Mate chut na brouka?


Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 28. kvě 2011 13:26:19

Mate chut na brouka?

Po jakem case byste sli a zacli jist brouky,larvy,mravence,cervy a proste vsechen hmyz,ktery byste nasli.
Berte,ze byste nenasli zadne pouzivatelne bylinky,kere a stromy. Pak taky zadne zvirate(kraliky,mysi,bazanty,jelen atd.).
Proste jen voda a pod kameny pekne brouci.

Nebo nekdo uz zkousel jist brouky ted,protoze je lepsi byt na vse pripraveny.:)



Vim,ze dokazu 3 dny hladovet,i kdyz jsem 10 hodin v pohybu,tak bych do te doby zkusil bez tech brouku a pak po 3 dnech beznadejneho hledani jidla bych se do nich pustil.Nevim jestli hlad by mne primel jist cele a nebo bych to zkusil podle nekterych rozemlit na mouku a jisto jako kasi. :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek sob 28. kvě 2011 14:44:03

Re: Mate chut na brouka?

Tak my už jsme zkoušeli jist např. larvy nebo brouky. Není to zas tak strašní a myslim, že po nějakém čase by si na ně člověk normálně navyknul.

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek sob 28. kvě 2011 17:14:12

Re: Mate chut na brouka?

Spíš než o to jestli jíst nebo nejíst jde o to vědět který jíst můžu, což třeba já nevím. Určitě bych je nejedl dobrovolně ale taky není dobrý nápad nechat se moc vyhladovět, snižuje to pak šanci, že s nedostatkem energie ulovím třeba něco dalšího. Asi bych nevydržel dýl jak ty 3-4 dny. Jednou jsem byl na dietě, která měla trvat 14 dní a nevydržel jsem ani celý týden. Je jasný že to je o psychice aspoň ze začátku, ale hrozně moc mi chyběla energie a to jsem něco málo jedl. Hlavně koncem týdne jsem ale po příchodu domů šel rovnou spát. Neměl jsem energii cokoli dělat.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 28. kvě 2011 17:43:38

Re: Mate chut na brouka?

Ten,kdo by chtel jit a zkusit neco snist. Je tam jake druhy jsou jedli a jak jsou vyzivni.:))
URcite tam nejsou vsechny,ale casem si kazdy clovek doplni co mu nejvic chutna.:))
http://entomofagie.sweb.cz/druhy.htm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek sob 28. kvě 2011 18:47:31

Re: Mate chut na brouka?

Jako více méně s konzumací hmyzu tady u nás je to poměrně bezpečné i pro někoho kdo se moc neorientuje. Když si nejsme jisti tak je můžeme ještě nějak upravit, když jich sníte pár nic se nestane.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 28. kvě 2011 21:24:41

Re: Mate chut na brouka?

já jsem se naučil jíst po cestě do lesa a když natáčím nové video larvy brouka,který se živý ztrouchnivělým dřevem padlých stromů....je lehce nahořklý,ale když se nad ohněm opraží na cukru je to lahoda
pak kobilky když se opraží tak jsou dobrý je dobré překonat ten prvotní odpor a stud(respekt)jakmile ochutnáš jednoho tak pak další už ti nepřijde.....kdyby jsi jich snědl kilo tak obsahují více bílkovin než 10 Kg hovĚzího masa....takŽe když sníš každý den 10 larev tak jsi na tom velmi dobře

dají se jíst larvy mravenců,kobilky,larvy brouků a vŠechny hady....u brouků bych měl strach hlavně z tĚch barevných variant....jejich hořkost ti může způsobyt vážné stŘevní problémy,které v přírodě nevĚstí nic dobrého

Příspěvky: 56

Registrován: úte 22. bře 2011 21:12:55

Příspěvek stř 01. čer 2011 0:34:03

Re: Mate chut na brouka?

Ted jsem se vratil z hor a tak jsem 2 dny taboril a je to tam takove semi-civilizovane a byly tam i sprchy proste parada ,ne nesel jsem tam jako cundrak ,bylo to 100mil /160 km / a jasne byl jsem tam s nasi bandou ,ale jel jsem na misto autem 2 hodiny a tam jeden co byl v Marines, ale je doma uz asi 14 let ukazoval svemu synovi jak jist brouky a tak jsem mu vynadal ,ze takove kousky kluka uci a tak jsem mu pripominal ze davno neni v Marines.......No ze sedneme do auta a jedeme k rybniku a nachytame ryby prehlizim a pak se upecou ,ze streli na zahrade nejakou veverku u lesa lukem nebo puskou tez prehlizim a pak ma mrazak narvan hrdlickami ,veverkami atd .ale vse jde pres ohen, nebot nejsme neadertalci a mac zaludek nesnese polo-syrove maso a tak jist syrove brouky zadate si o potize a otravu ......

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek stř 01. čer 2011 19:19:04

Re: Mate chut na brouka?

alibaba píše:Ted jsem se vratil z hor a tak jsem 2 dny taboril a je to tam takove semi-civilizovane a byly tam i sprchy proste parada ,ne nesel jsem tam jako cundrak ,bylo to 100mil /160 km / a jasne byl jsem tam s nasi bandou ,ale jel jsem na misto autem 2 hodiny a tam jeden co byl v Marines, ale je doma uz asi 14 let ukazoval svemu synovi jak jist brouky a tak jsem mu vynadal ,ze takove kousky kluka uci a tak jsem mu pripominal ze davno neni v Marines.......No ze sedneme do auta a jedeme k rybniku a nachytame ryby prehlizim a pak se upecou ,ze streli na zahrade nejakou veverku u lesa lukem nebo puskou tez prehlizim a pak ma mrazak narvan hrdlickami ,veverkami atd .ale vse jde pres ohen, nebot nejsme neadertalci a mac zaludek nesnese polo-syrove maso a tak jist syrove brouky zadate si o potize a otravu ......


v tomhle se pleteš...struktura masa a brou je uplne jiná....maso je náchylné na nemoci a přírodní parazity jako je moucha a červy... brouk,larva? naprosto sterilní...pokud jak říkám nejíš barevné druhy máš klid....není to pochoutka,ale má to moc protejnů a dodá ti to energii...

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek stř 01. čer 2011 21:44:47

Re: Mate chut na brouka?

Zil jsem v presveceni,ze syrove maso se da jist. Treba Japonci pry jedi syrove ryby(myslim Susi) porad.
Ja jsem taky jedl syrovou rybu,abych si zkusl jak to chutna,ale na jiny druh masa jsem to nezkusil kvuli strachu z parazitu.

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek čtv 02. čer 2011 10:33:10

Re: Mate chut na brouka?

Jedl jsem mravenčí larvy, podle návodu jak je nachytat od Raye Mearse - vemete celtu přehnete kraje a naházíte kusy mraveniště do prostřed mravenci budou larvy nosit pod záhyby celty a přeberou tak larvy za vás.
myslím, že ničit mraveniště je u nás trestné zkoušel jsem opravdu velmi malý kousek... ale v případě nouze se může tento návod hodit a opravdu funguje.

larvy po upražení (na víčku od ešusu) vypadají a chutnají jako burizony jsou bez chuti.

dále jsem zkoušel kobilky také opražené - stačí opatrně vzít hlavičku a vytrhnete s ní i vnitřnosti pro estetiku můžete utrhout první díl nožiček, opět jsou skoro bez chuti trochu připomínají kuřecí maso :)
také jsem zkoušel velké sranče koupené v ZooMarketu je stejné jako kobilky...

pokud má někdo odpor většinou - je to kvůli vzhledu - může brouky (žížaly, larvy, atd...) opražit a pak rozdrtit na prášek a ten nasypat do polévky, živiny tak zůstanou a člověk nevidí to co se mu nelíbí :)

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek čtv 02. čer 2011 15:01:31

Re: Mate chut na brouka?

dawe píše:pokud má někdo odpor většinou - je to kvůli vzhledu - může brouky (žížaly, larvy, atd...) opražit a pak rozdrtit na prášek a ten nasypat do polévky, živiny tak zůstanou a člověk nevidí to co se mu nelíbí :)



souhlasím,člověk by se měl naučit jíst i to co je na spodu jeho jídelního lístku....pokud máme odpor,tak to ukazuje pouze na to jak je člověk za ty staletí zhejčkanej kulturou a návykama...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek čtv 02. čer 2011 17:09:55

Re: Mate chut na brouka?

*Stuji* píše:
dawe píše:pokud má někdo odpor většinou - je to kvůli vzhledu - může brouky (žížaly, larvy, atd...) opražit a pak rozdrtit na prášek a ten nasypat do polévky, živiny tak zůstanou a člověk nevidí to co se mu nelíbí :)


Ještě bych něco dodal, ale to je spíš taková specialitka. Pokud má člověk nějaký odpor, ať vyzkouší v armádě kurzy na přežití, tam vás zbaví veškerého strachu. Doporučil bych cizineckou legii - francouzskou guianu ...

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek čtv 02. čer 2011 20:54:36

Re: Mate chut na brouka?

Lukáš Ž. píše:
*Stuji* píše:
dawe píše:pokud má někdo odpor většinou - je to kvůli vzhledu - může brouky (žížaly, larvy, atd...) opražit a pak rozdrtit na prášek a ten nasypat do polévky, živiny tak zůstanou a člověk nevidí to co se mu nelíbí :)


Ještě bych něco dodal, ale to je spíš taková specialitka. Pokud má člověk nějaký odpor, ať vyzkouší v armádě kurzy na přežití, tam vás zbaví veškerého strachu. Doporučil bych cizineckou legii - francouzskou guianu ...


hmm cizineckou legii z 1000 mužu to zvládne pouhých 9-10 kusů....doporučuji tento film

http://www.csfd.cz/film/264457-utek-k-legiim/

až to dokoukáte zjistíte že francouzká legie není takovej med jak se zdá...moc povedený

Příspěvky: 56

Registrován: úte 22. bře 2011 21:12:55

Příspěvek čtv 02. čer 2011 23:16:47

Re: Mate chut na brouka?

Vite co to je francouzka cizineska legie ,kdy vznikla a proc vnikla a k cemu se dnes pouziva ,podminky vstupu do cizinecke legie dnes a treba pred 100 lety ,tak az tohle si nadceny mladik prostuduje ,urcite nebude tak nadceny pri vstupu do legie .....
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pát 03. čer 2011 0:19:50

Re: Mate chut na brouka?

Alibabo, zase jsi nepochopil, co psali ti pred tebou... Ty vytrhnes dve slova z prispevku a zareagujes na ne svym obvyklym slovnim prujmem. Doporucuji alespon trochu premyslet, nez neco napises.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek pát 03. čer 2011 5:31:32

Re: Mate chut na brouka?

předesílám, že film o cizinecké legii v podání Bear Gryllse je pouze hodně hrubá ukázka toho jak to tam vlastně chodí, z fanoušků vyberou pár chlapíků a ti v doprovodu Beara si udělají výlet do pouště. Je to film a také je tak musíme brát, protože realita za kamerou je zcela jiná. Pokud se chcete něco dozvědět, doporučuji kontaktovat čechy, kteří tam byly a nebo to jít zkusit sám naostro.
Podmínky pro vstup nejsou zas tak hrozné, ale problém může být tam vydržet to už uchazeč musí překousnout. Jenže pokud se vám to podaří tak máte možnost se zůčastnit různých kurzů na přežití v podání těch nejzkušenějších instruktorů. A věřte, že tito chlapíci jsou mnohem lepší než známé televizní tváře z oboru přežití, ale také to zůstane pod pokličkou pro veřejnost.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek pát 03. čer 2011 7:01:26

Re: Mate chut na brouka?

Nechut jist hmyz nejak neresim a myslim,ze vetsina lidi taky nebude resit,kdyz budou mit hlad a budou vedet,ze umrou. Lidi,kdyz maji strach,tak delaji veci,ktere by nikdy nedelali. Z toho zas mam stach ja,ze lidi prijdou o vsechny zabrany a budou se tu zabijet kvuli kousku jidla(i kdyz to bude hrst skvoru).
Urcite se hodi jaky hmyz clovek muze jist v pohode a taky ho ochutnat,ale ja se jeste spoleham,ze budu vyborny sberac zelene a dobry zemedelec.:))

Příspěvky: 56

Registrován: úte 22. bře 2011 21:12:55

Příspěvek pát 03. čer 2011 8:34:10

Re: Mate chut na brouka?

Predevsim se musim omluvit adminovy ,ale ja vzdy jdu do vrtule, kdyz neco slysim o cizinecke legii a nejaky mladik z Ceska se tam chce dat a to je ze tak kolem sebe vidim dost mladiku kterym chybi ruce a nohy totiz tady bojuji tolik valek ,ze ani nevim a tak tihle vyslouzilci pak kolem chodi a chybeji jim koncetiny ono jich prichazi domu na desetitisice ranenych a ted ten Osama-Obama spustil dalsi valku a tentokrat svrhavaji na Kadafiho mirove bomby a jasne pupulace je tak ignorantni ,ze jim to nevadi !!

Jednou po me chteli abych jim napsal nejaky jidelnicek roku 1348 a jasne tohle nebyl problem ,nebot jsem opsal z me knihy Power of the gold no vymazali mne a zakazali, nebot sefove si mysleli ze si moc vymyslim ,no byla to sranda ......

V Africe kobylky a cervy co jsou upecene maji vetci tradici a v Evrope treba za valky v Jugoslavii byla situace zoufala a tak lidi jedli psi a kocky ,ale neslysel jsem neco i hmyzu , videl jsem film jak lidi v gulagu jedli krysy ,ale nevim co je na tom pravdy i kdyz neco na tom muze byt pravdy, nebot umirajici obyvatelstvo za druhe svet .valky v oblezenych ruskych mestech jedlo krysy a dokonce i kozni klih ........

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek stř 13. črc 2011 17:20:15

Re: Mate chut na brouka?

Chova nekdo doma cervy/hmyz?

Tento rok jsem klidu snedl asi 70 cervu v tresni.Vim,ze je to malo,protoze nekteri aniz by to vedeli snedli jich vic.:))
Premyslel jsem jestli by se nedali pestovat misto ,abych je nekdo hledal v prirode. Protoze mame tu omezeni zakonem a pul roku je zima,tak mensi ulehceni se vzdy hodi.:)

http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=936
http://www.kunrt.cz/burunduk_potrava_moucne_cervy_praxe


Pry je dobra knizka : Hmyz : chov, morfologie / František Kovařík

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek pon 25. črc 2011 20:05:55

Re: Mate chut na brouka?

Vzpomnel jsem si na Sam v divocine,kde mel predstavitel velky problem s komary. Mozna pokud nekdo planuje jit do te oblasti,tak by nebylo na skodu si zjistit jestli jsou komari jedli. Pak by stacilo mit sitku a hotovo.

U zdechlin zas jsem videl,ze mel problem s mouchami. Tak zas sitka a pochytat. Pokud jsou jedli.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pon 25. črc 2011 23:31:34

Re: Mate chut na brouka?

sahaw píše:Vzpomnel jsem si na Sam v divocine,kde mel predstavitel velky problem s komary. Mozna pokud nekdo planuje jit do te oblasti,tak by nebylo na skodu si zjistit jestli jsou komari jedli. Pak by stacilo mit sitku a hotovo.

U zdechlin zas jsem videl,ze mel problem s mouchami. Tak zas sitka a pochytat. Pokud jsou jedli.


a co přenosné choroby jako je malárie nebo spavá horečka? nezapomeň že komár se živí stejně jako klíště krví
nikdy v životě bych to nedoporučoval jíst !! obrovská chyba která by mohla stát život

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek úte 26. črc 2011 4:45:59

Re: Mate chut na brouka?

Myslel jsem,ze varenim se vsechny paraziti a viry znici.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek úte 26. črc 2011 10:00:57

Re: Mate chut na brouka?

sahaw píše:Myslel jsem,ze varenim se vsechny paraziti a viry znici.


řekl bych,že výživová hodnota bude tak 0.5% prostě komáři a klíšťata nejsou dobrý tip na jídlo
navíc když si vezmeš strukturu komára? asi by tě nezasytil ani po 1Kg
ano vařením se všechno zničí,ale nevím jak je to s nemocema obsaženýma v krvy....když najdu v lese tlející mrtvolu tak jí taky nepřevařím s tím,že pak to bude normální maso....

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek úte 26. črc 2011 14:28:34

Re: Mate chut na brouka?

Je jasny,ze si dam radsi kachnu pred hrsti hmyzu. Beru,ze si lidi berou vzdy moskytieru do oblasti,kde velky vyskyt hmyzu. Tedy urcite ja mam planu si koupit alepson pres hlavu. Beru,ze se da pak upravit na chyceni hmyzu. Myslim,ze pomoci takovych chytaji v africe sarancata.

Sber hmyzu(i komaru) beru jako extrem,kdyz clovek nesezene nic k jidlu. Neni tezke za jeden vecer zaplacnout 50 komaru,kdyz se pokouseli vysat z tebe krev. Tak proc to nevyuzit.:)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek úte 26. črc 2011 16:53:32

Re: Mate chut na brouka?

V případě, pokud se bavíme o přežití v přírodě, tak je v některých lokalitách hmyz velmi snadnou a mnohdy chutnou potravou. Jestliže pobýváš v přírodě delší dobu tak je rostlinná potrava + hmyz tím nejjednoduším co můžeš získat a pokud se alespon orientuješ v této problematice a znáš jak a kde hledat, tak je to dobré spestření potravy, jelikož maso je těžké si obstarat.
Mě čeká podobná akce, takže už se pomaličku na to připravuji. Největší problém vydím v lovu zvěře, nepočítám že se bude dařit 100%, proto se potrava musí najít jinde.
Další

Zpět na Potrava a voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO