Přístřeší


Kde a jak se schovat před přeháňkou? Jak vybudovat úkryt, salaš nebo rovnou zemljanku? To vše najdete zde.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek ned 19. čer 2011 15:58:31

Přístřeší

V návaznosti na bushcraft akci bych zde rád zmínil (pokud jste ještě neshlédli) náš ,,video návod" na přístřešky. Není to nic moc, ale jako hrubá ukázečka doufám postačí.
http://www.megavideo.com/?v=7GR13IXT

ps pro admina: plachty jsou také dobré, ale vítr vždy nespolupracuje .. :)
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek ned 19. čer 2011 16:08:58

Re: Přístřeší

Příště si raději postavím srub!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek ned 19. čer 2011 16:16:44

Re: Přístřeší

admin píše:Příště si raději postavím srub!


:) s tím vybavením, které vlastníš by to jistě nebyl žádný problém. Není špatné mít v záloze třeba menší stan, ovšem nedovedu si tě představit, kdybys s sebou táhnul ještě stan do toho kopce. Přirovnání ,,vypadáš jak vánoční stromek" by se v té chvíli jevilo jako dosti slabé, protože by byly vidět pouze batohy, nikoli ten kdo je nese:):) )
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek ned 19. čer 2011 16:55:31

Re: Přístřeší

No kdyz jsem lezl ten kopec, tak jsem proklel vse, vcetne dnu, kdy me napadlo zalozit buschraft.cz :-D.

Příspěvky: 56

Registrován: úte 22. bře 2011 21:12:55

Příspěvek pon 20. čer 2011 1:15:26

Re: Přístřeší

Tak tohle je dobre do ilustrovanych knizek panem Burianem /davno mrtvej/ jinak je to nesmysl ,predevsim clovek neni odolnej jako vysoka zver takovy srnec zalehne v bouri pod strom a je chranem. Takove ochranovatko co je na videu je vlastne pro cloveka nebezbecne ,nevydrzi zadny dest ,nevydrzi zadny velky vitr a navic vite co tam budete mit hmyzu za 2 dny ,nebo mozna i pres noc ta vlhkost vas zabije ,rano vse bude mokre a kdyz je clovek mokry dostava zapal plic a jde do kytek a nechci slyset neco o militarismu co vydrzi tam se general nestara jestli mu pochcipa mancaft ,dostane dalsi divizi....
Rozhodne srub je reseni !!!!!!!

Příspěvky: 56

Registrován: úte 22. bře 2011 21:12:55

Příspěvek pon 20. čer 2011 1:35:19

Re: Přístřeší

Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek pon 20. čer 2011 5:53:32

Re: Přístřeší

Alibabo srub je nejlepším řešením to s tebou plně souhlasím, bohužel srub nepostavíš za 20 minut s nožíkem. Přístřešky, které dělám já ať už ve videu nebo ne jsou pouze základem, nicméně fungují bezvadně, pokud je člověk správně postaví. Já se pouze snažím napodobit to co je léta testované a osvědčilo se to nejlíp. Takové přístřešky, které já stavím, logicky nepatří na otevřenou pláň, kde prší a fučí o dost více. Jsou primárně určeny do lesa, kde člověka dostatečně ochrání po dobu až několika dní. Jeslitžě jej správně postavíš a také vybereš správné místo nemusíš se obávat deště, nebo větru (mám odzkoušeno). Co se týče hmyzu, tak ten jsem doposud vůbec neřešil, hmyz k tomu prostě patří e je jen otázkou času než se dostane kamkoli.
Jinak můj objektivní názor na armádní instruktory na přežití je takový, že podle mého jsou to jedni z nejlepších ve svém oboru. Mají třeba 20ti leté zkušenosti s džunglí a to už je co říct. Nevystupují před kamerou a ani se nijak nepotřebují zvyditelnit, proto je nikdo z veřejnosti nezná. Jejich metody jsou mnohdy velmi odlišné nicméně hlavní věc je ta, že fungují!

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek pon 20. čer 2011 5:57:32

Re: Přístřeší

chtěl bych vidět a zrovna tebe alibabo jak si stavíš srub na 2 dny :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek pon 20. čer 2011 6:08:02

Re: Přístřeší

Toto vlákno je situováno na ,,přístřešky" pochopitelně můžeme zařadit srub také do přístřešku. Nicméně já bych srub zařadil spíše do dlouhodobých obydlí, kde člověk může luxusně fungovat roky. Nevím co si představíš ty alibabo pod pojmem ,,přístřeší", mě se teda rozhodně jako první nevybaví srub.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pon 20. čer 2011 8:25:48

Re: Přístřeší

naprosto souhlasím...kolik Času ti samotnému zabere stavba srubu?tak týden? za tu dobu už můžu umřít žízní....takže jak říká Lukáš přesně ty přístřešky co má na videu jsou velmi dobré a vhodné.....

na druhou stranu rád bych si něco takového postavil v lese.....jenže v našich podmínkách to prostě není možný

Příspěvky: 56

Registrován: úte 22. bře 2011 21:12:55

Příspěvek pon 20. čer 2011 9:12:03

Re: Přístřeší

Ve skutecnosti potrebujete jen prespat v cele Evrope co je tak prelidnena ,ze vsude dorazime za par hodin chuze a delani bushcraftu je asi jenom zabava ......pokud se ztratime v lese a potrebujeme prespat a nic neneseme tak take nic nepotrebujeme umet staci se porozhlednout po okoli a muzeme najit jeskyni ,ci skalni previs, stoh slamy ,opustenou stodolu ,krmelec ,posed se striskou a dokonce i bunkr z 2 svet valky ,pokud chci prespat jenom jednu noc nejdrive se porozhlednu ,ale pokud nekdo chce cvicit bushkraft tak prosim a budete vypadat jako ja co trenoval survival ---nachytal nejake belice a opekal je na ohni a kolem sli kamosi a co zase delam odpovedel jsem --prezivani a ti se dali do smichu ,ze vidi 2 km nasi chalupu a jestli mam hlad at se dojdu najist a jestli si nejste jisti tak si sebou neste igelitovy pytel ,jestli chce byt autenticti tak doporucuji dve vydelane kravske kuze a polite s jedne strany rotavenym vselim voskem .....

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek pon 20. čer 2011 9:43:13

Re: Přístřeší

tak nám alibabo ukaž jak se to dělá. dej sem nějaké fotky jak kempujes ty v americe. máte tam jiné možnosti tak se předveď a ukaž nám kteří nic neumíme jak se to dělá. zatím jsi neukázal vůbec nic a tvé příspěvky mají nulovou hodnotu. videa cizích lidí si umíme vyhledat taky. tak se tedy ukaž a nebo nám do toho nekecej a nech nás na pokoji. nás to prostě baví takto přežívat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek pon 20. čer 2011 13:15:24

Re: Přístřeší

alibaba píše:Ve skutecnosti potrebujete jen prespat v cele Evrope co je tak prelidnena ,ze vsude dorazime za par hodin chuze a delani bushcraftu je asi jenom zabava ......pokud se ztratime v lese a potrebujeme prespat a nic neneseme tak take nic nepotrebujeme umet staci se porozhlednout po okoli a muzeme najit jeskyni ,ci skalni previs, stoh slamy ,opustenou stodolu ,krmelec ,posed se striskou a dokonce i bunkr z 2 svet valky ,pokud chci prespat jenom jednu noc nejdrive se porozhlednu ,ale pokud nekdo chce cvicit bushkraft tak prosim a budete vypadat jako ja co trenoval survival ---nachytal nejake belice a opekal je na ohni a kolem sli kamosi a co zase delam odpovedel jsem --prezivani a ti se dali do smichu ,ze vidi 2 km nasi chalupu a jestli mam hlad at se dojdu najist a jestli si nejste jisti tak si sebou neste igelitovy pytel ,jestli chce byt autenticti tak doporucuji dve vydelane kravske kuze a polite s jedne strany rotavenym vselim voskem .....


Já stále nechápu smysl tvých příspěvků. Zde na forum chodí uživatelé, které baví toto řemeslo a podělí se o své rady a zkušenosti. Největší výhoda je zde, že můžeme se ptát přímo autorů videí na rady a vylepšení, v tom vydím hlavní podstatu fora a především jednotlivých vláken.
Nechci tě nijak urazit, jistě máš nějaké zkušenosti. Bushcraft je také o tom najít si přístřeší, ale na druhou stranu také umět si jej postavit, ať už na to máš 1 hodinu nebo 2 týdny. Nemusíš tady říkat jak je Evropa přelidněná, sám bydlím na sídlišti, a v bushcraftu vidím i to, že vypadnu za barák do lesa, rozdělávám oheň třením dřev, přitom kolem mě chodí lidi, beru to prostě jako relax a nesmírně mě to baví.
Ty si asi pod pojmem přežití nebo bushcraft představíš opuštěné uzemí bez lidí a člověk si musí svépomocí poradit. Na tom něco bude a i já s tím souhlasím, ovšem mě nedělá problém vzít svoje figlátka, jít do lesa 500m od baráku a začít dělat svoji práci, natočím z toho video a propagovat jako bushcraft. My tady hodnotíme umění a zručnost, je nám jedno, že se to natáčí někde za barákem.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek pon 20. čer 2011 16:22:12

Re: Přístřeší

Stat se bezdomovcem neni az tak velky problem. Pokud clovek pracuje v jinem meste,tak nektere dny muze prespat treba blizko te prace a tak usetri cas i penize.Taky existuje nepsane pravidlo,ze pokud clovek chce prezit nejen v divocine,ale i v civilizaci,tak by mel byt nenapadny. Proto si postavit pristresek a na druhy den nebylo poznat,ze tam nekdo byl je velka vyhoda. Hlavne,kdyz si uvedomime,ze skoro vsechny pozemky patri nekomu a tak hned by jste mohli skoncit s peknou pokutou a nebo byt zastrelen(to prehanim:D). Myslim,ze jsem udal dost logickych duvodu a to jsem nezminil jeste,ze je to zabava.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek pon 20. čer 2011 17:21:27

Re: Přístřeší

sahaw píše:Stat se bezdomovcem neni az tak velky problem. Pokud clovek pracuje v jinem meste,tak nektere dny muze prespat treba blizko te prace a tak usetri cas i penize.Taky existuje nepsane pravidlo,ze pokud clovek chce prezit nejen v divocine,ale i v civilizaci,tak by mel byt nenapadny. Proto si postavit pristresek a na druhy den nebylo poznat,ze tam nekdo byl je velka vyhoda. Hlavne,kdyz si uvedomime,ze skoro vsechny pozemky patri nekomu a tak hned by jste mohli skoncit s peknou pokutou a nebo byt zastrelen(to prehanim:D). Myslim,ze jsem udal dost logickych duvodu a to jsem nezminil jeste,ze je to zabava.


Také hezky řečeno. Toto je kapitola tzv. urban survival, neboli přežití ve městě. Myslim, že něco podobného je také na sesterském webu postapo.cz, který se touto problematikou zabývá více. Mnoho návodů, rad jak a co dělat ve městě není, ale to je jen otázkou času než se do toho někdo pustí.
Mou takovou vizí je ukázat pohled tzv. z druhé strany: i když člověk má peníze a je na tom celkem dobře, vybere si pravý opak a zkusí žít primitivním způsobem. Právě toto může třeba lidi upoutat a třeba se začnou také více zajímat o tuto problematiku.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek pon 20. čer 2011 20:02:45

Re: Přístřeší

postapo.cz pridano do zalozek

Napadla mne jedna vec. Co si udelat lehatko. Bylo by to asi plachta 2x0,5 metru. Na krajich by byla oka v nich provazky. 4(i vice) splaku by byli na polozeny na zemi. 4 tluste klacky by se provlikla provazky a udelali by se lehatko.
Nebo a to by asi bylo pracnejsi. Zase spalky na zemi a provazky se potahnou ke kolikum,kteri budou poradne v zemi,aby plachta byla napnuta. Pokud nad sebe pak povesim a nebo napnu plachtu,tak bych nemel prezit. Teoreticky by mi tedy stacili jen 2 plachty a vyspal bych se dobre.Pochopitelne bych musel pravidelne schanet treba klacky z liskovych orechu. Tudiz pilka v nozi bude zapotrebi.:))

Vim,ze staci pokud clovek nechce spat na zemi,protoze je bud studena,vlhka,bahenna,tak bud si sezene par tlustych klacku a da 2 a pak na ty 2 da svisla dalsi klacky a tak ma postel a nahoru da listy. Protoze mam problem se poradne vyspat na zemi v byte(na koberci),tak asi na te drevene posteli bych se nevyspal taky poradne. Pak tu je zavesne lehatko,ktere pry clovek spi prohnute a taky kdyz vitr fouka,tak nic moc.

Mam spacak typu mumie,tak mne napadlo udelat sitku,kde je hlava,aby se nedostali brouci a hlavne bodavy hmyz. Zkousel to nekdo? Funguje to?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 40

Registrován: pát 01. črc 2011 10:54:42

Bydliště: Martin, Slovensko

Příspěvek pát 01. črc 2011 11:14:35

Re: Přístřeší

Ahojte,
ja som na stavbu pristresku vyuzil dva stromy, vzdialene necele 2 metre odo mna. Idealne bolo, ze stromy mali urcity sklon od ktoreho som mobol vychadzat. postavil som pristresok v tvare trojuholnika. "Podorys" som prehlbil asi o 50cm a okolitu zeminu som vyuzil ako izolant proti vetru, celu konstrukciu som este izoloval igelitom - strecha igelitu ma sklon, po ktorom steka voda, cize sa nezachytava a neptrhava igelit. Ma to este svoje muchy, chcel by som este zakryt severnu stranu, no az ked bude pekne.
Přílohy
2.jpg
2.jpg (330.88 KiB) Zobrazeno 24122 krát
3.jpg
3.jpg (146.64 KiB) Zobrazeno 24122 krát
8.jpg
8.jpg (368.89 KiB) Zobrazeno 24122 krát
10.jpg
10.jpg (391.65 KiB) Zobrazeno 24122 krát
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek pát 01. črc 2011 12:52:49

Re: Přístřeší

Dovolil bych si pochválit tento hezký přístřešek. Fotky, popisek, tak by to mělo vypadat. Dokonalý návod pro začátečníky, kteří by si chtěli postavit podobný. Doufám, že i další sekce obohatíš o své nápady a zkušenosti.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pát 01. črc 2011 12:58:18

Re: Přístřeší

W1K, vítej na Bushcraft.cz! Nasadil jsi hodně vysokou laťku, první tvé příspěvky na mě udělaly velký dojem!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 40

Registrován: pát 01. črc 2011 10:54:42

Bydliště: Martin, Slovensko

Příspěvek pát 01. črc 2011 13:25:52

Re: Přístřeší

Dakujem za privitanie, aj za uznanie - necakal som :)
som rad, ze vobec takato stranka existuje, na youtube odoberam vase videa a citam si forum. parada! skoda, ze v mojom okoli je velmi malo ludi, ktori maju takto aktivne prirodu.
Este by som chcel napisat par tipov zo skusenosti ohladne stavania pristresku..

1 - Ak si chcete postavit trvaly pristresok pri vode, sledujte breh vody. Ak vidite naplaveniny alebo vymlete casti zeminy nad brehom, nestavajte tam. Mne sa to vypomstilo, cely pristresok nam vzala voda, musel som ho postavit znovu. Naplavenini sa daju lahko rozoznat, treba si vsimat rozne nanosy vetvi, krikov, resp. chuchvalce kadecoho zachytene na stromoch, vacsinou su 0-30cm nad zemou a pevne obopinaju to, na com su nanesene - strom, kriky, atd.
1.1 - popri brehu rieky sa daju najst uzitocne veci, kopec dosak, rozne kusy dreva, snury, nite, atd. my sme takto nasli jednu obrovsku paletu z ktorej si sme nad potokom urobili vyvysene molo - samozrejme nam ho pri zaplavach zobralo, nasli sme ho par sto metrov dalej, doslova rozdrtene na cucky.
1.2 - neodporucam staviat pristresok pri starych ohnutych stromoch, resp z takych, z ktorych uz odpadava kora a maju tendenciu rast na jednu stranu, pricom su svojou vahou znacne nahnute. takyto strom ma aj par ton a to nie je sranda. pred tyzdnom som bol na obhliadke a nasiel som nas oblubeny strom zlomeny napoli, spadol tesne vedla pristresku na iny strom, ktory uplne ohol.

2 - namiesto spagatu sa daju narychlo pouzit hocijake korene stromov, su zhruba 5-20cm pod zemou a daju sa lahko vytiahnut v celej svojej dlzke. su pevne a ohybne.

3 - nezakryvajte pristresok konarmi s listami, tie o par mesiacov opadaju a bude to vyzerat skor odpudzujuco, ako opacne.

4 - okolie pristresku sa oplati skraslit - mozno len z dobreho pocitu, clovek sa lepsie citi.
4.1 - mozme si okolie oplotit rakosim - zbierame uschnute rakosie, nie zelene. to vydrzi aj niekolko rokov. staci jednoducha drevena konstrukcia, ktoru vystuzime rakosim. je ho sice nutne nazbierat trosku viac, no vysledok stoji za to.
4.2 - par sviecok na vecer, na stromy sa daju bezbolestne pripevnit rozne ploske kamene, ktore sluzia ako drziak na sviecky. pripadne mozme vyrobit krajsie z plechoviek - napriklad od salka. vyvrtame do plechovky niekolko dier, dnu vlozime sviecku - v noci to pekne osvetluje okolie.
4.3 - vlastna zahradka.. skusili ste uz pestovat? staci vytvorit jednoduchu zahradku obkolesenu napriklad kamenmi, my sme takto sadili rajciny alebo hrach a pocas roku bolo prijemne sledovat ako rastu.. a nasytit sa nimi :) .. alebo len rozne kvety. holky to zeru ;)
4.4 rozne rebriky po stromoch, lanove prechody, hojdacky nad vodou.. mna to bavi :)
4.5 - udrzba.. kedze my mame pristresok pod stromami, na jesen pravidelne odhrabavam listie, na viac etap. na jar je o to menej prace a mozem sa venovat napriklad zberu dreva na stavbu - ktore sa v lete skrz husty porast zhana asi tazsie.
4.6 veterny mlyn, vodny mlyncek. veterny mlyn z umelej pet flase naozaj funguje!:)

5. cim upravenejsie miesto budete mat, tym je vacsia sanca, ze to niekto najde, zacne tam pravidelne chodit a robit bordel.. odporucam len jednu pristupovu cestu a okolie nechat zarast travou.

nase miesto mam rad, zije tam kopec zivocichov, videli sme tam lasice, jezkov, hrabosov, chodievaju tam srny, diviaky, zije tam niekolko druhov ziab, potok je plny ryb, datle, sokoly a podobne :)

nechcem mudrovat, len podelit sa.. mna zivot v prirode bavi, asi aj preto som mal potrebu spisat to :)

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pát 01. črc 2011 23:02:47

Re: Přístřeší

hodně zajímavá konstrukce....udělala na mě velky dojem chvalím a nekdy vyzkusim :)

Zpět na Improvizované obydlí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO