Rezervace


Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Příspěvky: 36

Registrován: stř 23. kvě 2012 16:13:47

Bydliště: Mosty u Jablunkova

Příspěvek pon 09. črc 2012 21:11:46

Rezervace

Ahoj,našel jsme si jedno místo kde bych chtěl jednou odjet a pobýt tam dost dlouhou dobu a to místo bych za nic nechtěl změnit ale dnes jsme zjistil že to je přírodní rezervace.přečetl jsem si práva a bylo tam že je možné být na místě a být v souladu s přírodou to by s bushcraftem souhlasilo ale pak tam bylo že je zákaz rozdělávat oheň.Co teda s tím šlo by je nějak přesvědčit a mít povolení??

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek pon 09. črc 2012 23:12:40

Re: Rezervace

No upřímně tady asi dost narazíš,pokud nevyužiješ "místo k tomu určené" a že těch tu máme jako šafránu. V normálním lese pokud vím je to takto : V lese je táboření mimo vyhrazená místa obecně zakázáno podle § 20 odst. 1 písm. k) zákona č. 289/1995 Sb., o lesích, v platném znění. Podle stejného ustanovení je v lese zakázáno rozdělávat a udržovat otevřený oheň. Udělení výjimky z tohoto zákazu přísluší pouze vlastníkovi lesa.atd. atd. není problém si to najít. Ale přírodní rezervace to je větší kalibr prostuduj si Zákon o ochraně přírody a krajiny(najdeš na netu), hlava čtvrtá § 29 písmeno j,kde máš to samé zakázáno v tvé rezervaci a z toho co jsem v něm vyčetl výjimku z tohoto zákazu by musela v každém jednotlivém případě udělit vláda podle § 43 tohoto zákona. kde se píše cituji : " Výjimky ze zákazů ve zvláště chráněných územích podle § 16, 26, 29, 34, § 35 odst. 2, § 36 odst. 2, § 45h a 45i v případech, kdy veřejný zájem výrazně převažuje nad zájmem ochrany přírody, schvaluje v každém jednotlivém případě svým usnesením vláda.
Nejsem si jist, zda tvůj zájem je veřejným a dostatečným argumentem pro projednávání naší úžasnou vládou. A ten zákon doporučuji pročíst preventivně,je to nuda, všechno je zakázané, ale je dobré mít to v povědomí. Správně totiž mimo vyhrazená místa schrupneš maximálně pod širákem(což není táboření a zákon ho neřeší) a bez ohínku.

Příspěvky: 36

Registrován: stř 23. kvě 2012 16:13:47

Bydliště: Mosty u Jablunkova

Příspěvek úte 10. črc 2012 10:51:32

Re: Rezervace

No safra tak to je teda fakt smůla.Zákony nemají pochopení pro lidi s takovým koníčkem.Je to škoda je to fakt pěkný místo a proto to je označeno rezervací určitě si to přečtu a dík za odpověd :D

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek úte 10. črc 2012 14:19:19

Re: Rezervace

Zákony jsou v tomhle u nás opravdu velice přísné a bohužel stále odkazují na ta určená místa, kterých je u nás opravdu málo a je chyba,že je tomu tak. Pro mě osobně je hlavní vždycky to jak se člověk k té přírodě chová a když už někde je,tak by po jeho odchodu neměla být žádná známka jeho přítomnosti. Já rád koukám na youtube na videa s touto tématikou a snažím se z nich mnohé pochytit, dost je jich i od tady našich autorů a přísně vzato do důsledku,v každém takovém videu porušují zákon a přitom už podle toho jak se chovají k přírodě vidíš jak jsou k ní ohleduplní a po jejich odchodu nepoznáš, že tu byli. Někde tu už podobné téma je a řešilo se jaké jsou zkušenosti když v lese narazíš na někoho typu hajný,nebo lesák a je to různé, ideální je prostě být "neviditelný" ať už jsi kdekoli a dodržovat základní zásady. Např tady sepsaný buschcraft kodex to celkem pěkně shrnuje.

Příspěvky: 36

Registrován: stř 23. kvě 2012 16:13:47

Bydliště: Mosty u Jablunkova

Příspěvek úte 10. črc 2012 14:32:27

Re: Rezervace

taky pravda hodně mě štvou lidi co se neumí v lese chovat předevčírem jsem šel trhat borůvky a naras slyším jak nějací 2 puberťáci po celém lese křičí a dělají rámus s klackama a jak odešli tak jsme se šel kouknout na místo kde byli a všude byli rozházený nějaký sáčky :( :( :(

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek stř 11. črc 2012 13:18:27

Re: Rezervace

Dnes je to s lidmi strašné, taky fakt nemusím enduristy (motorkáře), ty jejich pekelné stroje nadělají fakt hodně rámusu, jsou pak dost rozježděné cesty, a ten rámus je často slyšet i přes kopec... Několik jich znám, ale takovým se to fakt těžko vysvětluje :(.

Zpět na Vše ostatní o bushcraftu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO