Troud snadno a rychle


Jak a kde najit troud, jaké křesadlo použit a mnoho dalšího o rozdělání ohně.

Příspěvky: 4

Registrován: pát 11. lis 2011 20:49:27

Příspěvek pát 11. lis 2011 20:56:51

Troud snadno a rychle

Ahoj, chtěl bych se zeptat, kde a jak v lese snadno a rychle sehnat troud... (video návody od Stujiho jsem shlédl všechny)

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pát 11. lis 2011 21:35:46

Re: Troud snadno a rychle

TomJakoubek píše:Ahoj, chtěl bych se zeptat, kde a jak v lese snadno a rychle sehnat troud... (video návody od Stujiho jsem shlédl všechny)


jukni se na videa od Medvěda tam je to dobře popsané....jinak nezakládej vlákna použij odrážku HLEDAT.... zbytečně spamuješ fórum

Příspěvky: 4

Registrován: pát 11. lis 2011 20:49:27

Příspěvek pát 11. lis 2011 22:08:00

Re: Troud snadno a rychle

*Stuji* píše:
TomJakoubek píše:Ahoj, chtěl bych se zeptat, kde a jak v lese snadno a rychle sehnat troud... (video návody od Stujiho jsem shlédl všechny)


jukni se na videa od Medvěda tam je to dobře popsané....jinak nezakládej vlákna použij odrážku HLEDAT.... zbytečně spamuješ fórum



Díky, zkoušel jsem dávat hledat, ale našlo mi to hlavně listí, ten jeden jsem přehlídl...

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek ned 13. lis 2011 0:54:41

Re: Troud snadno a rychle

Velice záleží na tom, jakou techniku rozdělání ohně chceš použít. Chci říct, že jiný troud je potřeba, pokud děláš oheň třením dřev, nebo křesáním pazourku a ocílky a na firesteel ti stačí také jiný troud. Na firesteel je ibeální březová kůra. Je snad v každém lese. Lehce po kůře přejeď nožem a odděl takové tenoučké šupinky. Vypadá to jako papírky a chytá to skoro samo. Dále potom kolem lesa, ale i na pasekách roste taková vysoká tráva. Bílá, a nahoře dělá takový skoro jako klas. Dá se najít i v zimě. Na mezích atd... Stačí těch klasů natrhat hrst. Jinak jako troud na firesteel jde použít cokoliv, co má jemná vlákna. Natrhané a rozcupované líko... V nouzi lze nařezat i kus dřeva a vytvořit tzv. chlupaté dřívko, neboli trampský podpalovač. Pokud máš dostatečně ostrý nůž, dokážeš opravdu jemné hoblinky, které firesleelem chytnou. A to nemluvím vůbec o sirkách nebo dokonce zapalovači. S tím to je úplně sranda, obzvlášť pokud není vyloženě mokro. Ale i tak to jde. Naopak, seno nebo listí se zapalují dost špatně. JSOU PROSTĚ MOKRÉ i když vypadají suše. A i s tím listím, na to zapomeň, je to stejné, jako s papírem. Je potřeba mít jemná vlákna. Papír se také na kraji zapálí jinak, než na prostředku. Tam se musí nejdřív propálit skrz, než chytne.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek ned 13. lis 2011 21:17:52

Re: Troud snadno a rychle

já bych řekl,že troud je troud a pokud ho uděláš správně tak je úplně jedno jakou techniku použiješ...techniku potřebuješ k vytvoření šhavého popelu popřípadně jiskry,která zapálí onen daný troud....pokud je troud řádně připravený je to 50% úspěchu a dalších 50% je o technice a šikovnosti kterou máš....

Příspěvky: 9

Registrován: pát 30. zář 2011 10:35:40

Příspěvek pon 14. lis 2011 0:30:49

Re: Troud snadno a rychle

Já plně souhlasím se Stujim...Kdyžtak se kouni na video o troudu na hlavní stránce... :) Bear Petr

Příspěvky: 4

Registrován: pát 11. lis 2011 20:49:27

Příspěvek pon 14. lis 2011 7:29:13

Re: Troud snadno a rychle

...díky.

Zpět na Oheň

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO