MED


Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Příspěvky: 1

Registrován: úte 19. bře 2013 12:58:20

Příspěvek úte 19. bře 2013 13:03:58

MED

Nazdar všichni lesní mužové i divoženky!
Docela by mne zajímalo, zda někdo z Vás má nápad, jak dobře a efektivně a bez zbytečných hloupých chyb udělat primitivní dobře udržovatelný včelín a jak o něj a jeho obyvatele nenáročně pečovat.

Říkám si, že trocha medu se bude hodit "až to praskne".

Sicktrain

Příspěvky: 58

Registrován: sob 29. pro 2012 12:51:25

Bydliště: cheb

Příspěvek úte 19. bře 2013 15:44:17

Re: MED

Tak tato otázka je spíše na jiný typ survivalu,zkus to na rozpad.cz....
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek úte 19. bře 2013 21:33:37

Re: MED

Uživatelský avatar

Příspěvky: 13

Registrován: stř 14. lis 2012 20:03:42

Příspěvek stř 20. bře 2013 22:12:46

Re: MED

Sicktrain píše:Nazdar všichni lesní mužové i divoženky!
Docela by mne zajímalo, zda někdo z Vás má nápad, jak dobře a efektivně a bez zbytečných hloupých chyb udělat primitivní dobře udržovatelný včelín a jak o něj a jeho obyvatele nenáročně pečovat.

Říkám si, že trocha medu se bude hodit "až to praskne".

Sicktrain




Ahoj, jsem včelař a rovnou říkám že v dnešní době o včelstvo jen tak nenáročně pečovat nejde. U úlu je to jednoduší, šel by použít např. vykotlaný kmen nebo něco na ten způsob, jako to bývalo před X desítkami let. Jinak bohužel v dnešní době je velká škála různých nemocí co napadají včely a bez řádného léčení a pečování o ně rychle uhynou. Dobrá zpráva je, že když se všechno toto podaří a včely zdárně přečkají zimu, je možno pak na jaře stáčet med- (z jednoho velkého včelstva i kol. 30 kg+-) a to 2-3x ročně(záleží na počasí a na umístění včel). V srpnu je potřeba zase začít "zakrmovat", aby se udělaly dostatečné zásoby na zimu(tj. cca tolik cukru, kolik jsme vytočily medu na poslední stáčení...) + průběžně léčit.
... jinak na závěr, je kolem toho docela dost práce, ale má to své kouzlo... :-)

Příspěvky: 7

Registrován: úte 08. říj 2013 12:56:34

Příspěvek úte 08. říj 2013 13:59:49

Re: MED

Také se mohu připojit. Chovat včely v takových podmínkách je kravina. Nejsi schopen rozebrat včelí dílo aby jsi mohl vybrat med a také ty nemoci... nyní je doba, kdy je velmi rozšířená varoáza, zvápenatění včelího plodu a spousta dalšího. Včelaři to řeší léky avším možným, ale když já si včelstvo vyléčím tak mi tvé včely mohou klidně přitáhnout mor a pak už se musí bohužel vše spálit... Tohle nedělej a ani nad tím neuvažuj :). Med si koupíš od každého včelaře a pokud chceš včely, tak ale se vším všudy. Registrace u ČSV, normální uly, roj, ale s tím vším ti pomou pomoct dotace, které jsou pro podporu začínajících včelařu ;). Včelyřina je koníček na plný uvazek. Nedá se to dělat "napůl"...

Zpět na Potrava a voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO