Mezi dvěma nožmi


Nože na přežití, pily na dřevo, krumpáče a sekery na obranu a další harampádí.

Příspěvky: 7

Registrován: ned 22. čer 2014 14:10:07

Příspěvek ned 22. čer 2014 14:12:50

Mezi dvěma nožmi

Zdravím,
potřebuji poradit, který nůž mám vybrat, prosím v cenové kategorii jako jsou tyto.
Ano, vím, že jeden je dýka. Ale bude to můj první a na nějakou dobu jediný nůž do přírody, tak který by jste mi doporučili, jakožto odborníci.

http://www1.fish-ing.cz/e-shop/noze-nuz ... s?vmcchk=1

http://www.army-shop.cz/produkty/noze-- ... a/805.html

Příspěvky: 7

Registrován: ned 22. čer 2014 14:10:07

Příspěvek ned 22. čer 2014 14:19:22

Re: Mezi dvěma nožmi

Ještě připadá v úvahu tento : http://www.army-shop.cz/produkty/noze-- ... y/484.html

Já jsem v tomto nováček, a vlastně vůbec netuším jestli například ta mora není moc malá

Příspěvky: 6

Registrován: ned 22. čer 2014 20:32:32

Příspěvek ned 22. čer 2014 20:47:53

Re: Mezi dvěma nožmi

Asi takhle, nevahej a jdi do Mory, Moru Companion už mám nějaký ten pátek a nemužu na něj říct ani pul slova ba naopak je to jediný nuž co dnes nosím na stanovačky, měl jsem nože Mikov a strasne jsem si je chvalil do doby než jsem přešel na Moru a mužu ti říct za málo penez hodne muziky ;)
jediné co mužu vytknout uhlíkovce je to že má tendenci chytat fleky na čepeli nicmene toho se zbavíš leštící pastou :-)

Citace jednoho nožíře:uhlikova ocel ma tu vyhodu, ze se da brousit prakticky na cemkoli.
Ze vsech oceli se brousi nejlepe a proto se i pres svoje reziveni
stale tak hojne pouziva.

takže jak vidíš nebudeš mít problém ani s eventueálním broušním který je na Moře hodne kvalitní, nicmene každý dobrý nuž si zaslouží udržbu a proto je dobré mít nože vždy naostřené

jestě taky záleží naco nuž budes používat ale pokud se bude jednat o ukrojení chleba, nařezaní špekáčku či naostření klacku atd.. bude ti nuž naprosto vyhovovat, já jsem tedy maximálne spokojen, a co se týče ochraneho pouzdra, je škoda že je to plast určite bych uvítal koženou pochvu ale za tyhle peníze to je nereálné, navíc nuž v pouzdře drží více než dobře, jediné takové mínus je, že pouzdro je vyráběno výhradne pro pravaky, pokud jsi levák jako Já a máš nuž v opasku na leve strane tak se vytahuje o neco huře ale je to otázka zvyku :-)

A protože píšeš že to bude tvuj první nuž tak jenom jedna rada, nuž je bezpečný jen tehdy když je dobře naostřen :-)
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek stř 25. čer 2014 13:46:34

Re: Mezi dvěma nožmi

Když to vezmu stručně, tak z těch výše uvedených nožů jedině tu Moru. To druhé je paskvil, čínská kopie nože Buck Nighthawk z té nejlevnější oceli. A mikov také nestojí za řeč.

Zbytek tématu jsem přesunul sem: bushcraft-jak-za-it-t788.html

Zpět na Nože a nástroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO