Houby


Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Příspěvky: 5

Registrován: čtv 03. led 2013 10:18:20

Příspěvek čtv 03. led 2013 10:37:38

Houby

Houby jsou pouze potravou pro oblbnutí žaludku (pokud je používáme samostatně). Mají pouze minerální látky, jejich výživná hodnota je nulová. Obsahují až 90% vody, potom nestravitlné látky a minerální. Riziko při požívání hub je příliš vysoké pro neznalé. Jedovatých hub je značné množství, i když smrtelně jich tolik není. Jejich toxiny NEJSOU teplem odbouratelné nebo zničitelné. U některých druhů hub - pavučinec nádherný a plyšový - nastává otrava v některých případech až po 21 dnech, následuje selhání ledviny a následně srdce. A stopy pro patology nejsou - myslím tím zbytky potravy a výtrusy. Sám jsem na jednom z mých přežití zkoušel se živit tím, co najdu v lese, ale v situaci, kterou jsem si vybral, jsem našel pouze jednu štítovku jelení (jedlá houba) a jednu!!! pupavu bezlodyžnou. Po tepelné úpravě štítovky (upečení na žhavém kameni) jsem dostal křeče do žaludku. Proto z vlastní zkušenosti varuju před požíváním samostných hub.

Příspěvky: 3

Registrován: ned 14. črc 2013 17:00:53

Příspěvek ned 14. črc 2013 17:07:46

Re: Houby

Já jsem zase PRO houby. Tolik jedovatých jich není. A holubinky rostou, i když je úplné sucho (například dnes ve kraji zlínském). Stačí si to trochu nastudovat, vyrazit do terénu a zkoušet. ;)

Příspěvky: 4

Registrován: čtv 26. zář 2013 13:24:27

Příspěvek čtv 26. zář 2013 13:30:54

Re: Houby

Taky jsem pro houby :-)

Příspěvky: 3

Registrován: pát 29. srp 2014 11:51:21

Příspěvek pát 07. srp 2015 12:11:38

Re: Houby

Ahoj, sice je teď sucho, ale zkoušeli jste nebo jedli jste pečenou bedlu na ohni jen tak na klacku?

Zpět na Potrava a voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO