Jídlo na cestách


Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pát 10. čer 2011 21:06:25

Re: Jídlo na cestách

To plati u vseho(kure,jatra,...) a je jedno jak silne maso bude? Staci,kdyz necham varit 10 minut a tak se zbavim vsech parazitu atd, i kdyz bude treba u prostred stehna tect krev a bude tam pekne syrove?[/quote]


používáš tenké plátky....nemůžeš sušit celé prase :D

maso by mělo vypadat jako nudličky na guláš....tvar zhruba jako hranolky do trouby atd....
nemůžeš sušit celé kuře nebo kusy stehna....

a pokud by jsi chtel sušit větší kusy....musel by jsi je několik hodin udit v komíně a to jsme už jinde a nejedná se o jídlo na cesty ale o domácí klobásy,uzené koleno a pod

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek pát 10. čer 2011 21:15:38

Re: Jídlo na cestách

*Stuji* píše:
používáš tenké plátky....nemůžeš sušit celé prase :D

maso by mělo vypadat jako nudličky na guláš....tvar zhruba jako hranolky do trouby atd....
nemůžeš sušit celé kuře nebo kusy stehna....

a pokud by jsi chtel sušit větší kusy....musel by jsi je několik hodin udit v komíně a to jsme už jinde a nejedná se o jídlo na cesty ale o domácí klobásy,uzené koleno a pod


Zajimalo mne jestli kdyz dam jen varit treba cele kure a necham to tech 10 minut varit,tak se znici bakterie a parazity. Nechci ususit maso,ale jen ujstit ,ze pokud budu jist maso(treba to kure) syrove,tak bude bez parazitu. Obcas se kazdemu stane,ze spatne dovari maso a je torchu syrove.:( Tak mne zajima kolik minut varit a jestli taky rozhoduje jestli jak je tluste. Zil jsem v presveceni a kazdy mi rikal,ze maso pokud je poras syrove,tak porad je rizoko bakterii a parazitu. Jen nesyrove maso je bezpecne.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pát 10. čer 2011 22:15:38

Re: Jídlo na cestách

loooooool

asi prestanu jíst steaky jak to ctu :D

ba ne....zalezi na velikosti masa ne? nemuzes varit v hrnku vody cele prase a srovnavat to s malym vrabcem

osobne si myslím,že tahle diskuze uz sem nepatri pokud chces poradit tak SZ nebo Google...at to tu nespamujem

Příspěvky: 32

Registrován: čtv 26. kvě 2011 9:59:17

Příspěvek sob 11. čer 2011 10:30:30

Re: Jídlo na cestách

varis pri teplote 60 stupnu nebo varis opravdu ve varici vode, vcera jsem delal 250 gramu hoveziho zadku :D a u prostred bylo krvave a zvenku uvarene to vadi zebudu susit uvarene maso? nebo sem to po...... a mel jsem to nechat pri teplote okolo tech 60 ? :D kdyztak e nic nedeje bude dobra vecere :)

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 11. čer 2011 21:38:18

Re: Jídlo na cestách

:D já si připadám jak když to píšu španělsky :D
tak jinak

vezmete si teploměr a vložíte ho do nádoby kde budete připravovat maso.....až modrá látka obsažená v teploměru se dotkne hranice 60 stupnů tak vložíte na hranoky nakrájené maso,ztlumíte oheň a na stopkách si nastavíte odpočítávání od 10 minut až vám pípne časomíra tak maso je bezpečně upravené...a lze přistoupit k dalšímu kroku a tíám je tepelná úprava sušením...kde se při další teplotě maso dodělá a tudíš nemůže být krvavé....že je maso sušené poznáte tak že je tuhé a nejde ukousnout...při suŠení se doslova zcvrkne o 50% svého objemu

pokud jsem tatar a budu vařit v hrnku vody celé prase tak se na to vykakám a koupím si JERKY :D

Příspěvky: 32

Registrován: čtv 26. kvě 2011 9:59:17

Příspěvek pon 13. čer 2011 8:00:07

Re: Jídlo na cestách

dik.me slo jen o tu teplotu, ja si maso predem predrozkrajel na mensi kusy a ty pak krajel na platky....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 13

Registrován: stř 14. lis 2012 20:03:42

Příspěvek čtv 07. úno 2013 14:44:02

Re: Jídlo na cestách

Vladius píše:
sikaka píše:Jsem tu novy takze zdravim,
ja se o suseni masa ted hodne zajimam ale narazil jsem na zavazny problem, co napriklad tasemnice a jini cervici :D prej je dobre pred susenim maso ponechat v troube 15-30 minut pri teplote cca 71 stupnu ne vic pak by se zaclo uz pict, tim se vse zabije a clovek ma jistotu bezpecnosti a nemusi maso pred konzumaci dale tepelne zpracovat, pak dale susit dle potreby nejlepe v susicce na ovoce



A co tatarak a dalsi radosti? Pokud maso kupujes v obchode, bud si jist, ze je ciste. Samozrejme pokud jsi lovec a lovis divokou zver, tak tam to riziko je.



... pozor na to, tatarak se dela v hoveziho masa(presne z hovezi svickove), protoze toto maso neobsahuje parazita zvaneho Svalovec. Ve vepřovém mase se může nacházet a proto se takovéto maso musí napřed tepelně zpracovat, což už nelze použít na tatarák!!!
Jinak tento parazit je přenosný na člověka.... :/ :(

Příspěvky: 3

Registrován: ned 13. dub 2014 20:50:05

Příspěvek ned 13. dub 2014 23:13:45

Re: Jídlo na cestách

:lol:
A pro vegetariány - žvejkáme nesýřené sušené ovoce (není nutné ho mýt ve vodě, ale jestli chcete může se před snězením namočit), kvalitní musli tyčinku, celozrnné sušenky (pražáci můžou před výletem zabrouzdat třeba do góvindy pro ty lahodné nebalené pšeničné) a když vám oheň uvaří vodu, dá se s ní zalít třeba kuskus (prodávají se i balení ochucené sušenou zeleninou). Stačí se mrknout do eshopu Country life a popustit uzdu fantazii - třeba Falafel směs (Směs důkladně promícháme s 330 – 350 ml vody a necháme 5 – 10 minut odstát. Poté tvoříme vlhkou rukou placičky a pečeme do zlatova.)

motto dne vono to de i bez buřtů?
:lol:

Příspěvky: 3

Registrován: ned 13. dub 2014 20:50:05

Příspěvek pon 14. dub 2014 5:52:42

Re: Jídlo na cestách

A co jsem vypozoroval u turistů při krátkých (jednodenních) výletech - dóza se zeleninou, celozrnné pečivo (někdo to rád namazané někdo ne), nějaká chuťovka (tekutá, čoko, hroznový cukr nebo bonbón). Cestou dvě (tři) přestávky, na chuťovku, na jídlo a (jen občas) čekací na loudaly. Na konci vejšlapu čeká závěrečná odměna - pivo v hospodě (někdo to zazdí baštou), odpočinek a veselí. Potom se ještě projdem na vlak :)
Předchozí

Zpět na Potrava a voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO