KPZ


Vše ostatní, co se pořádného vybavení týče!

Uživatelský avatar

Příspěvky: 22

Registrován: sob 11. čer 2011 21:10:54

Bydliště: BRNO

Příspěvek čtv 30. čer 2011 21:21:44

Re: KPZ

2.FOTO
Přílohy
Obraz0090.jpg
Obraz0090.jpg (199.78 KiB) Zobrazeno 13543 krát

Příspěvky: 47

Registrován: stř 22. čer 2011 1:12:05

Příspěvek čtv 30. čer 2011 23:43:17

Re: KPZ

Mám něco podobnýho od Mil-Tecu ve velikosti, kam se vleze krabička cigaret, zapalovač... A potom ještě jednu menší, vejdou se do ní doklady velikosti platební karty, vnitřní šířka cca 1 cm. Ideální pro vodáky, pouzdra jsou vodotěsná.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pát 01. črc 2011 8:22:56

Re: KPZ

jojo ted jsem to chtel ríc neco podobného se opravdu děla na cigarety....jen me mrzi ze u nas v tescu toto nemáme.....btw jak je to dlouho co jsis to koupil?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22

Registrován: sob 11. čer 2011 21:10:54

Bydliště: BRNO

Příspěvek pát 01. črc 2011 14:20:19

Re: KPZ

*Stuji* píše:jojo ted jsem to chtel ríc neco podobného se opravdu děla na cigarety....jen me mrzi ze u nas v tescu toto nemáme.....btw jak je to dlouho co jsis to koupil?


Asi 2 měsíce v tesku v Brně u vaňkovky. jestli chceš mužu ti to koupit a poslat.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pát 01. črc 2011 23:18:13

Re: KPZ

na kolik to vyjde ta sranda....?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22

Registrován: sob 11. čer 2011 21:10:54

Bydliště: BRNO

Příspěvek sob 02. črc 2011 11:58:14

Re: KPZ

*Stuji* píše:na kolik to vyjde ta sranda....?

pokud se dobře pamatuju tak 100-120kč

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 02. črc 2011 13:05:27

Re: KPZ

myslím,že uplně stejná je tato....
http://www.militaryrange.com/outdoorove ... sne-na-krk
takže se možná juknu že bych k tomu něco přihodil a vzal bych to odtud
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 16. črc 2011 15:34:44

Re: KPZ

Ahoj.

Tak jsem si vyrobil KPZ na námět od jednotek Specnaz a zde je její video recenze.

Video : http://www.youtube.com/watch?v=QdXPRyhL6yA

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 16. črc 2011 15:59:52

Re: KPZ

ArchivVideo píše:Ahoj.

Tak jsem si vyrobil KPZ na námět od jednotek Specnaz a zde je její video recenze.

Video : http://www.youtube.com/watch?v=QdXPRyhL6yA


neber to osobně,ale asi nejhorší KPZ kterou jsi mohl sestavit....není to nic jiného než to co má můj malý brat vždy po ruce... a to je mu 10 let
nůž ti stačí jakýkoliv,fire steel se dá nahradit nicméně neznám nikoho kdo by bez něj vylezl ven(lze ho dát do kapsy u maskáčů a lihové polštářky ti jsou k prdu místo toho bych tam viděl náplasti

navíc s takovou to KPZ by asi nikde neobstál neboť to není KPZ jako taková ale pouze tvé osobní a blíbené věci které jsi našel někde na internetu a kterým jsi přidělil pouzdro aby jsi je měl pěkně u sebe

promiň za kritiku,ale to už tak na forů bejvá
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek sob 16. črc 2011 16:07:13

Re: KPZ

ArchivVideo píše:Ahoj.

Tak jsem si vyrobil KPZ na námět od jednotek Specnaz.


Problém je, že ruské jednotky k tomu mají velmi rozsáhle znalosti a dovednosti… Ty bohužel v této KPZ jaksi nejsou nejspíše. Doporučuji teď hned po přečtení příspěvku vstat, vzít jen KPZ a kameru, obout se a zmizet na tři dny v přírodě. Pokud obstojí, pak je OK. Pokud ne, aspoň se zjistí, co tam chybí.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 16. črc 2011 16:36:21

Re: KPZ

admin píše:
ArchivVideo píše:Ahoj.

Tak jsem si vyrobil KPZ na námět od jednotek Specnaz.


Problém je, že ruské jednotky k tomu mají velmi rozsáhle znalosti a dovednosti… Ty bohužel v této KPZ jaksi nejsou nejspíše. Doporučuji teď hned po přečtení příspěvku vstat, vzít jen KPZ a kameru, obout se a zmizet na tři dny v přírodě. Pokud obstojí, pak je OK. Pokud ne, aspoň se zjistí, co tam chybí.


to je pravda SPECNAZ jsou ostří hoši co jsou trénovaní na přežití....mají takové dovednosti o kterých se nám může jen zdát....
chybí tam naprosto zásadní věci jako je provázek,náplast, kompas, signalizace,svíčka apod.mraky věcí....hrozně by mě zajímalo kdyby jsi se ztratil v transilvánii nebo rumunských karpatech a nad hlavou v noci by ti lítal vrtulník jak bys mu dal vědět že jsi pod ním?další věc uplave ti batoh s výbavou a KPZ je vĚc kterou by jsi měl mít u sebe pokud ti všechno uplave tak KPZ je právĚ to co ti zůstane ....a pokud jde o komfort tak ano ten je na prvním místě ono jestli se 10 dní nenajíš tak asi nenabereš sílu aby jsi zdolal strmých průsmyk ve skalách a pak takové oko z drátu nebo rybářské háčky je právĚ to co tĚ dělí od smrti

katastrofa prostě vůbec bych se tím nechlubil oháňet se nějakýma vojákama kde to jsem :D na discavery? jeŠti tam chybí bear Grills a máš další díl extrémního přežití...protože tomu stačíl nůž a fire steel jenomže 10 let u SAS udělá své

smaž to video nebo budeŠ ještě víc pro smích
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek sob 16. črc 2011 18:35:58

Re: KPZ

Já naopak musím říct, že video se mi líbí, alespon je to jinší podání než klasické kpz, kde je spousta věcí a každé video se liší pouze malou úpravou v obsahu. Veškeré návody a nápady na sestavení kpz se liší dle lokality, ale lidé, kteří se na obsahu podíleli museli mít odborné znalosti a letitou praxi. Bohužel zatím nejsem v situaci, kdy bych mohl posoudit a komentovat příliš obsah, nemám příliš odborných zkušeností s tímto a můj názor je, že dostatečnou praxi získám vlastním drilem v přírodě a ten se nezíská v řádech týdnů, ale v řádech několika i desítek let.

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek sob 16. črc 2011 19:10:01

Re: KPZ

nechci a nebudu kritizovat obsah KPZ na námět od jednotek Specnaz,
ale chtěl bych se zeptat, z jakých pramenů jsi čerpal? přiznám se že jsem nikde nečetl co mají spenaz v KPZ a že jí vůbec mají - myslel jsem si, že vystačí jen z nožem (ti lepší i bez něj) :)
ale teď vážně - osobně myslím, jak už to tu někdo psal, pokud člověk má zkušenosti vystačí si z málem.

osobně mám několik KPZetek (spíše bych to nazval survival kity) některé jsou minimalistické jen malé kovové kapsule do města až po větší "ledvinku" pro delší treky.
pokud mi to vyjde s časem nafotím a vložím je sem.

nedávno mi přišla také super knížka:
Build the Perfect Survival Kit
je vní spousta rad tipů jak sestavit KPZ různých velikostí a pro různé příležitosti, opravdu dobrá kniha.

Dovednosti a zkušenosti jsou velmi důležité - zde uvedu jednu radu od Codyho Lundina (účastník survival show dualsurvival)
vybavení do KPZ (survival kitu) si pořiďte 2x vždy ho pořádně vyzkoušejte a naučte se ho používat a pak tam duplikát (nepoužitý) vložte.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 16. črc 2011 19:34:54

Re: KPZ

Ahoj.

No každý má na KPZ svůj vlastní názor, někomu stačí sirky, někdo má jako KPZ-ku půlku batohu, záleží na znalostech a umění improvizace, to je vše.

Já nosím křesadlo, lihové polštářky a nůž, to mě v rámci ČR stačí...

P.S.: Opravdové mistrovství přežití není o věcech, ale o znalostech a improvizaci. Pokud u sebe budete mít "nabušenou" KPZ-ku, improvizovat se nikdy nenaučíte...

Edit : Jinak co se týče těch pořadů jako Bear a spol. je potřeba je brát s rezervou a jako takovou komedii co vám dá jen málo. Například Bear je věčně jištěn a na zpomalených záběrech to je vidět, takže skákat někde z útesu apod. by byla pouze sebevražda.

Co se týče zdroje, tak je to kniha Záškodník od Marka Chlíbka : http://www.smrtihlav.cz/zaskodnik-p-1270.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek sob 16. črc 2011 19:59:13

Re: KPZ

ArchivVideo píše:Ahoj.

No každý má na KPZ svůj vlastní názor, někomu stačí sirky, někdo má jako KPZ-ku půlku batohu, záleží na znalostech a umění improvizace, to je vše.

Já nosím křesadlo, lihové polštářky a nůž, to mě v rámci ČR stačí...

P.S.: Opravdové mistrovství přežití není o věcech, ale o znalostech a improvizaci. Pokud u sebe budete mít "nabušenou" KPZ-ku, improvizovat se nikdy nenaučíte...

Edit : Jinak co se týče těch pořadů jako Bear a spol. je potřeba je brát s rezervou a jako takovou komedii co vám dá jen málo. Například Bear je věčně jištěn a na zpomalených záběrech to je vidět, takže skákat někde z útesu apod. by byla pouze sebevražda.

Co se týče zdroje, tak je to kniha Záškodník od Marka Chlíbka : http://www.smrtihlav.cz/zaskodnik-p-1270.html



Přesně každý dle svého gusta.
Improvizace je dobrá věc, bohužel ale v tomto odvětví se ji naučíš až po letech zkušeností v odlehlých místech.
Bear Grylls to není nic pro lidi, kteří ví co znamená přežití nebo bushcraft. Pochopí to každý až se do této problematiky dostane hlouběji. Já zastávám názor, že žít dlouhodobě v přírodě teprve něco znamená. Televize a podobné člověka ničemu nenaučí, ale mohou jej navést tím správným směrem. Desítky let osamoceného života v odlehlé divočině teprve udělá z člověka odborníka na slovo vzatého.

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek sob 16. črc 2011 20:13:27

Re: KPZ

Lukáš Ž. píše:
ArchivVideo píše:Ahoj.

No každý má na KPZ svůj vlastní názor, někomu stačí sirky, někdo má jako KPZ-ku půlku batohu, záleží na znalostech a umění improvizace, to je vše.

Já nosím křesadlo, lihové polštářky a nůž, to mě v rámci ČR stačí...

P.S.: Opravdové mistrovství přežití není o věcech, ale o znalostech a improvizaci. Pokud u sebe budete mít "nabušenou" KPZ-ku, improvizovat se nikdy nenaučíte...

Edit : Jinak co se týče těch pořadů jako Bear a spol. je potřeba je brát s rezervou a jako takovou komedii co vám dá jen málo. Například Bear je věčně jištěn a na zpomalených záběrech to je vidět, takže skákat někde z útesu apod. by byla pouze sebevražda.

Co se týče zdroje, tak je to kniha Záškodník od Marka Chlíbka : http://www.smrtihlav.cz/zaskodnik-p-1270.html



Přesně každý dle svého gusta.
Improvizace je dobrá věc, bohužel ale v tomto odvětví se ji naučíš až po letech zkušeností v odlehlých místech.
Bear Grylls to není nic pro lidi, kteří ví co znamená přežití nebo bushcraft. Pochopí to každý až se do této problematiky dostane hlouběji. Já zastávám názor, že žít dlouhodobě v přírodě teprve něco znamená. Televize a podobné člověka ničemu nenaučí, ale mohou jej navést tím správným směrem. Desítky let osamoceného života v odlehlé divočině teprve udělá z člověka odborníka na slovo vzatého.


také souhlasím, jen aby jste nepochopily mou narážku na Codyho Lundina špatně - zde jsem nechtěl propagovat nějaké survival show, přímo tento pán se survivalu věnuje léta napsal několi knih vede kurzy přežití atd... a myslím, že rada kterou jsem přepsal má hlavu a patu... je důležité si vyzkoušet každou součást KPZtky a naučit se s ní zacházet.

tím člověk získává potřebné dovednosti a zkušenosti :)

ještě dotaz jsem trochu líný hledat, na jaké straně se píše o té KPZetce knihu záškodním mám tak bych se na to rád podíval?

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 16. črc 2011 20:21:28

Re: KPZ

Taky souhlasim. Jde jen o praxi a znalosti. Cim ma clovek vic toho,tak smysl nekterych veci v KPZ ztraci smysl.

Knizku Záškodník jsem videl na ulozto.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 16. črc 2011 20:25:15

Re: KPZ

No na druhém listu knihy je obsah a tam to je uvedeno... Pokud bys to nechtěl hledat, tak stránka 28...

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 16. črc 2011 20:26:00

Re: KPZ

řeknu to takhle čistě muj názor....
Jsem člověk myslím si velmi šikovný a v tomto oboru vím o čem mluvím když o něčem mluvím všechno co jsem kdy popsal nebo nafotil opravdu funguje a já netvrdím že to je čistě to jediné správné...
na druhou stranu jsou zde lidi od kterých se rád něco naučím...čas od Času najdu opravdu skvělý nápad i zde na fóru,tím chci říct,že si tu každého vážím...ale pokud mi někdo hodí odkaz na lékárničku ve které má 3x náplasti 2x 400 ibalgin a pod čaru napíše že si s tím vystačí několik týdnů nebo další věc KPZ multifunkční kudla křesadlo a 3 lihové polštářky to je tak na jeden den.... tak je mi do breku :D opravdu by mě zajímalo jak si povedeš ARCHIV-VIDEO na delší trasách....tím tě nechci schazovat ta serie toulavé kamery velmi zajímava....sice se tam moc nemluví ale obrázky pěkné...chci jen říct,že já do lesa táhnu hromadu věcí v krabičce poslední záchrany pro to když nastane situace,že se mi ně vysere tak to můžu prostě spravit...já nevím roztrhnu si kalhoty,ztratím čutoru zapomenu někde v lese nůž,je mi zima a chci oheň...já neví beru to jako takovou spíš né poslední ale první záchranu když zrovna potřebuji něco co mi příroda prostě nedá a nebo si chci usnadnit práci....je to sestavené tak aby to vyhovovalo každý den a bylo to co možná nejvíc univerzální ..tzn že něco lze použít i na více způsobů než k čemu je to určený

navíc brát si příklad ze speciálních jednotek asi nebude moc dobrý....

uzavřel bych debatu a svůj názor tím,že mě se to nelíbí protože vím,že bych s tím v lese chcípnul...ať se jedná o lekárnu či KPZ...co se nelíbí mě může se líbit jiným....od toho je diskuze :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 16. črc 2011 20:38:25

Re: KPZ

*Stuji* píše:řeknu to takhle čistě muj názor....
Jsem člověk myslím si velmi šikovný a v tomto oboru vím o čem mluvím když o něčem mluvím všechno co jsem kdy popsal nebo nafotil opravdu funguje a já netvrdím že to je čistě to jediné správné...
na druhou stranu jsou zde lidi od kterých se rád něco naučím...čas od Času najdu opravdu skvělý nápad i zde na fóru,tím chci říct,že si tu každého vážím...ale pokud mi někdo hodí odkaz na lékárničku ve které má 3x náplasti 2x 400 ibalgin a pod čaru napíše že si s tím vystačí několik týdnů nebo další věc KPZ multifunkční kudla křesadlo a 3 lihové polštářky to je tak na jeden den.... opravdu by mě zajímalo jak si povedeš ARCHIV-VIDEO na delší trasách....tím tě nechci schazovat ta serie toulavé kamery velmi zajímava....sice se tam moc nemluví ale obrázky pěkné...chci jen říct,že já do lesa táhnu hromadu věcí v krabičce poslední záchrany pro to když nastane situace,že se mi ně vysere tak to můžu prostě spravit...já nevím roztrhnu si kalhoty,ztratím čutoru zapomenu někde v lese nůž,je mi zima a chci oheň...já neví beru to jako takovou spíš né poslední ale první záchranu když zrovna potřebuji něco co mi příroda prostě nedá a nebo si chci usnadnit práci....je to sestavené tak aby to vyhovovalo každý den a bylo to co možná nejunyverzální...tzn že něco lze použít i na více způsobů než k čemu je to určený

navíc brát si příklad ze speciálních jednotek asi nebude moc dobrý....

uzavřel bych debatu a svůj názor tím,že mě se to nelíbí protože vím,že bych s tím v lese chcípnul...ať se jedná o lekárnu či KPZ...co se nelíbí mě může se jiným líbit jiným....od toho je diskuze :)



Abych pravdu řekl příteli z YouTube, tvoje názory se mě líbí, jelikož v nich vidím sám sebe před lety...

Co se týče těch mých věcí, jsou to věci opravdu minimalizované a to je můj hlavní cíl.

Víš, jsou lidé kteří nosí velké bytohy a pak jsou lidé, kteří chodí jen s tím nejnutnějším a do této skupiny bych se řadil i já.

Bohužel nevím z hlavy, jak se tato skupina lidí jmenuje, pokusím se to zjistit...

P.S.: Jak můžeš vědět, že by si s tím v lese chcípnul? Hranice člověka jsou neuvěřitelé, ale to možná časem pochopíš...

Edit : Co se týče KPZ-ky a nejen jí, doporučuji si koupit a přečíst (nastudovat) výše zmiňovanou knihu Záškodník od Marka Chlíbka...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 16. črc 2011 22:26:01

Re: KPZ

Ještě doplněk pro Stuje.

Nechápu, proč ve svém výše uvedeném příspěvku zmiňuješ nějaké Rumunsko... viz. : ...hrozně by mě zajímalo kdyby jsi se ztratil v transilvánii nebo rumunských karpatech a nad hlavou v noci by ti lítal vrtulník ...

Rumunsko leží již ve Východní Evropě a tak nechápu, kam si tím mířil...

Mnou uvedená KPZ je pro Střední Evropu a pokud chceš lekci zeměpisu, tak zde je : http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C5%99edn%C3%AD_Evropa
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22

Registrován: sob 11. čer 2011 21:10:54

Bydliště: BRNO

Příspěvek pát 05. srp 2011 17:31:04

Re: KPZ

nahodou sem na internetu našel jednu dle mě docela dobrou krabku na KPZtku

http://www.armyshop-pro.cz/Detail.aspx? ... oziID=6779

dle mě za docela solidní cenu, nemáte už ju někdo náhodou

Příspěvky: 40

Registrován: pát 08. dub 2011 11:54:45

Příspěvek pát 09. zář 2011 16:38:59

Re: KPZ

Ahoj, přidám trochu do mlýna ohledně KPZ. U sebe rozlišuji KPZ do přírody a do města (spíše věci pohozené v ledvince, na sobě apod.). KPZ do přírody - vybavení cca odpovídá knížce "SAS, jak přežít", jako obal jsem zvolil plechovou krabičku oválného tvaru (cca asi jako puk). Není sice voděodolný (co je třeba, je zabaleno v malých sáčcích), ale je levný, nerozbitný a v případě potřeby se dá v něm vařit (narozdíl od plastu).

KPZ do města - nemám žádný spešl obal. Vše je spíše různorodě pohozeno v oblečení, v ledvince apod. Např.v peněžence pár sirek+náplasti, signalizační zrcátko, survival karta, frenelova lupa, chirurgické čepelky, otvírák na konzervy, peníze, doklady. Ledvinka - švýcarský nůž, provázek (dobrý na krácení chvíle a procvičování uzlů), malé univerzální kleště, sada na rybaření+sirky (asi zbytečné - stačilo by jen do přírody), rakouský zapalovač, knoflíkový kompas (asi zbytečné - stačilo by jen do přírody), lékárnička malá (výbava dle doporučení horských záchranářů), čelovka, termofolie, odpadkový pytel, zápisník, tužka, ševcovský metr, elektrikářská izolepa, křesadlo (zbytečné - stačilo by jen do přírody), malá skladná taška na způsob síťovky (velmi využívána na nákup)

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek stř 02. lis 2011 17:02:07

Re: KPZ

koukám,že si tu hodně lidí plete KPZ s takzvaným EDC ,každý si ji vybaví krámama co nikdy nepoužije :( dobrá rada každý by si ji měl složit z toho co dobře zná a co nejčastěji využívá...... a ne tam nacpat plesové šaty,plazmu 2x denně teplou vodu a gauč pro 15 lidí :D :D :D

Příspěvky: 40

Registrován: pát 08. dub 2011 11:54:45

Příspěvek stř 23. kvě 2012 15:01:46

Re: KPZ

radek píše:Co nosíte v KPZ? Podařilo se někomu najít opravdu spolehlivou, odolnou a ideálně vodotěsnou krabičku?


Pro mě byla ideální plechová pixla od ovocných bonbónů, do které jsem věci, které jsem chtěl, aby byly vodotěsně dal do malých rozepinatelných sáčků. Výhodou plechové pixle bylo to, že se dalo v ní vařit voda. Časem jsem však úplně přestal nosit krabičku a z ní vytáhl několik věci, které nosím po kapsách a to vždy i ve městě.

malý zavírací nůž - např.vinox tinker (dvě čepelky, křížový a klasický šroubovák, pinzeta, otvírák na konzervy a láhve, špendlík)
něco na rozdělání ohně - zapalovač/sirky/křesadlo (stačí jedno z toho)
něco na podpal pepo/tampón/svíčka (stačí jedno z toho)
kondom - univerzální použití
náplastě+dezinfekce+pár nastříhaných tablet v kindervajcu jako imodium, paralen atd.+dezinfekce na vodu (certisil s chlórem)
rybářský vlasec


papírové kapesníky
igelitku
elektrikářská izolační páska
malou čelovku
2ks čokoládových tyčinek
alu fólie
mobil, doklady, peníze, klíče
(tohle však nebylo nikdy součástí plechové kpz, ale přesto jsem to měl vždy u sebe a proto to tu uvádím)

Tohle je základ, co mám vždy u sebe i ve městě. Pak už záleží na očekávané cestě a podle toho ještě přiberu věci jako např.lékárnička, padákovka, pevný nůž atd.

Hlavní je však mít u sebe vždy něco ostrého, na rozdělání ohně, na drobné poranění či nemoci, dezinfekci vody
PředchozíDalší

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO