Nôž Fällkniven F1


Nože na přežití, pily na dřevo, krumpáče a sekery na obranu a další harampádí.

Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek stř 06. črc 2011 13:17:54

Re: Nôž Fällkniven F1

*Stuji* píše:natocil jsem video jak sekat vetvi nůž....uplne se mi rozpadl v ruce


A to je pravě důvod, proč preferuji kvalitní věci. Kdyby se to stalo klukům v expedici, na kterou je vysíláme příští rok, tak to nepřežijí. Pro "pohovkové Rambo" bohatě stačí nůž za 100kč, ale když jde o přežití, tak budou rozhodovat maličkosti a drobnosti. Levný nůž, nekvalitní kamera, ušetřené peníze za satelitní spojení... A mám na svědomí dva kluky.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek stř 06. črc 2011 13:34:33

Re: Nôž Fällkniven F1

*Stuji* píše:hlavne ti da pres hubu :D az to uvidí.....
ba ne hloupa sranda...stat se to můze o tom nic... ja jsem natácel ted video jak sekat nozem vetve a natocil jsem video jak sekat vetvi nůž....uplne se mi rozpadl v ruce :D jenze ja ho vzal a zahodil pac to byla kudla za 150,- u F1 bych si trhal vlasy no....uvidis myslim si ze to dopadne nakonec dobre


K cemu je dobre sekat vetve nozem? Trosku nechapu smysl,kdyz vim,ze mam velkou sanci si znicit nuz. K cemu potrebuji mit nasekane vetve?

Sekat= misto sekery pouzit nuz.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek stř 06. črc 2011 13:46:32

Re: Nôž Fällkniven F1

A to je pravě důvod, proč preferuji kvalitní věci. Kdyby se to stalo klukům v expedici, na kterou je vysíláme příští rok, tak to nepřežijí. Pro "pohovkové Rambo" bohatě stačí nůž za 100kč, ale když jde o přežití, tak budou rozhodovat maličkosti a drobnosti. Levný nůž, nekvalitní kamera, ušetřené peníze za satelitní spojení... A mám na svědomí dva kluky.[/quote]

už tisíckrát jsem to tady řěšil a už mě to opravdu nebaví dále opakovat....jsou zde lidi,kteří dokáží zk**vit nůž za 2000,-a pak tu jsou lidi co dokazi dodrbat nůž za 150,- otazka je kdo z toho bude víc nasratý? já půjdu a koupím si ho za 150 znova,- pochybuji ze kolega to uděla s F1 taky tak....

za další orientujem vybavení na to k čemu ho využijeme pokud pojedu na měsíc do Transilvánie,asi budu chtít kvalitní vybavení....pokud se pohybuji 2 km od města asi mi stačí nuž vyrobený z pily a to je porˇár do kola....vy si budete dál razit nesmyslnou cestičku kudel za 2.000,- a drahych fire steelů a já si zase dál budu nože vyrábět z listů od pil a podobných želez...protožer mi to prostě stačí...dál si budu zapalovat ohneň za pomocí luků a nebo v extrému nejlevnějšího fire steelu protoŽe to proste tak chci a dál budu natáčet videa,které lidi baví a kde ukazuji hlavne dovednosti

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek stř 06. črc 2011 13:48:16

Re: Nôž Fällkniven F1

sahaw píše:
*Stuji* píše:hlavne ti da pres hubu :D az to uvidí.....
ba ne hloupa sranda...stat se to můze o tom nic... ja jsem natácel ted video jak sekat nozem vetve a natocil jsem video jak sekat vetvi nůž....uplne se mi rozpadl v ruce :D jenze ja ho vzal a zahodil pac to byla kudla za 150,- u F1 bych si trhal vlasy no....uvidis myslim si ze to dopadne nakonec dobre


K cemu je dobre sekat vetve nozem? Trosku nechapu smysl,kdyz vim,ze mam velkou sanci si znicit nuz. K cemu potrebuji mit nasekane vetve?

Sekat= misto sekery pouzit nuz.


na tohle jsem ti chtel něco napsat....nakonec jsem to spolkl a premyslím ze ti to spis poslu SZ uvedomujes si co si napsal za deb****tu?

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek stř 06. črc 2011 13:58:47

Re: Nôž Fällkniven F1

*Stuji* : Vzdy jsem jen rezal do vetve,abych je pak dolomil svou silou,kdyz jsem nemel pilku. Posli mi odkaz do SZ na to video,abych to pochopil.dik

Příspěvky: 102

Registrován: stř 15. čer 2011 10:29:02

Příspěvek stř 06. črc 2011 14:30:42

Re: Nôž Fällkniven F1

ludia ach ked to tu citam, tak mam pocit, ze sa tu hada par ludi dokola v kazdom threade... je to off topic chodte s tym do prdele ... admin by si to tu mal vsetko precitat a pocistit...
Dalej stuji je to S1 a predstav si ze mozno stal 100e ale mam to uplne u prdele, kdezto noz sa len mierne poskodil, zivot ide dalej prebrusi sa... no ty si kazdu chvilu kupis novy noz a pomali sa ti tie 2000 ceske aj nazbieraju za dakych dajme tomu 10 rokov ... kdezto poriadny noz ti vydrzi dlho a budes nan spominat este o 30 rokov ako ti sluzi a vysi na opasku...
Chalani dakujem za podporu no nejdem to posielat az do ciech nasiel som aj na slovensku par noziarov, tak som ich poobvolaval, zajtra pozajtra idem zaniest noz ... u jedneho to bude do 10e u dalsieho to bolo 10e na hodinu, kedze povedal, ze brusenie potrva asi dlhsie, koli tvrdosti.
A fakt sa uz konecne uvedomte a nehadajte sa kto ma vacsi. Proste stuji nebude vyhadzovat zbytocne prachy ked je student a ma tak 15 (tak 15 nie urcite viac). Clovek ktory zaraba tak si povie no boze 200e co to je ved sa mi nerozpadne za 10 rokov...
Tak sa drzte a nezabudajte, ze ide o oddych a zabavu a pozorovanie prirody.

helbo

Příspěvky: 102

Registrován: stř 15. čer 2011 10:29:02

Příspěvek stř 06. črc 2011 14:33:31

Re: Nôž Fällkniven F1

ps. blecka som si dal do zaloziek ak by sa mi vratil noz dokurveny ... no takto ho budem mat rychlejsie doma ako keby musel noz otocit cechy...

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek stř 06. črc 2011 15:32:21

Re: Nôž Fällkniven F1

helbo píše:ludia ach ked to tu citam, tak mam pocit, ze sa tu hada par ludi dokola v kazdom threade... je to off topic chodte s tym do prdele ... admin by si to tu mal vsetko precitat a pocistit...
Dalej stuji je to S1 a predstav si ze mozno stal 100e ale mam to uplne u prdele, kdezto noz sa len mierne poskodil, zivot ide dalej prebrusi sa... no ty si kazdu chvilu kupis novy noz a pomali sa ti tie 2000 ceske aj nazbieraju za dakych dajme tomu 10 rokov ... kdezto poriadny noz ti vydrzi dlho a budes nan spominat este o 30 rokov ako ti sluzi a vysi na opasku...
Chalani dakujem za podporu no nejdem to posielat az do ciech nasiel som aj na slovensku par noziarov, tak som ich poobvolaval, zajtra pozajtra idem zaniest noz ... u jedneho to bude do 10e u dalsieho to bolo 10e na hodinu, kedze povedal, ze brusenie potrva asi dlhsie, koli tvrdosti.
A fakt sa uz konecne uvedomte a nehadajte sa kto ma vacsi. Proste stuji nebude vyhadzovat zbytocne prachy ked je student a ma tak 15 (tak 15 nie urcite viac). Clovek ktory zaraba tak si povie no boze 200e co to je ved sa mi nerozpadne za 10 rokov...
Tak sa drzte a nezabudajte, ze ide o oddych a zabavu a pozorovanie prirody.

helbo


15 nemam jsem vydelecne cinnej delam u policie ČR kdyby jsi cetl tak jsem to tu uz jednou psal....
kazdou chvíli ne,zálesáctví se věnuji už téměř 10 let a za tu dobu byl vietnamský nůž z 150,-teprv druhý nůž...tzn ze po 10 letech tvrdého táboření často i několik dní jsem zničil dva nože a teď se chystám koupit 3
btw koncim diskuzi na tema kdo jak drahy nuz ma...
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek stř 06. črc 2011 19:30:46

Re: Nôž Fällkniven F1

Budete se hádat, dostanete týden povinného klidu. Poslední upozornění.

Příspěvky: 1

Registrován: stř 06. črc 2011 19:33:12

Příspěvek stř 06. črc 2011 19:35:44

Re: Nôž Fällkniven F1

Nemám čas prolézat všechna fora, živí mně práce rukama. Ale admin mi poslal odkaz sem. Spravím ti to. Pošli mi to za dva týdny, teď jedu na dovolenou.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek stř 06. črc 2011 20:17:10

Re: Nôž Fällkniven F1

Black píše:Nemám čas prolézat všechna fora, živí mně práce rukama. Ale admin mi poslal odkaz sem. Spravím ti to. Pošli mi to za dva týdny, teď jedu na dovolenou.


vidíš to je frajer .... a máš vystaráno.... klobouk dolů lidem co něco umí

Příspěvky: 102

Registrován: stř 15. čer 2011 10:29:02

Příspěvek stř 06. črc 2011 23:32:49

Re: Nôž Fällkniven F1

Black píše:Nemám čas prolézat všechna fora, živí mně práce rukama. Ale admin mi poslal odkaz sem. Spravím ti to. Pošli mi to za dva týdny, teď jedu na dovolenou.



dakujem keby som to nezvladol o dva tyzdne od teraz ti to poslem :)

Příspěvky: 102

Registrován: stř 15. čer 2011 10:29:02

Příspěvek ned 31. črc 2011 15:43:20

Re: Nôž Fällkniven F1

Tak ludia dlhsie som nebol na nete (dvojtyzdnove chatovanie), no noz mam ukazkovo prebruseny, uz som ho aj zabehol ... dal som ho prebrusit Filipovi Horvathovi. Plna spokojnost, ked budem mat cas, tak vam spravim fotku z ostria, ale to najskor stvrtok.

Příspěvky: 102

Registrován: stř 15. čer 2011 10:29:02

Příspěvek čtv 04. srp 2011 17:55:36

Re: Nôž Fällkniven F1

Dnes som mal cas, tak som vam spravil par fotiek z opraveneho noza ...
Este sa chystam na vodny smirgel 6000, no nemal som ani sekundu na jeho zakupenie.
Dva tyzdne som bol mimo :) ... oprava super, posluzil ... tak teraz ho mozem trosku doladit :)
http://rc-nitra.sk/mojeveci/nadobicko/fp01.JPG
http://rc-nitra.sk/mojeveci/nadobicko/fp02.JPG
http://rc-nitra.sk/mojeveci/nadobicko/fp03.JPG
http://rc-nitra.sk/mojeveci/nadobicko/fp04.JPG

dakujem za vsetky rady a pomoc

Příspěvky: 3

Registrován: pon 06. úno 2012 17:12:45

Bydliště: Doupov

Příspěvek čtv 05. dub 2012 11:25:11

Re: Nôž Fällkniven F1

F1 je nejlepší nůž co sem kdy měl (mám) - je to prostě jednička v poměru výkon/váha/obratnost/trvanlivost/zpracování ... na jemnou práci jako příprava potravy, stavba pastí, vyřezávání je to no.1 ... hrubší práce jako sekání a štípaní zvládne taky (ale je to fuška a žere to čas , rozhodně se vyplatí nosit sekeru (rozhodně Fiskars) přiměřené velikosti) .... plus Fallkniven brousek FNDC4 ...... ještě snad dodám ze k F1 se daj sehnat super horizontalní pouzdra na opasek ( jen ta cena:( )

Příspěvky: 2

Registrován: úte 09. říj 2012 15:24:48

Příspěvek stř 10. říj 2012 0:06:17

Re: Nôž Fällkniven F1

Příspěvky: 8

Registrován: pon 08. říj 2012 21:55:09

Příspěvek pát 02. lis 2012 7:11:10

Re: Nôž Fällkniven F1

bloff píše:F1 je nejlepší nůž co sem kdy měl (mám) - je to prostě jednička v poměru výkon/váha/obratnost/trvanlivost/zpracování ... na jemnou práci jako příprava potravy, stavba pastí, vyřezávání je to no.1 ... hrubší práce jako sekání a štípaní zvládne taky (ale je to fuška a žere to čas , rozhodně se vyplatí nosit sekeru (rozhodně Fiskars) přiměřené velikosti) .... plus Fallkniven brousek FNDC4 ...... ještě snad dodám ze k F1 se daj sehnat super horizontalní pouzdra na opasek ( jen ta cena:( )

Zdar vespolek,
s posouzením kvalit F-1 můžu souhlasit zčásti,je to dobrý nůž do terénu,s tím že se hodí na jemnou práci a přípravu potravin lze souhlasit míň,tloušťka čepele zeleninu a ovoce spíše rozlamuje než krájí.
Nemůžu a nikdy nebudu souhlasit s reklamami vyvolanou mánií pro sekery Fiskars.
To může napsat jedině ten,kdo nikdy nedržel v ruce skutečnou sekerku.Fiskara je klín zatavený v plastové násadě a je to dobré řešení pro ty,co chtějí něco na sekání dřeva,co při rozumným používání vydrží dlouho a neklade téměř žádné nároky na údržbu,kromě broušení.Jinak to není žádný zázrak a když potkám někoho v lese s tímhle oranžovočerným umělohmotným krámem,neubráním se pocitu,že dotyčný neměl možnost si osahat Hultafors,Gransfors Bruks,Husqvarnu,Jonsered,Wetterlings,Marbles,nebo některou jinou značku,která vyrábí opravdu to,co se po staletí nazývalo sekerou.
A mnohdy to,co jsem jmenoval,stojí míň jak ten plasťák a kvalita a vzhled se nedají srovnávat.
Předchozí

Zpět na Nože a nástroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO