Stuji píše svojí vlastní knihu


Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek úte 15. lis 2011 17:27:52

Stuji píše svojí vlastní knihu

Zdravím všechny nadšence a příznivce ať už bushcraftu tak turistice a outdooru vůbec...dneska jsem se rozhodl napsat vlastní knihu a z z několika důvodů
ten první a nejdůležitější je ten,Že na českém trhu mi tak nějak chybí kniha zaměřená pouze a výhradně na dovednosti a techniky použitelné v ČR
dalším důvodem proč jsem se tak rozhodl je že chci sehnat pouze osobní názory a vyzkoušené techniky lidí které to prostě stejně jako mne baví...rád bych pozbíral zkušenosti lidí a hodil na papír...výsledkem by mohla být kniha která bude obrovským významem a bude mít neuvěřitelnou cenu....

co vy na to?

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek úte 15. lis 2011 18:35:15

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

Je to zajímavý nápad a přeji ti, aby se ti to povedlo. Rád bych si ji potom přečetl. Ovšem budeš to mít těžší než naši emeričtí bratři například díky zákazům kempování a rozdlávání ohně, zákazům lovu zvěře... Hodně štěstí a rád ti případně pomohu.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek úte 15. lis 2011 18:39:12

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

engys píše:Je to zajímavý nápad a přeji ti, aby se ti to povedlo. Rád bych si ji potom přečetl. Ovšem budeš to mít těžší než naši emeričtí bratři například díky zákazům kempování a rozdlávání ohně, zákazům lovu zvěře... Hodně štěstí a rád ti případně pomohu.


právě o tom ta kniha nebude...lov zvířat je v našich končinách zakázan,a tak nevidím důvod proč tam zmiňovat takové věci jako jsou pasti a výroba zbraní pro lov.... chci aby to bylo opravdu použitelné jak pro amatéra tak pro "víkendové válečníky" chci aby to mělo úroveň a aby to bylo čtivé....

pokud by se rád do tvorby někdo zapojil má prostor....

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek úte 15. lis 2011 18:49:40

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

No však právě. To že tam nebude lov znamená, že člověk bude muset sehnat potravu jinak. Budeš o tom psát? Aby z toho nebyly nakonec rady pro zahrátkáře.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek úte 15. lis 2011 19:33:33

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

engys píše:No však právě. To že tam nebude lov znamená, že člověk bude muset sehnat potravu jinak. Budeš o tom psát? Aby z toho nebyly nakonec rady pro zahrátkáře.


Nemusi byt clovek zahratkar,aby prezil cely rok. Staci,kdyz v rijnu si nasbira 200kg zaludu a ma na cely rok zakladni slozku.A sberem rostlinek a hmyzu to doplnuje. A pokud se zaludu preji,tak je muze prodat a koupit si normalni mouku. Znal jsem jednoho cloveka,ktery takhle zil,ale on misto loveni hmyzu pytlacil.

Problem je,ze maso je nejsnazsi a nejlepsi moznost jak prezit,protoze plody jsou jen urcitou dobu. Zakaz lovu nuti cloveka,aby se stali vegetarian.:)

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek úte 15. lis 2011 20:39:04

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

Docela rád bych to chtěl vidět. Žaludy, hmyz a bylinky se dají použít jen jako spestření a obohacení potravy, ale nevěřím tomu, že se tak dá přežít nebo dokonce delší dobu žít bez jakýchkoli problémů. A dále kdo vykupuje žaludy a za jakou cenu?

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek úte 15. lis 2011 20:48:46

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

engys píše:Docela rád bych to chtěl vidět. Žaludy, hmyz a bylinky se dají použít jen jako spestření a obohacení potravy, ale nevěřím tomu, že se tak dá přežít nebo dokonce delší dobu žít bez jakýchkoli problémů. A dále kdo vykupuje žaludy a za jakou cenu?


Zaludy,bukvice i dokonce kastany se daji upravit,aby z toho byla mouka. Pampelisky,jetel,sedmikraska atd zas doda telu vitaminy a nejake mineraly.
Hmyz a sneci,zizaly daji trochu masa.:) J

Treba zaludy vykupuji cca 7-9kc/kg. Je toho hodne co vykupuji.


Pokud se jedna jestli clovek prezije rok jen(80 procent) na plackach z mouky,tak je to realne. Problem bude jestli casem se u nej neobjevi zdravotni problem a to se jiste objevi.

Příspěvky: 39

Registrován: pát 17. čer 2011 15:51:04

Příspěvek stř 16. lis 2011 7:26:52

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

Ty zdravotni problemy se objevit mohou ale i nemusi, kazdy to ma jinak nastavene. Doporucuji si prostudovat :

http://www.bilyujezd.cz/bu/kronika/ch40.html
http://wwwold.ekovesnicky.cz/strava/ulehlova_uvod.html
http://www.hubnuti-eft.cz/news/strava-jako-v-praveku/
http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/strav ... /index.htm
http://www.2marie.cz/

Jinak co mam odzkousene tak to jsou ty bukvice, z jednoho buku jich je habadej a kdyz se oprazi jsou vyborne k jidlu , eventuelne znich udelat moukou a placky jak se uz rikalo :-).
Zatim a tesim se na dalsi nazory.

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek stř 16. lis 2011 14:23:00

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

tak koukám, že hodně příspěvků, řeší maso... a co takhle rybaření?

ale abych se vrátil zpět k tématu knihy, myslel jsi o tak, že knihu opravdu napíšeš a vydáš jí - tedy tiskárna jí vytiskne a pak se bude prodávat :)
a nebo jsi to myslel tak, že sepíšeš co se dá a pak tomu dáš hlavu a patu, vše setřídíš a rozdělíš, uděláš z toho PDFko a pověsíš na net?
bude kniha obsahovat fotografie nebo ilustrace?

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek stř 16. lis 2011 17:36:10

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

dawe píše:tak koukám, že hodně příspěvků, řeší maso... a co takhle rybaření?

ale abych se vrátil zpět k tématu knihy, myslel jsi o tak, že knihu opravdu napíšeš a vydáš jí - tedy tiskárna jí vytiskne a pak se bude prodávat :)
a nebo jsi to myslel tak, že sepíšeš co se dá a pak tomu dáš hlavu a patu, vše setřídíš a rozdělíš, uděláš z toho PDFko a pověsíš na net?
bude kniha obsahovat fotografie nebo ilustrace?



zatím je to všechno jen v hlavě
představuji si to udělat asi takto....

1)posbírám veškeré použitelné nápady a náměty zde na forku,přidám vlastní fotografie a nápady,které jsou stoprocentně použitelné,žádný "haliwood" a vŠe seřídím a ucelým
2)budu vydávat několik betaverzí knihy které budou v PDFku a které budu prodávát za symbolickou zkušební cenu...budou to takové nápady a návrhy jak se bude kniha ubírat....vždy to nechám zkolaudovat a případně si nechám poradit co a jak změnit popřípadnĚ co a jak dopsat...
3)první serii knih bude limitována....řekněme 10ks bude se jednat o vlastnoručně vytvořenou vazbu,třeba z kůže každá kniha bude mít číslo a věnování a bude u toho CD s fotkama (v pozadí knihy,obrázky které se tam nevešly,mapy,rozhovory a hlavně taková mobilní verze návodů a tipu které si každy bude moct hodit do telefonů....)
4)pokusím se sehnat sponzora na masovou medializační kampaň a uvést knihu ve širší mínění....
5)poohlédnutí se po soukromé tiskárně,která by udělala první serii
6) pokud se to projeví jako drahý špás tak budu knihu tisknout doma na kopírce (barevné) a prodávat v kroužkové vazbě
7)cena není stanovena ale nechi na tom vydělat pouze aby se mi vrátil náklad na tisk

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek stř 16. lis 2011 20:51:19

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

Glomm píše:Ty zdravotni problemy se objevit mohou ale i nemusi, kazdy to ma jinak nastavene. Doporucuji si prostudovat :

http://www.bilyujezd.cz/bu/kronika/ch40.html
http://wwwold.ekovesnicky.cz/strava/ulehlova_uvod.html
http://www.hubnuti-eft.cz/news/strava-jako-v-praveku/
http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/strav ... /index.htm
http://www.2marie.cz/

Jinak co mam odzkousene tak to jsou ty bukvice, z jednoho buku jich je habadej a kdyz se oprazi jsou vyborne k jidlu , eventuelne znich udelat moukou a placky jak se uz rikalo :-).
Zatim a tesim se na dalsi nazory.

Zdravotni problemy se vzdy casem objevi vzdy na 100 procent pokud nekdo ji jen porad stejne jidlo. Dokonce jsem se ptal i doktora a ten mi jasne rekl,ze jidelnicek musi byt pestry,protoze neexistuje zadne jidlo,ktere by melo vse co telo potrebuje.A kvuli nejakemu nedostatku neceho muze vzniknout i rakovina a selhani organu atd.

Povazuji zaludy za zakladni slozku jidelnicku cloveka,ktery chce zit roky v prirode a neporusovat zakon. Dub je podle mne v CR velmi rozsireny a asi staci jen cca 150kg zaludu na rok. Podle mne tech 150kg daji asi 50 stromu a clovek to nasbira za 30hodin.Uprava k jidlu bude trvat o hodne dele.

Protoze krome par lidi v CR a pak nejakych vesnic na Ukrajine jedi zaludy,tak nejsou delany testy a zjistovani co vse obsahuje a tak je to velka neznama jako u divokych rostlin. Netusime jestli kazdodenni jezeni zaludu nebude zatezovat nase vnitrnosti a nezpusobi selhani nejakeho organu. Kdyz si budeme zjistovat,tak zjistime ,ze zaludovou mouku davali do psenicne misto hrachove. Ze jedli zaludy jen v obdobi hladomoru a nebo velke bidy. Jen doporucuji byt opatrny,protoze vime,ze uz nekteri lidi maji problem jist psenicnou mouku a nebo na mlecne vyrobky,protoze bud oni a nebo jejich rodice jedli prevazne tuhle potravinu.

Bude v knizce popsano jak prezit v CR prirode nejakou dobu? Mozna bych doporucoval dat 12 podkapitol,kde bude obsahovat pro kazdy mesic co clovek muze najit v tu dobu za potraviny a kde.Pak si clovek bude moc vyrazit v ten mesic na par dni do lesa a zkusit to obstarat.


Stuji do sve knizky asi nebudes nic psat o ovocnych stromech. V CR je asi minimalne 50 milionu ovocnych stromu.Ovoce da cloveku dostatek sacharidu a vlakniny.A pokud se dobre skladuji a nebo se jablka ususi,tak vydrzi pry cely rok.
Taky bych asi do ni napsal na co si musi clovek dat pozor,aby neporusoval zakony a jake. Jak zaridit,aby neporusoval zakony.

Vim,ze uz tohle nepatri do buschraft,ale pokud by clovek se spolehal co najde v lese,na louce a na ovocnych stromech,tak by prezil aniz by byl zavisli na spolecnosti(supermarketech).

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek stř 16. lis 2011 21:33:29

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

Nevěřím tomu, že člověk dokáže žít rok jen se 200kg žaludů, bylinkami a hmyzem. Nevěřím ani, že by to dokázal kdokoli z nás zde na fóru, ani jeden měsíc, dejme tomu s klasickou pšeničnou moukou - dejme tomu 15kg + bylinky+hmyz v jakémkoli množství a nic jiného!!!! Myslím že i po dvou týdnech by jsme všichni měli dost velké problémy. A přesvěčte mě někdo o opaku. A ten rybolov je bez platného rybářského lístku taky pytláctví a tudíž zakázané.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek stř 16. lis 2011 22:46:41

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

engys píše:Nevěřím tomu, že člověk dokáže žít rok jen se 200kg žaludů, bylinkami a hmyzem. Nevěřím ani, že by to dokázal kdokoli z nás zde na fóru, ani jeden měsíc, dejme tomu s klasickou pšeničnou moukou - dejme tomu 15kg + bylinky+hmyz v jakémkoli množství a nic jiného!!!! Myslím že i po dvou týdnech by jsme všichni měli dost velké problémy. A přesvěčte mě někdo o opaku. A ten rybolov je bez platného rybářského lístku taky pytláctví a tudíž zakázané.


Klasickou psenicnou mouku myslis tu bilou co prodavaji za 7kc? Bila mouka jen vnitrek zrna bez vitaminu,vlakniny a mineralu,ktere byli ve slupce a ta byla oddelena. A jeste je barvena chemikalii,aby byla bila a pry ta chemikalie ma negativni ucinky. Pokud bych si mel vybrat,tak radsi bych jedl prazene zaludy nez tuhle mouku,ktera neni zdrava a jen skodi. Doporucoval bych misto celozrne mouky rovnou jist zrna psenice,ktere se daji uvarit a jsou dobra a nebo naklicit a pak jsou sladka a maji i vitamin C. Mam nasbirany jen cca 3kg zaludu(malou bedynku) a zatim jsem je ani neoloupal,ale planuju to,az se budu nudit. Dam Vam pak vedet jestli prazene zaludy byli k jidlu.Pry chutnaji jako mandle.

Neoverena informace: Duvod proc se jen pripadavala jen zaludova mouka do psenicne je,ze zaludova mouka drzi spatne pri peceni.

Urcite nekteri by meli problemy jist jen bilou mouku. Cetl jsem pripady,kdy matky davali kojencum misto kase jen mouku s vodou a jedno dite zemrelo.

Ja denne snim cca 500g obilovin a lustenin + cibule. Jim to uz cca 3 mesice. A mouka je z obilovin. Tudiz bych jim nerozemletou mouku. A citim se fajn.

Tak s 200kg zaludu bych prezil. Pokud vezmu,ze plane rostliny daji cloveku dost mineralu a vitaminu,tak by to slo. Zaludy skutecne jsou vyzivne : http://www.zahradnickykalendar.cz/cs/ve ... -50-letech .

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek čtv 17. lis 2011 0:10:29

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

doporučuji shlédnou film alone in the dark
tam je krásně ukázané,že to prostě nejde a to ten maník vydržel tuším 80 nebo 90 dnů a měl silné problém začal strádat váhu a neměl dost energie a sílu na to něco udělat nebo racionálně přemýšlet....už jenom s tím že měl dvě místa jedno kde spal a druhé asi 5 Km dá kde jedl..... to je velká chyba....přeci nebudu lovit celý den jídlo aby celou noc někam šel ho sníst.... měl si vybudovat podél řeky několik zastávek řekněme 2 km od sebe a každy dva dny to měnit.... třeba po vodě

jinak pojďme se držet tématu....

to sahaw:
tvé zkušenosti s pěstování a pojídání v lesích a vůbec strava v přírodě bude velká kapitola....přiznám se že ani já bych nedokázal najít v lese vše co potřebuji nebo co je dobré....znám jen byliny a věci ze kterých se dá uvařit čaj,maliny houby a Černý bez to je tak asi všechno :D možná sem tam loupu dubové oříšky a jím oříšky z jedlových šišek ale je to takový jako relax a pro chuť nedokážu si představit toho sbírat jeden ešus :D

btw byl bych moc rád kdyby jsi mohl každou bylinu nebo rostlinu kterou znáš nafotit a udělat k ní takovej průvodní list jako na co je dobrá co nám dá a co z ní třeba uvařit dobrého.... kdy a kde se najde... aby bylo zřetelné že když mě chytne nemoc "zrychlím tvůj krok" tak právě tohle mě zachrání od bezesné noci.....

Příspěvky: 84

Registrován: ned 30. led 2011 10:23:08

Bydliště: Plzeň

Příspěvek pát 18. lis 2011 10:11:04

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

*Stuji* píše:doporučuji shlédnou film alone in the dark
tam je krásně ukázané,že to prostě nejde a to ten maník vydržel tuším 80 nebo 90 dnů a měl silné problém začal strádat váhu a neměl dost energie a sílu na to něco udělat nebo racionálně přemýšlet....už jenom s tím že měl dvě místa jedno kde spal a druhé asi 5 Km dá kde jedl..... to je velká chyba....přeci nebudu lovit celý den jídlo aby celou noc někam šel ho sníst.... měl si vybudovat podél řeky několik zastávek řekněme 2 km od sebe a každy dva dny to měnit.... třeba po vodě


opět dotaz mimo téma - film alone in the dark? nemyslel jsi film Alone in the wilderness (chlap co si postaví srub na aljašce atd...), proto že několik filmů s názvem alone in the dark jsou divné horory - tedy podle popisku na csfd

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek pát 18. lis 2011 10:32:12

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

Jak jsem myslel,ze Stuji mysli Alone in the wild. Seriál o chlápkovi, který to vzdal, protože měli strach z medvědů.

Určite by bylo dobře časem vypsat všechny filmy a seriály + přímé odkazy na stahnuti. Pak by podnima mohli lidé vest diskuzi, kde udělali představitele chybu.

Příspěvky: 39

Registrován: pát 17. čer 2011 15:51:04

Příspěvek pát 18. lis 2011 10:35:43

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

TO SAHAW:
Laponci jedi pouze maso, nebo sibirsti lovci jedi take pouze vetsinou maso.
V indii jedi pouze vegetariansky a unas se kdysi jedlo take vetsinou vegetariansky. Je jasne, ze nebudes stale jist to same, proto by si clovek mel delat zasoby a v zime doplnovat rozmanite jidelnicek.
Kazdopadne kdyby jsi nemel co jist tak verim, ze si lamat hlavu stim jestli je tva strava stejnoroda nebudes. Ohledne rakoviny, rakovina je nemoc 21. stoleti a je zpusobena plasty, splodinami a kupodivu i jidlem co jime. Neverim, ze ti vznikne rakovina z toho, ze budes jit pouze stejne jidlo, max. se ti stane, ze organy ti zacnou hure pracovat ale organismus je vcelku adaptativni takze by si na to mel navyknout.

To STUJI: Kdyby jsi potreboval tisknout knihu mohl bych poslouzit, az budes mit jasnou predstavu o tom kolik to bude mit stranek a jakou to bude mit barevnost tak napis do PM a ja bych ti sjednal cenovou nabidku.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek pát 18. lis 2011 11:18:03

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

Rakovina je to stará nemoc jako lidstvo samo. Až v této době je větší množství. Nejspíš jen v minulosti to nedokázali určit,ze je to rakovina. Podle jedné studie máme všichni rakovinu a pokud naše tělo se oslabí, tak propukne.

Dlouhou dobu jsem fungoval jen na ryzí+omáčky s masem. Jedl jsem tak měsíce a neresil jsem jestli je to jednostrana strava. Až později čtení jsem zjistil, ze neexistuje univerzální potravina, která by dala vše. Určité máš pravdu, ze tělo se prizpusobi a bud začne něčím šetřit a nebo to zkusi nějak nahradit.

Severske národy prý jedli hodně lisejniku,ale nemám to ověřeno.
Nejspíš kvůli vitaminum a bakteriim. Myslím, ze to dělá taky medvědi na jaře.

V ČR je nemožné umřít hlady. Proto mám rad svou zemi. Někteří na ni nadávají, ale my se tu máme skvěle oproti rozvojovim zemím.

Právě, ze si mužů vybírat co budu jist, tak nemusím řešit jednostranost jídelníčku. Pokud někdo se rozhodne hned bez měsíční zásoby jídla jít do lesa třeba ted, tak jednostranny jídelníček bude mít po celou zimu. Hodlám si vyzkoušet v zimě jestli najdu nějaké listy pampelisek pod pokrývkou sněhu. Pak by vitaminy a minerály byli vyresene.

Určité by bylo pěkně, kdyby knížka obsahovala návod jak ze dne na den opustit civilizaci a žít v přírodě s kompromisem.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pát 18. lis 2011 12:31:57

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

to all:
ano myslel jsem film alone in wild..... psal jsem to zpaměti a ano je to o tm maníkovi co svůj projekt po cca 4 dílech odpískal.....a nebylo to kůli medvědům,ze kterých měl také strach,ale bylo to kuli tomu že nebyl schopen si obstarat dostatek jídla....

to glomm: řekněma že kniha bude mít formát cca o malinko větší než A5 formát počet stránek někde mezi 100-150 a prvotní serie cca 10-15 výtisků.... kolik by jsi viděl celkový náklad na tisk?

to sahaw: pokud se jedná o téma filmů a jejich komentáře tak se toho můžeš chopit zvolit si téma a rozjet diskuze..... právo vložení příspěvků mají všichni....

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek pát 18. lis 2011 12:51:08

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

Jídla tam měli dost. Jen bylo nezákonné ho zabít. Z mého pohledu měli velký strach z toho medvěda, který tam byl na blízku. Dostal se do velké deprese.Zas to je jen můj pohled proč to vzdal.

Nej sem ten nejlepsi na ten topic na filmy a seriály z prostředí survival. Viděl jsem celkem jen cca 14dílu a jeden film. Na rychlý net se dostávám jen jednou týdne, tak vždy stahnuti jeden díl a pak o tom přemýšlím celý týden. Tak než by byl celý seznam hotovy, tak už budu v důchodu. :)

Příspěvky: 39

Registrován: pát 17. čer 2011 15:51:04

Příspěvek pon 21. lis 2011 7:54:47

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

"odhadem" nebude to presne uplne videl na nejakych 1000 - 3000 Kc. Zalezi jestli to bude barevne nebo cernobile.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 40

Registrován: pát 01. črc 2011 10:54:42

Bydliště: Martin, Slovensko

Příspěvek úte 29. lis 2011 14:20:22

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

No, som zvedavy a drzim palce.. :)
Skusil by som pisat o roznych technikach zapalovania ohna, zapalovanie ohna v noci pri -10, v zasnezenom lese, atd. Skor by som sa zameral na kriticke 1-2 situacie, ktore mozu nastat a ich riesenie. Takisto doporucenie techniky brodenia vody bez oblecenia a nasledne zahriatie, atd.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek úte 29. lis 2011 22:31:28

Re: Stuji píše svojí vlastní knihu

w1k píše:No, som zvedavy a drzim palce.. :)
Skusil by som pisat o roznych technikach zapalovania ohna, zapalovanie ohna v noci pri -10, v zasnezenom lese, atd. Skor by som sa zameral na kriticke 1-2 situacie, ktore mozu nastat a ich riesenie. Takisto doporucenie techniky brodenia vody bez oblecenia a nasledne zahriatie, atd.


nápad dobrý...ale chtěl bych popsat reálné scénaře a né ala BEAR GRILS i když jsem také jeho fanda to nepopírám....některé jeho rady jsou použitelné i v běžných chvílích a situacích

Zpět na Vše ostatní o bushcraftu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO