Bezpečnost v přírodě


Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek čtv 31. kvě 2012 15:02:42

Bezpečnost v přírodě

Připravuji teď na toto téma rozsáhlý článek a chci se zeptat, jak se chráníte před jedinou reálnou hrozbou, která nás může potkat v Evropě - člověkem?
Mám na mysli opilce, feťáky, agresivní bezdomovce, zloděje.
Máte noční hlídky? Používáte nějaké poplašné zařízení? Spoléháte, že váš maskovaný úkryt nikdo nenajde? Nebo to vůbec neřešíte a vše je ok? Podělte se o své zkušenosti.

Příspěvky: 3

Registrován: ned 17. úno 2013 23:13:52

Příspěvek pát 08. bře 2013 19:30:52

Re: Bezpečnost v přírodě

vše OK :)

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek sob 09. bře 2013 16:09:44

Re: Bezpečnost v přírodě

Tak ono je to trochu zvlášní dávat tyto dvě věci dohromady. Tyto existence se chovají podle zákonu přežití, to znamená, že se budou zdržovat tam, kde nejsnadněji přežijí a seženou dostatek věcí pro svoje přežití. Tedy tito lidé se budou zdržovat ve městech, ale ne přímo tam, kde by jim hrozilo nebezpečí, například od policie. Pro ně je tedy nejvýhodnější nějaká temnější ulička, nebo park, starý vybydlený dům, kanál atd, ale vždy blízko centra nebo nádraží, tedy blízko lidí, ze kterých mohou mít užitek. Nikdy jsem nikoho takového neviděl na nějaké vesnici a už vůbec ne v lese. Maximálně je možné narazit na osamoceného zloděje někde u chatové kolonie. Tedy v přírodě bych se takovéto hrozby vůbec nebál. A ve městě se zase já budu řídit zákony přežití a hlavně vlastním zdravým rozumem. Vyhýbat se takovým nebezpečným místům a v případě že musím tudy jít, dávat na vše dobrý pozor, udržovat si odstup a být připraven rychle utéct a v případě nutnosti jako poslední možnost se tvrdě bránit. Hlavně nepřitahovat zbytečnou pozornost. Je jasné že pohledná mladá holka v minisukni s lambadou jdoucí v tmavém parku sama domů z diskotéky si přímo říká o znásilnění.

Příspěvky: 5

Registrován: ned 10. úno 2013 21:27:32

Bydliště: Strakonice

Příspěvek ned 10. bře 2013 0:55:01

Re: Bezpečnost v přírodě

tak s tímto názorem souhlasim.Když hledat feťáky a opilce tak ve městě ano múže se stát že jednou je taky potkáte někde na okraji města (jako by v lese) to se ale asi oni budou spíše vyhýbat vám ale dále v lese nee teda pokuď tudy nevede skratka k jejich domovu.Já mam vždy spíše strach ze srážky s divočákem,co v takový chvíli dělat??

Příspěvky: 21

Registrován: ned 03. bře 2013 16:32:14

Bydliště: Středočeský kraj - do Prahy co by kamenem dohodil

Příspěvek ned 10. bře 2013 2:43:32

Re: Bezpečnost v přírodě

Hans píše:tak s tímto názorem souhlasim.Když hledat feťáky a opilce tak ve městě ano múže se stát že jednou je taky potkáte někde na okraji města (jako by v lese) to se ale asi oni budou spíše vyhýbat vám ale dále v lese nee teda pokuď tudy nevede skratka k jejich domovu.Já mam vždy spíše strach ze srážky s divočákem,co v takový chvíli dělat??



Tak to je velký omyl, že nelze potkat v lese feťáky. Co sme jezdili s bandou tábořit, tak na našem místě byl stan, starý oranžový áčko, tak jsme svůj tábor přesunuli kousek jinam, aby jsme měli přehled kdo se to tam utábořil. Tak jsme tam 3 dny pozorovali divný típky, čtvrtej den žádnej pohyb, tak jsme šli okouknout jejich stan, a objevili zbytky laboratoře, odpadků a injekcí, a spoustu obalů od léků. No a čtvrtej den jsme měli budíček, pánové z kriminálky, vyslídil nás jejich pes. Poptali se nás co jsme viděli atd. Takže i v lese lze narazit na feťáky.

Jinak divočák má výborný čich a sluch, tak že se ti vyhne obloukem dřív než zjistíš že tam je. Horší je to koncem jara kdy už bachyně vodí selata, taky se bude snažit zmizet, ale jak se dostaneš moc blízko, zaůtočí, nebo raněný kanec je taky pěkně útočnej. Nejlépší obrana v takovém případě je vylézt na strom.

Příspěvky: 5

Registrován: ned 10. úno 2013 21:27:32

Bydliště: Strakonice

Příspěvek ned 10. bře 2013 16:51:55

Re: Bezpečnost v přírodě

vyjimka potrvrzujicí pravidlo :-)

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek ned 10. bře 2013 17:41:42

Re: Bezpečnost v přírodě

Ne vyjímka. Opět se chovali podle zákonu přežití. Schovali se daleko od civilizace a od každého, kdo by je mohl ohrozit. Ale jistě to nebyli žádní profesionálové, ale určitě amatéři. A věřím tomu, že kdyby jste o sobě dali dostatečně vědět, tak by utekli a už se tam neukázali.

Příspěvky: 5

Registrován: ned 10. úno 2013 21:27:32

Bydliště: Strakonice

Příspěvek ned 10. bře 2013 23:25:28

Re: Bezpečnost v přírodě

mám taky ten pocit,takže je to stále menší riziko než potkat bachyni s malejma

Příspěvky: 4

Registrován: čtv 26. zář 2013 13:24:27

Příspěvek čtv 26. zář 2013 13:28:03

Re: Bezpečnost v přírodě

Já osobně tuto "spodinu" vůbec neřeším.

Příspěvky: 58

Registrován: sob 29. pro 2012 12:51:25

Bydliště: cheb

Příspěvek pát 27. zář 2013 18:15:32

Re: Bezpečnost v přírodě

Kdysi jsem míval krásné místo u rybníka....borovicový les,super výhled a minimum lidí...no a jednou tam jedu tábořit a fetky tam rozdělané nádobíčko.Jak mě viděli,tak vzali čáru,já jim to všechno rozkopal a bylo...jenže od té doby tam asi jezdí pravidelně-neskutečný bordel,vyjeté cesty od aut...prostě je to už v háji....A v lese spoléhám na dobře maskovaný úkryt-ten stavím těsně před setměním(tedy pokud ho stavím) a oheň rozdělám až po setmění.Jinak spím s nožem po ruce(pod hlavou a nebo ve spacáku).

Příspěvky: 11

Registrován: čtv 05. lis 2015 19:10:53

Příspěvek stř 13. led 2016 6:20:39

Re: Bezpečnost v přírodě

Také jsem toho názoru, že tito ,,lidé" nejsou největší nebezpečí. A když náhodou někoho potkáte, myslím, že budou mít větší strach oni z vás. Při spánku by vás najít neměli a hlavně budou dělat takovej kravál, že si jich zavčasu všimnete. Jako větší riziko vidím na volno puštěné psy, v naprosté většině nemáte důvod ke strachu, ale již jsem se s útoky setkal. Na tyto případy přidává šanci kudla u pasu, pepřák po ruce a možnost tasit plynovku, perkusák, ostrou.
Když vypustím úrazy, tak poslední riziko zbývá zvěř (při bránění) a hmyz - vosy, včely při alergii.
V našich končinách je les bezpečné místo (rozhodně bezpečnější než silnice, a autem taky jezdíme), tak proč se bát a nevyrazit :-)

Příspěvky: 7

Registrován: ned 13. dub 2014 12:48:58

Příspěvek stř 13. led 2016 16:29:21

Re: Bezpečnost v přírodě

Ahoj.Jezdím na vandry 25let a nikdy jsem se v lese nebál-ani nemusel.Fetky a bezďáci nechodí daleko od obydlí...Jsou schopni obsadit,zničit,poškodit srub nebo osadu,ale vždy blízko větší vesnice nebo města.Cca 30min. chůze.Pokud přespávám na odlehlejším místě,nepotkám je.Dle mého názoru jsou nebezpečné jen temné ulice,parky na okraji města,či přilehlé okolí.Jenže tam řádí spíše zloději apod. Bezďáci raději somrují na frekventovaných místech-třeba nádraží a fetky se snaží schovat.Myslím,že větší riziko je okradení,než napadení.Proto nenechávám nikde zbytečně lezět své věci.Navíc jezdím se psem...
Ale doporučuji se vždy vzdálit od obydlí,pak můžu klidně spát.

Příspěvky: 3

Registrován: čtv 17. pro 2015 12:02:50

Příspěvek stř 27. led 2016 21:17:32

Re: Bezpečnost v přírodě

Souhlas se všema, nebezpečných lidi u nas po lesich toliko nepotkáte,bachnu s malejma klidně,ale ta se bude porad snazit utéct, největší problém vidim v divokem psu.......ten muze byt fest nebezpecny....jako obranu chodim se svým 50kg mazlikem,ale respektuji ostatní i buschcrafti vylet beru jako trenink na dog trekking, tedy pesan na vodiku - téměř vždy + pepřak + nůž po ruce vždy.....nevim co by člověk mel nosit při sobě. Pokud má někdo zajem at si zkusí např v noci, mlze přivolat svého pesa a připravit se k utoku na "to" něco co bezi ze tmy k vám..... u pepřaku mate jen jednu sanci, pak je pozde, a to ho musite mit stále ve stejne kapse, nejlepe samostatne a dobře uloženy......je to fofr.....
Bránit se praseti.......z moji zkusenosti, je daleko lepsi mu dat sanci utéct,a pokud uz je pozde - opet peprak, zacit delat co největší hluk a doufat, že pujdou jinam - zatím mi to vyšlo

Příspěvky: 3

Registrován: čtv 17. pro 2015 12:02:50

Příspěvek stř 27. led 2016 21:19:07

Re: Bezpečnost v přírodě

protože ony stromy na které v par sekundách bude moci vylezt urcite zrovna nebudou.........na to se neda spoléhat......

Příspěvky: 3

Registrován: pon 26. říj 2015 20:03:40

Příspěvek stř 04. led 2017 14:39:38

Re: Bezpečnost v přírodě

Nebezpečí v přírodě v našich středoevropských podmínkách více než od feťáků či bezdomovců číhá od lidí, co provozují nelegální těžbu dřeva, vykrádají hnízda dravců, vyřizují si účty "mezi svými" ... . Párkrát mi můj instinkt zavelel k ústupu. Ale nejspíš jsem se s tím setkal, jelikož se ve své profesi pohybuji dost v terénu - tzn. i přes všední dny a na místech, kde se ani o víkendu nepohybuje mnoho lidí.

Zpět na Vše ostatní o bushcraftu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO