Pleteni kosiku


Vše ostatní, co se pořádného vybavení týče!

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 19. lis 2011 21:04:11

Pleteni kosiku

Delam si seznam veci co chci pristi rok udelat a jedna z veci je umet uplest kosik,zed,pristresek a vse co se da uplest pomoci prouti. Tak pokud nekdo to umi,tak mi dejte vedet. Budu rad.Dik

Příspěvky: 59

Registrován: úte 05. čer 2012 10:44:56

Příspěvek pon 11. čer 2012 18:33:36

Re: Pleteni kosiku

sahaw píše:Delam si seznam veci co chci pristi rok udelat a jedna z veci je umet uplest kosik,zed,pristresek a vse co se da uplest pomoci prouti.

/ uplest zdi neni problem, protoze se pak na to napatla smes blata, slamy a hnoje. Uplest kosik, to uz chce "lepsi vrbu" (kosikari maji vlastni pole s vrbama), upravit, narezat (i podelne), vysusit, namokrit, poohejbat a znovu nechat uschnout, atd. Maji i formy a kopyta, na ktere se opleta. Poradi v "muzeum kosikarstvi" ... V malem je nejlepsi se naucit opletat flasku (demizon), nebo sklenici od kompotu, pak vydrzi drsnejsi zachazeni. Klidne zacit s mokrou ohebnou slamou, koprivama... Absolvoval jsem "prednasku" :-)

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek pon 11. čer 2012 21:34:54

Re: Pleteni kosiku

spynfo píše:V malem je nejlepsi se naucit opletat flasku (demizon), nebo sklenici od kompotu, pak vydrzi drsnejsi zachazeni.

O oplétání skleněné lahve už jsem taky přemýšlel, to by se pak člověk nemusel tolik bát, že se rozbije... Napadlo mě to, když jsem se díval na film Zálesák (celkem pěkný film). Měl tam opletené lahve s rumem, ale to už jsem trochu mimo od tématu ;).

Příspěvky: 59

Registrován: úte 05. čer 2012 10:44:56

Příspěvek stř 13. čer 2012 17:28:37

Re: Pleteni kosiku

zalesak05 píše:
spynfo píše:V malem je nejlepsi se naucit opletat flasku (demizon), nebo sklenici od kompotu, pak vydrzi drsnejsi zachazeni.

O oplétání skleněné lahve už jsem taky přemýšlel, to by se pak člověk nemusel tolik bát, že se rozbije.
/ dokud neumite opletat, staci vzit vodovzdorne lepidlo a jakoukoliv snuru, a proste ji omotat. Pak flaska vydrzi o hodne vic. Nezapomenout na dno. I nekolik vrstev. Ale nesmite uplne namocit, aby to zustalo pruzne, musi byt nasakly jen v miste styku, nebo mistama. Da se pouzit i stary frote rucnik a podobne. Kdyz ho v lete namocite, bude chladit tekutinu uvnitr.

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO