Sekera


Nože na přežití, pily na dřevo, krumpáče a sekery na obranu a další harampádí.

Příspěvky: 47

Registrován: stř 22. čer 2011 1:12:05

Příspěvek čtv 30. čer 2011 20:12:41

Sekera

Jelikož nejsem vybavená až tak dobrým nožem, co seká... Nosím s sebou obvykle sekeru. Bohužel má dosavadní už dosloužila - vyhnilo mi u ní po letech úplně topůrko (klasické dřevěné), navíc je to dost co do váhy těžké vybavení. Takže hledám nějakou vhodnou náhradu, která je lehká a pokud možno trvanlivější. Ale prostě sekeru. Díky předem všem za případné dobré tipy :)

Příspěvky: 32

Registrován: čtv 26. kvě 2011 9:59:17

Příspěvek pát 08. črc 2011 18:12:01

Re: Sekera

Marcela píše:Jelikož nejsem vybavená až tak dobrým nožem, co seká... Nosím s sebou obvykle sekeru. Bohužel má dosavadní už dosloužila - vyhnilo mi u ní po letech úplně topůrko (klasické dřevěné), navíc je to dost co do váhy těžké vybavení. Takže hledám nějakou vhodnou náhradu, která je lehká a pokud možno trvanlivější. Ale prostě sekeru. Díky předem všem za případné dobré tipy :)


urcite fiskars nejsou nejdrazci a jsou fajn

Příspěvky: 102

Registrován: stř 15. čer 2011 10:29:02

Příspěvek pát 08. črc 2011 18:15:30

Re: Sekera

novu rucku :) ... z lahsieho dreva... x

Příspěvky: 40

Registrován: pát 08. dub 2011 11:54:45

Příspěvek pát 08. črc 2011 19:03:17

Re: Sekera

Marcela píše:Jelikož nejsem vybavená až tak dobrým nožem, co seká... Nosím s sebou obvykle sekeru. Bohužel má dosavadní už dosloužila - vyhnilo mi u ní po letech úplně topůrko (klasické dřevěné), navíc je to dost co do váhy těžké vybavení. Takže hledám nějakou vhodnou náhradu, která je lehká a pokud možno trvanlivější. Ale prostě sekeru. Díky předem všem za případné dobré tipy :)


Ahoj, má rada zní. Nekupuj Fiskars,ale za tu cenu raději tohle - http://www.lignusfm.cz/husqvarna-sekera ... 70072.html
Jedná se o ručně kovanou švédskou ocel s topůrkem z ořechu. Co víc si přát. Navíc se jedná o značkového výrobce - Wetterling.

Pokud ne tu, tak jednu z těchto dvou:
levnější verzi Jonsered
http://www.kbcontract.cz/katalog/zahrad ... ekera-mala
anebo značkovou Hultafors
http://www.brtrade.cz/product/fril-trek ... ekera-165/

Všechny jsou ručně kované,švédské ocele s dřevěným topůrkem. Pro mě jednoznačně lepší než Fiskars.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pát 08. črc 2011 21:49:07

Re: Sekera

má rada je rovněž to samé co říká Porubak...jedině ručně kovanou velmi podobnou má i ray mears a je to prostě kvalita....
na druhou stranu ručně kovaná sekera je šíleně těžká-logicky má pokácet strom :) na druhou stranu fiskars je takovej kompromis mezi kvalitou (doživotní záruka na topůrko-nevyhnije ani se neulomí) a značkou...lidi co maj fiskars ti řeknou,že by jinou nechteli a lidi co maj švédskou tak ti Řeknou,že by fiskars nikdy nekoupili je to těžký rozhodnutí ...ale ať koupíš kovanou nebo fiskars vždy budeš spokojená ještě dodám že pokud budeš kupovat sekeru tak už je jedno jestli dáš o kilo víc nebo míň takže se rozhodni sama....já držel ručně kovanou v ruce a ta kvalita je nebe a dudy dá se s ní krájet i pokácet strom a při tom sedne do ruky jako by byla její součástí....

Příspěvky: 47

Registrován: stř 22. čer 2011 1:12:05

Příspěvek pát 08. črc 2011 22:09:28

Re: Sekera

Jojo, koukala jsem se už po něčem jako je Hultafors... a nejvíc mě zaujala asi tahle http://www.brtrade.cz/product/fril-klas ... ekera-173/
Ale díky :)

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek pát 08. črc 2011 22:45:33

Re: Sekera

sikaka píše:urcite fiskars nejsou nejdrazci a jsou fajn


Určitě ne fiskars, pokud s ní chceš i něco zatloukat - např. stanové kolíky, hřebíky, klíny... Ta sekera na to není stavěná a na takovéto poškození topůrka se ani záruka nevztahuje. Jediné sekery na zatloukání od fiskaru jsou ty největší a nejtěžší a ještě kalač.
edit: A mám za to, že záruka na topůrko je jen 10let a ne doživotní.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pát 08. črc 2011 23:22:36

Re: Sekera

engys píše:
sikaka píše:urcite fiskars nejsou nejdrazci a jsou fajn


Určitě ne fiskars, pokud s ní chceš i něco zatloukat - např. stanové kolíky, hřebíky, klíny... Ta sekera na to není stavěná a na takovéto poškození topůrka se ani záruka nevztahuje. Jediné sekery na zatloukání od fiskaru jsou ty největší a nejtěžší a ještě kalač.
edit: A mám za to, že záruka na topůrko je jen 10let a ne doživotní.


dal bych pravou kuličku za to že je doživotní...ale nechci to tvrdit, na 100 % to nevím
btw proc by melo vadit zatloukání kolíků?
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek sob 09. črc 2011 10:13:31

Re: Sekera

Všechny sekery fiskars mají 10-ti letou záruku na topůrko, spojení topora s čepelí a na skryté výrobní vady.

Příspěvky: 57

Registrován: sob 16. dub 2011 23:35:14

Příspěvek ned 10. črc 2011 23:26:48

Re: Sekera

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pon 11. črc 2011 14:45:36

Re: Sekera



KLASICKÝ TOMAHAWK,TĚŽKO ŘÍCT ZDALI VYDRŽÍ TOPŮRKO VYPADÁ TO VAKRLATĚ...NA DRUHOU STRANU ZNÁM XXX LIDÍ KTERÝ TOMAHAVK MAJÍ A JSOU SPOKOJENÍ...OSOBNĚ BYCH DAL PŘEDNOST ŠVÉDKÁM PŘECI JEN JE TO POŘÁDNÁ SEKERA,KTERA VÁS PŘEŽIJE
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pon 11. črc 2011 14:51:58

Re: Sekera

A CO TAKHLE PŘÍŠTĚ BEZ CAPSLOCKU?!?! CAPSLOCK TOTIŽ NA INTERNETU ZNAMENÁ "KŘIK", A PRO TEN TU NĚJAK NEVIDÍM DŮVOD!

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pon 11. črc 2011 14:54:41

Re: Sekera

admin píše: A CO TAKHLE PŘÍŠTĚ BEZ CAPSLOCKU?!?! CAPSLOCK TOTIŽ NA INTERNETU ZNAMENÁ "KŘIK", A PRO TEN TU NĚJAK NEVIDÍM DŮVOD!


omlouvám se zapomněl jsem ho vypnout,nechtělo se mi to mazat...

puntičkář ten admin co? ....ještě mě to nechá přepsat :D :D

Příspěvky: 57

Registrován: sob 16. dub 2011 23:35:14

Příspěvek pon 11. črc 2011 22:07:51

Re: Sekera

*Stuji* píše:

KLASICKÝ TOMAHAWK,TĚŽKO ŘÍCT ZDALI VYDRŽÍ TOPŮRKO VYPADÁ TO VAKRLATĚ...NA DRUHOU STRANU ZNÁM XXX LIDÍ KTERÝ TOMAHAVK MAJÍ A JSOU SPOKOJENÍ...OSOBNĚ BYCH DAL PŘEDNOST ŠVÉDKÁM PŘECI JEN JE TO POŘÁDNÁ SEKERA,KTERA VÁS PŘEŽIJE


Vubec to neni vachrlate.Vydrzi to hodne a topurko je ze dreva Hickory a to je kvalitni drevo.

Příspěvky: 102

Registrován: stř 15. čer 2011 10:29:02

Příspěvek čtv 04. srp 2011 18:00:14

Re: Sekera

ahojte,
potreboval by som poradit, len koli zvedavosti...
Vlastnim tesarsku sekeru, rucka uz nieje original.
No chcel by som zistit jej znacku, ze co je zac atd. Je to stary kusok. No mozno ta znacka existuje este aj teraz.
http://rc-nitra.sk/mojeveci/nadobicko/sekera01.JPG
http://rc-nitra.sk/mojeveci/nadobicko/sekera02.JPG
http://rc-nitra.sk/mojeveci/nadobicko/sekera03.JPG
Dakujem za radu :)

Příspěvky: 102

Registrován: stř 15. čer 2011 10:29:02

Příspěvek čtv 04. srp 2011 22:43:33

Re: Sekera

Příspěvky: 19

Registrován: pon 22. srp 2011 23:22:12

Příspěvek úte 06. zář 2011 21:39:39

Re: Sekera

Ahoj zajímavé téma pro kazdeho kdo si chce kupit poradnu sekeru. Myslím že fiskars i svedske rucne kovane sekery jsou dobre ale hlavne bych nekupoval levnou sekeru za 300 kc nekde v gloubusu :D.
Podle me je nejvysi kvalita u seker svedske rucne kovane sekery gransfor bruks. Ale je to tezke rozhodnuti v takovem mnozstvi nabidek ja sem to resil loni s nozem a nakonec jsem skoncil u GERBER Bear grylls ultimate survival knife za 1600.

Příspěvky: 19

Registrován: pon 22. srp 2011 23:22:12

Příspěvek úte 06. zář 2011 21:45:57

Re: Sekera


Ahoj nevim jestli te tato odpoved bude zajimat když nevim nic aktualniho ale detail znaku vypada jako zvon tak trbe firma co delala zvony a nebo znak nake firmy co stavely drevene veze kostelu.

Příspěvky: 39

Registrován: pát 17. čer 2011 15:51:04

Příspěvek pát 09. zář 2011 18:21:51

Re: Sekera

vaclavCZ píše:Ahoj zajímavé téma pro kazdeho kdo si chce kupit poradnu sekeru. Myslím že fiskars i svedske rucne kovane sekery jsou dobre ale hlavne bych nekupoval levnou sekeru za 300 kc nekde v gloubusu :D.
Podle me je nejvysi kvalita u seker svedske rucne kovane sekery gransfor bruks. Ale je to tezke rozhodnuti v takovem mnozstvi nabidek ja sem to resil loni s nozem a nakonec jsem skoncil u GERBER Bear grylls ultimate survival knife za 1600.

Muzu se zeptat co je na tom nozi tak super? :-D
Posledni dobou se nejak rozjel ten byznys se znackami bear grylls , ray mears noze apod.
Hlavne nejvetsi trik je dat nozi jmeno survival /tedy ze v pouzdre je fire steel/ a hned ma nuz cenu o tisic Kc navic.
Ohledne sekery, mam doma z aukra, stala myslim 300 kc a je to nejspise nejaka pozustalost. Proste klasicka sekera kterou meli nasi dedove. Stacilo nabrousit a je jak nova.

Příspěvky: 19

Registrován: pon 22. srp 2011 23:22:12

Příspěvek ned 11. zář 2011 12:31:05

Re: Sekera

Glomm píše:
vaclavCZ píše:Ahoj zajímavé téma pro kazdeho kdo si chce kupit poradnu sekeru. Myslím že fiskars i svedske rucne kovane sekery jsou dobre ale hlavne bych nekupoval levnou sekeru za 300 kc nekde v gloubusu :D.
Podle me je nejvysi kvalita u seker svedske rucne kovane sekery gransfor bruks. Ale je to tezke rozhodnuti v takovem mnozstvi nabidek ja sem to resil loni s nozem a nakonec jsem skoncil u GERBER Bear grylls ultimate survival knife za 1600.

Muzu se zeptat co je na tom nozi tak super? :-D
Posledni dobou se nejak rozjel ten byznys se znackami bear grylls , ray mears noze apod.
Hlavne nejvetsi trik je dat nozi jmeno survival /tedy ze v pouzdre je fire steel/ a hned ma nuz cenu o tisic Kc navic.
Ohledne sekery, mam doma z aukra, stala myslim 300 kc a je to nejspise nejaka pozustalost. Proste klasicka sekera kterou meli nasi dedove. Stacilo nabrousit a je jak nova.

No na tom nozi je super to ze je docela prakticky a hodne vydrzi zatim se mi osvedcil na vybornou i paceni zvladl a myslim ze byznys se moc nerozjel na druhou stranu pouzdro u noze by mohlo byt praktictejsi kdyz kresadlo dojde aby se dalo vymenit,a u tech seker myslel jsem sekeru ktera stoji 300 kc je to naka sitska ocel cerveny nater do poloviny hlavy se mi setrel a nekvalitni topurko po case rozlomilo no proste shit.

Příspěvky: 39

Registrován: pát 17. čer 2011 15:51:04

Příspěvek pon 12. zář 2011 6:38:07

Re: Sekera

Tak vtom případě dobré, ja si myslel , že jsou právě tyto nože málo kvalitní a jen si budujou značku na jméně těchto mearsu a bearsu.
Samozrejme sekery znacka globus je snad to nejhorsi co clovek muze koupit :-D. Cim dal vice zjistuju, ze veci ktere meli nasi predci byli delane tak, ze vydrzeli generace. Dnes to je udelane tak aby si clovek musel neustale dokupovat veci.

Příspěvky: 8

Registrován: pon 08. říj 2012 21:55:09

Příspěvek stř 10. říj 2012 20:17:40

Re: Sekera

Ahoj všem,krkolomnou cestou jsem se dozvěděl o fóru,které žije mým celoživotním koníčkem a už jsem narazil na kategorie,které patřík tomu,čím žiju nejvíc.Nože-jako amatérský nožíř,hlavně repasuju to,co jiní vyhazují a sekery-ty mně jako tesaře živí.Řešilo se na postu výše,že se vyrojily nějaké výrobky BG a co je to zač.Názor který razím je,že Bear Grylls šikovně zaplnil hladovou díru na trhu,která vznikla v době,kdy zveřejnil na Discovery Channel svůj seriál o přežití.Domnívat se však,že výrobky série BG jsou excelentnímu pomůckami do každé situace je poněkud scestné,tady platí hlavně heslo "levně vyrobit-draho prodat" .Není to nic,nad čím by člověk znalý věci oněměl úžasem,navíc tyhle věci série BG mají alespoň pro mně poněkud pouťový vzhled a v neposlední řadě vysoká poptávka po BG Ultimate Survival výrobcích způsobila to,že se jedná v poslední době o nejčastěji padělané zboží na planetě.Co se týče seker,nejen švédské ručně kované sekery patří ke špičce,je spousta manufaktur,které dělají kvalitu-namátkou Marbles,Ochsenkopf,Bahco,ale i naše Zbirovie jsou dobré,jen je třeba vybírat z profi řady.O sekerách z OBI,Globusu a jiných takových míst se šířit nechci,rozumný člověk,který chce koupit opravdový nástroj který mu bude sloužit se těmto prodejnám vyhne.Jinak sekera je nástroj ke štípání a sekání,takže oslnivé recenze o tom jak něčí sekera holí-jsou sice fajn,ale od sekery čekám něco jiného,než vytažení z futrálu,natočení blyštivě vyleštěného ostří na kameru spolu s odletujícími chlupy a pak spokojeného konstatování,že to je to pravé-ořechové.Ale to je věc názoru toho,kdo se rozhodne,co a za jaké peníze si koupí.

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek pát 12. říj 2012 17:52:05

Re: Sekera

Ahoj B5. Vítám tě tady na foru. Jen bohužel asi pozdě, protože se mi zdá že je toto fórum už mrtvé.
Jinak, já bych sekery z Baumaxu, Hornbachu, Obi... úplně nezatracoval. Mám jich několik a když se narousí tak svou práci odvedou. Mě třeba v kotelně na třísky stačí. Je potřeba si uvědomit, že to je nástroj za cca 200Kč a jako takový ho brát.

Příspěvky: 8

Registrován: pon 08. říj 2012 21:55:09

Příspěvek ned 14. říj 2012 14:37:20

Re: Sekera

No,pokud toto fórum umírá,je to jistě škoda.Nenahraditelná i v tom,že zde se mohly šířit PRAVDIVÉ informace,ze kterých mohli čerpat ti,kteří tápou,co se lesního života týče.Praktická ukázka něčeho,co se bushcraftu týče je jistě lepší,než teoretizované polopravdy,které se dneska mlaďoši dočítají v dnes tak oblíbených a propagovaných survival příručkách,které nemají podle mně mnoho společného s opravdovým životem v lese,kdy se člověk učí být takovým,jak to příroda očekává a potřebuje.Dezinformace,kterou vyvolává reklama je cílena k tomu,aby si mladí mysleli,že nepřežijí jedinou noc v přírodě bez HiTech vybavení,samozřejmě za patřičný obnos.Neříkám že je dneska žádoucí,aby jezdili pod širák s dekou,jak jsme to dělali před 40 lety my,ale i dneska jako veterán trempingu nepotřebuju GPS,výškoměr,teploměr,hloubkoměr,vlhkoměr,UV upravovač vody,solární panely a já nevím jakou ještě kravinu.
Doba pokročila a lidé zůstali stejní.Novodobí "trampové" z řad dorostu zvysoka kašlou na nějaké kdysi platné zásady a tak třeba jen zahrabat po sobě ohniště a posbírat odpadky je spíše výjimkou než pravidlem.
Nechci tady polemizovat o nesmrtelnosti chrousta,ale jestli se bude doba vyvíjet tak,jak je zřejmé,nebude za pár let kam jezdit,protože bude vše patřit developerům,golfovým klubům a vychcánkům,kteří za mrzký peníz skoupí vše,co jsme my za mlada nazývali přírodou.
Můj vzkaz by byl: Každý,kdo má morální a duševní schopnosti naučit mladou generaci úctě k tomu zbytku divočiny,kam je ještě možné zajet bez nějakého securiťáka za prdelí-by sem chodit měl a psát o všem co umí a zažil.Jedině tak si všimnou ti,ve kterých to dříme.
B5

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pon 15. říj 2012 10:33:14

Re: Sekera

engys píše:Ahoj B5. Vítám tě tady na foru. Jen bohužel asi pozdě, protože se mi zdá že je toto fórum už mrtvé.
Jinak, já bych sekery z Baumaxu, Hornbachu, Obi... úplně nezatracoval. Mám jich několik a když se narousí tak svou práci odvedou. Mě třeba v kotelně na třísky stačí. Je potřeba si uvědomit, že to je nástroj za cca 200Kč a jako takový ho brát.


musím souhlasit zrovna jsem vylomil sekeru z topůrka a byla to právě jedna z baumaxu za cca 350 naštípal jsem asi 5m a konec mohu koupit nové topůrko určite bych se na ne nespoléhal...
Další

Zpět na Nože a nástroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO