Zapalovac


Vše ostatní, co se pořádného vybavení týče!

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek úte 28. čer 2011 22:35:22

Zapalovac

Nevite jak dlouho(minut) vydrzi napln v zapalovaci? Zkousel jsem zapalit suche listi,piliny,slamu a behem 5 sekund u zapalovace na minimum plamen zacal material uz bez dotace od zapalovace sam horet. Berme v uvahu,ze bude foukat vitr atd,tak budu pocitat s 10 s. A ted problem je,ze netusim jak dlouho vydrzi napln v zapalovaci.Hledal jsem na googlu,ale tam jsem nepochodil. :) Najit jak dlouho trva nez vyhori napln(nastaveno minimum) zapalovace odhadem asi nenajdu,tak to pak zkusim.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek úte 28. čer 2011 22:40:45

Re: Zapalovac

Záleží na tom, jak velký to je zapalovač, jaka naplň, jak kvalitní plyn/benzin v tom je atd. Je to příliš obecný dotaz.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek úte 28. čer 2011 22:47:38

Re: Zapalovac

admin píše:Záleží na tom, jak velký to je zapalovač, jaka naplň, jak kvalitní plyn/benzin v tom je atd. Je to příliš obecný dotaz.


Upresneni: Zapalovac na jedno pouziti za 4-7kc.Vetsinou jsou u pokladen.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:100_Yen_lighter.JPG

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek úte 28. čer 2011 23:05:15

Re: Zapalovac

řekl bych tak hodinu v kuse .na druhou stranu se ti roztaví v ruce po cca 3 minutách
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek úte 28. čer 2011 23:08:09

Re: Zapalovac

U takových zapalovačů je problém ten, že minimum je u každé individuální, stejně tak kvalita plastů, plynu atd :) Ale kolem hodiny dohromady (více zapálení) to asi bude, možná více. Mimochodem, kameramani, máte tip na další video, otestujte 5-10 zapalovačů :)
Ale obecně jsou dost náročné na prostředí, teplotu, vlhkost apod. Dokonce jsem na vlastní oči viděl, že v zimě oheň rychleji rozdělali firesteelem.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek stř 29. čer 2011 18:36:42

Re: Zapalovac

dík za tip....hned se do toho pustím....jen mi řekněte na co se mám zaměřit a jdu na to :D

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek stř 29. čer 2011 18:59:27

Re: Zapalovac

*Stuji*:Namet na video: Nechces si zahrat na MacGyvera a zkusit si udelat strelny prach? Drevehe uhli a ledek(vykali netopira) se asi sezenou lehce v prirode. Netusim jak se sezene sira.:) Diky videu se to dozvim:))

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek stř 29. čer 2011 22:34:52

Re: Zapalovac

sahaw píše:*Stuji*:Namet na video: Nechces si zahrat na MacGyvera a zkusit si udelat strelny prach? Drevehe uhli a ledek(vykali netopira) se asi sezenou lehce v prirode. Netusim jak se sezene sira.:) Diky videu se to dozvim:))

stŘelný prach už jsem dělal...a macgyver je americkej blázen....nesmís tolik koukat na televizi :D

btw na stŘelný prach síru nepotřebuješ.....alespoň né na tu podobu v jaké ji znáš

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek čtv 30. čer 2011 9:10:07

Re: Zapalovac

*Stuji* píše:
sahaw píše:*Stuji*:Namet na video: Nechces si zahrat na MacGyvera a zkusit si udelat strelny prach? Drevehe uhli a ledek(vykali netopira) se asi sezenou lehce v prirode. Netusim jak se sezene sira.:) Diky videu se to dozvim:))

stŘelný prach už jsem dělal...a macgyver je americkej blázen....nesmís tolik koukat na televizi :D

btw na stŘelný prach síru nepotřebuješ.....alespoň né na tu podobu v jaké ji znáš


A podařilo se ti ho připravit tak že byl funkční? - ten střelný prach ???
je mi jasné že tím asi člověk nenahradí ten co je v moderní munici,
ale zajímalo by mě jestli jde vyrobit v přírodě a funguje.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek čtv 30. čer 2011 15:17:20

Re: Zapalovac

*Stuji*: Fakt to je lehke udelat ten strelni prach?
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek čtv 30. čer 2011 15:24:32

Re: Zapalovac

Sahaw:

Lehké to je, ale návody zveřejňovat nebudeme.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pát 01. črc 2011 23:28:33

Re: Zapalovac

není to žádná věda stačí navštívit pouť :D
snad mohu zverejnit ty suroviny....

ve stŘedověku se vyráběl tak jako dnes jen s tím rozdílem,že neznali síru.... tenkrát na to existoval takovej expert kterej obcházel hnijící jámy zejména ovoce a zbytků potravin (zumpy) ochutnával je a podle toho jak byli hořké (něco jako dnešní sládci) určoval kvalitu toho produktu (nevím co to bylo) následne to lůhoval a varil a slozite získaval takovou tekutinu kterou pak mísil s dalšími položkami ty základní jsou 3 nechci je zveřejnovat....

závĚrem dneska se dá použít hnojivo z tesca,dřevěný uhlí a pak další moderní suroviny které se dají se správnýma znalostma dobře zužitkovat....mimochodem síra se dá oškrábat ze sirek :D v bořičích mýtu zapalovali 1.000.000 těchto hlaviček výsledkme byla neskutečná mrda :) ohneň asi 8m vysoký

jednou jsem ho zkoušel vyrobit podle pŘesného návodu a jde to až moc dobře ale jak říká admin nemůžem zde uvádĚt přesné návody na potenciální zbraně...výroba toho prachu je velmi nebezpečná a následky jsou utržené končetiny a popálený FACE....takže opatrně

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek sob 02. črc 2011 6:15:30

Re: Zapalovac

určitě chápu důvod proč nezveřejňovat návod, mě pouze zajímalo jestli se výroba podařila a navíc z čistě přírodních materiálů...
teď odbočím, ale spousta informací, návodů a receptů je postavená na tom, že si vezmete něco z domova a často je do ta nejpodstatnější surovina...

ještě dokončím myšlenku, určitě bych tento stčelný prach nepoužíval na střelbu,
ale využítí se vždy najde například signalizace - zvukem, zastrašování - hodně přeženu, ale taková hlavoá smčka vlků by se možná na chvilku dala zastašit :)
jako troud - ale zde si nejsem jistý nemám vyzkoušeno a zkoušet nebudu, a určitě se dají najít další upotřebení.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 02. črc 2011 8:59:37

Re: Zapalovac

tak jako troud bych ho nepoužíval ani náhodou....je to velmi nestabilní materiál... a pokud ho budeš škrtat fire-steelem tak ti asi chytne celá tyčinka.... navíc stačí nepatrné vlchko a nehoří.... na výrobu se dá použít přírodních materiálů....stačí napsat do googlu výroba prachu v kostce,přečít základy a pak donést chemikářce ze zš kytku a máš návod doma....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22

Registrován: sob 11. čer 2011 21:10:54

Bydliště: BRNO

Příspěvek sob 02. črc 2011 11:57:10

Re: Zapalovac

Jednou sem zkoušel použí prach ze slepejch náboujů so pušky vz. 58 v léťe v pravý poledně prvalo zapálení lupou max10 sekund potom prach z jednoho náboje hořel asi3-5 sec. A jen pro informaci v petardách je černej prach ( tím se střílelo z mušket atd. Dneska se používá bezdýmej prach, u brokovnic a cvičnejch je lístečkovej ( jako papír nastříhanej na milimetrový čtverečky) a nebo obyčejnej drcenej (nevim jak se odborně nazývá).

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 02. črc 2011 13:27:53

Re: Zapalovac

mi povídej na učnáku jsem si z mosazi vyfrézoval hlaveň doma postavil bažbu a měl jsem perkusnici :D vyšla mě na 470,- za matroš ihned jsem zkoumal net na střelný prach a jak jsem to našel,tak jsem vyráběl a vyráběl....kvalita domácího nic moc,ale perkusnice měla slušnou kadenci... 9mm ložiska lítala nádherně....

pokud projdeŠ net tak se dá 100% střelný prach váženě koupit a nemusíš ho vyrábět složitě doma pokud tam připíšeš,že to máš na studijní potŘeby a nebudeŠ toho objednávat 10 Kg tak si myslím,že ti nemusí být ani 18 let....

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO