Jaký nůž s sebou nosíte?


Nože na přežití, pily na dřevo, krumpáče a sekery na obranu a další harampádí.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 02. črc 2011 20:06:33

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

*Stuji* píše:ten nuz lovec jaky je to presne tip?nemas nejaky odkaz na netu? vypadá zajímavě :)


Myslim,ze stejny ma Marcela. Ja jsem ho dostal pred 16 lety.Neni to nic extra.:))

http://www.army-shop.cz/produkty/noze-- ... y/484.html

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 02. črc 2011 22:46:04

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

mno právě pro to...je to celkem zajímavý kousek a už ho má Marcela a ty....mohli byste mi ho ve zkratce představit...nedostatky a kvalitu ostří....jak se brousí a pod..?

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek ned 03. črc 2011 21:20:46

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

Myslim že ten lovec nebude nic extra. tipuji ocel 420, tedy sice nerez, ale jinak celkem bláto. Typ rychle nabrousíš, rychle ztupíš.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek ned 03. črc 2011 21:52:25

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

někdy si říkám,jestli máte všichni na paměti co že je to vůbec bushcraft....rozhodně to není o noži za 2.000,- a fire steelu light my fire....každy kdo má připomínku k noži levnějším než 1.000,- by si měl uvědomit,že před mnoha lety první lidé řezali za pomocí kamenů a šili za pomocí kostí....dneska jak nemáte u sebe nůž za 2.000,- a fire steel light my fire tak ani nejdete na houby....a to nemluvím o tom,že jsou mezi námi nástupci kultovního seriálu cestománie a toulavá kamera...
denně mám trapné dotazy o tom,že pochodeň taková a výbavá ubohá....ale nikdy jsem neviděl,že by se někdo sebral a šel natočit svoje video vždy to jsou lidi co nic nepředvedli a jen komentují...já jsem začínal natáčet videa mobilem...a stromy kácím sekerou z tesca a pilou za 45 korun jistě není to nic luxusního,ale popravde už jen za to že to mám u sebe se stydím,protože jsou lidi co stále chodí do lesa pouze s nožem a celtou....a to jsou pro mě lidi co něco umí a od kterých se já učím....

pánové o tom to ale není
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek ned 03. črc 2011 22:07:50

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

Bushcraft je schopnost pohodlne zit v prirode s tim, co mas u sebe. Kdyz mam u sebe nuz za 10K, neni to bushcraft?
Tak to napis Rayovi Mearsovi.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek ned 03. črc 2011 22:15:43

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

je to pŘedevším o tom vystačit si s tím co mám v hlavě ne za páskem....a nejsem si jistej jestli má RAY nůž za 10k

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek ned 03. črc 2011 22:25:07

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

dovolil jsem si malý výtah z literatury

Bushcraft využívá znalostí a dovedností, které byly téměř zapomenuty.
Obecně lze říci, že bushcraft znamená schopnost porozumění přírodě, tedy prostředí, ve kterém žijeme. Bushcraft nám kromě přežití umožňuje, za pomoci tradičních umění z celého světa, zábavný a především pohodlný pobyt v přírodě

tohle řekl RAY MEARS v edici Wild food kdyby jsi se ptal jak jsem k tomu přišel...a jistě mi dáš za pravdu,že Mears není ani první a ani poslední člověk který s tím přišel....jen se postaral o to aby to bylo mediálně chápáno....

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek pon 04. črc 2011 7:56:11

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

*Stuji* píše:je to pŘedevším o tom vystačit si s tím co mám v hlavě ne za páskem....a nejsem si jistej jestli má RAY nůž za 10k


v tom máš pravdu, není to ale o tom že se chci chlubit nožem za 2000,- (když ho vlastním) - nože jsou můj koníček, mám spoustu nožů různé cenové kategorie a podle nálady je střídám...
pokud člověk, který se o život v přírodě zajímá a má tu možnost zainvestovat do dražších (neplatí vždy platí, že i kvalitnějších) nástrojů (nože, firesteely, sekery, atd...) je to jenom dobře,
většinou déle vydrží a jsou kvalitněji zpracované (menší riziko úrazu).

něco jiného jsou "masňáci" kteří po 10 letech vyjedou "opět" do lesa a nakoupí si to nejdražší vybavení, ale pak neví ani jak např. firesteel použít nožem se stejně pořežou - a je jedno jakou by měli značku :)

Dobednosti a zkušenosti jsou opravdu důležité a ve spojením s kvalitním vybavením člověku opravdu ulehčí život - ještě jen dodám, raději bych měl i ten nejlevnější nůže než žádný :)

Ray Mears má opravdu drahý nůž - cca 7600,-
http://www.raymears.com/Bushcraft_Produ ... aft-Knife/

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek pon 04. črc 2011 20:29:08

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

*Stuji* píše:někdy si říkám,jestli máte všichni na paměti co že je to vůbec bushcraft....rozhodně to není o noži za 2.000,- a fire steelu light my fire....každy kdo má připomínku k noži levnějším než 1.000,- by si měl uvědomit,že před mnoha lety první lidé řezali za pomocí kamenů a šili za pomocí kostí.


Ale já nic takovýho netvrdím. Já jen reagoval na to, co je nůž Lovec zač. A také jsem ho měl. Ono se totiž dřív nic jinýho ani sehnat nedalo. Měli jsme nože vybroušený z pily, nekdo měl nůž od Mikovu a ti nejšťastnější měli starý přebroušený německý bodáky. Já osobně mám nejdražší nůž finku Marttiini za cca 800Kč. Pilku Husqarna za 200Kč a sekeru starou, co jsem našel doma. Mačetu mám udělanou z katru. A asi nejcenější věc, co u sebe nosím je firesteel Fireflash.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pon 04. črc 2011 23:02:13

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

ještě jsem tu nenarazil na člověka,který by chválil něco levného a primitivního....
já nosím na krku nůž FOX za 150,- skládací pilku z tesca za 75,- a momentálně jsem zlomil nůž od vietnamců za 150,- (po 3 letech práce v lese) vařím na dřívkovém vařiči v hrnuk s pokličkou za 25,- nejdražší co mám je BW trilaminát a 65L batoh rovněž BW když pominu pončo za 200,- tak moje výbava je asi 600,- uspořené peníze jsem vrazil do HD kamery se stativem, abych se mohl podělit o zážitky s ostatnímy,protože to je právě to co chci předávat dál...znalosti a zkušenosti...

jak tu tak koukám,tak každy má drahý kudly, o tom žádá, chápu,že vybavení je dobré mít co nejkvalitnější,ale k čemu mi je nůž za tisíce,když sedím doma na zadku a komentuji ostatní co dělají špatně....ještě nikdo z lidí co hanili mou práci nepředvedl nic lepšího než to,že si natočí procházku při sběru hub... to mě trochu mrzí

Příspěvky: 102

Registrován: stř 15. čer 2011 10:29:02

Příspěvek pon 04. črc 2011 23:24:22

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

ludia hlavne je to o oddychu a o uvolneni stresu... je jedno co mate pri sebe hlavna vec, ze vas to bavi ... no a co ... mam fallkniven S1, sobotu som s nim presekol samorezku omylom, poskodene ostrie ... no len som sa na tom zasmial, ze ty blbec jeden tupy, na to mas sekeru, ale tak co stalo sa ... drahy ci lacny noz ci ine veci, vsetci sme len ludia ... je jedno ci mame noz za 30e alebo 300e, stale nam sluzi na to iste...
To mate ako s autami... preco jazdime na novych autach, ked nam stacia aj S105ky a podobne ... no je to predsa o pohodli ... a ked idem na istotu, tak tu mam v lepsom nadobicku, ktore sa mi neznici po jednej vyprave. Kdezto lacnejsi noz by som uz asi neprebrusoval, kedze by sa ta samorezka riadne do neho zakusla. Takto tam mam 1mm mozno 2mm drazku ... ktoru bud ostranim tym, ze ho budem brusit tyzden pomalicky alebo hodim na nu fekal a odstrani sa dobou.
Hlavne sa nehadajte o drobnostiach. Thread je o tom kto co nosi. Nie kto koho presti kecami.

Příspěvky: 11

Registrován: úte 05. črc 2011 11:41:38

Příspěvek úte 05. črc 2011 12:21:51

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

Helbův post bych podepsal. Osobně chodím do lesa asi 25 let. Základní výbavu mám minimální-zavírák od Victorinoxe-Forester, větší zavírák od Ho Či Minů na hrubší práci. protože jsem kuřák oheň jsme řešil vždy zapalovačem ale je fakt, že teď přemýšlím o firesteelu. V ledvince mám ještě pět pytlíků do odpadkáče, hodí se to na všechno. Stan mám starej "Áčko" a celtu, místo karimatky nafukovací podložku. Jsem odkojenej Setonem a improvizací. Taky mám strach, že drahé věci potratím a přiznám se, že u drahých nožů bych měl strach, že se zlomí, prostě bych inklinoval k jejich šetření. Vy říkáte bushcraft, já říkával woodcraft nebo skauting. Ono je to celkem fuk. Kouzlo je ve splynutí s přírodou, pozorování, odečítání a vnímání života zvěře. Podobně by to měli dělat myslivci ale když sleduji jejich činnost, devadesát procent bych zbavil průkazu. Čiže není to ani o výbavě ani o příslušnosti ke které se hlásíme. Je to o srdci, vnímání, prostě to, co v člověku je, co objevujeme a co nás baví. Návrat ke kořenům a splynutí s přírodou...

Ale. Každý z nás má pro něco slabost. Někoho berou nože, někoho (já třebas) hodinky, někoho survival. Čiže bude hledět na tu kterou část výbavy a tu si hýčkat. Tedy třebas nůž za 3k, já zasejc Casia Pathfindery a jiným to přijde zbytečné. Není to fuk?? Nakonec drží nás to i kvůli tomu, že jsme hračičkové...
Holmesová časem došla k názoru že "chlap kterej si hraje, nezlobí..." ;)

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek úte 05. črc 2011 12:37:17

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

Dr.Watson píše:Helbův post bych podepsal. Osobně chodím do lesa asi 25 let. Základní výbavu mám minimální-zavírák od Victorinoxe-Forester, větší zavírák od Ho Či Minů na hrubší práci. protože jsem kuřák oheň jsme řešil vždy zapalovačem ale je fakt, že teď přemýšlím o firesteelu. V ledvince mám ještě pět pytlíků do odpadkáče, hodí se to na všechno. Stan mám starej "Áčko" a celtu, místo karimatky nafukovací podložku. Jsem odkojenej Setonem a improvizací. Taky mám strach, že drahé věci potratím a přiznám se, že u drahých nožů bych měl strach, že se zlomí, prostě bych inklinoval k jejich šetření. Vy říkáte bushcraft, já říkával woodcraft nebo skauting. Ono je to celkem fuk. Kouzlo je ve splynutí s přírodou, pozorování, odečítání a vnímání života zvěře. Podobně by to měli dělat myslivci ale když sleduji jejich činnost, devadesát procent bych zbavil průkazu. Čiže není to ani o výbavě ani o příslušnosti ke které se hlásíme. Je to o srdci, vnímání, prostě to, co v člověku je, co objevujeme a co nás baví. Návrat ke kořenům a splynutí s přírodou...

Ale. Každý z nás má pro něco slabost. Někoho berou nože, někoho (já třebas) hodinky, někoho survival. Čiže bude hledět na tu kterou část výbavy a tu si hýčkat. Tedy třebas nůž za 3k, já zasejc Casia Pathfindery a jiným to přijde zbytečné. Není to fuk?? Nakonec drží nás to i kvůli tomu, že jsme hračičkové...
Holmesová časem došla k názoru že "chlap kterej si hraje, nezlobí..." ;)



ahoj vítám tě mezi náma....pěkně jsi mi přečetl myšlenku....ale uznej sám..každý den mě bombardují lidé s připomínkama o tom že jsem udělal tohle špatně a tamto jinak...na druhou stranu já bych si nikdy nedovolil komentovat někoho kdo vzal kameru a Šel do lesa natočit video "druhy hub" ocenuji tu práci,kterou si každy s tím dá....ono jít do lesa a natočit další díl o filtrování vody zabere 2 hodin v lese a 2 hodiny doma to sestřihat....oni se na to pak kouknou za 5 minut a řeknou ti "nic moc"časem se dozvíš se jedná o lidi co sedí doma na zadku a kupují si drahou výbavu a jenom udělají to,že si přečtou manuál a před kamerou to zrecenzují....a to mi vadí lkidi co nic nedokázali...lidi co ti řeknou že můj nůž je na prd a že sekám dřevo na betonovém šalungu....

tento text nebyl na nikoho mířen a spojitost s některými uživateli je čistě náhodná a má poučnný námět

Příspěvky: 47

Registrován: stř 22. čer 2011 1:12:05

Příspěvek úte 05. črc 2011 13:03:38

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

Podle mne je jedno jaký nůž kdo má, hlavně když mu vyhovuje… Osobně se nestydím za nůž, který vlastním (Lovec), v noži samotném to totiž není, ani ve výbavě, kterou kdo nosíte. Taky mám starší a levnější věci (které momentálně začínám obnovovat, protože mi některé postupně dosluhují), svůj účel mi ale plněj a totéž platí o noži. Až budu kupovat nový nůž, určitě chci samozřejmě nějakým způsobem kvalitní, ale neznamená to, že tenhle teď zahodím a poběžím honem rychle nakupovat, abych měla super kudlu za několik tisíc. Prostě si vystačím s tím, co mám, důležitější je pro mne strávit nějakou dobu v přírodě, kde je mi prostě dobře, a dobít si baterky.

Příspěvky: 11

Registrován: úte 05. črc 2011 11:41:38

Příspěvek úte 05. črc 2011 13:29:43

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

No, abych pravdu řekl, za ty vdeonávody máš (máte) velký dík, popis nikdy není tak dokonalý. Navíc, když si představím, o kolik je s kamerou starání a komplikací, hodnota jde ještě nahoru. Já bych ten můj "systém" přivnal ke známému Cimrmanovskému "...když poběžím na vlak, taky se nebudu svlékat do trenýrek a obouvat tretry...";). o té kritice je to jasné, osobně bych byl asi agresívní. Ona je tu velká mezera. Pravověrné čundry přestaly koncem čtyřicátých let. Pak začaly "dovolené" u Balatonu. A trampské osady už taky musely zápasit s chatovými a v reálu prohrály. Mně je čtyřicet ale tohle si vzít nedám, jak jsem psal, spíš ten les znovu objevuji. I díky věku jsem trochu terčem různých keců a podobně ale to člověk musí překousnout, respektive mně je to u zadečku. Každý má svoje a ...craftění mi přijde přirozenější. Chodím s labradorkou, dělá mi oči i uši. Právě kritika vybavení, způsobu "dělání" mi občas dost vadí. Jasně, půjdu-li do Himalájí asi budu chtít high-end výbavu. Tady beru co mám, boty kupuju pracovní nebo lesnické. Kouknu-li na prodávané sněžnice, může mne omejt za tu cenu a navíc, udělané dají větší radost a na netu jsou tuším dva skvělé videonávody.
IMHO, udělám-li si pár zoubků do vietnamské kudly za stopade, zbroušení o milimetr neřeším. Mám ho už asi pět let. Drahé nože obdivuju, to je taky fakt. Ale třeba damašek bych do lesa nevzal ani kdybych ho měl... Tu výbavu většinou posuzuju i tím způsobem, že pokud tu věc zapomenu, nesmí to bejt na sebevraždu.
Ale nejvíc mne poslední dobou štvou myslivci. Nevím, jak u vás ale tady nadělali posedy snad v padesátimetrovejch vzdálenostech a nejvíc cool jsou přibité ke stromům. Bushcraft jak maminka selátka.
A vono to síto mezi lidmi existuje. Nůž za 5k je naprd když neumíš bouřce primitivní stříšku. A ony se ty zkušenosti i podle recenzí poznají. Mně tyhle stránky hodně daly.

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek stř 06. črc 2011 13:58:02

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

Také si myslím že to opravdu není jen o hodnotě nože. A přímo k tématu, já osobně u sebe stále nosím nožík od victorinoxu, takový jen s několika želízky co koupíte pod 400Kč, ale pro mě má cenu mnohem větší protože jsem ho před nějakými devíti lety našel u opuštěného ohniště v Račím údolí což jsou Rychlebské hory blízko Javorníku, kde jsme byli na střední turistovat. Nožík byl jako nový ještě nikdy nebroušený a od té doby je mím kamarádem a doprovází mě a pomáhá mi úplně všude :-) A druhý, pevný nůž mám úplně obyčejný zn. Tramontina mohl kdysi stát kolem 300+- , je to nerez s plastovou rukojetí, klacek na buřta s tím uříznete, vcelku dobře se s ním pracuje při vaření a víc od něj celkem ani neočekávám. časem si chci vybrat nějaký který mi lépe sedne do mé obrtlapy a se silnější čepelí, prostě aby se dal využít i k případnému štípání, tenhle má čepel tenkou a docela hodně pružnou, asi by nedalo moc práce jí ohnout,ale na to co jsem psal slouží dobře.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek stř 06. črc 2011 15:38:09

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

Marcela : chtěl jsem se tě zeptat,když máš ten nůž takovou dobu....jak se brousí? a jak dlouho tam vydrží ostří....přemýšlím jestli bych do něj měl jít víš....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 40

Registrován: pát 01. črc 2011 10:54:42

Bydliště: Martin, Slovensko

Příspěvek stř 06. črc 2011 16:00:06

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

ja mam takyto, postacuje.. vyuzil som z neho snad vsetko :) + mensiu dyku
Přílohy
noz.jpg
noz.jpg (74.48 KiB) Zobrazeno 23918 krát

Příspěvky: 47

Registrován: stř 22. čer 2011 1:12:05

Příspěvek stř 06. črc 2011 19:50:10

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

Abych pravdu řekla, moc ho ani nebrousím. Už proto, že ho moc nepoužívám na ty věci, pro který nebyl vyroben. Jako je např. štípání dřeva apod., na to mám sekeru :) Na drobný práce jako jsou všelijaký vyřezávky a tak nosím kapesní a pak ještě něco na způsob skalpelu (dají se u toho i vyměňovat břity), takže tenhle využívám spíš asi nejvíc v kuchyni na nějaký to krájení, porcování nebo kuchání…
Možná namítneš, že se dá nožem i sekat… Ano, dá, ale… Čili broušení je spíš otázkou jak se s nožem zachází a nač se vesměs používá. Jenom nečekej zázraky, protože nůž Lovec je čistě zálesáckej nůž, ne nůž určenej vyloženě do extrémních podmínek, k takovým účelům jsou to právě ty nože v jiný cenový relaci, se kterejma můžeš třeba pokácet celej les :)
Já ho mám, jak říkám, řadu let (cca 30) a zatím mi slouží velice dobře.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek stř 06. črc 2011 20:15:37

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

Marcela píše:Abych pravdu řekla, moc ho ani nebrousím. Už proto, že ho moc nepoužívám na ty věci, pro který nebyl vyroben. Jako je např. štípání dřeva apod., na to mám sekeru :) Na drobný práce jako jsou všelijaký vyřezávky a tak nosím kapesní a pak ještě něco na způsob skalpelu (dají se u toho i vyměňovat břity), takže tenhle využívám spíš asi nejvíc v kuchyni na nějaký to krájení, porcování nebo kuchání…
Možná namítneš, že se dá nožem i sekat… Ano, dá, ale… Čili broušení je spíš otázkou jak se s nožem zachází a nač se vesměs používá. Jenom nečekej zázraky, protože nůž Lovec je čistě zálesáckej nůž, ne nůž určenej vyloženě do extrémních podmínek, k takovým účelům jsou to právě ty nože v jiný cenový relaci, se kterejma můžeš třeba pokácet celej les :)
Já ho mám, jak říkám, řadu let (cca 30) a zatím mi slouží velice dobře.


to zní jako nůž pro mě :D

Příspěvky: 8

Registrován: čtv 14. dub 2011 17:21:48

Příspěvek pon 11. črc 2011 11:13:21

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

Většinou si s sebou beru nějakou Moru a k tomu nějaký bushcraft nůž, nejoblíbenější a nejvíce nošené jsou kudličky od Blacka
Přílohy
P4274289.JPG
P4274289.JPG (123.41 KiB) Zobrazeno 23865 krát
P4274280.JPG
P4274280.JPG (266.24 KiB) Zobrazeno 23865 krát
P4274282.JPG
P4274282.JPG (220.41 KiB) Zobrazeno 23865 krát
P8013236.JPG
P8013236.JPG (234.59 KiB) Zobrazeno 23866 krát

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pon 11. črc 2011 14:50:09

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

tu bílou skoro finku jsem už u někoho viděl (třetí z prava) vypadá uchvatně...asi si udělám radost a taky podlehnu jeho kvalitám....na druhou stranu mě hodně láká ta limitovka od BG vyrábí to GERBER
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pon 11. črc 2011 14:53:29

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

*Stuji* píše:tu bílou skoro finku jsem už u někoho viděl (třetí z prava) vypadá uchvatně...


To je Elmax od Dohnalů. A co se tyče Gerber nožů, brzy budeme mít celou sérii na testování.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pon 11. črc 2011 14:56:30

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

admin píše:
*Stuji* píše:tu bílou skoro finku jsem už u někoho viděl (třetí z prava) vypadá uchvatně...


To je Elmax od Dohnalů. A co se tyče Gerber nožů, brzy budeme mít celou sérii na testování.


včetně toho GERBERA od BG? váhám mezi tím skautem nebo tím s pevnou rukojetí....víš co myslím viď?
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pon 11. črc 2011 14:58:44

Re: Jaký nůž s sebou nosíte?

*Stuji* píše:
včetně toho GERBERA od BG? váhám mezi tím skautem nebo tím s pevnou rukojetí....víš co myslím viď?


Tento týden objednám celou sérii od BG. Když vydržíš, budeš mít možnost je testnout.
PředchozíDalší

Zpět na Nože a nástroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO