Vy postavite - niekto to znici


Na něco jsme zapomněli? Pro váš problém neexistuje kategorie? Směle ho hoďte sem!

Uživatelský avatar

Příspěvky: 40

Registrován: pát 01. črc 2011 10:54:42

Bydliště: Martin, Slovensko

Příspěvek pát 01. črc 2011 11:03:05

Vy postavite - niekto to znici

Ahojte,
chodievame s priatelkou na jedno take nase miesto, je to vlastne potok obkoleseny stromami a navokol su same polia. Postavili sme si tam pristresok, urobili plot, vsetko pekne ohranicili kamenmi, zhotovili sme sedenia a pekne ohnisko. Chodievame tam uz treti rok, no rok co rok tam chodia hlavne studenti, zanechaju po sebe bordel (naozaj vsetko mozne, od kondomov, az po flase, jedlo, tampony, noze, vidlicky) a nase miesto totalne rozbiju - dva krat nam pristresok ponicili a raz zapalili. Zmizlo nam sedenie, orezavaju nam okolne stromy, co dost naruca celkove prostredie..

Ako sa voci takymto ludom branit? V lete som kazdy den chodieval na obhliadku s dykou s tym, ze ked ich tam najdem, zlaknu sa. Jednu skupinu som uz takto vystrasil - s nozom v ruke som sa za nimi s pokrykom rozbehol, no boli to len deti.

Pasce robit nechcem, aj ked by som mohol, no kvoli zvieratam radsej nie..

Příspěvky: 13

Registrován: čtv 23. čer 2011 12:56:34

Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek pát 01. črc 2011 11:22:07

Re: Vy postavite - niekto to znici

Tohle sem zažil taky.měli jsme zemljamku.Chodili nam tam feťáci.A pak nám prošlápli střechu :( .A od tý doby sme to nechali zpustnout
Uživatelský avatar

Příspěvky: 40

Registrován: pát 01. črc 2011 10:54:42

Bydliště: Martin, Slovensko

Příspěvek pát 01. črc 2011 11:28:53

Re: Vy postavite - niekto to znici

Z toho trojrocneho pozorovania si vsimam, ze najvacsia aktivita ludi tam chodi na jar - ako keby sa nevedeli dockat opekaciek. Nasledne zhruba v cervnu aktivita upada.. a tak sa to opakuje. My sme to vzdy postavili nanovo, vratili sa tam sice, ale narobili len bordel, pripadne popremiestnovali sedenie, ale nic neznicili.. Asi 150 metrov od nas mame susedov, robia podobnu aktivitu ako my, maju urobenu aj peknu piecku v zemi a dokonca aj nejakym sposobom zacementovanu, no tiez to uz maju ponicene. Asi neostava nic ine, len tam chodit kazdy vecer hliadkovat s pripravenou dykou (na odstrasenie).. Ale co zmozem proti badne opitych studentov..?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek pát 01. črc 2011 12:59:24

Re: Vy postavite - niekto to znici

S něčím takovým mám také zkušenosti, i když to bylo dávno. Jediné řešení bych viděl v koupi malého pozemečku, pak si jej přetvořit dle uvážení. Nebo postavit nějakou srandu daleko, daleko od lidí, v hustém lese, mimo turistické trasy...
V nejhorším připadě zůstat obdělávat svoje ohnišťátko a po nájezdu mladých sečítat škody ..
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pát 01. črc 2011 13:02:31

Re: Vy postavite - niekto to znici

Nejjednodušší řešení ochrany zemljanky, tábořiště apod je malý pohřební věnec, 10 spálených hřbitovních svíček a nějaký plyšák, či malá osobní drobnost. Umístěte to celé pod nějaký starší strom hned u vašeho hnízdečka a máte klid.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek pát 01. črc 2011 23:34:47

Re: Vy postavite - niekto to znici

pasti normálnĚ okololo a vŠude...medvědí tlouky a staré vietkongské bodce a máš klid :D
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pát 01. črc 2011 23:44:49

Re: Vy postavite - niekto to znici

*Stuji* píše:pasti normálnĚ okololo a vŠude...medvědí tlouky a staré vietkongské bodce a máš klid :D


Pokračuj v podobném duchu a schytáš ban. Doporučuji přemýšlet, než něco napíšeš. Pokud PČR tohle vezme jako nabádání k trestné činnosti a zablokuje server, proplatíš mi škody?

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 02. črc 2011 5:49:38

Re: Vy postavite - niekto to znici

Jen jsem tu nenasel,ze ten pozemek,kde jste neco postavili byl Vas. Tak se ptam.Ten pozemek je Vas,protoze jinak i Vy jste vandalove.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek sob 02. črc 2011 6:23:40

Re: Vy postavite - niekto to znici

sahaw píše:Jen jsem tu nenasel,ze ten pozemek,kde jste neco postavili byl Vas. Tak se ptam.Ten pozemek je Vas,protoze jinak i Vy jste vandalove.


Také záleží v jakém měřítku to děláš, pokud jenom sedíš u již postaveného ohniště a trochu si to tam upravíš, tak by neměl být problém. Jinak si myslim, že problém také nebude pokud se zeptáš místního lesníka a ten je v pohodě tak je to dobrý, u nás je to pravý opak. Já již mám negativní zkušenost, kdy jsem dostal menší napomenutí od lesníka, že stavím přístřešky.
Ke stavbě vašich přístřešku, nebo ohnišť, ... můžete použít jakékoli spadané věci co jsou na zemi, v takovém případě vám lesník nic říct nemůže a problémy také mít nebudete.

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 02. črc 2011 9:03:56

Re: Vy postavite - niekto to znici

možná překvapím tím,že jsem sám policajt a často sem píšu i z práce....sice jsem nastoupil před týdnem ale jsem :) neboj nezablokujem ti ten server....
a pokud jde o nabádání....tak se hluboce omlouvám jestli to tak vyznělo.....každy normální člověk se nad tím zasmál,doufám
Uživatelský avatar

Příspěvky: 40

Registrován: pát 01. črc 2011 10:54:42

Bydliště: Martin, Slovensko

Příspěvek sob 02. črc 2011 9:53:23

Re: Vy postavite - niekto to znici

sahaw píše:Jen jsem tu nenasel,ze ten pozemek,kde jste neco postavili byl Vas. Tak se ptam.Ten pozemek je Vas,protoze jinak i Vy jste vandalove.


No, keby sme si to rozobrali do zakladov, tak v podstate pozemky ludi nie su ich. Pozemok berme teraz ako vec. Vec sa da kupit. Od koho kupis kus prirody? Od matky zeme, sadnete za stol, podpisete zmluvu a vevericka notar na vsetko dohliadne?:) pozemok je nieco, co si clovek privlastnuje od prirody a prehlasuje to za svoje.. ale to len tak naokraj.
ja sa za vandala nepovazujem. uznavam, chodime tam aj popijat, no vsetken bordel nahadzeme do igelitovych sackov, ked je to plne, vyhadzuje sa to a nic tam nenicime..

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 02. črc 2011 10:42:00

Re: Vy postavite - niekto to znici

v podstatě máš pravdu...ale vzhledem k tomu že v ČR je všechno něčí les buď soukromníka nebo státu(a ten tam má hajného)tak stačí když pokácíš vzrostlou borovici na dřevo a už jsi stíhán...je to problém legislativy...na druhou stranu za komanšů to bylo podobný a lidi kempovali jak blázni...umění je někam dojít,přebýt a odejít tak aby o mě nikdo nevěděl....a pokud pokácíš borovici v tichosti ihned spálíš a popel zahrabeš tak bez důkazu není pachatel :D

na druhou stranu pokud si bude někdo stavět něco v lese ať už ze spadaných stromů či mladých větví tak je to vždy jen o domluvě.šance,že potkáte lesníka je malá a i kdyby tak neděláte zase až tak nic špatného si myslím..... no nevím ještě jsem se s tím nesetkal
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145

Registrován: ned 30. led 2011 8:14:09

Bydliště: Zlín

Příspěvek sob 02. črc 2011 13:12:57

Re: Vy postavite - niekto to znici

*Stuji* píše:v podstatě máš pravdu...ale vzhledem k tomu že v ČR je všechno něčí les buď soukromníka nebo státu(a ten tam má hajného)tak stačí když pokácíš vzrostlou borovici na dřevo a už jsi stíhán...je to problém legislativy...na druhou stranu za komanšů to bylo podobný a lidi kempovali jak blázni...umění je někam dojít,přebýt a odejít tak aby o mě nikdo nevěděl....a pokud pokácíš borovici v tichosti ihned spálíš a popel zahrabeš tak bez důkazu není pachatel :D

na druhou stranu pokud si bude někdo stavět něco v lese ať už ze spadaných stromů či mladých větví tak je to vždy jen o domluvě.šance,že potkáte lesníka je malá a i kdyby tak neděláte zase až tak nic špatného si myslím..... no nevím ještě jsem se s tím nesetkal


Já jsem se bavil s jedním lesníkem a ten říkal (alespon tady ve Zlíně), že ze země mohu brát všechno a stavit si co chcu, taky mužu dojet autem a naložit si.

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 02. črc 2011 13:26:35

Re: Vy postavite - niekto to znici

Ja skutecne tu nikoho nechci urazet a napadat,ze je nekdo vandal. Pro mne je vandal clovek,ktery jde a udela neco bez povoleni majitele a majitel ma kvuli nemu bud finacni a nebo casovou zatez. Bohuzel jsem zatim nenasel nejaky kus lesa a nebo pozemku,ktery by nikomu nepatril. Vse v CR je rozparcelovano.

Podle mne musi spravce lesa jit a rozhazet kameny z ohniste. Taky nejlip zakopat popel. Vse upravit,aby neslo videt,ze tam nekdo byl. A na zacatku si rekne,ze tu byl vandal,protoze kvuli nemu ma praci. A proc to dela? Logika rika,ze pokud je nejaky prostor upraveny(pripraveny),tak to lidi laka.

Pak tu nemluvim o lidech,kteri jdou a zakopou odpadky,ktere za rozlozi az za 50 let a jsou na to hrdy.


Podle mne by clovek se mel chovat tak,ze az odejde,tak nepujde poznat,ze tam byl. Proc by pak nekomu vadilo,ze jste tam byl,kdyz nikdo nebude vedet,ze jste tam byl.:))

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek sob 02. črc 2011 13:36:10

Re: Vy postavite - niekto to znici

ono by stačilo si pronajmout nebo koupit zahrádku...která je dlouhou dobu zanedbáváná,a chátrá...vysoké stromy,dlouhá tráva a pod.... nebo pak se domluvit s městem a stát se správcem lesního pozemku a máš vyhráno uplně.....dělal by jsi práci která by tě bavila a v podstatě bys hlídal akorád sám sebe....

a pokud jde o to že někdo přijde do lesa a opéká si buřty a postaví si přístřešek před deštěm a prokazatelně to nebude ze 100 smrku tak nevidím jediný důvod proč by to morálně nešlo...ovšem opak je pravdou

Příspěvky: 260

Registrován: stř 18. kvě 2011 19:14:27

Příspěvek sob 02. črc 2011 13:41:42

Re: Vy postavite - niekto to znici

*Stuji* píše:ono by stačilo si pronajmout nebo koupit zahrádku...která je dlouhou dobu zanedbáváná,a chátrá...vysoké stromy,dlouhá tráva a pod.... nebo pak se domluvit s městem a stát se správcem lesního pozemku a máš vyhráno uplně.....dělal by jsi práci která by tě bavila a v podstatě bys hlídal akorád sám sebe....

a pokud jde o to že někdo přijde do lesa a opéká si buřty a postaví si přístřešek před deštěm a prokazatelně to nebude ze 100 smrku tak nevidím jediný důvod proč by to morálně nešlo...ovšem opak je pravdou


Ja jsem myslel,ze správcem lesního pozemku musi mit vystudovanou nejakou lesnickou skolu. Pokud ne,tak se zacnu o to zajimat.:))

Zahradky jsou docela levne.Mam ji a urcite doporucuji. Clovek muze trenovat/hrat si a nemusi mit strach,ze porusuje zakon pokud nebyl schopen/neslo se domluvit se spravcem pozemku.

Příspěvky: 11

Registrován: úte 05. črc 2011 11:41:38

Příspěvek stř 06. črc 2011 14:52:16

Re: Vy postavite - niekto to znici

No, tady má kus lesa kde kdo. Ono ale je s tím někdy potíž. Když vyrazí do terénu blbě vyspanej ekoterorista z Üřadu pro ochranu přírody (už si nepamatuji jak se to jmenuje) a pak dostaneš dopisem co všechno musíš s pozemkem udělat, čím to osadit, do toho a toho data jinak dostaneš správní pokutu... Máme kousek pozemku i u řeky asi 2 km daleko, ani jsme o tom nevěděl dokud nezačali vyhrožovat. Je to záplavová bažina, rákos orobinec, něco udělat se tam dá tak dva tejdny v létě, když je suchej rok. Prořezat, posekat, vymítit keře, osadit příslušnými stromy. Ble! Nedát se dohromady se sousedem, co tam má taky kus a nepomoct nám jezedáci, jsme v háji... A to je to plácek tak 120x100 m. Druhej soused se na to vykakal, napařili mu pokutu z fleku 50k peněz.

Příspěvky: 39

Registrován: pát 17. čer 2011 15:51:04

Příspěvek čtv 11. srp 2011 6:51:34

Re: Vy postavite - niekto to znici

admin píše:Nejjednodušší řešení ochrany zemljanky, tábořiště apod je malý pohřební věnec, 10 spálených hřbitovních svíček a nějaký plyšák, či malá osobní drobnost. Umístěte to celé pod nějaký starší strom hned u vašeho hnízdečka a máte klid.

To mate pravdu :-). Ono to nezni ze by to fungovalo, ale paradoxne kdyz se na to misto da plysak a okolo krku mu date smycku a povesite na strom + nejake svicky okolo, rozhodne to zafunguje. Nevim proc ale tohle vetsinou plno lidi odradi. Mne to teda odradilo :-D

Příspěvky: 1

Registrován: čtv 11. srp 2011 12:29:35

Příspěvek čtv 11. srp 2011 13:41:10

Re: Vy postavite - niekto to znici

Hmmm ono to sice naserie ked niekto znici co postavis/pripravis/prisposobis pre svoju potrebu ale tiez je pravda ze pokial to robis na pozemku ktory nieje tvoj,alebo ho nemas nejakym sposobom v sprave nemas ziadne pravo niekoho odtial odhanat ci si toto miesto branit..a chodit tam a odstrasovat pubertakov s nozom v ruke je fajn do chvile ked narazis na vyletnika ktory v sebeobrane vytiahne pistol alebo bude jednoducho odhodlany sa branit..

to ci priroda/pozemok/uzemie niekomu patri alebo patri ''prirode'' ci ''matke zemi'' je v sucasnej dobe a stave spolocnosti regulovane zakonom (bez ohladu na to nakolko je to spravne) takze teorie ako co si ubranim to je moje si mozme nechat na diskusie alebo cas ked sa spolocnost ako ju dnes pozname rozpadne :D

Příspěvky: 155

Registrován: ned 25. pro 2011 19:54:22

Příspěvek stř 04. led 2012 17:48:58

Re: Vy postavite - niekto to znici

Někdy je těžké se bránit čemukoli, třeba já jsem si na lavici ve škole napsal velký nápis ,,nečmárat´´ ,protože obvykle si tam ostatní čmárali, dneska jsem ráno přišel do školy a celá lavice byla počmáraná prupiskou sprostými slovy, nadávkami na naši třídu a hákovým křížem. Takže často, když chce člověk něčemu zabránit, tak to ostatní dělají naschvál. Někdy je to holt těžké...

Příspěvky: 110

Registrován: úte 05. črc 2011 13:15:34

Bydliště: KutnoHorsko

Příspěvek stř 04. led 2012 18:09:23

Re: Vy postavite - niekto to znici

To máš pravdu je to jako červený hadr na býka :-) Připomněl si mi,co já se kdysi nagumoval lavice zvrchu a našmirgloval toho sololitu zevnitřku, také mě to štvalo, a čistá lavice sváděla ostatní k ještě většímu průchodu fantazie při vytváření dalších rádoby graffity :-D

Příspěvky: 34

Registrován: stř 18. led 2012 16:46:14

Bydliště: Zlín

Příspěvek čtv 19. led 2012 9:56:14

Re: Vy postavite - niekto to znici

admin píše:Nejjednodušší řešení ochrany zemljanky, tábořiště apod je malý pohřební věnec, 10 spálených hřbitovních svíček a nějaký plyšák, či malá osobní drobnost. Umístěte to celé pod nějaký starší strom hned u vašeho hnízdečka a máte klid.


U opilých studentů je to naprd, rozkopou svíčky, seberou méďu. Dnešní studijní elita nemá úctu už z ničeho, a když trochu tak alkohol to zpraví.

Příspěvky: 34

Registrován: stř 18. led 2012 16:46:14

Bydliště: Zlín

Příspěvek čtv 19. led 2012 10:02:56

Re: Vy postavite - niekto to znici

*Stuji* píše:možná překvapím tím,že jsem sám policajt a často sem píšu i z práce....sice jsem nastoupil před týdnem ale jsem :) neboj nezablokujem ti ten server....
a pokud jde o nabádání....tak se hluboce omlouvám jestli to tak vyznělo.....každy normální člověk se nad tím zasmál,doufám


myslím, že se zasmáli všeci, ale chápu admina, opatrnosti není nikdy dost a když mu to tady bloknou tak potom už to nevysvětlí, že jsme jen tak blbli

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek čtv 19. led 2012 11:30:23

Re: Vy postavite - niekto to znici

Pecan píše:
*Stuji* píše:možná překvapím tím,že jsem sám policajt a často sem píšu i z práce....sice jsem nastoupil před týdnem ale jsem :) neboj nezablokujem ti ten server....
a pokud jde o nabádání....tak se hluboce omlouvám jestli to tak vyznělo.....každy normální člověk se nad tím zasmál,doufám


myslím, že se zasmáli všeci, ale chápu admina, opatrnosti není nikdy dost a když mu to tady bloknou tak potom už to nevysvětlí, že jsme jen tak blbli


k tomu aby zablokovali servr je třeba víc než jedna věta ......a hlavně to není otázka jednoho dne

Příspěvky: 59

Registrován: úte 05. čer 2012 10:44:56

Příspěvek stř 06. čer 2012 16:10:27

Re: Vy postavite - niekto to znici

Lukáš Ž. píše:Já jsem se bavil s jedním lesníkem a ten říkal (alespon tady ve Zlíně), že ze země mohu brát všechno a stavit si co chcu, taky mužu dojet autem a naložit si.

Z hlediska lesniho zakona mozna (i kdyz jestli vas uvidi odbornik, co se vyzna, jak nakladate treba chranene houby, tak nevim nevim - podobne je to se shodama - parozim, a i drevo ma svou cenu, mladata taky), z hlediska jineho zakona vsechno, co je xyz centimetru hluboko pod povrchem, patri statu. + k tomu, i na povrchu - nalezy archeologicke, vzacne kameny, a podobne... Nevim presne, co vsechno. i munice z valky, uz neschopna vybuchu (nebo treba prazdny samopal), by mohla byt brana, jako kradez starozitnosti, nalezeni a vybrani bunkru z valky (odznaky, prezky) za znesvecovani hrobu, a podobne. Kdyz se hadaji pravnici, vzdycky vyhra pravnik, a vy prinejlepsim ztratite cas. Cas je jednosmerka.
Další

Zpět na Vše ostatní o bushcraftu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO