Lékarnička


První pomoc, přírodní medicína, operace na otevřeném mozku a další radosti života!

Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22

Bydliště: Olomouc

Příspěvek úte 22. bře 2011 22:55:24

Lékarnička

Zajímalo by mě, jak máte vybavenou lékárničku.Hlavně tipy na léky, desinfekce, apod.Já jen doplním, že po jedné příhodě, které jsem byl svědkem(Hypoglykemický šok) v lékarničce nosím už i cukr.Jelikož je diabetes čili cukrovka mezi lidmi dost běžná.Bohužel
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek stř 23. bře 2011 11:26:39

Re: Lékarnička

Gray píše:Zajímalo by mě, jak máte vybavenou lékárničku.Hlavně tipy na léky, desinfekce, apod.Já jen doplním, že po jedné příhodě, které jsem byl svědkem(Hypoglykemický šok) v lékarničce nosím už i cukr.Jelikož je diabetes čili cukrovka mezi lidmi dost běžná.Bohužel


Bezne ve sve prirucni tasticce taham 6 pytliku Coldrexu, velke baleni Ibalginu (100ks), Valetol na pripadnou silnou bolest, Xyzal na alergie, obvazy - pruzny a obyc., dezinfekcni gel. Porad si pripominam, ze to chce jeste minimalne Smectu a zivocisne uhli, ale furt zapominam.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22

Bydliště: Olomouc

Příspěvek stř 23. bře 2011 20:11:03

Re: Lékarnička

Desinfekční gel se používá na desinfekcí rukou před ošetřováním, nebo k desinfekci rány?Zajímalo by mě jakou značnu toho gelu používáš.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek stř 23. bře 2011 22:12:02

Re: Lékarnička

Gray píše:Desinfekční gel se používá na desinfekcí rukou před ošetřováním, nebo k desinfekci rány?Zajímalo by mě jakou značnu toho gelu používáš.


K desinfekci rukou pred osetrovanim. Ale samozrejme hlavne pred jidlem atd. Pro preziti ve meste nutna polozka! Znacka Sanytol, ale myslim si, ze je to vicemene jedno.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22

Bydliště: Olomouc

Příspěvek stř 23. bře 2011 23:14:17

Re: Lékarnička

Pořídím do výbavy.Dík za tip
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek čtv 24. bře 2011 0:25:53

Re: Lékarnička

Gray píše:Pořídím do výbavy.Dík za tip


Neni zac. Mimochodem, idealne take slouzi k snadnejsimu rozdelani ohne :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 21. bře 2011 21:05:22

Bydliště: Olomouc

Příspěvek čtv 24. bře 2011 9:57:23

Re: Lékarnička

admin píše:
Gray píše:Pořídím do výbavy.Dík za tip


Neni zac. Mimochodem, idealne take slouzi k snadnejsimu rozdelani ohne :)


To je pravda, jestli obsahuje alkohol

Příspěvky: 47

Registrován: stř 22. čer 2011 1:12:05

Příspěvek stř 22. čer 2011 1:20:51

Re: Lékarnička

Ahoj - jsem tu nová...
Cukr sice v lékárničce nemám (určitě doplním, protože člověk nikdy neví), ale vozím zásadně pár dílků hořký čokolády.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek čtv 23. čer 2011 13:43:21

Re: Lékarnička

Ještě k tomu gelu - naprosto povinná položka do výbavy.
S trochou gelu jsem za pár minut rozdělal oheň a zapálil dřevo skoro durch mokré po nechutné noční bouřce.

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek čtv 23. čer 2011 14:38:21

Re: Lékarnička

Přeháníš, Zas tak zlá nabyla :D Ale s tím gelem souhlasím. Také ho jdu koupit. Už jen pro to, že moje děti sáhnou na všechno a pak jdou klidně jíst, aniž by se mohli umýt (nebo by chtěli).

Příspěvky: 47

Registrován: stř 22. čer 2011 1:12:05

Příspěvek sob 25. čer 2011 19:44:37

Re: Lékarnička

A je to ekologický?
No, ale k nouzovýmu rozdělání ohně snad nikdo nic namítat nebude.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 25. čer 2011 23:32:20

Re: Lékarnička

Zdravím.

Díky minimální velikosti a hmotnosti vybavení, kterou nosím (28 litrový batoh postaven na několika týdenní putování v rozumné vzdálenosti od civilizace), musel jsem minimalizovat i lékárnu.

Jako lékárničku mám tedy pouze přípravek Juwimgel, jelikož jediné co má smysl řešit jsou klíšťata.

Juwimgel je speciální přípravek na desinfekci klíšťat a lze s ním desinfikovat i cokoli jiného, jelikož má velký průnik do tkání.

No a v tom Juwimgelu mám i nějakou tu náplast a tabletku proti bolesti, to je vše.

Pokud tak vzpomínám, nepamatuji si, že by se mě někdy něco stalo (kamikaze styl jako Bear Grylls nedělám) a pokud bych si přeci jenom například odřel koleno, dokážu si poradit i bez té lékárny.

Pokud bych měl opravdu smůlu a někde slítl, neporadím si ani se sebelepší lékárnou, jelikož jsem v přírodě vždy sám.

Jinak díky minimální váze vybavení, něco jako bolest nohou, nebo zad neznám a to ani po celodenním pochodu...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 16. črc 2011 16:45:04

Re: Lékarnička

Ahoj.

Tak sem házím ještě malou video recenzi, jak je tato moje mini lékárnička velká, nebo spíše malá...

Je to to minimum, co pokládám za nutné pro několika denní/týdenní putování přírodou, tedy pokud si nechcete něco "dokazovat" a neděláte píčovinX, při kterých byste se mohli zranit.

Video : http://www.youtube.com/watch?v=71LEY0psskE

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 16. črc 2011 17:10:22

Re: Lékarnička

ArchivVideo píše:Ahoj.

Tak sem házím ještě malou video recenzi, jak je tato moje mini lékárnička velká, nebo spíše malá...

Je to to minimum, co pokládám za nutné pro několika denní/týdenní putování přírodou, tedy pokud si nechcete něco "dokazovat" a neděláte píčovinX, při kterých byste se mohli zranit.

Video : http://www.youtube.com/watch?v=71LEY0psskE


nechci být za hajzla co všechno haní...ale zase takováto lékarnička je na nic....ano klíště je nepříjemné,nicméně znám mraky způsobů jak ho vyndat a vydezinfikovat třeba za pomocí lihů který nosím do lihového vařiče....jak uvádíš že by jsi s ní vystačil několik dní možná týdnů :D Řekl bych tak 3- 8 hodin max jeden den.....
chybí mi tam nůžky,žiletka,obvaz a nějaká dezinfekce....přál bych ti aby jsi se kuchnul o mačetu do lítka nebo sis podvrknul kotník,nedejbože zlomil nohu..... jak bys to řešil? s 2 práškama ibalginu :D a několik týdnů :D tolik křiků kuli zakouslémů klíšťátku loool....

promiň že furt něco haním,ale už jsem takovej pokud jde o rady rád pomohu i si nechám poradit ale za svý si bohudík stojím :)

Příspěvky: 102

Registrován: stř 15. čer 2011 10:29:02

Příspěvek sob 16. črc 2011 17:43:28

Re: Lékarnička

to stuji: ved na konci vravi, ze to nieje lekarnicka na vacsie zranenia ... ... po dalsie aspon je ho kvalitne pocut na jeho videach a nie jak keby rozpraval do hajzlu ...

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 16. črc 2011 20:08:45

Re: Lékarnička

helbo píše:to stuji: ved na konci vravi, ze to nieje lekarnicka na vacsie zranenia ... ... po dalsie aspon je ho kvalitne pocut na jeho videach a nie jak keby rozpraval do hajzlu ...


hlavne pise ze to je na nekolik dnu mozná týdnů....a to není...nic s tím neošetří kromě zakouslého klíštěte
tinktůra je to pěkná to ano na klíště vynikající ale je to součást lekárničky nicméně jí to nemůže samo o sobě tvrořit....

takhle jak to má sestavené je to k ničemu,to samé jako ta KPZ.....všechno to jsou věci které nevyužiješ každy den a jsou směřované poze k jednomu jedinému učelu a ještě k tomu málo pravděpodobnému spíš umřu na zlomenou nohu v Rumunsku než na klíště
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 16. črc 2011 20:13:06

Re: Lékarnička

*Stuji* píše:
ArchivVideo píše:Ahoj.

Tak sem házím ještě malou video recenzi, jak je tato moje mini lékárnička velká, nebo spíše malá...

Je to to minimum, co pokládám za nutné pro několika denní/týdenní putování přírodou, tedy pokud si nechcete něco "dokazovat" a neděláte píčovinX, při kterých byste se mohli zranit.

Video : http://www.youtube.com/watch?v=71LEY0psskE


nechci být za hajzla co všechno haní...ale zase takováto lékarnička je na nic....ano klíště je nepříjemné,nicméně znám mraky způsobů jak ho vyndat a vydezinfikovat třeba za pomocí lihů který nosím do lihového vařiče....jak uvádíš že by jsi s ní vystačil několik dní možná týdnů :D Řekl bych tak 3- 8 hodin max jeden den.....
chybí mi tam nůžky,žiletka,obvaz a nějaká dezinfekce....přál bych ti aby jsi se kuchnul o mačetu do lítka nebo sis podvrknul kotník,nedejbože zlomil nohu..... jak bys to řešil? s 2 práškama ibalginu :D a několik týdnů :D tolik křiků kuli zakouslémů klíšťátku loool....

promiň že furt něco haním,ale už jsem takovej pokud jde o rady rád pomohu i si nechám poradit ale za svý si bohudík stojím :)

¨

Ahoj.

No co nato říci...

Víš, před několika lety jsem byl asi jako ty, měl jsem vařič, ešus, špičkově vybavenou lékárnu a tolik "věcí".
Ovšem abych pravdu řekl, nikdy jsem je nepotřeboval a uvědomil jsem si, že to není celé o těch "věcech", ale o myšlení.

Měl jsem spíše negativní myšlení (jako většina Čechů) a tak jsem kalkuloval, co kdyby se stalo to a to.

Už jsem ale "dozrál", mé myšlení je teď pozitivní a ty věci opravdu nepotřebuji, pokud budeš mít znalosti a budeš umět improvizovat, tak to je opravdový Bushcraft!

Bushcraft není o tom, že si vezmeš batoh, jídlo na 5 dnů, velkou lékárnu a pro jistotu ještě mobil a vyrazíš někam do přírody. Bushcraft je o tom, že tam sice vyrazíš, ale dokážeš tam i žít a to pouze s málem, v souladu s přírodou a s pozitivním myšlením.

A pokud se ti přeci jenom něco stane a budeš potřebovat lékárničku, tak to bude pouze tvojí vlastní blbostí, ničím jiným.

P.S.: Díky, že mě nabízíš svoje rady, ale byla by to pouze cesta zpět a tam jsem už přeci byl...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 16. črc 2011 20:14:32

Re: Lékarnička

*Stuji* píše:
helbo píše:to stuji: ved na konci vravi, ze to nieje lekarnicka na vacsie zranenia ... ... po dalsie aspon je ho kvalitne pocut na jeho videach a nie jak keby rozpraval do hajzlu ...


hlavne pise ze to je na nekolik dnu mozná týdnů....a to není...nic s tím neošetří kromě zakouslého klíštěte
tinktůra je to pěkná to ano na klíště vynikající ale je to součást lekárničky nicméně jí to nemůže samo o sobě tvrořit....

takhle jak to má sestavené je to k ničemu,to samé jako ta KPZ.....všechno to jsou věci které nevyužiješ každy den a jsou směřované poze k jednomu jedinému učelu a ještě k tomu málo pravděpodobnému spíš umřu na zlomenou nohu v Rumunsku než na klíště


Ještě jedna poznámka, lékárnička je sestavena pro ČR a ne pro Rumunsko...

Navíc je tam v popisu ještě tato poznámka : ...tedy pokud si nechcete něco "dokazovat" a neděláte píčovinX...

a ta se vztahuje i na tu tvou zlomenou nohu...

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 16. črc 2011 20:49:21

Re: Lékarnička

opravdu nemám ani dobré ani kvalitní a ani špičkové vybavení....vařič nepoužívám v létě a ešus mi leží doma v postely...

MÁM PRAVÝ OPAK A TO TU KAŽDÝ VÍ :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 16. črc 2011 20:52:28

Re: Lékarnička

*Stuji* píše:opravdu nemám ani dobré ani kvalitní a ani špičkové vybavení....vařič nepoužívám v létě a ešus mi leží doma v postely...

MÁM PRAVÝ OPAK A TO TU KAŽDÝ VÍ :)


Nikdy jsem nepsal, že máš kvalitní a špičkové vybavení... je tam napsáno toto : Víš, před několika lety jsem byl asi jako ty, měl jsem vařič, ešus, špičkově vybavenou lékárnu a tolik "věcí".

Je tam napsáno ASI a že jsem měl špičkově vybavenou lékárnu...

Jinak já se teď snažím množství věcí vyvážit kvalitou, to jest, mám sice málo věcí, ale velice kvalitních...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek pon 19. pro 2011 4:22:41

Re: Lékarnička

admin píše:
Gray píše:Desinfekční gel se používá na desinfekcí rukou před ošetřováním, nebo k desinfekci rány?Zajímalo by mě jakou značnu toho gelu používáš.


K desinfekci rukou pred osetrovanim. Ale samozrejme hlavne pred jidlem atd. Pro preziti ve meste nutna polozka! Znacka Sanytol, ale myslim si, ze je to vicemene jedno.

Ke gelu: Nepoužívám gel ale normální tekutinu ve spreji (manuální sprej, bez stlačeného plynu), hoří skvěle a dá se použít i před případnou lokální operací protože na to byla určena (Ecolab skinsept F). Není to líh jako takový ale je to propanol a obsahuje pro zvýšení dezinfekce ještě peroxid který také podporuje hoření.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pon 19. pro 2011 23:11:45

Re: Lékarnička

K desinfekci rukou pred osetrovanim. Ale samozrejme hlavne pred jidlem atd. Pro preziti ve meste nutna polozka! Znacka Sanytol, ale myslim si, ze je to vicemene jedno.[/quote]
Ke gelu: Nepoužívám gel ale normální tekutinu ve spreji (manuální sprej, bez stlačeného plynu), hoří skvěle a dá se použít i před případnou lokální operací protože na to byla určena (Ecolab skinsept F). Není to líh jako takový ale je to propanol a obsahuje pro zvýšení dezinfekce ještě peroxid který také podporuje hoření.[/quote]

hezká hračička mohl by jsi tu vystřelit svůj obsah nějaké běžné tvé EDC lékárny vČetně popisu k čemu a proč danou věc nosíš?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85

Registrován: sob 17. pro 2011 19:28:00

Příspěvek úte 27. pro 2011 20:02:18

Re: Lékarnička

Lékárničku má na starosti drahá, jelikož je sestra tak má velký first-aid kit v brašně připravené vedle bateriového defibrilátoru, to teď přehrabávat nebudu, jinak v tašce co mám vždy u sebe mám
držák skalpelu, 3 menší čepelky, (pro případnou koniotomii, vyjímání předmětů z rány, whatever)
dvoje jednorázové sterilní rukavice, (na cokoli)
dezinfekci, (viz výše)
šití na rány (sterilní jehla s atraumaticky připevněnou nití), peán, (na šití ran)
dvě inzulinky injekce, ampulku s mezokainem, ampulku s apaurinem, (chemie pravidelně obnovována dle data spotřeby, první tlumení bolesti při lokálním zákroku, druhé pro celkové uklidnění)
esmarchovo škrtidlo,
náplasti a 2x obvaz vz.80

Pro případné menší nebo větší zranění imho není potřeba víc, nějaké břichoboly, hlavoboly a podobné hovadinky neřeším, všude kde se vyskytuju jsou erární lékárničky a navíc těmito -boly netrpím natolik abych je i v běžném životě musel řešil medikací (prášky jsem do sebe naposledy cpal ani nepamatuju kdy), chemii má případně drahá ve velké lékárničce.

(a ještě v základní výbavě mám: pistoli a záložní pistoli (19 nábojů v hlavní, 18 náhradní zásobník, 9 v záložní), neprůstřelnou vestu, v tašce v boční kapse jednorázovou pláštěnku a jednorázovou masku, baterku, nůž +v kapse victorinox s malým ostřím nabroušeným na skalpelovou ostrost když by něco, na klíčích ještě rybičku, v kapse ještě 2 mobily a nářaďový nůž)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4

Registrován: čtv 04. dub 2013 20:57:06

Bydliště: Brno

Příspěvek čtv 04. dub 2013 22:37:34

Re: Lékarnička

-obvazy c. 2 a 3 (jsou tam celkem 4)
-2 stahovaci obinadla (podvrtnuti kotniku...)
-1x obvaz kerlix (sterilni z takovyho jinyho matrosu na popaleniny)
-maly pean http://www.shoparamedik.cz/nastroje/ste ... ?ItemIdx=1
- nuzky (http://www.shoparamedik.cz/prvnipomoc/n ... ItemIdx=22)
-naplasti
-2x sterilni cepelka od skalpelu
-sterilni jehly (na puchyre apod)
-izotermicka folie
-betadinova masticka – protizanetlivej vselek 
- 2 sterilni kryci ctverecky (takova naplast velikosti cca 8 x 8 cm)
- trojcipej satek
- resuscitacni rouska (o jejim pouziti mam sice pochyby, nicmene foukat do poblityho fetaka bez ni by se mi nechtelo...)
- 3-4 pary nesterilnich rukavic
- LEKY – ibalgin, paralen, endiaron, dal tam taky nosim platicko komplexu B12 (relativne casto se
mi delaji opary, a kdyz snim pul platicka behem dne, tak se to leci mnohem lip), 2-3 balicky cukru z kavarny
-SEPTONEX
-C.A.T. turniket pridelanej zvenku na brasne


a nosim to v tehle brasnicce v batohu. Je to sice vetsi nez vetsina osobnich lekarnicek, ale to proto ze tu neni tu vypsana polovina "survival" veci, ktery v ty brasnicce jsou taky.
Přílohy
2013-03-18 17.04.14.jpg
2013-03-18 17.04.14.jpg (257.54 KiB) Zobrazeno 28843 krát
2013-03-18 17.03.56.jpg
2013-03-18 17.03.56.jpg (244.27 KiB) Zobrazeno 28843 krát

Příspěvky: 1

Registrován: pát 05. dub 2013 15:28:25

Příspěvek pát 05. dub 2013 17:12:26

Re: Lékarnička

ahoj

hned na zaciatok dakujem, na hypoglykemiu som uplne zabudol :-)

Co sa tyka dezinfekcneho gelu, nevravim, ze nefunguje ani nic podobne, ale osobne preferujem nieco ine... momentalne zijem v zahranici a som tu dobrovolnikom v St John Ambulance, kde nam hned na prvom treninigu povedali o hygiene nasledovne: dezinfekcny gel sice bakterie zabije, ale ruky vam ostanu spinave pretoze tu spinu si v podstate rozotriete po celych rukach. Najlepsie su obycajne mydlo a voda! Preto ho mam vzdy pri sebe spolu so zasobou vody navyse. Tiez nosim navlhcene utierky a balicek hygienickych vreckoviek. To by bolo k hygiene pred jedlom :)
Ak ide o osetrenie poranenia, mam pri sebe sterilne aj nesterilne rukavice. Samozrejme, nechcete zaniest ranu, ale dolezite je, aby ste sa nedostali do kontaktu s telovymi tekutinami, chemikaliami, atd.

LEKARNICKA, mam dve: jednu iba pre mna a druhu, ktoru si pribalim do batohu ak idem na turu s partiou ludi
Ta moja je velmi mala:
-noznice, pinzeta a niekolko spendlikov,
-cajovy olej(dezinfekcia, proti plesnam a zapalom,...), manganistan draselny
-resuscitacne rusko
-sterilne rukavice a sterilna sada na zasivanie ran
-niekolko naplasti roznej velkosti
-2x obvaz c.2(ten co mam je trochu elasticky a tak vhodny napr. na osetrenie vyronu clenka)
-2x tampon(pri velkom krvacani, alebo ohen) a 4x gaza(2x4x4cm,2x8x8cm)
-skalpel
-trojroha satka
-izotermicka folia, izraelsky tlakovy obvaz a skrtidlo SOFTT(nieco ako C.A.T),pero a papier, svetlo-tieto veci mam v inej kapse

v druhej vypisem iba veci, ktore neboli spomenute hore:
-noznice na strihanie oblecenia, jednorazovy teplomer(boli tam uz ked som ju kupil)
-naplast na otlaky(puchyre?) :-)
-karta so zarezmi na odstranenie kliestov
-maste: fenistil gel(popaleniny s ustipnutia hmyzom) alebo sudocrem( to iste ale trochu viac vyuziti :-)
-lieky: aspirin, paracetamol a ine kraviny ved to poznate..., lieky na rozne alergie, zivocisne uhlie....
-B-komplex (hmyz) a multivitaminy
-vlozky pre zeny( ak by niektora potrebovala, krvacajuce poranenia)

pisal som to z hlavy, lebo tie lekarnicky mam na Slovensku, takze som urcite este nejake veci zabudol spomenut....
prosim piste rozne pripomienky :-)

Zpět na Medicína

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO