Na Everestu stálo frontu 600 lidí. Nezkušení umírali.


O všem, co se kdy skutečně stalo a jak to dopadlo.

Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pát 01. čer 2012 1:14:35

Na Everestu stálo frontu 600 lidí. Nezkušení umírali.

Na Everestu stálo frontu 600 lidí. Nezkušení umírali.

Fascinující pohled na šest set horolezců čekajících ve frontě na výstup na vrchol Mount Everestu vyfotil zkušený lezec Ralf Dujmovits. Kvůli zácpě zemřeli ten víkend na nejvyšší hoře světa čtyři lidé. Pod vrchol hory se dostali pozdě a neměli s sebou dostatek kyslíku.

Padesátiletý Němec Ralf Dujmovits je považován za jednoho z nejzkušenějších horolezců na světě. Na Everestu fotil v pátek 18. května. Když stál na svahu a viděl pod sebou nekonečně dlouhou frontu lezců, byl zděšen.
"V tu dobu bylo na hoře 39 různých expedic najednou. To je více než šest set lidí. Nikdy jsem ještě neviděl Everest tak přelidněný," řekl britskému listu The Guardian Dujmovits.

"Říkal jsem si, jak je to absurdní scéna. Koukal jsem na tu masu lidí a nemohl jsem se ubránit pocitu, že ne všichni se vrátí zpátky," vyprávěl. Ten víkend na Everestu zemřeli čtyři lidé.
"Kvůli dopravní zácpě museli horolezci čekat, než budou moci pokračovat po stezce vzhůru, a strávili příliš mnoho času ve vysoké nadmořské výšce. Spousta z nich si zřejmě nesla s sebou jen omezené množství kyslíku, protože nepočítali se zdržením," podotkl představitel nepálského ministerstva horolezectví Gjánéndra Šréštha.

Horolezci byli navíc na cestě na vrchol ještě ve 14:30, což je dost nebezpečné. Na vrchol by horolezci měli dospět maximálně v jedenáct hodin.
Dujmovits doufá, že tahle fotka i smrt čtyř horolezců nezkušené výletníky od výstupu na nejvyšší horu světa odradí. "Většina z nich chce na vrchol Everestu jen proto, aby se mohla chlubit před kamarády," upozorňuje horolezec.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz
Přílohy
pics-022.jpg
pics-022.jpg (46.17 KiB) Zobrazeno 18759 krát

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 14. lis 2013 12:04:42

Příspěvek čtv 14. lis 2013 12:14:49

Re: Na Everestu stálo frontu 600 lidí. Nezkušení umírali.

jen tak pro zajímavost jeden link ze kterého běhá mráz po zádech...
http://imgur.com/gallery/rkRAk

Zpět na Reálné případy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO