Cituji z webu toho borce-odbornika:

"BushCraft. cz a animovaný návod vázání uzlů a také Výroba provazového žebříku. Hlavně druhý příspěvek je opravdu hodně komediální, že jsem váhal, zda ho nedat o odstavec níže. M.j. tam motýlkovému uzlu tvrdošíjně říkaji uzel dělostřelecký." - Další odstavec u toho borce je: "Trocha houmru, i černého".

A kdyz ho pak Vaňa poprosil o spolupraci, aby borec natocil zakladni nacvik uzlu se spravnym pojmenovanim, tak odpovedi najednou bylo:

"Ale já nikoho neobviňuji, že dělá něco špatně, ani nenabádám, aby to dělal líp, nebo jinak. Jen to komentuji a kromě toho také nejsem horolezec…"

To je kurva pristup! To je ochota!

Jak pak maji kluci mit snahu neco delat? Co takhle rict: Hele, kluci, zkuste sepsat scenar, ja vam ho upravim a vy pak natocite perfektni video? Co takhle vzit ty noze a napsat svoji recenzi? Co takhle napsat clanek, poradit v komentarich, poslat odkaz na zajimave informace, abychom je mohli prelozit a zverejnit?
Ne, vsichni radeji budou pomlouvat, ukazovat prstem a bavit se. Ale nejzabavnejsi je, ze stejne budou na Bushcraft.cz chodit pravidelne.

Kazdy den!

Protoze uz ted je tento web nejvetsi v ČR a na Slovensku. Nikdo jiny to nedela. Proc take? Vzdyt za to nic nedostanou, tak proc by ztraceli cas!
Tak pak se nedivte, kdyz na Bushcraft.cz budou reklamy. Ja ty kluky odmenim aspon financne, kdyz uz se nedockaji uznani.
Přílohy
Borec vseumel.jpg
Borec vseumel.jpg (56.25 KiB) Zobrazeno 28250 krát
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5

Registrován: čtv 07. dub 2011 18:21:16

Příspěvek pon 11. dub 2011 21:50:07

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Souhlasím, já se taky snažím psát nějaké recenze a není to žádná sláva, ale třeba to někomu pomůže. Už teď sháním další věci na další recenze a určitě budu autora webu podporovat, protože to nedělá za peníze, ale pro lidi. Tak kapku uznání pro ty, co se snaží.

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek úte 12. dub 2011 6:56:27

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

admin píše:
Porubak píše: Jen na dotaz, co by se dalo rozvíjet, jsem řekl svůj názor. Já nejsem nožíř,ale třeba konkrétně k Hultafors GK jsem našel recenzi zde - http://smf.pspace.cz/index.php/topic,1102.0.html (autora recenze jsem se neptal a tak doufám, že nevadí, že jsem použil jeho link pro tuto diskuzi). Jinak na stránkách knife . cz jsou velmi krásné ukázky na recenze a testování nožů aniž by došlo vyloženě k jejich likvidaci jako je tomu vidět na některých videích z youtube. Proto bych se se svým požadavkem na více profesní recenzi obrátil tam na zdejší nožíře a zapálené odborníky na nože.


Strasne rad cituji sam sebe a ted je k tomu idealni prilezitost:

Kazdy to dela, jak umi. A kazdy pokus o recenzi uvitam!
Tyto noze nabizim vsem zajemcum, nekdo dalsi napise foto recenzi a bude z noze nadsen. Treti clovek pak napise dve vety ve stylu: Nuz je nanic! Lituji, ze jsem ho testoval. A take bude mit pravdu.
Napriklad ja osobne se o noze zajimam cca 10 let, kdysi jsem byl jednim z nejaktivnejsich clenu knifu, vystavoval jsem na vystavach, tykam si s vetsinou soucasnych noziru - vystavovatelu, ale na recenze nozu nejak nemam chut. Neni to snadne, je to velka odpovednost.
Proto jsem rad, ze ji ma nekdo jiny. Ze se nekdo rozhodl zvednout zadek a neco otestovat. Verim, ze za rok, 125. lukasova recenze bude uplne jina a shledne ji X tisic lidi. Je to jen otazka casu. Vsichni se nejak ucime. Az Lukas bude testovat A1 od Fallkniven, tak si uvedomi, ze tohle je ten skutecne ostry nuz a ze Cold Steel Bushman byl kus cerneho zeleza.
Ale pak za dva roky, v ramci redaktorskeho teamu Bushcraft.cz, pojede na IWA do Nemecka a poprve dostane do rukou nuz z japonskych rychloreznych oceli, cenou od 15.000 Eur. A ten bude strouhat lidsky vlas. Bude v tu chvili A1 spatny, tupy nuz? Jasne ze ne.
Proto take ten nuz „obstal na jednicku“ ackoli tam byla hromada much. Stejne tak na Cukotce se pouzivaji noze z roznytovanych nuzek a taky „obstavaji na jednicku“, plni vsechno, co jejich majitel od nich ocekava.
Vsechno je relativni a cim vic nazoru na techto strankach bude, tim lepe! At tu je 10 recenzi na jeden nuz a at se od sebe lisi! Pripadny zajemce o koupi si pak udela obrazek sam. Lidi z najfu o Bushcraft.cz vedi jiz delsi dobu, vcera jsem se o tom sam presvedcil. Bohuzel zatim nikdo z nich se neodhodlal k vlastni recenzi, treba se to zmeni casem.
Pokud nekdo dalsi ma zajem o testovani nozu, vybirejte ze seznamu: http://bushcraft.cz/vybaveni/noze-a-nas ... testovani/


Vazim si kazdyho kdo tomuhle webu cimkoli prispel a myslim, ze prave to dela bushcraft.cz zajimavym..to ze prakticky skoro kazdy den je tu novy obsah a porad je co cist. Obecne jde kvalita clanku nahoru a ja k ruznym vecem rad vyjadrim svuj nazor, ale nedovolil bych si nekoho kritizovat zvlast kdyz jsem zatim sam nic lepsiho nenapsal.

Příspěvky: 40

Registrován: pát 08. dub 2011 11:54:45

Příspěvek úte 12. dub 2011 10:56:42

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

radek píše:
admin píše:
Porubak píše: Jen na dotaz, co by se dalo rozvíjet, jsem řekl svůj názor. Já nejsem nožíř,ale třeba konkrétně k Hultafors GK jsem našel recenzi zde - http://smf.pspace.cz/index.php/topic,1102.0.html (autora recenze jsem se neptal a tak doufám, že nevadí, že jsem použil jeho link pro tuto diskuzi). Jinak na stránkách knife . cz jsou velmi krásné ukázky na recenze a testování nožů aniž by došlo vyloženě k jejich likvidaci jako je tomu vidět na některých videích z youtube. Proto bych se se svým požadavkem na více profesní recenzi obrátil tam na zdejší nožíře a zapálené odborníky na nože.


Strasne rad cituji sam sebe a ted je k tomu idealni prilezitost:

Kazdy to dela, jak umi. A kazdy pokus o recenzi uvitam!
Tyto noze nabizim vsem zajemcum, nekdo dalsi napise foto recenzi a bude z noze nadsen. Treti clovek pak napise dve vety ve stylu: Nuz je nanic! Lituji, ze jsem ho testoval. A take bude mit pravdu.
Napriklad ja osobne se o noze zajimam cca 10 let, kdysi jsem byl jednim z nejaktivnejsich clenu knifu, vystavoval jsem na vystavach, tykam si s vetsinou soucasnych noziru - vystavovatelu, ale na recenze nozu nejak nemam chut. Neni to snadne, je to velka odpovednost.
Proto jsem rad, ze ji ma nekdo jiny. Ze se nekdo rozhodl zvednout zadek a neco otestovat. Verim, ze za rok, 125. lukasova recenze bude uplne jina a shledne ji X tisic lidi. Je to jen otazka casu. Vsichni se nejak ucime. Az Lukas bude testovat A1 od Fallkniven, tak si uvedomi, ze tohle je ten skutecne ostry nuz a ze Cold Steel Bushman byl kus cerneho zeleza.
Ale pak za dva roky, v ramci redaktorskeho teamu Bushcraft.cz, pojede na IWA do Nemecka a poprve dostane do rukou nuz z japonskych rychloreznych oceli, cenou od 15.000 Eur. A ten bude strouhat lidsky vlas. Bude v tu chvili A1 spatny, tupy nuz? Jasne ze ne.
Proto take ten nuz „obstal na jednicku“ ackoli tam byla hromada much. Stejne tak na Cukotce se pouzivaji noze z roznytovanych nuzek a taky „obstavaji na jednicku“, plni vsechno, co jejich majitel od nich ocekava.
Vsechno je relativni a cim vic nazoru na techto strankach bude, tim lepe! At tu je 10 recenzi na jeden nuz a at se od sebe lisi! Pripadny zajemce o koupi si pak udela obrazek sam. Lidi z najfu o Bushcraft.cz vedi jiz delsi dobu, vcera jsem se o tom sam presvedcil. Bohuzel zatim nikdo z nich se neodhodlal k vlastni recenzi, treba se to zmeni casem.
Pokud nekdo dalsi ma zajem o testovani nozu, vybirejte ze seznamu: http://bushcraft.cz/vybaveni/noze-a-nas ... testovani/


Vazim si kazdyho kdo tomuhle webu cimkoli prispel a myslim, ze prave to dela bushcraft.cz zajimavym..to ze prakticky skoro kazdy den je tu novy obsah a porad je co cist. Obecne jde kvalita clanku nahoru a ja k ruznym vecem rad vyjadrim svuj nazor, ale nedovolil bych si nekoho kritizovat zvlast kdyz jsem zatim sam nic lepsiho nenapsal.


Nechci se do toho zamotávat. Jednoduše byla otázka, co by se dalo rozvíjet, jaké jsou postřehy z dosavadního fungování. Tak jsem řekl obecně svůj názor + jeden konkrétní příklad. Není v tom nic osobního a zároveň nevidím rozpor v tom, že když někdo dělá recenzi poprvé, že to nebude hned od začátku to pravé ořechové. Zde jsem nezmínil kritiku, abych dotyčného naštval a už nic nedělal, ale poukázal na to, že na tom je co zlepšovat a jako inspiraci jsem poslal alespoň odkaz na odbornější webovky, které si myslím, jsou dostatečné známé. Bohužel se nedívám na tvůrce videa, zda-li už něco podobného dělal a tak jsem v tomto konkrétním případě ani nerozpoznal, že se jedná o jeho recenzní prvotinu. Pokud jsem někoho svým příspěvkem nakrknul, omlouvám se, nebylo to úmyslně, abych někoho poškodil či zesměšnil.

Vím, že je složitější tvořit a vymýšlet než kritizovat a bořit. Proto má u mě každý uznání, že do něčeho takového jde, jako je recenze a navíc formou videonahrávky. Já osobně bych do toho nešel kvůli nedostatku času na přípravu recenze a malé odbornosti k dané věci, která se dá ovšem časem získat. Dle příspěvku nade mnou jsem pochopil, že nejsem-li aktivní přispívatel článku nebo recenze zde na webu, není vhodné se kriticky vyjadřovat ke konkrétním článkům apod. Tímto bych svůj komentář k tomuto tématu, jak dál rozvíjet zdejší web, uzavřel.

Přeji všem hezký den

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek úte 12. dub 2011 12:40:42

Re: Jak dál rozvíjet Bushcraft.cz?

Porubak píše:Nechci se do toho zamotávat. Jednoduše byla otázka, co by se dalo rozvíjet, jaké jsou postřehy z dosavadního fungování. Tak jsem řekl obecně svůj názor + jeden konkrétní příklad. Není v tom nic osobního a zároveň nevidím rozpor v tom, že když někdo dělá recenzi poprvé, že to nebude hned od začátku to pravé ořechové. Zde jsem nezmínil kritiku, abych dotyčného naštval a už nic nedělal, ale poukázal na to, že na tom je co zlepšovat a jako inspiraci jsem poslal alespoň odkaz na odbornější webovky, které si myslím, jsou dostatečné známé. Bohužel se nedívám na tvůrce videa, zda-li už něco podobného dělal a tak jsem v tomto konkrétním případě ani nerozpoznal, že se jedná o jeho recenzní prvotinu. Pokud jsem někoho svým příspěvkem nakrknul, omlouvám se, nebylo to úmyslně, abych někoho poškodil či zesměšnil.

Vím, že je složitější tvořit a vymýšlet než kritizovat a bořit. Proto má u mě každý uznání, že do něčeho takového jde, jako je recenze a navíc formou videonahrávky. Já osobně bych do toho nešel kvůli nedostatku času na přípravu recenze a malé odbornosti k dané věci, která se dá ovšem časem získat. Dle příspěvku nade mnou jsem pochopil, že nejsem-li aktivní přispívatel článku nebo recenze zde na webu, není vhodné se kriticky vyjadřovat ke konkrétním článkům apod. Tímto bych svůj komentář k tomuto tématu, jak dál rozvíjet zdejší web, uzavřel.

Přeji všem hezký den


Na tom něco je.. ;) Taky se omlouvám za možná trochu přehnanou reakci..
Další

Zpět na Připomínky pro team Bushcraft.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO