Nůž kombinovaný


Nože na přežití, pily na dřevo, krumpáče a sekery na obranu a další harampádí.

Příspěvky: 4

Registrován: úte 26. čer 2012 17:28:51

Příspěvek úte 26. čer 2012 17:32:56

Nůž kombinovaný

Zdravím Vás :)

Chtěla jsem se zeptat, zda-li má cenu investovat do tohoto nože:

http://www.earmyshop.cz/eshop/noze-dyky-bajonety-1/nuz-sada-karabina--pouzdro.html
Naposledy upravil Blazenka dne úte 26. čer 2012 18:11:28, celkově upraveno 1

Příspěvky: 59

Registrován: čtv 24. lis 2011 10:24:42

Příspěvek úte 26. čer 2012 17:47:56

Re: Nůže kombinovaný

Tieto nože som už videl, taký priemer ( robí ich čína pre viacero rôznych firiem, možno niekto berie inú triedu kvality takže možno podpriemer). Využitie zaujímavé, cena nieje zla a či sa oplatí kúpiť je asi osobná záležitosť.
Osobne by som doporučil kombináciu Mora/ hultafors+ niejaký švajčiarsky nožík, lampáš by som nahradil hocjakým najlacnejším z hocktorého elektra, to bude tá istá kvalita... Cena by bola dosť podobná, akurát isto lepšia kvalita.

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek úte 26. čer 2012 19:11:51

Re: Nůž kombinovaný

Také souhlasím s Markem, nějaký švýcaráček + takovýto pracovní nůž snesou mnohem více,než takováhle sada, o baterce nemluvě tu koupíš za pár desítek korun všude. Jinak pokud zrovna nemáš zbytečné peníze na například originální victorinox apod.a nepočítáš s nějakým heavy-duty nasazením docela mě teď překvapila kopie vícefunkčního nožíku BW vyrobená Mil-tecem kterou má moje přítelkyně a používá ho už asi půl roku k běžným činnostem řezání,otvírání apod. zatím bez ztráty květinky a bez poškození, za cenu pod 200Kč jsem rád,že jsem jí ho pořídil.

Příspěvky: 4

Registrován: úte 26. čer 2012 17:28:51

Příspěvek stř 27. čer 2012 7:36:50

Re: Nůž kombinovaný

Tommy-K píše: kopie vícefunkčního nožíku BW vyrobená Mil-tecem


Můžeš mi dát odkaz? Nějak ho nemůžu najít.

Taky mě zaujal tenhle http://www.prezit.cz/detail/fireknife-swedish-black/

Případně: http://www.alfatactical.cz/detail/2065/ ... zdrem.html

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek stř 27. čer 2012 19:55:15

Re: Nůž kombinovaný

Ten nůž v prvním odkazu by nemusel být úplně špatný vzhledem k tomu, že je to nožík Mora a v něm křesadlo od LMF což jsou kvalitní výrobci. Já tedy osobně nejsem úplně fanda tohohle stylu jedna věc vložená do druhé jako její součást,radši třeba na pouzdře, pak to mrzí víc třeba při ztrátě, nebo poškození té jedné části, ale tenhle nožík vypadá jinak dobře.
Ten druhý bych asi spíše nebral ani jiné podobné rádoby combat super navy seal kousky,už podle ceny si jde udělat obrázek o kvalitě a to co od nich překvapivě vydrží třeba ten kapesní nůž při používání na jaké je určen bych od takovéhle kousku naostřeného plechu raději neočekával.
K tomu zavíráčku, já osobně mám victorinox už asi 10 let k plné mé spokojenosti a nedám na něj dopustit. A ten se dá stejný pořídit už od cca 300kč což je asi o 100 více než ten BW. Osobně mám jen malý 12 funkční,ovšem je to nalezenec nekupoval jsem ho, a postrádám tam jen trošku malou pilku jinak nic( tu zas ten Bw má a i docela slušně ostrou)

Ten BW najdeš třeba na seznamu ve zboží, zadej: nůž miltec BW a je to stojí 180Kč

Příspěvky: 4

Registrován: úte 26. čer 2012 17:28:51

Příspěvek čtv 28. čer 2012 7:10:29

Re: Nůž kombinovaný

Ok, tak první zůstává ve hře :)

No a zjistila jsem, že zavíráky mám dva - jeden Mikov a druhý nějaký noname rybářský. Takže bych radši nějaký s pevnou čepelí, ne kombinovaný.

Příspěvky: 32

Registrován: čtv 26. kvě 2011 9:59:17

Příspěvek čtv 28. čer 2012 7:52:13

Re: Nůž kombinovaný

ja mam ted nove nozika od mory a musim priznat ze mora je super. presneji mora classic no.2 je to opravdu hodne univerzalni kudla. lehka mala a pritom se tim da pokazet i mensi strom. uhlikova ocel. dobre se brousi a docela i drzi nabrousenej. muzu jen doporucit. cena do 400

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek čtv 28. čer 2012 20:09:00

Re: Nůž kombinovaný

Tak sem možná nastiň jak ho chceš využívat a do kolika peněz. Předpokládám, že něco levnějšího podle toho jaký nůž jsi nadhodila a to bys s tou morou vedle nešlápla, koukni na youtube jsou tam spousty videí co vše jde s kterým modelem v klidu dělat a i recenzí i dost v češtině. Já si nějaký model od mory osobně plánuji také koupit, líbí se mi svou jednoduchostí, univerzálností, kvalitou a cenou a navíc finku jsem ještě žádnou neměl.
Jinak takový ten tábornický Nůž s velkým N mám zatím jen vysněný, rád bych totiž nějakou ruční nožířskou práci a kožené pouzdro k tomu a to není zrovna levná záležitost pro mě, takže zatím používám obyčejnější nože a světe div se také fungují :-)

Příspěvky: 4

Registrován: úte 26. čer 2012 17:28:51

Příspěvek pát 29. čer 2012 9:20:17

Re: Nůž kombinovaný

Použití, no klasický zálesácký nůž. Tam osekat větve, tam něco uříznout, tam něco nakrájet...Prostě nůž na všechno. Spíš trošku větší tzn. čepel 10 +.

Nevím proč, ale hodně se mi líbí UTONy.
Třeba tenhle: http://www.earmyshop.cz/eshop/noze-dyky ... -nh-1.html


S cenou určitě do 1000Kč.

Příspěvky: 4

Registrován: ned 26. úno 2012 10:48:33

Příspěvek pát 29. čer 2012 17:21:53

Re: Nůž kombinovaný

Co můžu za sebe říci já, je že jako zálesácký nůž si představuji spíše něco menšího do deseti centimetrů čepel. Takový malý nůž je velice obratný a když je dobře nabroušený tak zvládne veškeré drobné činosti jako je udělat chlupaté dřívko na podpal, přípravit jídlo, stáhnout kožešinu a vyrobit různé drobné nástroje. Jako další věc bych si k tomu vzal kvalitní sekeru na těžší práce a popř. malou skládací pilu a do přírody jsem vybaven.
S pozdravem Antabus
P.S. Jako nůž používám Moru clipper/ army companion v uhlíku

Příspěvky: 58

Registrován: sob 29. pro 2012 12:51:25

Bydliště: cheb

Příspěvek ned 30. pro 2012 21:30:40

Re: Nůž kombinovaný

Utona jsem kdysi měl---sice drží ostří,ale to je také jeho jediná výhoda....když už jsem zničil 3 ks,tak jsem si pořídil větší a silnější nůž...a od té doby žádný problém....
Už z názvu UTON-útočný nůž...k tomu se hodí,ale jako pracant do lesa a nebo na survival akce ani náhodou.
Záložní nůž s sebou nosím jen z principu,a nikdy se mi nestalo,že bych si s hlavním nožem třeba nepřipravil stravu a nebo nedokázal rozvázat uzel atd.
Takže za mne...do lesa větší a těžší nůž-není potřeba sekera ani pilka.

Příspěvky: 17

Registrován: pon 11. úno 2013 22:02:55

Příspěvek ned 17. úno 2013 20:14:14

Re: Nůž kombinovaný

Blazenka píše:Zdravím Vás :)

Chtěla jsem se zeptat, zda-li má cenu investovat do tohoto nože:

http://www.earmyshop.cz/eshop/noze-dyky-bajonety-1/nuz-sada-karabina--pouzdro.html


ja mám ten samotný zavírák ale myslím si ,že v té sadě je nepotřebný,protože nůž s pevnou čepelí ho plně nahrazuje.ale o koupi přemýšlím také aten co mám si dám na trvalo do batohu nebo jej přidám.

Příspěvky: 58

Registrován: sob 29. pro 2012 12:51:25

Bydliště: cheb

Příspěvek čtv 21. úno 2013 10:30:55

Re: Nůž kombinovaný

Osobně bych ho nechtěl ani zadarmo-ocel na nic(což je u nože dost důležité) a ty ostatní nesmysly nalepené na pouzdru akorát znemožnují nůž nosit jinak,než u pasu na opasku.
Radši si kup za ty prachy moru,mikov atd-dobrá ocel,která nezklame a karabinu a ostatní píč.viny dej do batohu...stejně je použiješ pouze jednou za čas.
No,a jestli máš trochu víc peněz,tak nůž od nožíře a pokud ho neztratíš,tak spolu budete až na dosmrti.

Zpět na Nože a nástroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO