Výroba a úprava čepelí nožů


Jak vyřezat lžíci, postavit kánoe, nebo vyrobit mini jaderný reaktor? Diskutujte o tom tady!

Příspěvky: 461

Registrován: pon 23. kvě 2011 22:57:16

Bydliště: Ostrov

Příspěvek čtv 16. čer 2011 15:42:07

Re: Výroba a úprava čepelí nožů

dík za fotky parádních pecích....vypadá to jednoduše co?

Příspěvky: 59

Registrován: úte 05. čer 2012 10:44:56

Příspěvek pon 11. čer 2012 17:30:34

Re: Zachadzanie NOZA

engys píše:A i nerez dokáže zreznout např. u moře.
/
Nereznou noze potapecske a nektere filetovaci na porcovani ryb.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 449

Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Příspěvek pon 11. čer 2012 21:17:18

RE: Výroba a úprava čepelí nožů

spynfo píše:Nereznou noze potapecske a nektere filetovaci na porcovani ryb.


Velmi laicky a zjednodušeně řečeno - rezaví vše, co obsahuje uhlík. Pokud jsou takové nože dělané z titanových slitin či laminátů, pak ne. Jinak je to pouze otázka času a agresivity prostředí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5

Registrován: pát 04. led 2013 0:38:38

Příspěvek pát 04. led 2013 22:35:00

Re: Zachadzanie NOZA

*Stuji* píše:
engys píše:nehledě na to, že D2 je sama o sobě tvrdá jak sv.ňa a po kaleni ještě víc. na tu je potřeba už nějaké lepší vybavení. samozřejmě že jde opracovat i pilníkem a smirkem, ale toho času... doporučil bych ze začátku nějakou uhlíkovku třeba 14260 nebo 19312 atd. případně obyčejnou nerez například 17029 a nebo koupit hotovou čepel a udělat třeba jen ručku a pouzdro.


a to je přesně ono....někde jsem tu pouštěl do svéta stránky na kterých se dali sehnat stavebnice nožů právě v kvalitě D2

a pokud by došlo k výrobě tak to nezapomeň natočit....hlavně to pouzdro....

btw kde sehnat kůži na výrobu pochvy?existuje nějaký e-shop?

vim že jeto starši članek ale na http://www.rvcklement.cz maji i mimojine i koženi řemeni a pod

Příspěvky: 137

Registrován: stř 02. úno 2011 21:27:56

Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek čtv 10. led 2013 2:28:09

Re: Výroba a úprava čepelí nožů

Pokud si člověk chce udělat opravdu jen jeden nůž a opravdu ho chce dělat sám, tak je nejjednodušší navštívit www.jatagan.eu a tam si vybrat.

Příspěvky: 40

Registrován: pát 08. dub 2011 11:54:45

Příspěvek pon 02. zář 2013 12:02:00

Re: Výroba a úprava čepelí nožů

Ahoj,

mám dotaz, který nesouvisí s výrobou, ale úpravou nože. Koupil jsem si nedávno uhlíkovku Moraknive army. Na youtube jsem viděl několik recenzí, kde tento nůž lidi chválí, ale zároveň si stěžují, že se s ním nedá křesat.

Úprava č.1 Ono to jde, jen je třeba horní hranu nože nabrousit - osobně odzkoušeno. Abych byl korektní, uvedu zdroj, který mě k tomu dovedl:
http://skwbushcraft.wordpress.com/2011/ ... -mory-511/,

Úprava č.2 s dotazem - Je známo, že uhlíkovy mají perfektní řezné vlastnosti, ale na druhou stranu rychle chytají rez. Dá se tomu nějak zabránit? Narazil jsem na toto video: http://www.youtube.com/watch?v=N2VZW5Nt_A8
Když jsem si i níže pročítal diskuzi, zjistil jsem, že někteří získanou patinu ještě vylepšují vzhledově francouzskou hořčicí, citrónem apod.
Dotaz: Zabrání nebo zpomalí tato patina z octe korozi nože?

díky za odpověď

Příspěvky: 39

Registrován: pát 17. čer 2011 15:51:04

Příspěvek úte 10. zář 2013 11:28:45

Re: Výroba a úprava čepelí nožů

Ahoj co se týka octa, tak ten se spíš používa na odstranění rzi. Ohledně konzervace to nemá smysl. Stejně by jsi tu vrstvu během pár řezů ztoho nože dostal pryč.
Co by podle mně mohlo pomoct, tak naolejovat čepel a celkově ji pokaždé práci otírat.

Ale u mory to ani nějak nevadí, stejně to jsou pracovní nože a jejich cena je tak příznivá, že když si jednou za 3 roky koupí člověk novou tak ho to nezabije.

Příspěvky: 39

Registrován: pát 17. čer 2011 15:51:04

Příspěvek úte 17. zář 2013 11:45:43

Re: Výroba a úprava čepelí nožů

Zdravím, musím opravit svůj předchozí příspěvek. Něco jsem o tom četl a koukal jsem i na to video a dle všech informací ta vrstva opravdu chrání před korozí a nejde jen tak smýt jak jsem si myslel. Budu si kupovat novou moru tak to pak zkusím a rovnou bych to i nafotil.

Příspěvky: 40

Registrován: pát 08. dub 2011 11:54:45

Příspěvek čtv 19. zář 2013 8:46:44

Re: Výroba a úprava čepelí nožů

Glomm píše:Zdravím, musím opravit svůj předchozí příspěvek. Něco jsem o tom četl a koukal jsem i na to video a dle všech informací ta vrstva opravdu chrání před korozí a nejde jen tak smýt jak jsem si myslel. Budu si kupovat novou moru tak to pak zkusím a rovnou bych to i nafotil.


Ok, dík. Budu se těšit. Jinak je mi jasné, že ta fešácka patina, kterou si někdo uměle vytvoří, se používáním "rozmaže". Nejde mi o vzhled nože, ale spíše o praktičnost. Aktuálně na nůž kápnu po použití trošku oleje nebo zakrojím do špeku a je to taky ok. Ale přece jen ta patina se udrží na noži po použití lépe než olej nebo jiná mastnota.

Příspěvky: 5

Registrován: pon 28. říj 2013 2:17:07

Příspěvek pon 10. čer 2019 19:44:11

Re: Výroba a úprava čepelí nožů

Hoj, jedině nůž vyleštit do vysokýho lesku a udržovat mastný.
Předchozí

Zpět na Tipy a triky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO