Krytina


Kde a jak se schovat před přeháňkou? Jak vybudovat úkryt, salaš nebo rovnou zemljanku? To vše najdete zde.

Příspěvky: 36

Registrován: stř 23. kvě 2012 16:13:47

Bydliště: Mosty u Jablunkova

Příspěvek stř 20. čer 2012 12:09:13

Krytina

Ahoj , mám problém s krytinou střech přístřešku respe.. i boční stěny. Kostru konstrukce to vždy udělám to není problém, ale pak jak je hotová musím přístřešek něčím pokrýt kdysi jsem používal větve smrků ale tak po půl roce jehličí opadalo a zbyli tam jen suché větve.Občas jsem bral kůru ze stromů(bříza,buk) ale nechtělo se mi takhle očesat celý zdravý strom a shnilé stromy tam nikde nejsou,došky z obilí nebo z rákosu nemůžu nikde sehnat tady u nás nejsou žádné pole a kdyby jo tak nemůžu brát něco z cizího pozemku.Tak jestli nevíte co bych měl použít jako krytinu.Předem dík :D

PS : Drn se nachází až hodně daleko za lesem a chodím do něj přes pole
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek stř 20. čer 2012 12:49:17

Re: Krytina

Pokud ti jde o dlouhodobý úkryt, volil bych spíše zemljanku či rovnou menší srub.

Příspěvky: 36

Registrován: stř 23. kvě 2012 16:13:47

Bydliště: Mosty u Jablunkova

Příspěvek stř 20. čer 2012 16:41:38

Re: Krytina

no to jo ale zas s tím je dost práce že :D

Příspěvky: 4

Registrován: ned 26. úno 2012 10:48:33

Příspěvek čtv 21. čer 2012 16:21:56

Re: Krytina

Jestli máš v okolí břidlicové skály tak naštípané tenké desky břidlice jde použít v podstatě jako střešní tašky.

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek čtv 21. čer 2012 22:54:56

Re: Krytina

Pokud to používáš často po celý rok a je to na místě kde neočekáváš časté návštěvy lidí z okolí tak by se ti ta práce na složitějším typu úkrytu nejspíše i vyplatila. Jinak mě napadá jen trochu ne čistě buškraftí potáhnutí kostry polyethylenovou fólií kde bys krycí smrkové větve už měnil jen podle potřeby kvůli maskování a nezplanýroval kvůli každé výměně všechny smrčky v okolí. Předpokládám že například tolik mechu abys s ním pokryl úkryt a nechal ho žít vlastním životem tam nemáš stejně jako já tady v okolí.

Příspěvky: 36

Registrován: stř 23. kvě 2012 16:13:47

Bydliště: Mosty u Jablunkova

Příspěvek pát 22. čer 2012 16:48:54

Re: Krytina

tak dík za odpovědi(skály tam u nás moc nejsou, ale je to dobrý nápad) :D :D a s tou folii já radši používám materiál čistě z přírody, ale kdybych jí v krizové situaci měl tak to jo to bych jí použil, ale snažím se obejít bez věcí z civilizace :D:D jinak dík
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek stř 26. zář 2012 6:56:18

Re: Krytina

Pokud tedy nechceš vymýšlet nějaké složitější dřevěné, příp. jiné stavby a chtěl bys spíše něco jednoduchého, tak jako krytinu používat kůru, listí, jehličí, větve .. není to dlouhodobé řešení a když bys chtěl tento přístřešek používat dlouhodobě, budeš jej muset udržovat a např. krytinu z jehličí pravidelně obměňovat za novou atd. s tímto já ovšem nemám moc zkušeností, proto bych jsem rád dal pro tvou inspiraci http://www.wildwoodsurvival.com/surviva ... index.html
existuje víc takových stránek, kde jsou návody, fotografie a komentáře stavitelů, ovšem většina je z ameriky, čili všechno v angličtině.

Zpět na Improvizované obydlí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO