Rady pro zacatecnika


Vše ostatní, co se pořádného vybavení týče!

Příspěvky: 1

Registrován: ned 26. bře 2017 13:31:50

Příspěvek ned 26. bře 2017 13:37:30

Rady pro zacatecnika

Zdravim, chtel bych se zeptat co by jste mi poradily nakoupit nebo vyrobit? Jsem uplny zacatecnik ale neco o preziti vim jen nevim jaky vybaveni a obleceni. :) Kdyby si nekdo dal tu praci a napsal mi co si tak poridit do zacatku za rozumny peniz byl bych moc vdecny. :)

Příspěvky: 11

Registrován: čtv 05. lis 2015 19:10:53

Příspěvek čtv 30. bře 2017 23:29:43

Re: Rady pro zacatecnika

To je hrozně obsáhlá otázka. Někomu stačí a vyhovují tři základní levné věci, někdo tahá sebou věci za desítky tisíc. Musíš si zjistit sám co potřebuješ, co vyhovuje a sedne k srdci. Pro začátek klidně stačí somračka, nůž (koukni na nože MORA, za cca 200kč máš dobrý nůž) a vyrobit si můžeš třeba dřívkáč

Příspěvky: 1

Registrován: ned 16. črc 2017 23:27:00

Příspěvek pon 17. črc 2017 0:45:12

Re: Rady pro zacatecnika

Pozeram, ze nikomu sa nechce ti odpovedat, tak skusim ja. Pises, ze si zaciatocnik, preto ti napisem obsiahlejsi zoznam. Postupom casu, ak ta bude bavit travit cas v lese, si ho upravis podla seba, pridas, alebo uberies, alebo si kupis kvalitnejsie kusy. Na bushcraft, survival a podobne zabavky mas cas ;)
1/ Pevna obuv, idealne nepremokava. Asi najdrahsia, ale najdolezitejsia polozka. Neboj sa investovat, dobre topanky, o ktore sa staras, vydrzia roky.
2/ Batoh. Staci maly 20-30l pokial chodis na den, dva, tri, pokial budes chciet na viac, potrebujes okolo 60l.
3/ Oblecenie: spodna vrstva termopradlo, k tomu fleeceova mikina a nepremokava vetrovka, vzdy maj rezervne ponozky. V lete klobuk alebo siltovka a satka a v zime ciapka, sal a rukavice.
4/ Celovka. Kup si Petzl, akukolvek.
5/ Noz. Kup si nejaky univarzalny Bahco, nestoji ani 5 Eur a je super. Da sa s nim robit vsetko a ked ho znicis, kupis si novy.
6/ Spacak. Kup si taky, na aky mas, idealne trojsezonny. Je to jedna z prvych poloziek, ktore raz nahradis.
7/ Karimatka.
8/ Celta na pristresok + snury. Na zaciatok ti staci nejaka krycia plachta zo zahradnictva, je sice zbytocne tazka, ale lacna.
9/ Drobnosti: zapalovac, lyzica, flasa na vodu...
Ak mas otazky, kludne sa pytaj :) Dufam, ze si to v lese zamilujes.

Příspěvky: 3

Registrován: pon 31. říj 2016 11:57:33

Příspěvek čtv 28. zář 2017 7:24:26

Re: Rady pro zacatecnika

Čelovku by som odporučil radšej niečo od fenixu/zebralight/skillhunt ako biedny petzl.
Nôž je ten mora/bahco super - mávajú ho v takých tých železiarstvach pri pokladni. Alebo dobré sú aj opinel z uhlíkovej ocele, keď sa napustí rúčka olejom tak paráda.
Zapalovač naj je firma BIC.
Ak by si potreboval aj sekerku, za 23€ je najlepšia voľba HUSQVARNA sekerka malá kovaná.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1

Registrován: ned 14. srp 2016 10:01:45

Příspěvek pát 06. črc 2018 7:05:38

Re: Rady pro zacatecnika

iggi píše:Čelovku by som odporučil radšej niečo od fenixu/zebralight/skillhunt ako biedny petzl.
Nôž je ten mora/bahco super - mávajú ho v takých tých železiarstvach pri pokladni. Alebo dobré sú aj opinel z uhlíkovej ocele, keď sa napustí rúčka olejom tak paráda.
Zapalovač naj je firma BIC.
Ak by si potreboval aj sekerku, za 23€ je najlepšia voľba HUSQVARNA sekerka malá kovaná.


Dovolil bych si jenom říci, že s čelovkou Petzl mám dobré zkušenosti. Nechci tim říct, že např. Fenix není dobrý to zase ne! A sekeru bych volil Fiskars je sice dražší, ale opět jenom moje zkušenost. Každopádně Husqvarna má taky své jméno na trhu a bude jistě kvalitní.

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO