Realny zivot v prirode


Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Uživatelský avatar

Příspěvky: 40

Registrován: pát 01. črc 2011 10:54:42

Bydliště: Martin, Slovensko

Příspěvek pát 01. črc 2011 13:52:26

Realny zivot v prirode

Ahojte,
vopred sa ospravedlnuejm, ze zaplavujem prispevkami, ale mam otazku..

predstavte si, ze odlozite vsetko, pracu, domace zaluby a konicky a skusite zit jeden rok v prirode.. myslite, ze je u nas v CR/SR realne takto fungovat? mam na mysli hlavne lov zvery - nemozno ani chytat ryby, ani napriklad zver, zajacov a pod.. co by sa stalo, keby ma chytil polovnik, ako by som mu to vysvetlil, ze je to moj sposob zivota a obziva? raz by som takto chcel zit, no tato vec mi dost vrta v hlave..
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pát 01. črc 2011 14:09:19

Re: Realny zivot v prirode

Klidně zaplavuj, kéž by vás takových akčních bylo víc :).
A jinak se to dá, tady na fóru něco takového zkouší uživatel sahaw, také zkoumá žratelné kytky a další věci. Navíc pokud si zaplatíš rybářský lístek, tak můžeš celoročně chytat ryby.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek pát 01. črc 2011 14:16:49

Re: Realny zivot v prirode

Podle mého názoru to tady v čr nebo sr není možné. V menším měřítku možná jo, ale pokud by to přežívání bylo dlouhodobé tak spíš ne. Já mám něco podobného taky v plánu, nicméně to bude zahraničí, pokud budeš sledovat pravidelně bushcraft.cz dozvíš se víc.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek pát 01. črc 2011 18:14:06

Re: Realny zivot v prirode

V CR je to nerealne pokud clovek se rozhodne odejit do lesa jen s batohem. Mame tu skoro 6 mesicu zimu.

Jak psal Lukáš Ž,tak v mensim meritku to jde.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 02. črc 2011 0:01:45

Re: Realny zivot v prirode

w1k píše:Ahojte,
vopred sa ospravedlnuejm, ze zaplavujem prispevkami, ale mam otazku..

predstavte si, ze odlozite vsetko, pracu, domace zaluby a konicky a skusite zit jeden rok v prirode.. myslite, ze je u nas v CR/SR realne takto fungovat? mam na mysli hlavne lov zvery - nemozno ani chytat ryby, ani napriklad zver, zajacov a pod.. co by sa stalo, keby ma chytil polovnik, ako by som mu to vysvetlil, ze je to moj sposob zivota a obziva? raz by som takto chcel zit, no tato vec mi dost vrta v hlave..



Koukám, že máš podobný "sen" jako já. No já to dotáhl trochu dál a rozhodl jsem se, že si rok nebo dva "máknu" a pak se uskromním a nebudu rok/dva dělat.

Důležité je být svobodný a nemít žádné závazky, jinak přes léto bych byl zde v ČR, ale na zimu bych odlétl na Tenerife (Kanárské ostrovy), kde už mám vyhlídnutou takovou malou ruidu.

Dopředu ale říkám, že bez jídla z civilizace se neobejdu a budu muset alespoň jednou týdně na nákup.

P.S.: K tomuto účelu také "stavím" svou malou, lehkou výbavu. O některých věcech jsem již natočil malou recenzi, viz odkaz níže.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 02. črc 2011 5:47:08

Re: Realny zivot v prirode

ArchivVideo píše:
Koukám, že máš podobný "sen" jako já.


Nejste jediny.:)) I ja mam podobny sen.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 02. črc 2011 8:54:14

Re: Realny zivot v prirode

nezapomeňte si vést deníky a důkladnou dokumentaci.... jednou z toho může být velmi dobrá četba na styl robinsona
Uživatelský avatar

Příspěvky: 40

Registrován: pát 01. črc 2011 10:54:42

Bydliště: Martin, Slovensko

Příspěvek sob 02. črc 2011 9:54:31

Re: Realny zivot v prirode

asi mate pravdu, dlhodobo by to bolo viac ako problematicke, ale tak tyzden v zime by som si chcel skusit.. :)

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 02. črc 2011 10:32:29

Re: Realny zivot v prirode

týden je málo....měsíc v lednu je uplně akorát aby tě prověřil...o vodu asi nouzi mít nebudeš,ale potravu v zimě a hlavně chlad...to bude to co je nutné ihned řešit

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 02. črc 2011 13:37:17

Re: Realny zivot v prirode

*Stuji* píše:týden je málo....měsíc v lednu je uplně akorát aby tě prověřil...o vodu asi nouzi mít nebudeš,ale potravu v zimě a hlavně chlad...to bude to co je nutné ihned řešit


Myslim,ze vetsina lidi nemuze mesic zit v lese, i kdyby chtela. Clovek musi platit ucty a ma povinosti.Tak ten mesicni pobyt by musel dlouhodobe pripravit.:(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 02. črc 2011 13:56:08

Re: Realny zivot v prirode

sahaw píše:
*Stuji* píše:týden je málo....měsíc v lednu je uplně akorát aby tě prověřil...o vodu asi nouzi mít nebudeš,ale potravu v zimě a hlavně chlad...to bude to co je nutné ihned řešit


Myslim,ze vetsina lidi nemuze mesic zit v lese, i kdyby chtela. Clovek musi platit ucty a ma povinosti.Tak ten mesicni pobyt by musel dlouhodobe pripravit.:(


No s těma povinostma si mě (dalo by se říci) pobavil... člověk to má pouze takové, jak si to udělá.

Abych pravdu řekl, tak jsem již měl to štěstí a 2 roky nic nedělal, jediné o co se staral můj trvalý příkaz v bance bylo zdravotní pojištění, jinak nic.

Ale jak jsem už psal výše, musíš být absolutně svobodný, to jest nejen bez manželky, dětí, ale také půjček a hypoték, potažmo nemovitého majetku (i když barát/byt bys mohl dlouhodobě pronajmout a nedělat už vůbec nic a nikdy, s patřičným uskroměním) atd.

Čím toho více máš, tím máš pouze více problémů, tak to je a ne jinak...


Jinak já osobně se na zimu vůbec nepřipravuji a moje výbava je čistě od pozdního jara, do pozdního podzimu.

Přes zimu bych chtěl být na těch Kanárech, zpáteční letenka stojí cca 10k Kč a teplota na jihu ostrova Tenerife je po celou zimu cca 20°C, což je naprosto ideální.

Dokonce se nebojím říci, že zima je tam příjemnější, jak léto v ČR, kde jsou výkyvy teplot jako krávX. Předevčírem bylo vedro k zalknutí a dnes abych si pomalu vzal svetr... brrrrr.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 02. črc 2011 14:18:16

Re: Realny zivot v prirode

[quote="ArchivVideo"
No s těma povinostma si mě (dalo by se říci) pobavil...[/quote]

Na to,abys mohl platit zdravotni(12000kc rocne) a mel penize na zakladni jidlo a nejake vybaveni,tak potrebujes pracovat. A pokud delas praci,tak si musis poradne odpocinout a tak si sehnat bydleni+ prat,hygiena,dalka do prace. Cim vic pracujes,tak mas min casu na schaneni jidla a jinych veci a tak kupujes si jidlo a ty veci.

Pochopitelne se da treba prespavat u znameho a vyuzit tam vsechny veci. Tudiz byt pijavice.:D Jist jen potraviny v akci. A dalsi triky jak usetrit,aby clovek mohl co nejdriv skoncit s praci a mohl se venovat svemu stylu zivotu.

Nevim jak ty,ale clovek muze byt abdsolutne svobodny,aby nemel hned nekolik povinosti jen z toho,ze musi rocne zaplatit 12000kc.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22

Registrován: sob 11. čer 2011 21:10:54

Bydliště: BRNO

Příspěvek sob 02. črc 2011 14:36:20

Re: Realny zivot v prirode

Já bych zase takovej problem v těch pěnězách neviděl. Rok pracuješ každej měsíc schováš 3000 klidně i víc. a druhej rok mas 24000 na žrádlo na celej rok. Navíc já můžu pronajímat byt asi za 5000 měsíčně a mám to vyřešený. Jenže zatím vo nic takovýho nestojim.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 02. črc 2011 15:15:22

Re: Realny zivot v prirode

No tak nějak jsem to myslel...

Rok nebo dva pracuješ, šetříš a pak rok nebo dva nepracuješ a jen se tak touláš.

Tak nějak bych to chtěl v budoucnu udělat...

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek stř 06. črc 2011 15:13:00

Re: Realny zivot v prirode

ArchivVideo píše:No tak nějak jsem to myslel...

Rok nebo dva pracuješ, šetříš a pak rok nebo dva nepracuješ a jen se tak touláš.

Tak nějak bych to chtěl v budoucnu udělat...


Na zacatku jsem mel stejny plan. U mne to ztroskotalo,ze jsem nemel naplanovano co budu delat ty roky co bych nepracoval. Po 2 mesicich mne to prestavalo bavit. Tak jsem zacal pracovat 2-3 dny tydne(celkem cca 15h) a aby u teto prace mel zaskok,kdybych treba chtel neco delat. Dalsi problem je,ze pokud clovek ma 2 roky pauzu v praci,tak se tezko navazuje,kde skoncil.

Příspěvky: 34

Registrován: stř 18. led 2012 16:46:14

Bydliště: Zlín

Příspěvek čtv 19. led 2012 10:21:13

Re: Realny zivot v prirode

ArchivVideo píše:
w1k píše:Ahojte,
vopred sa ospravedlnuejm, ze zaplavujem prispevkami, ale mam otazku..

predstavte si, ze odlozite vsetko, pracu, domace zaluby a konicky a skusite zit jeden rok v prirode.. myslite, ze je u nas v CR/SR realne takto fungovat? mam na mysli hlavne lov zvery - nemozno ani chytat ryby, ani napriklad zver, zajacov a pod.. co by sa stalo, keby ma chytil polovnik, ako by som mu to vysvetlil, ze je to moj sposob zivota a obziva? raz by som takto chcel zit, no tato vec mi dost vrta v hlave..



Koukám, že máš podobný "sen" jako já. No já to dotáhl trochu dál a rozhodl jsem se, že si rok nebo dva "máknu" a pak se uskromním a nebudu rok/dva dělat.

Důležité je být svobodný a nemít žádné závazky, jinak přes léto bych byl zde v ČR, ale na zimu bych odlétl na Tenerife (Kanárské ostrovy), kde už mám vyhlídnutou takovou malou ruidu.

Dopředu ale říkám, že bez jídla z civilizace se neobejdu a budu muset alespoň jednou týdně na nákup.

P.S.: K tomuto účelu také "stavím" svou malou, lehkou výbavu. O některých věcech jsem již natočil malou recenzi, viz odkaz níže.



Tak to jsi dobrý, to já bych jen rok šetřil na tu letenku. To bych raději viděl v létě vyrazit (op svých, či stopem) a hurá na jih, tam se taky dá pěkně přežívat, a když zjistíš že to nejde tak se máš ještě co učit a raději to odložit!

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek čtv 19. led 2012 11:33:38

Re: Realny zivot v prirode

není se čemu divit to asi každý z nás by rok šetřil.....ale pan ArchivVideo je náš dobrodruh víš :D natáčí nové díly Cestománie a pak to prodává Nově a za honorář si jezdí po kanárech kde natáčí hodinu o tom jak šel po pláži do lesa

Příspěvky: 59

Registrován: úte 05. čer 2012 10:44:56

Příspěvek úte 05. čer 2012 21:50:34

Re: Realny zivot v prirode

Vladius píše:Navíc pokud si zaplatíš rybářský lístek, tak můžeš celoročně chytat ryby.

Myslim, ze i ryby maji dobu hajeni, takze celorocne (ani zver) bohuzel lovit nejde. Ale drubez vam vyroste do 2-3 mesicu a je mozne ji pak konzumovat prave v dobe hajeni zvere a ryb.

Příspěvky: 59

Registrován: úte 05. čer 2012 10:44:56

Příspěvek úte 05. čer 2012 21:54:29

Re: Realny zivot v prirode

sahaw píše:V CR je to nerealne pokud clovek se rozhodne odejit do lesa jen s batohem. Mame tu skoro 6 mesicu zimu.

Sledujte bezdomovce a cikany, maji svoje "misto", kam se ukryji pred zimou, a jinak jsou to tezci survivaliste, od nich se da ledacos naucit :-), teda alespon dalkovym pozorovanim. Bez vysmechu. Maji v tom prax, jak zit "v krizi". Tim ted nemyslim jejich kriminalni cinnost, ale zpusob, jak prezit a co vsechno vyuzit (materialy ke stavbe a izolaci, zbytky jidla krmi sve psy, a pod., treba jejich umelecka cinnost za ucelem ziskani par drobnych na ulici).
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek úte 05. čer 2012 22:01:30

Re: Realny zivot v prirode

spynfo píše:Myslim, ze i ryby maji dobu hajeni, takze celorocne (ani zver) bohuzel lovit nejde.


Jak které druhy. Někteří rybáři dokonce vyhazují tzv. "plevelné ryby" do křoví, aby se alespoň trochu snížil stav. Ale to je téma na hrozně dlouhé povídaní, pokud tě to zajímá, hoď to do googlu.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek úte 05. čer 2012 22:07:06

Re: Realny zivot v prirode

spynfo: Mas trochu zkreslene informace o bezdomovcich. Existuje vic druhu.

Příspěvky: 59

Registrován: úte 05. čer 2012 10:44:56

Příspěvek úte 05. čer 2012 22:18:18

Re: Realny zivot v prirode

sahaw píše:spynfo: Mas trochu zkreslene informace o bezdomovcich. Existuje vic druhu.

Vic druhu, ziji na ubytovnach (v teple cely den), v nocleharnach = pres den musi pryc, a pak v rozpadlych domech, v lesich, nebo kanalech. Od slusnych lidi, kteri maji praci, pres alkoholiky, fetaky, byvali vezni i pacienti pro psychiatra (bohuzel bez lecby). Nemam zkreslene informace. Jsou takovi, kteri prodaji vlastni obcanku. Agresivni, i litostivi...

Příspěvky: 59

Registrován: úte 05. čer 2012 10:44:56

Příspěvek úte 05. čer 2012 22:22:29

Re: Realny zivot v prirode

Vladius píše:Jak které druhy. Někteří rybáři dokonce vyhazují tzv. "plevelné ryby" do křoví, aby se alespoň trochu snížil stav. Ale to je téma na hrozně dlouhé povídaní, pokud tě to zajímá, hoď to do googlu.

Bohuzel nevim, jak se zbavit kosticek, kdysi to bylo v receptari - maso nejdriv do octu, po par dnech uz bez kosti se nejak zbavili toho octa, a pak to pry bylo vytecne maso na gril. Jenze uz nevim, jak se zbavovali toho octa. Jinak bych te pochoutce docela veril. Mozna na to zitra kouknu.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek úte 05. čer 2012 22:29:10

Re: Realny zivot v prirode

To jsou bezdomovci,kteri uz ztratili moznost vratit se zpet na cestu. Tenhle druh totiz zije z toho co dostanou. Neni nic c ose od nich ucit. Oni jen berou.

Bral bych si priklad od bezdomovcu,kteri maji na vybranou jak zit.To oni od te prvni skupiny nepotrebuji od nikoho nic. Pravda je,ze je tezko najdes,protoze oni jsou nenapadny. :)

Je to uz rok co jsem tu prispel. Ten cas utika a moje nazory se i zmenili.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek úte 05. čer 2012 22:32:54

Re: Realny zivot v prirode

spynfo píše:Bohuzel nevim, jak se zbavit kosticek


Drobné čudly se skvěle hodí do polévky. Stačí udělat z medicínské gázy pytlík, ve kterém se ty rybičky uvaří. Pak se pytlík vyhazuje a přidává se už normální ryba, nakrájená na kusy. A pokud se u někoho v zásobách najde třeba cibule a brambora, tak výsledkem bude pokrm bohů!


sahaw píše:
Je to uz rok co jsem tu prispel. Ten cas utika a moje nazory se i zmenili.


Co se v tvém případě změnilo? Downshifting tě už neláká, nebo stále přežíváš v chatce?
Další

Zpět na Vše ostatní o bushcraftu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO