Vodní filtr MSR Miniworks EX


Co jíst a co nejíst? Jak nalézt vodu a připravit jídlo? Jak chytit a stáhnout zvěř? Pojďme to rozebrat do detailů.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek pát 24. čer 2011 20:40:57

Vodní filtr MSR Miniworks EX

Zdravím.

Před časem jsem si koupil vodní filtr MSR Miniworks EX a zde je malá video recenze.

http://www.youtube.com/watch?v=0N89sN0OKeA

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 25. čer 2011 9:32:10

Re: Vodní filtr MSR Miniworks EX

pěkné kolik ta hračka stojí?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 25. čer 2011 9:47:58

Re: Vodní filtr MSR Miniworks EX

No nic levného to není (2.500,-Kč), ale jelikož to plánuji používat na Tenerife v jižní části, kde je sem tam v přírodě jen stojatá povrchová voda, musel jsem řešit i problém s chutí a také čistotou vody, ne pouze s její sterilizací.

Po prostudování různých filtrů od Katadymu a UV sterilizátorů, mě tento filtr (do plánovaných podmínek) vyšel jako nejlepší a to také díky uhlíkovému jádru.

Navíc filtr má velice jednoduchou konstrukci.

Příspěvky: 47

Registrován: stř 22. čer 2011 1:12:05

Příspěvek sob 25. čer 2011 17:47:07

Re: Vodní filtr MSR Miniworks EX

Nevypadá to vůbec špatně a i skladně!
Zajímá mě, jak s ním budeš prakticky spokojenej, takže očekávám potom nějakou recenzi. Zatím si vystačím s převářením a v případě pevných částí filtrováním přes hadrovej kapesník apod., ale možná že do budoucna...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: pát 24. čer 2011 20:27:53

Příspěvek sob 25. čer 2011 18:24:13

Re: Vodní filtr MSR Miniworks EX

No šlo mě hlavně o tu úpravu chuti vody a funguje to.

V tom testu byla použita voda + hlína + koření (pepř) a filtr obstál velice dobře.

Voda chutnala úplně normálně, i když po určité době se v ústech po vypití vody objevila nepatrná chuť pepře, ale rodíl mezi špinavou a přefiltrovanou vodou byl obrovský.

Nedokážu si představit, že bych takovouto vodu pouze sterilizoval a to ohněm, chemickými tabletami a nebo UV záření a pak vypil. No moc bych si tedy nepochutnal a spíše bych více vody ztratil zvracením, než získal.

Jinak v přírodě jsem filtr použil pouze na vodu z průsaků a na větši použití v praxi zatím čeká...

Příspěvky: 6

Registrován: sob 26. led 2013 20:49:30

Příspěvek pon 04. úno 2013 21:01:24

Re: Vodní filtr MSR Miniworks EX

Existují tři způsoby čištění vody v přírodě a to mechanickou cestou, chemicky a UV zářením. Každé čištění je určeno pro něco jiného a nedá se říct, že by některé bylo komplexní.
MSR Miniworks likviduje z vody špínu, snad i prvoky. Nicméně před viry vás neochrání.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 13

Registrován: stř 14. lis 2012 20:03:42

Příspěvek ned 21. dub 2013 16:52:34

Re: Vodní filtr MSR Miniworks EX

Zdarte lidičky, tohle jsem našel na netu, nezná to někdo???? (http://www.stream.cz/video/808341-je-to ... lu-na-vodu)

Příspěvky: 4

Registrován: sob 28. zář 2019 22:13:06

Příspěvek sob 28. zář 2019 22:31:26

Re: Vodní filtr MSR Miniworks EX

Zdravim,jako uplne novej tady bych rad napsal to proc jsem se musel zaregistrovat,abych vam usetril penize a vysvetlil jak je to s kseftem jmenem filtry;-). Uz leta piju a varim pouze z destilovany vody,kdyz pisu leta,mam na mysli vic jak 10 let a jak vidno,porad jsem tady,netrpim na zubni(vodni) kamen a nezasiram si anorganickejma mineralama(kdo se zajima vi, ze potrebujeme a dokazeme zpracovat jen ty organicky,tedy pres rostliny a maso) a zbytkama chemickejch leku blaznu co se tim svinstvem cpou,vlastni telo,protoze pouzivam jen cistou H2O bez primesi.Staci mi na to papinak s navrtanou poklici a cirka metr,nebo trochu pres, vlnovce plus tesneni a potrebny sroubeni.Nejdrazsi je ten papinak:-)))))))))))).Naplnim ho vodou odkudkoliv,a to do slova a do pismene!!!,postavim na varic,ohen,sporak, a topim,vedle do 5 litrovy lahve od vina pak chytam zpatky z vodni pary srazenou cistou vodu.Prijde to na "par korun",neni tezky si to udelat do prirody a hned je zaroven k mani i hrnec a nemusim ze sebe nikde delat kaspara s udelatkama za tisice a ukazovat svou neznalost o vode a jak sedam na lep tem, kdo tvrdej ze cista voda zabiji :-)))))))))))).Takze kamaradi setrete a delejte neco skutecnyho pro svy zdravi a penezenky :-).

Zpět na Potrava a voda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO