Zuby

První pomoc, přírodní medicína, operace na otevřeném mozku a další radosti života!

Příspěvek ned 04. lis 2012 13:54:08

Zuby

Jak řešíte, když vás venku šíleně rozbolí zub a nemáte žádnou pilulku? Nebo když si během courání například při pádu zub vyrazíte/přerazíte - máte nějakej fígl, jak si pomoci od bolesti?

Příspěvek pát 09. lis 2012 14:15:25

Re: Zuby

Hodně silná slivovice s rok rozleženým hřebíčkem docela zabírá. Ono i samotné kousání hřebíčku (jako koření :)) docela ujde, ale funguje jen někomu, co vím. Tu hřebíčkovou slivovici (teda v mém případě hruško-) mám odskoušenou na svých nedorostlých osmičkách, které mě občas přepadnou. Stačí maličký flakónek, dá se použít i jako desinfekce na cokoliv a koneckonců i na zahřátí, ale je to teda síla, řádně uleželé to probudí i napůl zmrzlýho.

Příspěvek úte 29. led 2013 17:58:07

Osobně jsem měl brutální bolesti na silvestra... Takže jsem celou noc seděl venku, rval si na pysk sníh a chlastal slivovici. Tfuj, už nikdy víc

Příspěvek stř 30. led 2013 14:44:56

Na vyražený zub jedině tampón z látky nebo gázy a použít jej jako tlakový obvaz na zastavení krvácení. Při silném krvácení navštívit pohotovost, protože dáseň může být roztržená a je nutné šití.

Obyčejná bolest(většinou dásní) je způsobena na 99 procent nedostatečnou zubní hygienou. Jako analgetikum žvýkat hřebíček nebo použít hřebíčkový olej.Měsíčkovou tinkturu nebo kapky z heřmáku(odvar z heřmánku). Jenže to vše pouze tlumí příznaky a nic z toho neřeší vznik. Na silný zánět dásní je třeba použít už peroxid, sám jsem dostal kdysi takový orální výplach, kdy mi zubař takovou minivapkou a roztokem peroxidu čistil moudráky, pak sem se radši naučil si zuby pořádně čistit a od té doby nemám problémy s kazy ani se záněty. Jinak jako dezinfekce do pusy neslazený alkohol, peroxid a tím výčet skoro končí

Příspěvek pon 16. dub 2018 2:03:12

Ahoj klasicky doporučím tabletku minimálně 500, panadol atd nezabírá. Každopádně doporučím spíš návštěvu kvalitního lékaře, to je například ZDE tady mi pomohli již několikrát.

Zpět na Medicína