Kvalitní boty - jaké?


I ve stanu řešíte "co na sebe"? Pak jste tu správně! Bundy, mikiny, kalhoty, boty, ponožky, šátky a také všelijaké Super-Hyper-Mega-Bomba-Texy!

Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pát 03. čer 2011 19:24:07

Kvalitní boty - jaké?

Poraďte. Nedělá mi problém investovat do kvalitních věcí, ale nějak si nevím rady. Goretex nebo kůže? Co nosíte Vy? Co můžete doporučit? S čím jste nebyli spokojení? Co vás vyloženě zklamalo?

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pát 03. čer 2011 20:04:50

Re: Kvalitní boty - jaké?

důležité je na jaký tip terénu budeš boty chtít...

do hor a na krátkodobé tůry je vhodná trek obuv s " goratexem "
pokud to chceš k maskáčům a na lesní toulky krajem je vhodná kanada (doporučuji koženou a nebo kombinaci s trilaminátem)

osobně používám dvoje boty... oboje jsou kanady první je poslední model BW kanada v kožené výbavě a druhé jsou pak zásahové boty FOX které používá v originálu URNA je to kombinace trilaminátu a kůže -jsou pohodlnější než kanady a nejsou slyšet ve městě při chuzi :)
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pát 03. čer 2011 20:12:52

Re: Kvalitní boty - jaké?

Chci boty, ktere si poridim a na par let uz je nebudu resit. U Goretexu me dost zarazi jejich limit 150Km. Po tom, co v tech botach "ubehnete" 150km, prestava platit zaruka na material a je dost mozne, ze bude propoustet vodu.

Příspěvky: 22

Registrován: úte 24. kvě 2011 19:39:43

Příspěvek pát 03. čer 2011 20:20:39

Re: Kvalitní boty - jaké?

Pokud boty na par let tak jedine Meindl. Az se podrazka seslape, tak maji vlastni servis na podrazeni, delaji i urcite zakazky na miru jako vyssi predsadka. Kluci tam jsou vstricni. Vyber jak obyc tak kombinace s GTX
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pát 03. čer 2011 20:34:07

Re: Kvalitní boty - jaké?

A nerozlezou se mi po roce/dvou? Co vsechno vydrzi? Zatim mam s obuvi spise spatnou zkusenost. Kupoval jsem si treba pred rokem vsemi vychvalovane česke PRABOSky a po par vyletech mi zacala dost odstavat podrazka na mistech, kde se ohyba chodidlo.

Příspěvky: 22

Registrován: úte 24. kvě 2011 19:39:43

Příspěvek pát 03. čer 2011 22:08:39

Re: Kvalitní boty - jaké?

Ja se bavil s klukem co tam dela a ukazoval mi fotky 7 let starejch bot co mely za sebou Himalaje a pri oprave je jen nove podrazili a bylo. Idealne si jim napsat, ale co se tyce heavy duty bot nevim o lepsich. Pokud si nekdo preje spis levnejsi tak Garmonty. Z tech lehcich nejaky novy cordurovy Bellevilky. Boty jako Hi-tec Magnum Leather jsou absolutne k nicemu na chozeni v prirode stejne tak ty ostatni ala takticky boty.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 04. čer 2011 11:05:06

Re: Kvalitní boty - jaké?

Urcite bych taky chtel vedet o botech co by mi vydrzeli par let. Nejvic se mi osvecili pracovni obuv z http://www.canis.cz/ .
Pak na chuzy na silnici,chodniku a zpevnene cesta lehke boty od vietnamcu s rovnou podrazkou.

Mam 80kg,asi 1/3 cesty nosim 10-30kg vahu na vic. Prochodim mesicne minimalne 300km. Od roku 2010 si kupuji si rocne 4 boty od vietnamcu za 200kc/kus a pak jedny pracovni cca 800kc. Skoro celou zimu jsem nosil pracovni a ted je mam na zahrade a delam s nima a jsou porad poradku.

Vyzkousel jsem znackove boty,ale jsem asi kupoval vychazkovou obuv a tak mi dlouho nevydrzeli.Presel jsem tedy k vietnamcum a i kdyz musim menit boty po 2 mesicich,tak mi to vyjde levneji nez znackove. Kvuli tomu,ze chodim hodne a mam i velkou zatez je dost problem najit obuv,ktera by mi vydrzela alespon ty 2 roky(myslim znackove).Pochopitelne snizuji svou zivotnost tim,ze si nerozvazuji kanicky a o boty moc nepecuji.Kdyby nekdo mel zkusenost a vedel o botech co vydrzi alepson 2 roky(6000km) ,tak mi dejte vedet. Myslim,ze takove boty ani neexistuji.:)) Casto lidi ziji v iluzi,ze znackove boty jim vydrzeli 2 a vice roky,ale zapominaji,ze je nosili jen treba 4 mesice v roce a nachodili s nima treba 200km.

Na preziti v lese by podle mne stacili http://www.canis.cz/pracovni-obuv-2/tre ... ady-gotex/ ,ale i s klasickymi pracovnimi bych vystacil. Pokud bych mel zit v terenu,ktery je skutecne extremni(svahy,kameny,baziny) tak nemam netuseni jaky boty by byli idealni.Nastesti to tady zjistim.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek sob 04. čer 2011 11:33:13

Re: Kvalitní boty - jaké?

Zatim mam takove zkusenosti, ze turisticke boty z "normalnich" obchodu typu Deichman a dalsi jsou naprosty odpad i kdyby staly dvojku. Trhaji se a propousti vodu. Kozene PRABOSky mi zacaly povolovat po par vyletech (cca 50km). A nejnovejsim zklamanim byly Colorada, nebo Eldorada, tak nejak, boty z cca 2-3mm silne kuze, naprosto neprustrelne, site silnou niti... Po 5km se utrhla podrazka. Uplne. Byla lepena ze dvou casti - horni, prisita k zakladu a protizkluzova dolni. A ta se presne utrhla. Nastesti taham v tasce dvouslozkovy epoxid, tak jsem to zalepil, ale bylo to docela trapne u novych bot. Asi je nacase volit vyssi tridu a jit do Maindlu.

Příspěvky: 7

Registrován: úte 12. dub 2011 14:06:06

Příspěvek sob 04. čer 2011 13:03:41

Re: Kvalitní boty - jaké?

Ja osobne boty nakupuju pouze v rock pointu uz pres 12let a jsem velice spokojeny sice u nekterych typu bot je cena vysoka ale obuv je kvalitni. Tyto: http://www.rockpoint.cz/boty-garmont-ne ... -8310.html jsem kupoval pred 2 roky a stale jsou jak nove. Prochodil jsem vnich dve zimy a pulku leta a pocitam ze tak za dalsi dva roky si je necham podlepit novou podrazkou a vydrzi dalsich x let.Nedavno jsem si koupil na leto tyto: http://www.rockpoint.cz/boty-garmont-st ... 21771.html mam je zatim asi jenom 1 mesic ale pohodlna a kvalitni a verim ze mi vydrzi minimalne 3 roky. A podlepovat si je nechavam zde: http://www.restday.cz/cs/oprava-treku dokazou spravit skoro vse za kratkou dobu a prijemnou cenu je snima dobra komunikace a jsou velice ochotni.

Příspěvky: 7

Registrován: pon 11. dub 2011 18:58:59

Příspěvek sob 04. čer 2011 18:56:55

Re: Kvalitní boty - jaké?

já osobně má meidl island už 6let a nemůžu si je vynachválit odolali už čtyřikrát tatry a ani v zimě mně nikdy nezklamaly. Osobně bych do botů pod 5000 kč moc nechodil a velmy důležitá je impregnace používám vosk a skvělé. Určitě bych dal přednost celokožené botě s goretexem orig. a hanwang taky nejsou špatné

Příspěvky: 47

Registrován: stř 22. čer 2011 1:12:05

Příspěvek stř 22. čer 2011 2:15:04

Re: Kvalitní boty - jaké?

Rozhodně kožený. Goretex je sice bezva materiál, ale kůži ničím nenahradíš.

Příspěvky: 32

Registrován: čtv 26. kvě 2011 9:59:17

Příspěvek stř 22. čer 2011 10:57:55

Re: Kvalitní boty - jaké?

Marcela píše:Rozhodně kožený. Goretex je sice bezva materiál, ale kůži ničím nenahradíš.


goretex je nejlepsi vec, kozene boty jsou fajn, ale nejsou tak ohebne jako latkove s goretexem a ani tak prodysne, ale musim souhlasit ze kuzi nicim nenahradis :) pevnost, stalost, atd..

Příspěvky: 47

Registrován: stř 22. čer 2011 1:12:05

Příspěvek ned 26. čer 2011 14:39:13

Re: Kvalitní boty - jaké?

Taky se poohlížím po nových botách. Chci každopádně kožený, Goretex nezavrhuju, jenže není to prostě ono. Už jsem taky měla PRABOSky, zprvu dobrý, ale časem mi na nich ztvrdla podrážka až nakonec praskla v místech, kde je nejvíc namáhaná. Takže moje úvahy se zatím ubírají směrem obyčejných armádních bot vz. 60.

Příspěvky: 13

Registrován: čtv 23. čer 2011 12:56:34

Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek čtv 30. čer 2011 15:48:22

Re: Kvalitní boty - jaké?

Já využívám do lehkého terénu tenisky od vietnamců.Do tešího se mi osvědšily kanady už v nich mam nachozíno -+ 400 a furt v pohodě musí se oně hodně pečovat a pak držej :)

Příspěvky: 32

Registrován: čtv 26. kvě 2011 9:59:17

Příspěvek čtv 30. čer 2011 19:01:44

Re: Kvalitní boty - jaké?

Marcela píše:Taky se poohlížím po nových botách. Chci každopádně kožený, Goretex nezavrhuju, jenže není to prostě ono. Už jsem taky měla PRABOSky, zprvu dobrý, ale časem mi na nich ztvrdla podrážka až nakonec praskla v místech, kde je nejvíc namáhaná. Takže moje úvahy se zatím ubírají směrem obyčejných armádních bot vz. 60.


vz 60 je fajn pouzivam na airsoft, problem je ze nejsou vubec pohodlne :) ale clovek ma obrovskou jistotu pevnosti,,, lepsi jsou ty novy dvoutisicovky ale za ty uz das randal, delaj je v goretexu taky myslim

Příspěvky: 9

Registrován: sob 13. srp 2011 17:54:19

Příspěvek sob 03. zář 2011 9:51:29

Re: Kvalitní boty - jaké?

Čau Já mám tyhle boty a sem s nima opravdu spokojenej na výlety,po městě i nahory http://www.rockpoint.cz/boty-garmont-mo ... 14252.html
ale jinak bych si chtěl koupit eště tyhle http://www.martensshop.cz/klasika/bgz1460.html
nejsou to klasický těžký boty a ani kanady když si je vemu v zimě k normálním kalhotám..

Příspěvky: 5

Registrován: pát 04. bře 2011 10:16:57

Příspěvek sob 17. zář 2011 18:34:23

Re: Kvalitní boty - jaké?

Mám meindl island goretexový už asi 4 roky a nachozíno mnoho kilometrů v terénu s těžkým báglem a v jakemkoliv počasí. Od "džungle" po brodění sněhem. Vždy mně podržely a nezklamaly. Do tý doby mi vždycky po delší tůře povolili a teklo do nich. Meindl- je dle mně nejlepší, případně již někým zmiňovaný hanwag :-) Každopádně nejlepší je mít vícero bot a střídat dle použití. Kamarád má více jak 10 párů bot a ještě říká že by nějaké užil a všechno to má právě meindl,hanwag atd..

Příspěvky: 7

Registrován: pát 21. říj 2011 12:27:14

Příspěvek pát 21. říj 2011 13:41:57

Re: Kvalitní boty - jaké?

Já mám už 10 let Hanwag. Stojí tedy celkem dost, ale drží, drží, drží a stále drží.
Brácha si je letos na mé doporučení taky koupil a určitě neprohloupí. Prodavač v Hudy v Pardubicích říkal, že si je tam na mise kupují chrudimští paragáni, protože v "kanadách" by to tam nevydrželi. Údajně je po misi vždy vyhodí, ale kdo z nás má na nohách boty půl roku den co den.

Odkaz je zde http://www.hudy.cz/obuv/panska-obuv/tur ... x-men.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 21

Registrován: ned 01. kvě 2011 19:42:36

Příspěvek stř 26. říj 2011 20:37:57

Re: Kvalitní boty - jaké?

Meindl Vakuum GTX, doporučuju:
Přílohy
meindl.jpg
meindl.jpg (84.27 KiB) Zobrazeno 33412 krát

Příspěvky: 1

Registrován: pát 27. led 2012 8:44:49

Příspěvek pát 27. led 2012 8:52:26

Re: Kvalitní boty - jaké?

Pokud chodíte extrémy tak doporučuji Meindl Super Perfect, Calzature Dallape řadu Epler nebo tyrolské pracovní botky Pfanner. Obecně se dá řící, echt kvalitní boty se dnes vyrábějí už bez Goretexu a většinou se šijí tzv. norským šitím.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pát 27. led 2012 10:59:44

Re: Kvalitní boty - jaké?

boty,které nenesou označený GORE-tex,tri-flex, Weather-roof,nebo podobné odvozeniny od toho že jsou nepromokavé,se dají vytunnit sptrejem na stanovou celtu který se prodává ve sportovních potřebách---výhoda je taková,že do bot nepoteče (ale nejsou to gumáky)
ten sprej funguje na principu bezbarvého laku asi který chrání vlákno bavlny proti prosakování vody....
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pát 27. led 2012 12:03:28

Re: Kvalitní boty - jaké?

Pánové, jaké celty, jaké laky? Kupte si krém SNO-SEAL na bázi vosku a zapomeňte, že máte mokré nohy.

Příspěvky: 34

Registrován: stř 18. led 2012 16:46:14

Bydliště: Zlín

Příspěvek pát 27. led 2012 13:38:00

Re: Kvalitní boty - jaké?

wenca píše:Mám meindl island goretexový už asi 4 roky a nachozíno mnoho kilometrů v terénu s těžkým báglem a v jakemkoliv počasí. Od "džungle" po brodění sněhem. Vždy mně podržely a nezklamaly. Do tý doby mi vždycky po delší tůře povolili a teklo do nich. Meindl- je dle mně nejlepší, případně již někým zmiňovaný hanwag :-) Každopádně nejlepší je mít vícero bot a střídat dle použití. Kamarád má více jak 10 párů bot a ještě říká že by nějaké užil a všechno to má právě meindl,hanwag atd..

Nevím, Meindl dost zavrhuju boty stály 3000 a vydržely dva roky, musím přiznat že mě nejvíce zklamala podrážka (neuvěřitelně rychle se sešlapala až je nakonec objevily díry :( ) taky vnitřek boty se dost rychle začal cupovat :(

Příspěvky: 34

Registrován: stř 18. led 2012 16:46:14

Bydliště: Zlín

Příspěvek pát 27. led 2012 13:40:36

Re: Kvalitní boty - jaké?

docela jsem přemýšlel že bych pořídil tyto, nemá někdo zkušenost? http://www.jolly-professional.cz/safety_ii-id224.html
nebo taky tyhle http://www.armed.cz/boty-original-swat- ... 274-c-906/

Příspěvky: 34

Registrován: stř 18. led 2012 16:46:14

Bydliště: Zlín

Příspěvek pát 27. led 2012 14:08:32

Re: Kvalitní boty - jaké?

*Stuji* píše:důležité je na jaký tip terénu budeš boty chtít...

do hor a na krátkodobé tůry je vhodná trek obuv s " goratexem "
pokud to chceš k maskáčům a na lesní toulky krajem je vhodná kanada (doporučuji koženou a nebo kombinaci s trilaminátem)

osobně používám dvoje boty... oboje jsou kanady první je poslední model BW kanada v kožené výbavě a druhé jsou pak zásahové boty FOX které používá v originálu URNA je to kombinace trilaminátu a kůže -jsou pohodlnější než kanady a nejsou slyšet ve městě při chuzi :)

nevíš kde bych našel ty FOXi na netu? díky
Další

Zpět na Oblečení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO