Minimum k preziti.


Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek úte 24. kvě 2011 12:16:41

Re: Minimum k preziti.

*Stuji* píše:ahoj reaguju na ten nápad chleba v přírodě....

osobně jsem zkoušel hladkou mouku a pivo v poměru takovém aby vznikla knedlíková konzistence...
vždy je dobré lít pivo do mouky a ne naopak ... výsledkem byl pivní chléb zajímavý chuti....trochu jalový,bez chuti,ale celý jsem ho snědl a dlouho jsem neměl hlad....


To vyzkouším určitě už kvůli té pivní chuti, ..problém je ten, že po Velkém Průseru (viz PostApo.cz) už nebude pivo.. :D

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek úte 24. kvě 2011 13:37:14

Re: Minimum k preziti.

radek píše:
*Stuji* píše:ahoj reaguju na ten nápad chleba v přírodě....

osobně jsem zkoušel hladkou mouku a pivo v poměru takovém aby vznikla knedlíková konzistence...
vždy je dobré lít pivo do mouky a ne naopak ... výsledkem byl pivní chléb zajímavý chuti....trochu jalový,bez chuti,ale celý jsem ho snědl a dlouho jsem neměl hlad....


To vyzkouším určitě už kvůli té pivní chuti, ..problém je ten, že po Velkém Průseru (viz PostApo.cz) už nebude pivo.. :D



výroba je jednoduchá a postačí uplně to nejlevnější pivo za 4 koruny....chuť po pivu to moc nemá nevím proč :( je to poměrně suchý a chtělo by to třeba zapracovat na nové receptuře s příměsí mléka nebo do toho nasypat třeba ořechy,jedlý kaštany,volně rostoucí bylinky,brambory a ták.... jinak ta receptura pivo a mouka je vlastně základ...není třeba droždí neboť v pivu jsou pivní kvasnice....tento druh chleba jsem odkoukal od Raye Maerse v jendom z jeho epizod nazvané Wild food vřele doporučuji shlédnout celou epizodu...

Příspěvky: 59

Registrován: úte 05. čer 2012 10:44:56

Příspěvek stř 05. zář 2012 9:23:53

Re: Minimum k preziti.

to pivo mne zaujalo.
Rikaji, ze clovek je vsezravec, podle mne spis plodozravec (ovoce-zelenina) + masozravec, potravinarsky prumysl z nej udelal zravce semen. Zacinam mit tusim alergii na chleba (a mouku) z obilovin. Prumysl totiz oddeluje jednotlive slozky (jemna mouka od otrub) a konzumovatelny pro mne zacina byt uz spis jen Graham chleb a tzv. Finsky (s ruznyma druhama jader slunecnic, orisku a cojavimceho). K tomu vsemu prumysl cloveka oducuje od chuti masa, a konzervuje pro nej masove smesi s moukou. Kolik stoji masova konzerva? Myslim ciste maso ve vlastni stave. Nasli ste vubec v obchode takovou? Mozna tunaka. Mozna veprovou. To je tak vsechno.
To byl malinky offtopic o zdrave strave.
Bez iluzi: Zeme se brani proti premnozeni lidi ruznyma chripkama, Hiv-Aids a podobne. Jizne od nas i malarii.
Nastesti !?
Dal: par dnu v lese, zkousel jsem najit neco k snedku, umrel bych tam hladem :-)
Spis bych prezil u more s pytlackou na ryby (nebo u vody s rybarskym listkem). Se siti by se dalo v sezone ulovit par kobylek mozna :-)
Hlemyzde chutnaly hrozne (par dnu jsem je nechal, at se pred varenim vykadi). Mravence jsem nezkousel.
Opravdu, bez pripravy to nejde. V rijnu dozravaji jedle kastany, vysusit, uskladnit proti plisni, totez s nahodne nalezenyma boruvkama malinama, ale zapomente na to, ze nabehnete do lesa a nastane pastva pro zaludek. Prvni, co udelali po prichodu pralide, vykaceli lesy a obrobili pole. Les proste cloveka neuzivi, a nalezena srazena srna u silnice (= pytlactvi, stejne, jako kdyz je ulovena) to nezachrani.
A preziti v lese? Musel by byt pozemek, jako u domu -spis vetsi, ne "jen tak" maji sedlaci cele hektary. Minimalne chov slepic, parek prasat mozna, s obcasnym vrhem a zabijackou. Jinak jste zavisli od nakupu (nemyslim tim bartrovy obchod). Nasadit brambory a topinambury, obili by v lese moc nerostlo. Husi jako zvukovy alarm. Psa ne, ten zere maso. Velmi dobre se mnozi ryby (bohuzel, monopol na vodni plochy maji rybarske svazy a povoleni na novou vystavbu jen tak nedostanete). Kvasit okurky a zeli, i napoje. Prodavat drevorezby, samorosty, co by slo. Jen jestli by to nekdo vubec chtel koupit. Cokoliv, co je napadne, a zaroven dostupne, vam ukradou. To jest, zadny chov lam, bizonu, nebo klokanu. i pole brambor bez nocni ostrahy bude rozkradeno (znamy ma, u hranic .sk a .cz, a musi hlidat v noci) .
Clovek bez majetku (a vedomosti) musi zustat ve meste vydelavat almuznicky. Tak je zarizeny system. Bez systemu vetsina lidi umre hladem, nebo nemocema.
Předchozí

Zpět na Potrava a voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO