Voda na cestách


Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Vodu na cestách -

vždy beru s sebou
14
93%
najdu na místě
1
7%
 
Celkem hlasů : 15
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek sob 09. dub 2011 11:42:53

Voda na cestách

Mám dotaz: Když se vydáváte na delší cesty, nosíte vodu s sebou v batohu, nebo spoléháte na přírodní zdroje a hospody? :)

Příspěvky: 56

Registrován: úte 22. bře 2011 21:12:55

Příspěvek ned 10. dub 2011 6:08:14

Re: Voda na cestách

Voda neni dulezita ve stredni Evrope ,nebot krome par teplych dni neni moc treba ,nebo videli jste nekdy aby si eskymaci nosili sebou vodu a tak voda je dulezitejsi v krajich jizni Evropy ,pri cundrovani jsem nosil sebou asi jen 1a 1/2 l lahev co se plnila nekde v civilizaci a byla dulezita az na jihu Evropy ,zde v aute asi od konce dubna vozime sebou v aute ,alespon 4 litre vody je to levnejsi a pohodlnejsi nez se zastavovat, na severu v Bostonu jsem nic takoveho nevozil ,nebot to nebylo treba .....

Příspěvky: 24

Registrován: ned 10. dub 2011 12:40:58

Příspěvek ned 10. dub 2011 12:49:45

Re: Voda na cestách

vždy beriem aspon liter kedže chodim k vode tak jej tam je dost ale nie je pitná takže využívam ju na hasenie ohna atď.

Příspěvky: 104

Registrován: sob 29. led 2011 18:02:18

Příspěvek ned 10. dub 2011 13:22:04

Re: Voda na cestách

admin píše:Mám dotaz: Když se vydáváte na delší cesty, nosíte vodu s sebou v batohu, nebo spoléháte na přírodní zdroje a hospody? :)


Mám k Deuteru 3l hydrovak, takže s sebou beru to..dřív jsem tahal PETku, vždycky aspoň 1.5 l.. nemám problém to vypít sám i během "kratšího" výletu. PETka zabere moc místa a navíc nerad zastavuju a sundávám batoh abych se napil. Na druhou stranu PET láhev nebo jiná láhev má v nouzové situaci asi širší využití než hydrovak.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek úte 24. kvě 2011 23:15:04

Re: Voda na cestách

já bych toto téma rozvedl o poznatky přípravy vody v místě kde ji najdu.... filtrace,destilace,převaření čistící tablety a pod.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek pát 24. čer 2011 21:22:34

Re: Voda na cestách

Zdravím.

No s vodou může být problém, ale především záleží na tom, jak má každý naučený svůj organismus.

Někomu stačí i litr na den, jelikož své tělo naučil s vodou šetřit a efektivně ji využívat a někdo potřebuje i 4 litry za den, jelikož své tělo "naučil" vodou plítvat a stal se z něho takový "průtokáč".

Jelikož voda patří mezi nejtěžší věci v batohu, já osobně nosím pouze 1 litr (což by mě mělo na den stačit, pokud omezím jídlo, které beztak každý den nepotřebuji) a to na opasku a tento litr průběžně doplňuji. Pokud objevím studánku, vodu z láhve pokud možno vypiji a naberu novou. V případě, že by se nedařilo, není problém použít vodní filtr. Pokud by bylo podezření na přítomnost virů ve vodě, které filtr odstranit nedokáže, vodu bych ještě projistotu převařil.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 25. čer 2011 1:08:41

Re: Voda na cestách

pokud bereme na vědomí vodní toky v ČR tak bych ji převařil vždy....malí esbit vařič s koskou se dá hodit do maskáčů....viz moje video...a pokud se chystám na několik dnů tak je to věc která beztak nic neváží

jednou jsem šel podél lesního toku kde byla voda čistá proti proudů....po cca 2 Km jsem objevil mrtého kormorána takže i zdánlivě čistá voda může být závadná

Příspěvky: 7

Registrován: pát 21. říj 2011 12:27:14

Příspěvek pát 21. říj 2011 13:54:35

Re: Voda na cestách

Delší výlety na několik dní se snažím naplánovat tak, abych alespoň jednou za den "narazil" na zdroj pitné vody. Díky svoji nezdravé hmotnosti mám spotřebu poměrně velkou, takže na den pochodu spotřebuji cca 2x 1,5l.

Už se mi i stalo, že místo "plánovaného" pitného pramínku byla na místě jen studánka se stojatou, ale relativně čistě vypadající, vodou. Proto s sebou vždy nosím Sanosil. Pak i z podobných studánek nemám strach pít. Nicméně musím podotknout, že asi nejsem moc citlivý, protože běžně piju z potůčků i bez filtrace a čištění a ještě jsem se nikdy "nepo.... . Ale jednou to přijít může

Příspěvky: 7

Registrován: pát 21. říj 2011 12:27:14

Příspěvek pát 21. říj 2011 13:56:20

Re: Voda na cestách

*Stuji* píše:pokud bereme na vědomí vodní toky v ČR tak bych ji převařil vždy....malí esbit vařič s koskou se dá hodit do maskáčů....viz moje video...a pokud se chystám na několik dnů tak je to věc která beztak nic neváží

jednou jsem šel podél lesního toku kde byla voda čistá proti proudů....po cca 2 Km jsem objevil mrtého kormorána takže i zdánlivě čistá voda může být závadná



Otázkou je, jak velký ten tok byl a co s vodou udělá mrtvý kormorán ((o: Průjem je průjem, ale taky se říká, že kdo se bojí, nesmí do lesa ((o:

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 14. lis 2013 12:04:42

Příspěvek čtv 14. lis 2013 12:12:50

Re: Voda na cestách

Zdravím. Myslím, že ideální je využívat přírodní zdroje a mít sebou kapky na čištění vody. Já osobně k nim ještě přibaluji šumáky, abych se zbavil chlorové chuti. U mě je hlavním důvodem minimalizace váhy batohu a odstranění nutnosti řešit po cestě problém s nedostatkem vody.

Příspěvky: 58

Registrován: sob 29. pro 2012 12:51:25

Bydliště: cheb

Příspěvek čtv 14. lis 2013 19:29:12

Re: Voda na cestách

dnes již pořídíš filtr na vodu velikosti půl litové petky a můžěš přes něj filtrovat i fakt hodně za.sranou vodu vč některých chemikálii....a cenově od 1500 kč a přefiltruje až 2000 litrů vody...takže tě vyjde litr vody cca okolo 1 kč a můžeš filtrovat vodu z kaluže
Uživatelský avatar

Příspěvky: 13

Registrován: stř 14. lis 2012 20:03:42

Příspěvek čtv 14. lis 2013 23:07:07

Re: Voda na cestách

newkangaroo píše:Zdravím. Myslím, že ideální je využívat přírodní zdroje a mít sebou kapky na čištění vody. Já osobně k nim ještě přibaluji šumáky, abych se zbavil chlorové chuti. U mě je hlavním důvodem minimalizace váhy batohu a odstranění nutnosti řešit po cestě problém s nedostatkem vody.



... já teda přesně nevím, ale tablety na čištění vody bych bral jen jako nouzovku. Nevím přesně kolik toho je pravda, ale slyšel jsem,že tablety na čištění ti kvalitně vyčistí vodu, ale i spolehlivě vylágrují žaludek a střeva, takže může se stát, že když pak něco sníš, nebude ti správně fungovat metabolismus(mikro-flóra) a pak to může dopadnout tak, že " sníš mrkev-půjde z tebe mrkev, sníš ředkvičky-vys...eš ředkvičky....."
ale jak říkám ještě jsem to nezkoušel a je to jen z doslechu :)

Příspěvky: 4

Registrován: pát 07. úno 2014 23:43:35

Příspěvek pát 07. úno 2014 23:59:17

Re: Voda na cestách

faRRik píše:
newkangaroo píše:Zdravím. Myslím, že ideální je využívat přírodní zdroje a mít sebou kapky na čištění vody. Já osobně k nim ještě přibaluji šumáky, abych se zbavil chlorové chuti. U mě je hlavním důvodem minimalizace váhy batohu a odstranění nutnosti řešit po cestě problém s nedostatkem vody.



... já teda přesně nevím, ale tablety na čištění vody bych bral jen jako nouzovku. Nevím přesně kolik toho je pravda, ale slyšel jsem,že tablety na čištění ti kvalitně vyčistí vodu, ale i spolehlivě vylágrují žaludek a střeva, takže může se stát, že když pak něco sníš, nebude ti správně fungovat metabolismus(mikro-flóra) a pak to může dopadnout tak, že " sníš mrkev-půjde z tebe mrkev, sníš ředkvičky-vys...eš ředkvičky....."
ale jak říkám ještě jsem to nezkoušel a je to jen z doslechu :)



Hej...to si taky myslim. Rikala mi to ucitelka z biologie.:-D

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 14. lis 2013 12:04:42

Příspěvek stř 19. bře 2014 14:22:18

Re: Voda na cestách

Zdarec..hele nejde o tablety ale o kapky...kapu si je na všech cestách už řadu let a fakt žádný problémy jsem nezpozoroval. Jednou jsem měl k dispozici i armádní (vyčistí fakt i vodu z kaluže) a opravdu sem se nepo... ani nic jiného...

Zpět na Potrava a voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO