KPZ


Vše ostatní, co se pořádného vybavení týče!

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek úte 15. úno 2011 22:52:54

KPZ

Co nosíte v KPZ? Podařilo se někomu najít opravdu spolehlivou, odolnou a ideálně vodotěsnou krabičku?

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek stř 16. úno 2011 14:01:48

Re: KPZ

já jsem našel tyhle kapsule dají se koupit ve třech velikostích a prodávají je skoro v každném outdoorovém obchodě.
není to klasická krabička, ale já jsem s nimi spokojeny jsou odolné a opravdu vodotěsné...

přemýšlím nadtím že si koupím 3 velké různě barevné a naplním je podle využití:
červená - oheň
modrá - voda
černá - ostatní

Dále jsem ještě našel takový malý benzínový zapalovač je skoro stejný jako ty kapsule a nosím ho stále u sebe (i když nejsem kuřák)
takže je vlastně součástí KPZ :)
Přílohy
zapalovač.jpg
zapalovač.jpg (49 KiB) Zobrazeno 15523 krát
kapsule.jpg
kapsule.jpg (11.61 KiB) Zobrazeno 15524 krát

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek stř 16. úno 2011 23:41:35

Re: KPZ

Zajímavý akorát možná moc malý, budu se po tom muset podívat viděl jsem to tušim v Rock Pointu.

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek čtv 17. úno 2011 9:02:32

Re: KPZ

Jak jsem psal jsou 3 různé velikosti myslím že ta největší je opravdu dost velká a použitelná.
nacpal jsem tam opravdu hodně sirek, špendlíků, atd... dokonce se tam vešel i takovej ten malej kompas.
mě osobně vyhovují, opravdu vydrší hodně a jsou vodotěsné.

např. v té nejmenší nosím složených 200,- + několik zyrteců (prášků na alergii)
v té střední nosím zase sirky (kovbojské jdou škrtnou o drsný povrh tedy případně i o závit kapsule a nepotřebuju tak škrtátko) cca 10 kusů to většinou stačí na víkendový vandr
a z té velké se pokouším udělat něco jako KPZ, ale jak jsem psal pravděpodobně dokoupím další dvě.
Naposledy upravil dawe dne čtv 17. úno 2011 15:29:04, celkově upraveno 1

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek čtv 17. úno 2011 15:02:27

Re: KPZ

Aha, musim se po tom podivat. Pokud se delaji i vetsi velikosti tak to je idealni.

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek čtv 17. úno 2011 22:19:47

Re: KPZ

Ono na obsah KPZ má hodně vliv prostředí, kde se člověk nejvíce pohybuje. U mne je to především cesta do práce a po městě. Takže moje taková KPZ - pokud se jí tak dá říkat - obsahuje toto :
1-Malá špulka černé nitě s jehlou
2-Nastříhané náplasti různé velikosti
3-Prášky proti bolesti (Nalgesin + Ibalgin)

A to je vlastně vše. Samozřejmě, že to samé mám uložené i v batohu, ale toto je ihned po ruce a už jsem to mnohokrát použil.

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek čtv 17. úno 2011 22:53:22

Re: KPZ

engys píše:Ono na obsah KPZ má hodně vliv prostředí, kde se člověk nejvíce pohybuje. U mne je to především cesta do práce a po městě. Takže moje taková KPZ - pokud se jí tak dá říkat - obsahuje toto :
1-Malá špulka černé nitě s jehlou
2-Nastříhané náplasti různé velikosti
3-Prášky proti bolesti (Nalgesin + Ibalgin)

A to je vlastně vše. Samozřejmě, že to samé mám uložené i v batohu, ale toto je ihned po ruce a už jsem to mnohokrát použil.

Záleží asi na tom jak moc je člověk paranoidní. :) Já nosím každej den do práce v batohu kvalitní nůž střední velikosti, firesteel, multitool a pár dalších drobností..dá se říct že něco jako KPZ. I když musím chodit v práci poměrně na slušno vždycky mám pevný boty a ve skříňce v práci pak běžně potřebné léky, trochu jídla s dlouhým datem spotřeby (typicky konzervy), pončo, pevný kalhoty, zateplenou mikinu a pár dalších věcí. Kdybych se z nějakého důvodu nemohl vrátit do bytu, mám i tak slušnej základ pro přežití. Je to asi trochu extrém, ale spoustu z těch věcí už jsem využil i tak v každodenním životě. ;)

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek pát 18. úno 2011 9:10:54

Re: KPZ

KPZ (nebo by se dala nazvat i mini survival kit) většinou nosím pouze když jdu do přírody na několik dnů.

jinak EDC (Everyday Carry - tedy co nosím opravdu každý den) už několik let nosím:
zavírací nůž (různé podle nálady)
+přívěsek kde je malá led baterka (použil jsem už mnohokrát)
Dog tagy - na nich mám vyražené osobní údaje
kapsuly zapalovač (použil jsem už mnohokrát)
malou kapsuly - uvnitř smotaných 200 Kč + prášky na alergii (použil jsem už mnohokrát)
a kus provázku

vše je malé lehké dostačující do města pohodlně se vše vejde do kapsy
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pát 18. úno 2011 10:12:51

Re: KPZ

No moje EDC take neni zrovna male...
V kapse a na opasku mam nuz Kershaw Spec Bump a baterku Fenix TK 20.
Na krku taska Fat Boy od Maxpedition a v ni krom penezenky take:

teleskopicky obusek
leky - Coldrex, Ibalgin, Valetol, Zodac, extremne hrejiva mast Finalgon.
sanytol - desinfekcni gel
placatka s alkoholem
zapalovac
Par jehel a niti
pinzeta a nuzky

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek pát 18. úno 2011 18:58:43

Re: KPZ

radek píše:Záleží asi na tom jak moc je člověk paranoidní. :) Já nosím každej den do práce v batohu kvalitní nůž střední velikosti, firesteel, multitool a pár dalších drobností..dá se říct že něco jako KPZ.


Já také nosím v batohu spoustu věcí. Ani nevím, zda je někdy vůbec použiji. Ale jsou tam. A jelikož hraji i geocaching, mám v batohu i GPS. Dále náhradní baterie, skládací lopatku, lékárničku, lezecké lano délky 30m, fotoaparát, led baterku, čelovku a dále pouzdro se "survival" výbavou (elektrikářské pásky, izolepa, izolačka, ohebný drát na pasti, izolovaný drát, hadičku, kousek plastové trubičky, multitool, zavírací wenger ranger, firesteel, zápalky, zapalovač, kousek duše z kola, kompas, provázek, svíčka, pevný líh). Pak tam jsou ještě čínské polévky, čutora na vodu s hrnkem - taková ta americká. A nyní ještě moje nová mačeta v kartonovém pouzdru. A to celé tahám každý den do práce a zpět a všude jinde. Jen tak, co kdyby...

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek pát 18. úno 2011 22:55:08

Re: KPZ

engys píše:
radek píše:Záleží asi na tom jak moc je člověk paranoidní. :) Já nosím každej den do práce v batohu kvalitní nůž střední velikosti, firesteel, multitool a pár dalších drobností..dá se říct že něco jako KPZ.


Já také nosím v batohu spoustu věcí. Ani nevím, zda je někdy vůbec použiji. Ale jsou tam. A jelikož hraji i geocaching, mám v batohu i GPS. Dále náhradní baterie, skládací lopatku, lékárničku, lezecké lano délky 30m, fotoaparát, led baterku, čelovku a dále pouzdro se "survival" výbavou (elektrikářské pásky, izolepa, izolačka, ohebný drát na pasti, izolovaný drát, hadičku, kousek plastové trubičky, multitool, zavírací wenger ranger, firesteel, zápalky, zapalovač, kousek duše z kola, kompas, provázek, svíčka, pevný líh). Pak tam jsou ještě čínské polévky, čutora na vodu s hrnkem - taková ta americká. A nyní ještě moje nová mačeta v kartonovém pouzdru. A to celé tahám každý den do práce a zpět a všude jinde. Jen tak, co kdyby...

Hned si příjdu o něco normálnější.. :D Aspoň v tom nejsem sám. :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek ned 20. úno 2011 16:23:05

Re: KPZ

Přidávám také moji nejmenší kpz.
Přílohy
P2200046.JPG
P2200046.JPG (35.12 KiB) Zobrazeno 15480 krát

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek ned 20. úno 2011 17:10:29

Re: KPZ

Lukáš Ž. píše:Přidávám také moji nejmenší kpz.

Mohl bys prosím napsat co obsahuje?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek ned 20. úno 2011 17:31:57

Re: KPZ

zápalky, tužku, tuhy, sponky, chirurgický nůž, náplast, vlasec, ocílky, háčky, igelit. sáček. Vše je zabaleno v plastovém pouzdře a na něm je morseovka.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pon 30. kvě 2011 14:15:06

Re: KPZ

engys píše:
radek píše:Záleží asi na tom jak moc je člověk paranoidní. :) Já nosím každej den do práce v batohu kvalitní nůž střední velikosti, firesteel, multitool a pár dalších drobností..dá se říct že něco jako KPZ.


Já také nosím v batohu spoustu věcí. Ani nevím, zda je někdy vůbec použiji. Ale jsou tam. A jelikož hraji i geocaching, mám v batohu i GPS. Dále náhradní baterie, skládací lopatku, lékárničku, lezecké lano délky 30m, fotoaparát, led baterku, čelovku a dále pouzdro se "survival" výbavou (elektrikářské pásky, izolepa, izolačka, ohebný drát na pasti, izolovaný drát, hadičku, kousek plastové trubičky, multitool, zavírací wenger ranger, firesteel, zápalky, zapalovač, kousek duše z kola, kompas, provázek, svíčka, pevný líh). Pak tam jsou ještě čínské polévky, čutora na vodu s hrnkem - taková ta americká. A nyní ještě moje nová mačeta v kartonovém pouzdru. A to celé tahám každý den do práce a zpět a všude jinde. Jen tak, co kdyby...


máš můj obdiv kamaráde ....."megajvr" je o proti tobě skautík
tohle každý den nosit je opravdu mega EDC.jinak chystám se natočit další recenzi na KPZ tipu city style takže tohle vŠechno použiju jako příklady

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek pon 30. kvě 2011 20:58:09

Re: KPZ

No tak ono to nejní tak hrozné. Ani tak to nenosím, jako spíš vozím. Před domem nasednu do auta a v práci vystoupím. Batoh je v autě a ani ho už nevyndavám. Ale je tam...

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek úte 31. kvě 2011 9:58:54

Re: KPZ

jo tak to jooo...ja myslel ze to nosis nekde v krosne vsechno....tak do auta kdyz mas combíka tak das moc věcí....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22

Registrován: sob 11. čer 2011 21:10:54

Bydliště: BRNO

Příspěvek ned 19. čer 2011 17:34:41

Re: KPZ

radek píše:Co nosíte v KPZ? Podařilo se někomu najít opravdu spolehlivou, odolnou a ideálně vodotěsnou krabičku?


Mě se povedlo najít v Tesku takovou krabičku původně uřčenou na přenášení peněz a drobností na koupališti( nemyslim tu malou válcovou) velikost je zhruba 13x8x3 hrubej odhad ( nechce se mě jít do pokje a měřit to je to daleko) jedinej problém je že se ta krabička otevírá zhruba v jedné trětině sví délky, ale s tím sem se nejak vyrovnal.


Vodotěsnost sem zkoušel... zatížil sem krabičku ocelkovejma matičkama aby seděla na dně vany a nechal ji tam celej den ( ano napustil sem vodu) a vydržela to. Navíc mam vyzkoušený s celým obsahem docela plave (už je to docela na hranici- když ji potopím trvá docela dlouho než vyplave.

Jestli chcete můžu ju vyfotit. Nebo ju majív tescu v oddělení sportovních věcí.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek ned 19. čer 2011 22:33:32

Re: KPZ

Mě se povedlo najít v Tesku takovou krabičku původně uřčenou na přenášení peněz a drobností na koupališti( nemyslim tu malou válcovou) velikost je zhruba 13x8x3 hrubej odhad ( nechce se mě jít do pokje a měřit to je to daleko) jedinej p
Jestli chcete můžu ju vyfotit. Nebo ju majív tescu v oddělení sportovních věcí.[/quote]



urcite vyfotit :) pracuji v tescu 2 roky a uplne presne nevim co mas na mysli.....

Příspěvky: 47

Registrován: stř 22. čer 2011 1:12:05

Příspěvek stř 22. čer 2011 14:43:17

Re: KPZ

Co do KPZ?
Malý zavírací nožík, zápalky (pochopitelně se škrtátkem), tabletka tuhého lihu, taky paralelu a brufenu, polštářková náplast (3-4 ks), nějaká ta jehla a nit, náhradní knoflíky, zavírací špendlíky (raději víc velikostí), provázek (vozím dva druhy - jeden napuštěnej voskem), kus vázacího drátu, pár hřebíčků, připínáčky, pevná lepící páska, obyčejná tužka s trochou toho papíru, svíčka, kompas (stačí jen samotná magnetická střelka), žiletka, zrcátko, lupa, strunová pilka, rybářský háček s vlascem, pytlíček soli, pár dílků čokolády, a hodí se tam mít i pár peněz.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 25. čer 2011 15:45:29

Re: KPZ

Zdravím.

Abych pravdu řekl, nikdy jsem KPZ nepoužíval a nějak mě to ani moc neláká. Raději jsem svou výbavu postavil tak, aby byl batoh takovou KPZ a hlavně vydržel alespoň 3-6 měsíců používání. KPZ je koncipována pouze na jedno, dvě, možná deset použití, ale pak si člověk musí poradit i bez ní.

U sebe nosím v podstatě stále pouze opaskové pouzdro, ve kterém je křesadlo firesteel a kapesní nožík, to je vše. Shodou okolností mají podobně řešenou "KPZ" i jednotky Specnaz.

KPZ je jistě hezká věc, ovšem mnohdy je to pouze soubor vesměs nepotřebných a v reálu neupotřebitelných věcí, jako je například háček na ryby apod.

Ovšem abych nebyl pouze negativní, KPZ se hodí pro lidi, kteří vyráží do přírody jen na jeden den, maximálně týden a chtějí mít určitý pocit bezpečí, což jim může KPZ do jisté míry i dát.

Já osobně se raději nespoléhám na věci, ale prozřetelnost...

Příspěvky: 47

Registrován: stř 22. čer 2011 1:12:05

Příspěvek sob 25. čer 2011 17:25:31

Re: KPZ

Zapomněla jsem na kondom, jelikož ho tam momentálně nemám, a taky na igelitový pytlík, ve kterém mám vše zabalené a vložené do krabičky.
Jinak souhlasím s tím, že KPZ je vlastně vše, co si vláčím s sebou na zádech. A tahle malá krabička je jen takovou malou nostalgickou součástí z dob, kdy jsme jako děti trampovaly a využívaly tzv. tábornické dovednosti při bojových hrách na pionýrských táborech.
Co vše na těch zádech nosím je na delší rozepsání, protože toho mám požehnaně, ale mám prakticky všechno, takovej skoro druhej domov.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek ned 26. čer 2011 10:30:09

Re: KPZ

v podstatě máte oba pravdu.jelikož se bavíme o přežití v ČR tak je to věc naprosto zbytečná jelikož nám nikdy nepůjde o život v ČR na to nejsou podmínky aby se dalo říct přežívat v přírodě....vždy vás v lese někdo potká nebo okolo vás projde pár houbařů.... navíc hustota zalidnění je neuvěřitelná...

na druhou stranu berme KPZ jako takovou úschovu věci,které by se někdy mohli hodit..já osobně ji mám postavenou aby mi pomáhala na každodenních výletech do přírody a ne aby mě zachránila

kolikrát se vám stane,že si roztrhnete kalhoty a je třeba to zašít a někdy dostane v lese chuť tak pak ten kondom :D prostĚ jsou to věci které se určitě hodí a je dobré je mít u sebe.....

moje recenze KPZ mnozí jistě viděli
http://www.youtube.com/user/MsStuji?fea ... qdNAqCcF-Y

kpz do města
http://www.youtube.com/user/MsStuji?fea ... 7d9cBnOrgE

Příspěvky: 47

Registrován: stř 22. čer 2011 1:12:05

Příspěvek čtv 30. čer 2011 19:49:42

Re: KPZ

Jo, taky se na KPZ dívám jako na takovou soupravu o malých a příliš nevýrazných rozměrech s obsahem všeho možnýho potřebnýho s sebou na vandr nebo jen na kratší výlet.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22

Registrován: sob 11. čer 2011 21:10:54

Bydliště: BRNO

Příspěvek čtv 30. čer 2011 21:19:40

Re: KPZ

1. fotka zde
Přílohy
Obraz0089.jpg
Obraz0089.jpg (236.63 KiB) Zobrazeno 15146 krát
Další

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO