Příspěvek stř 28. pro 2011 13:24:04

Krmítko pro ptáky

Dátum síce hovorí o zime, ale počasie skôr nie ( som zo stredného Slovenska). Ale aj tak chcem priniesť jednu myšlienku, pre zimnú sezónu bushcraftových výletov. Zhotovil som vtáčie krmítka jednoducho a z toho čo bolo doma, predsa len by sa to chcelo trošička odvďačiť prírode.

Ak sa mi dostane pozornosti a návševníci bushcraft.cz využijú môj návod v praxi, tak to bude veľmi pekné a prínosné.

Stačia na to PET fľaše, špagát, nôž a lepiaca páska.

Do Pet fliš som vyrezal otvor, dostatočne veľký aby sa mi dnu pri kŕmení pohodlne vošla ruka. Otvor som oblepil lepiacou páskou, aby vtáctvo vedelo kde pristávať. Špagát som uviazal okolo hrdla, pridržal na závite a uzavrel fľašu. Týmto motúzom som Fľašu priviazal o strom. Na zadnej strane pri vchode som noťom spravil dve dierky, cez ktoré som prevliekol druhý špagát, slúžiaci ako stabilizácia kŕmitka vo vetre.
Už len stačilo naplniť, najvhodnejšie slnečnicovými semenami. Ak obetujete cca 1 euro, čo sú asi 2 kg semien a pri každej návšteve lesa prikŕmite, môžete byť odmenený tak ako ja. Hodinu po odchode z tábora som sa vrátil pozrieť na plody svojej práce, prvý zvedavci kontrolovali čo za čudá visia zo stromov. Nabudúce očakávam peknú spoločnosť.
Přílohy
krmitko detail.JPG
krmitko detail.JPG (113.78 KiB) Zobrazeno 9831 krát
krmitko.JPG
krmitko.JPG (129.72 KiB) Zobrazeno 9831 krát