Jedlé rostliny v ČR


Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek čtv 17. úno 2011 0:52:13

Jedlé rostliny v ČR

Které rostliny resp. jejich části se dají jíst? Pokud můžete přiložte i obrázek.

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek čtv 17. úno 2011 10:09:58

Re: Jedlé rostliny v ČR

zde raději rovnou doporučím opravdu kvalitní knihu - skoro si troufám napsat, že je to asi jediná (v českém jazyce), která řeší tento problém jak poznat jedlé rostliny a jak se dají zpracovat (tedy recepty)

Plané rosliny k jídlu - autor: Detlev Henschel

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek čtv 17. úno 2011 15:03:42

Re: Jedlé rostliny v ČR

Díky moc za tip!

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek čtv 24. úno 2011 17:01:12

Re: Jedlé rostliny v ČR

dawe píše:zde raději rovnou doporučím opravdu kvalitní knihu - skoro si troufám napsat, že je to asi jediná (v českém jazyce), která řeší tento problém jak poznat jedlé rostliny a jak se dají zpracovat (tedy recepty)

Plané rosliny k jídlu - autor: Detlev Henschel


Dawe, shanel jsem tu knizku co jsi doporucoval, problem je ze uz ji prakticky nikde nemaji.. :( Ptal jsem se v jednom nejmenovanem knihkupectvi v Brne (at nedelam reklamu :)) ) a tam mi slibili, ze se ji aspon pokusi objednat. Jeste shanim "Varime v divocine. Prakticka kuchyne do divoke prirody - Autor: Sierra Adare" a ta neni absolutne k sehnani. :(

Kdybyste meli nekdo tip, kde by to jeste mohli mit dejte mi prosim vedet.

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek pát 25. úno 2011 8:37:34

Re: Jedlé rostliny v ČR

radek píše:
dawe píše:zde raději rovnou doporučím opravdu kvalitní knihu - skoro si troufám napsat, že je to asi jediná (v českém jazyce), která řeší tento problém jak poznat jedlé rostliny a jak se dají zpracovat (tedy recepty)

Plané rosliny k jídlu - autor: Detlev Henschel


Dawe, shanel jsem tu knizku co jsi doporucoval, problem je ze uz ji prakticky nikde nemaji.. :( Ptal jsem se v jednom nejmenovanem knihkupectvi v Brne (at nedelam reklamu :)) ) a tam mi slibili, ze se ji aspon pokusi objednat. Jeste shanim "Varime v divocine. Prakticka kuchyne do divoke prirody - Autor: Sierra Adare" a ta neni absolutne k sehnani. :(

Kdybyste meli nekdo tip, kde by to jeste mohli mit dejte mi prosim vedet.


našel jsem jí tady http://www.vlkodlak.cz/plane-rostliny-k ... p-735.html
tam jsem jí kupoval i já, ale nevím na 100% jestli je na skladě.

knihu Varime v divocine. Prakticka kuchyne do divoke prirody - Autor: Sierra Adare mám také a moc se mi líbí,
ale celkově se autorka věnuje výrobě a přípravě dehydrovaných jídel - tedy nečekej,recepty z planých rostlin.

Příspěvky: 7

Registrován: úte 12. dub 2011 14:06:06

Příspěvek ned 05. čer 2011 14:01:52

Re: Jedlé rostliny v ČR

zdravim tyto knihy jsou take velice zajimave a stoji zato si je precist:
Kniha: Jedovaté rostliny kolem nás
Autor: » Novák Jan

Kniha: Jedlé rostliny z přírody
Autor: Dagmar Lánská,Pavel Žilák

Kniha: Jedlé a léčivé houby -- pěstování a využití
Autor: Ivan Jablonský, Václav Šašek

A kdyby jste nekdo vedel kde se da stahnout v PDf tato kniha: Psychická & fyzická odolnost -- Příručka speciálních jednotek
Autor: » Alexander Stilwell
Tak jsem hodte link dekuji

Zpět na Potrava a voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO